Esileht Tööelu, raha ja seadused. Teise samba kasutamine millegi ostuks

Näitan 13 postitust - vahemik 31 kuni 43 (kokku 43 )

Teema: Teise samba kasutamine millegi ostuks

Postitas:

Plaanin võtta välja ja osta dividendiaktsiaid. (olen börsil investeerinud alates 199ondate keskpaigast peale ja tean, mida teen).

Aga… ma ei võta seda pensioniraha välja mitte prsegu, vaid alles ca 5a pärast, siis kui olen jõudnud sellesse vanusesse, kus vaid 10% tulumaksu peab väljavõetavalt summalt maksma.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oskab keegi öelda mis kuupäeva paiku need rahad üle tulevad? Septembris jah aga see lai mõiste 1 kuni 30 päeva ju sept.kuus.

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.07 12:33; 13.07 14:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oskab keegi öelda mis kuupäeva paiku need rahad üle tulevad? Septembris jah aga see lai mõiste 1 kuni 30 päeva ju sept.kuus.

Teile ei saa ju kuupäeva öelda, siis on juba hommikul kell 8 paanika lahti “miks rahad ei ole veel üle tulnud?!”

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teile ei saa ju kuupäeva öelda, siis on juba hommikul kell 8 paanika lahti “miks rahad ei ole veel üle tulnud?!”

Kindlasti rahaastuvad nende poole reas tulema.

Poliitikud on meil sama tase, ka neil on enamasti jutuks rahaD.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 10.07 21:57; 11.07 16:41; 11.07 20:05; 11.07 22:14; 13.07 13:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Milleks õelutseda? Pole paanikat a la kui kell 8 üle pole tulnud lihtsalt küsisin kas keegi teab enam vähem kuupäeva kui ei tea milleks siis niimoodi halvasti peab ütlema.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.07 12:33; 13.07 14:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Plaanin võtta välja ja osta dividendiaktsiaid. (olen börsil investeerinud alates 199ondate keskpaigast peale ja tean, mida teen).

Aga… ma ei võta seda pensioniraha välja mitte prsegu, vaid alles ca 5a pärast, siis kui olen jõudnud sellesse vanusesse, kus vaid 10% tulumaksu peab väljavõetavalt summalt maksma.

Kui raha kasutusse ei plaani võtta, siis tegelikult saad ka läbi PIKi (pensioni investeerimiskonto) dividendiaktsiatesse investeerida.

Tänase seisuga vist kahjuks PIKi pealt fondipensioni kasutada ei saa, aga kui kõlbab ka indeksfondis hoida, siis teoreetiliselt saab nii igakuiste maksetega täiesti maksuvabalt raha kätte.

Kirjeldasin neid võimalusi täpsemalt siin artiklis.

Loodetavasti tekib tulevikus ka PIKi investeeringutest sarnaselt fondipensionile maksuvaba väljumise võimalus. Siis saaks osta enda soovitud aktsiaid ja igakuiselt maksuvabalt väljamakseid samaaegselt. Kuigi liigselt sellele panustada ei julgeks, et selline uuendus lähiajal tuleb.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemalagataja jutt tundub bluff. Inimene suudab osta laenuvaba korteri Tallinnasse aga ei suuda osta laenuvabalt auto vaid peab selleks kasutama pensionifondi raha?!??!

Ilmselt on tal olemas nendest nimetatud asjadest ainult see ront auto ja kuna easy money on tulemas siis ostaks uue ägeda auto, saba naabrimehe ees kekutada.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemalagataja jutt tundub bluff. Inimene suudab osta laenuvaba korteri Tallinnasse aga ei suuda osta laenuvabalt auto vaid peab selleks kasutama pensionifondi raha?!??!

Ilmselt on tal olemas nendest nimetatud asjadest ainult see ront auto ja kuna easy money on tulemas siis ostaks uue ägeda auto, saba naabrimehe ees kekutada.

Ma pakun, et see laenuvaba korter ei ole ostetud, vaid päranduseks saadud, klausliga, et ema seal elu lõpuni sees võib elada.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemalagataja jutt tundub bluff. Inimene suudab osta laenuvaba korteri Tallinnasse aga ei suuda osta laenuvabalt auto vaid peab selleks kasutama pensionifondi raha?!??!

Ilmselt on tal olemas nendest nimetatud asjadest ainult see ront auto ja kuna easy money on tulemas siis ostaks uue ägeda auto, saba naabrimehe ees kekutada.

Ma pakun, et see laenuvaba korter ei ole ostetud, vaid päranduseks saadud, klausliga, et ema seal elu lõpuni sees võib elada.

Täpselt 🙂 bluffiga ei ole midagi pistmist. Loen seda korterit siiski enda omaks (juriidiliselt on ta ju minu), kuid sisuliselt kuulub ta emale kuni ta elab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 10.07 21:12; 10.07 22:35; 10.07 23:08; 11.07 00:16; 11.07 10:25; 11.07 14:44; 13.07 21:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teema siis neile, kes plaanivad teisest pensionisambast raha välja võtta ja selle eest midagi osta. Küsimus- mida te osta plaanite ja miks kasutate just teise samba raha? Miks mitte koguda ostuks? Mis kindlustaks teie tuleviku?

Teema ehk mõnevõrra kirgi küttev ???? ongi hea, loeks erinevaid arvamusi!

Teen otsa lahti. Plaanin välja võtta ja osta auto.

Mina võtan välja. Ostame ka uue sõiduki, ülejäänust olen otsustanud 40% investeerida (kulda ilmselt) ning teha mõnes ruumis kodus värskendusremonti. Kaks reisi teeme. Ja ülejäänu laristan isiklikult maha.

Mõningad investeeringud on olemas ja eluaset pole uut vaja, pensionini on umbes 7-8 aastat. Kõik vahvad asjad mugavaks vananemiseks on omandatud. Osa muidugi tuleb veel aja jooksul vahetada.

Pensionipõlves peaksime mehega kokku saama penssi piisavalt, et elaks säästlikult rahulikult ära, investeeringud ju ka.

+1
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.07 12:10; 14.07 17:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina võtan välja. Ostame ka uue sõiduki, ülejäänust olen otsustanud 40% investeerida (kulda ilmselt) ning teha mõnes ruumis kodus värskendusremonti. Kaks reisi teeme. Ja ülejäänu laristan isiklikult maha. Mõningad investeeringud on olemas ja eluaset pole uut vaja, pensionini on umbes 7-8 aastat. Kõik vahvad asjad mugavaks vananemiseks on omandatud. Osa muidugi tuleb veel aja jooksul vahetada. Pensionipõlves peaksime mehega kokku saama penssi piisavalt, et elaks säästlikult rahulikult ära, investeeringud ju ka.

Palju teil seda seal kogunenud on siis? Mingi 100 000, arvestades, et uus auto vähemalt 35 tuhat.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.07 18:38; 11.07 21:48; 14.07 13:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palju teil seda seal kogunenud on siis? Mingi 100 000, arvestades, et uus auto vähemalt 35 tuhat.

Kunagi siin üks ka rääkis, kuidas tal on pensionisambas meeletud summad, kui arvutama hakati, siis tuli välja, et ta siis olevat kogu aeg palka saanud 3-5 korda rohkem kui president, olles top viie rikkuri hulgas Eestis. Küll aga oli vaid üks laenuga eluase selle meeletu teenimise peale. Keskmise palgaga inimesel on sambas umbes 10 000 eurot raha, millest kätte saab ehk 7000, kui hästi läheb, sealt küll midagi laristada ei anna ja auto saab ka üsna kesise.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.07 15:25; 14.07 15:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina võtan välja. Ostame ka uue sõiduki, ülejäänust olen otsustanud 40% investeerida (kulda ilmselt) ning teha mõnes ruumis kodus värskendusremonti. Kaks reisi teeme. Ja ülejäänu laristan isiklikult maha. Mõningad investeeringud on olemas ja eluaset pole uut vaja, pensionini on umbes 7-8 aastat. Kõik vahvad asjad mugavaks vananemiseks on omandatud. Osa muidugi tuleb veel aja jooksul vahetada. Pensionipõlves peaksime mehega kokku saama penssi piisavalt, et elaks säästlikult rahulikult ära, investeeringud ju ka.

Palju teil seda seal kogunenud on siis? Mingi 100 000, arvestades, et uus auto vähemalt 35 tuhat.

Ma ütlesin sõiduki 🙂 See maksab umbes 2500-5400 ja on elektrimootoriga jalgratas, natuke teistmoodi, kui tavaline. Kolme rattaga 🙂 Mõnus ringi vurada. Linnaliiklusesse ei plaani minna, vähemalt mitte Eestis.

Kogunenud on brutos kopikas üle 50 000, täna pole vaadanud, laupäeval oli. Äkki on 49 800, Kätte peaks saama, kui miskit ei juhtu, siis veidi üle või alla 40 000.

Auto on piisavalt hea ja uus ning vajadus selle järele üha väheneb, sest isegi siit65 km linnast maalt viib selleks kaheks pisireisiks aastas lennujaama takso või rendiauto juhiga või juhita ning poodi kolme rattaga elektriratas. Kinno-teatrisse-restorani-sünnipäevale ma usun veab see 2020. aasta teise poole RAV4 meid ikka veel aastaid.

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.07 12:10; 14.07 17:03;
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 31 kuni 43 (kokku 43 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Teise samba kasutamine millegi ostuks