Esileht Koolilaps Teise võõrkeele valik peale vene keele- kas kool pakub?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 41 )

Teema: Teise võõrkeele valik peale vene keele- kas kool pakub?

Postitas:
Kägu

Olen võitluses oma lapse kooli keelevalikute eest ja teeksin hea meelega statistikat. Kas teie kool pakub B-võõrkeelena võimalust valida peale vene keele mõnda teist keelt võõrkeeleks.

Põhikoolides peab alates sellest sügisest haridusministeeriumi korraldusel tekkima kõigil B-võõrkeele õppega alustajatel (enamasti siis 6 klass) võimalus valida vähemalt kahe võõrkeele vahel. See tähendab, enam ei tohi kohustada mitte ühtegi tulevast 6-ndikku õppima ainsa võimalusena vene keelt. Praegu on kõige viimane hetk veel teema kooli hoolekogu ja juhtkonnani viia, on täiesti võimalik, et mõned koolid proovivad sellest nõudest kõrvale hiilida. Ja haridusministeeriumile väidetakse pärast, et meil kõik lapsevanemad soovisidki vene keelt. Fikseerige kindlasti praegu oma eriarvamus ning siis tekib teil võimalus sügisel uuesti temaatikaga õiguskaitset nõuda.

Gümnaasiumides kohustust ei ole kahjuks veel aga minu arust on absurdne, et ikka veel on eestis ka gümnaasiumiastme koole, kus peab õppima kohustuslikult B-võõrkeelena ainult vene keelt.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõistan, et vene keelt ei taheta õppida, kuid B-keelevaliku puhul  6.klassis on üsna palju keerulisi aspekte:

1. koolid pakuvad teiseks B-keeleks keele, mille õpetaja nad leiavad (sh üsna tõenäoliselt puudub õpetajal kvalifikatsioon ja ka õpetajakogemus ning tööleping sõlmitakse aastaks). Aastase lepinguga õpetajat ei pruugi järgmisel õppeaastal enam koolis olla.

2. B-võõrkeel valitakse alates 6.klassist ja gümnaasiumis peab õpilane jätkama sama B võõrkeelega, st keele valik saab gümnaasiumi valiku kriteeriumiks. Õppides põhikoolis näit itaalia keelt tuleb gümnaasium valida selle alusel, kus B-võõrkeeleks on itaalia keel.

 

 

 

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõistan, et vene keelt ei taheta õppida, kuid B-keelevaliku puhul 6.klassis on üsna palju keerulisi aspekte:

1. koolid pakuvad teiseks B-keeleks keele, mille õpetaja nad leiavad (sh üsna tõenäoliselt puudub õpetajal kvalifikatsioon ja ka õpetajakogemus ning tööleping sõlmitakse aastaks). Aastase lepinguga õpetajat ei pruugi järgmisel õppeaastal enam koolis olla.

2. B-võõrkeel valitakse alates 6.klassist ja gümnaasiumis peab õpilane jätkama sama B võõrkeelega, st keele valik saab gümnaasiumi valiku kriteeriumiks. Õppides põhikoolis näit itaalia keelt tuleb gümnaasium valida selle alusel, kus B-võõrkeeleks on itaalia keel.

Ei pea jätkama. Riigigümnaasiumid Tallinnas pakuvad võimalust B-keel välja vahetada ja tean, et mitmed noored, kes sinna kandideerivad kavatsevadki uue B-keele võtta.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma saan aru teise B-võõrkeele pakkumise näilisest ahvatlusest, kuid tegelikkuses on see lihtsalt veel üks meetod väikesi koole välja suretada. Väga eluvõõras kohustus ja ülikiirustades koolidele peale surutud.

Linnades kindlasti võibki leiduda piisavalt mingi muu keele õpetajaid.
Aga sadades (veel eksisteerivates) maakoolides pole see kohustus mitte kuidagi teostatav.

Vaja oleks leida piisavalt pädevad, keelt valdavad õpetajaharidusega magistrikraadiga inimesed maapiirkondadesse, kes oleksid huvitatud töötamast esimesel aastal u 4(!!!) tundi nädalas (sest alustab kooli esimene 6. klass, kellele seda ainet pakutakse), järgmistel aastatel teoreetiliselt siis kuni 8 (6. ja 7. klass), siis kuni 12 tundi nädalas. Ehk siis mikroskoopiline koormus, mida ei anna ka ühe päeva peale pressida (nagu saaks teha õpetajaga, kes annab tunde erinevatele klassidele, st 6.-9. klassini), vaid koormus jaotub nädala eri päevade peale.

On eluliselt oluline, et valitaks keel, mille puhul ei teki ohtu, et õpetaja on olemas 6. klassis, kuid pole enam nt 7. klassis, sest leiab kuskil kodule lähemal parema (normaalsema koormusega) töö ning uut sama keele õpetajat leida oleks maakoolis statistiliselt juba enam kui ebatõenäoline. Mis keel see olema peaks? Kes otsustab? Isegi inglise keele õpetajaid on raske leida! Mida teha aga klassitäie lastega, kellel on kohustuslikust B-keele kursusest 1 aasta õpitud nt hispaania keelt, sest hispaania keele õpetaja eelmiseks õppeaastaks leidus, aga läks uuest aastast ära ja nüüd oleks järgmiseks õppeaastaks leida veel ainult saksa keele õpetaja (kui väga-väga veab)? Kas riik on üldse kaardistanud, kas mistahes muu kui inglise keele õpetajaid on üldse piisavalt?

Kui muidu kasutatakse maakoolides õpetajatele normaalse koormuse tekitamiseks seda, et õpetaja rändab mitme kooli vahel, siis keeleõppe puhul tähendaks see valdadesisest ja -ülest tunniplaanide ühildamist määral, mis tundub teostumatu. Tunnid peavad klappima ju mitte üksnes selles mõttes, et nt kõik valla 3-4 kooli valivad ühe ja sama lisa b-keele ning sätivad selle tunniplaanidesse moel, mis võimaldab õpetajal igas koolis tunnid ära anda, vaid klappima peab see ju ka teise valikus oleva b-keelega (vene keelega). Kõigis koolides. Mil moel see saavutatav oleks?

Kokkuvõttes tundub mulle, et seda kohustust koolidele pannes ollakse mõelnud ainult (suurtele) linnakoolidele ja sellest võib saada veel üks väike ja vastik argument maakoolide sulgemise ja kõigi laste linnadesse kooli surumise poolt.

+10
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

astus teemale: Teise võõrkeele valik peale vene keele- kas kool pakub? Kommenteeri anonüümselt Vasta Title (Maximum Length: 80): VisuaalredaktorTekst

Gümnaasiumis on õpilasel kohustus õppida B2 keeleoskustasemega võõrkeelt ja B1 tasemega võõrkeelt.
Gümnaasiumi riiklikus õppekavas on keelevalik kirjeldatud järgmiselt:
 B2-keeleoskustasemega võõrkeeleks on keel, mida õpilane varasemate õpingute tulemusena valdab kõrgemal keeleoskustasemel (nt B1 põhikooli lõpus) ning milles õpilase eesmärk on jõuda B2-keeleoskustasemele, sõltumata sellest, kas õpitav keel oli põhikoolis A- või B-võõrkeel või on õpilane seda keelt õppinud väljaspool kooli.
B1-keeleoskustasemega võõrkeeleks on keel, mille õppimine algab madalamalt keeleoskustasemelt (nt A2 põhikooli lõpus) ja milles õpilase eesmärk on jõuda B1- keeleoskustasemele, sõltumata sellest, kas õpitav keel oli põhikoolis A- või B-võõrkeel või on õpilane seda keelt õppinud väljaspool kooli.
Teiste sõnadega tähendab see seda, et kui õpilane soovib pärast 9.klassi B keelt vahetada, siis peab ta olema iseseisvalt omandanud  selles A2  taseme.
0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen võitluses oma lapse kooli keelevalikute eest ja teeksin hea meelega statistikat. Kas teie kool pakub B-võõrkeelena võimalust valida peale vene keele mõnda teist keelt võõrkeeleks.

Põhikoolides peab alates sellest sügisest haridusministeeriumi korraldusel tekkima kõigil B-võõrkeele õppega alustajatel (enamasti siis 6 klass) võimalus valida vähemalt kahe võõrkeele vahel. See tähendab, enam ei tohi kohustada mitte ühtegi tulevast 6-ndikku õppima ainsa võimalusena vene keelt. Praegu on kõige viimane hetk veel teema kooli hoolekogu ja juhtkonnani viia, on täiesti võimalik, et mõned koolid proovivad sellest nõudest kõrvale hiilida. Ja haridusministeeriumile väidetakse pärast, et meil kõik lapsevanemad soovisidki vene keelt. Fikseerige kindlasti praegu oma eriarvamus ning siis tekib teil võimalus sügisel uuesti temaatikaga õiguskaitset nõuda.

Gümnaasiumides kohustust ei ole kahjuks veel aga minu arust on absurdne, et ikka veel on eestis ka gümnaasiumiastme koole, kus peab õppima kohustuslikult B-võõrkeelena ainult vene keelt.

Jah. Meil on valikus saksa, vene, prantsuse ja hispaania keel teise võõrkeelena. Tuleb 5. klassis.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen võitluses oma lapse kooli keelevalikute eest ja teeksin hea meelega statistikat. Kas teie kool pakub B-võõrkeelena võimalust valida peale vene keele mõnda teist keelt võõrkeeleks.

Põhikoolides peab alates sellest sügisest haridusministeeriumi korraldusel tekkima kõigil B-võõrkeele õppega alustajatel (enamasti siis 6 klass) võimalus valida vähemalt kahe võõrkeele vahel. See tähendab, enam ei tohi kohustada mitte ühtegi tulevast 6-ndikku õppima ainsa võimalusena vene keelt. Praegu on kõige viimane hetk veel teema kooli hoolekogu ja juhtkonnani viia, on täiesti võimalik, et mõned koolid proovivad sellest nõudest kõrvale hiilida. Ja haridusministeeriumile väidetakse pärast, et meil kõik lapsevanemad soovisidki vene keelt. Fikseerige kindlasti praegu oma eriarvamus ning siis tekib teil võimalus sügisel uuesti temaatikaga õiguskaitset nõuda.

Gümnaasiumides kohustust ei ole kahjuks veel aga minu arust on absurdne, et ikka veel on eestis ka gümnaasiumiastme koole, kus peab õppima kohustuslikult B-võõrkeelena ainult vene keelt.

Järgmine loll-aktiivne lapsevanem, kes on kõige targem maailma peal.

+9
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mu lastel on valik vene, saksa, prantsuse, 4. klassist. See muidugi eeldab kriitilist massi, sest ruume klassi rohkem kui kaheks tegemiseks ei ole ja majanduslikult poleks mõttekas ka.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu lapsel oli ka 4.klassis valik saksa, vene ja prantsuse keele vahel. Laps valis prantsuse keele ja on siiani väga rahul oma valikuga, praeguseks gümnaasiumi jõudnudna. Miskipärast tundub, et prantsuse keele õpetamise metoodika erineb mõneti vene ja saksa keele omast ja on laste jaoks palju toredam ja vastuvõetavam.  Kui vene (ja osalt ka saksa) keelt valinutel on B-võõrkeele tund tihti üks vihatumaid tunde koolis, siis prantsuse keele õppijad lausa ootavad keeletunde.

Mis puutub väikestesse maakoolidesse, siis niigi käivad paljud õpetajad seal linnadest tunde andmas. Kui koormus on 4 tundi nädalas, siis õpetaja jaoks oleks see pooleks päevaks kohalesõitmine sinna konkreetsesse kohta. Ei pruugi võimatu olla.

Kas aga kohe kõigile rangelt kohustuslikuks teha, selles ma nii kindel pole.

 

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Juba kaks aastat on võimalik valida ka saksa keelt, aga suurem osa valib ikka vene keele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie koolis sama, juba vähemalt 20 aastat on kuuenda klassi valikus nii saksa kui vene keel, enamustel aastatel ei tule ühtegi saksa keele gruppi kolme-nelja paralleeli peale, kõik valivad vene keele.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis puutub väikestesse maakoolidesse, siis niigi käivad paljud õpetajad seal linnadest tunde andmas. Kui koormus on 4 tundi nädalas, siis õpetaja jaoks oleks see pooleks päevaks kohalesõitmine sinna konkreetsesse kohta. Ei pruugi võimatu olla.

ja tunniplaani pannakse kõik neli hispaania keele tungi ühele päevale??? niimoodi kohale sõita võib nt kunstiõpetaja, kes annab samal päeva tunni nt 5.-8. klassidele ehk neljale erinevale klassile.

ma küll ei tea tunniplaani koostamise reegleid, kuid väheusutav, et lubatud on samale päevale panna kogu nädala võõrkeeletundide arv. nt et neljapäeval on matemaatika, geograafia ja neli tundi võõrkeelt

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ja tunniplaani pannakse kõik neli hispaania keele tungi ühele päevale??? niimoodi kohale sõita võib nt kunstiõpetaja, kes annab samal päeva tunni nt 5.-8. klassidele ehk neljale erinevale klassile.

Justnimelt. Nii ei saa loomulikult teha, et lastel on 4 hispaania keele tundi esmaspäeval korraga üksteise järel. Ja see näitabki, kui läbi mõtlemata see kohustus koolide seisukohast tegelikult on. Tehakse kohustuslikuks midagi, mis pole absoluutselt läbi analüüsitud, mis pole tegelikkuses paljude koolide jaoks lihtsalt võimalikki.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tegelikult on see koolide keelevaliku olukord meie endi tekitatud- see laus ting vene keelt õppima minna, on olnud ebamõistlik. Mul on hea meel, et see praegu on normaliseerunud. Mul ei ole vene k vastu midagi, aga meil eurooplasten oleks olulisem osata nt skasa, hispaania, prantsuse jt selliseod keeli. Ma tegin nt laste kooli valiku selle järgi, et ei peaks vene keelt teise keelena õppima ja seda juba 2013. aastal. Mitte et ma oleks sõda ette näinud;)), aga minu arutluskäik oli järgmine: teise võõrkeelega, mis ei ole vene keel, jõuab laps iseseisva keelekasutaja ehk b2 tasemeni ja tekib reaalne võimalus selles keeles kasvõi edasi õppida. Venemaale teda õppima saata ei olnud plaanis ja Eestimaal ei ole meil tarvis kohalike elanikega vene keeles rääkida, nemad ikka peavad meiega eesti keeles kõnelema. Seega soovitan edasi nõuda- oma lapse huvides! Ja võib küll keeletund olla kord nädalas ja pikemalt- see on täiesti korraldatav, asi ainult tahtes.

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa võid ju praalida, et meil Eestis ei pea vene keeles rääkima, aga tegelikkus on midagi muud. Vene noortele, kes tänav valdavalt siiski oskavad eesti keelt,  on juba praegu palju rohkem töökohti valida, sest vene keelt nõutakse väga paljudel ametikohtadel. Kuna meil ei ole endil piisavalt tööjõudu, siis tuuakse neid endistest vennasvabariikidest, kes on venekeelsed. Vene keelt võiks mingil määral osata kasvõi perekonnaajaloo pärast, sest palju dokumente ja materjale esivanemate kohta on ju vene keeles. Kasvõi tsaariaegsed kirikuraamatud. Prantslastega pole meil pistmist olnud.

+1
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mil moel see saavutatav oleks?

Vald peab tegema sellise motivatsioonipaketi, et inimesed tahaksid sinna õpetajaks tulla. Nt 5-aastane leping, mis sisaldab lisaks heale palgale ka ametikorterit ja stipendiumit.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mil moel see saavutatav oleks?

Vald peab tegema sellise motivatsioonipaketi, et inimesed tahaksid sinna õpetajaks tulla. Nt 5-aastane leping, mis sisaldab lisaks heale palgale ka ametikorterit ja stipendiumit.

Palun ärka üles ja vaata reaalsusele näkku!
Väiksematel valdadel on raha puudu, puudu, puudu, suletakse ja liidetakse õppeasutusi, et kuidagigi ots-otsaga kokku tulla.
Riik pole valdadele sellise motivatsioonipaketi organiseerimist kohustuslikuks teinud ega ammugi ei finantseeri seda, seega vallad ei teegi säärast sammu, vaid lihtsalt teatavad koolidele, et nüüdsest on kohustus pakkuda ka teist b-võõrkeelt ja võetagu teadmiseks ja tehtagu ära. Ja nii see asi käibki! Koolid pannakse lihtsalt fakti ette ja lahenduse peavad nad ise leidma. Kui ei leia, noh, eks siis ongi hea lisapõhjus, miks selliseid tarbetuid koole polegi mõttekas üleval pidada, paneme kooli kinni. (Ok, see on pisut utreeritud, aga kahjuks mitte väga palju.)

PS. Kolige kõik maale elama! Väldime ääremaastumist! Linnad on ülerahvastatud! jne.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palun ärka üles ja vaata reaalsusele näkku! Väiksematel valdadel on raha puudu,

Ma vaatangi. See on prioriteetide küsimus. Meie vallas nt makstakse stipendiumi: https://vald.hiiumaa.ee/noore-spetsialisti-stipendium

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis puutub väikestesse maakoolidesse, siis niigi käivad paljud õpetajad seal linnadest tunde andmas. Kui koormus on 4 tundi nädalas, siis õpetaja jaoks oleks see pooleks päevaks kohalesõitmine sinna konkreetsesse kohta. Ei pruugi võimatu olla.

ja tunniplaani pannakse kõik neli hispaania keele tungi ühele päevale??? niimoodi kohale sõita võib nt kunstiõpetaja, kes annab samal päeva tunni nt 5.-8. klassidele ehk neljale erinevale klassile.

ma küll ei tea tunniplaani koostamise reegleid, kuid väheusutav, et lubatud on samale päevale panna kogu nädala võõrkeeletundide arv. nt et neljapäeval on matemaatika, geograafia ja neli tundi võõrkeelt

Ma miskipärast mõtlesin, et mitte 4 tundi ühele klassile, vaid 2 tundi ühele ja 2 tundi teisele klassile.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tegelikult ei tasu seda B-võõrkeele valikut üle tähtsustada. Oluline, et laps saaks keeleõppe-kogemuse, ja lisaks inglise keelele võiks üks võõrkeel veel olla. Kui laps on selle kogemuse saanud, siis on tal tulevikus lihtsam õppida suvalist võõrkeelt, kui tal seda vaja peaks minema.

Kunagi ühes riigis elades ja sealset keelt õppides panin tähele, et kõige raskem oligi keeleõpe just ameeriklaste jaoks, kellel varasemat võõrkeele-õppimise kogemust polnud. Kui ikka oled 30+ ja siis üritad esimest korda elus hääldada oma emakeelest erinevat keelt ja selle grammatikale pihta saada, siis on ikka väga raske.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen ise vene keelt 12 aastat õppinud ja tsaariaegseid kirikuraamatuid ma selle keeletasemega küll lugeda ei oska kahjuks…

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuna õpetajate probleem on suur, siis tuleb mõelda loominguliselt.

Nt võõrkeele grupid moodustada valla koolide peale kokku või nt kasutada üldse keelekoolide teenust – võõrkeelt saaks õppida ka veebiõppena. Vb tuleb keelekoolile isegi odavam maksta kui õpetajat palgata.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen ise vene keelt 12 aastat õppinud ja tsaariaegseid kirikuraamatuid ma selle keeletasemega küll lugeda ei oska kahjuks…

siis oli sul ikka väga vilets õpetaja.

+2
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ja tunniplaani pannakse kõik neli hispaania keele tungi ühele päevale??? niimoodi kohale sõita võib nt kunstiõpetaja, kes annab samal päeva tunni nt 5.-8. klassidele ehk neljale erinevale klassile.

Justnimelt. Nii ei saa loomulikult teha, et lastel on 4 hispaania keele tundi esmaspäeval korraga üksteise järel. Ja see näitabki, kui läbi mõtlemata see kohustus koolide seisukohast tegelikult on. Tehakse kohustuslikuks midagi, mis pole absoluutselt läbi analüüsitud, mis pole tegelikkuses paljude koolide jaoks lihtsalt võimalikki.

Minu lapsel on hispaania keele tunnid kolmel päeval nädalas. Miks peaks keegi kuhugi sõitma või miks peaks need kõik järjest olema?

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ja tunniplaani pannakse kõik neli hispaania keele tungi ühele päevale??? niimoodi kohale sõita võib nt kunstiõpetaja, kes annab samal päeva tunni nt 5.-8. klassidele ehk neljale erinevale klassile.

Justnimelt. Nii ei saa loomulikult teha, et lastel on 4 hispaania keele tundi esmaspäeval korraga üksteise järel. Ja see näitabki, kui läbi mõtlemata see kohustus koolide seisukohast tegelikult on. Tehakse kohustuslikuks midagi, mis pole absoluutselt läbi analüüsitud, mis pole tegelikkuses paljude koolide jaoks lihtsalt võimalikki.

Minu lapsel on hispaania keele tunnid kolmel päeval nädalas. Miks peaks keegi kuhugi sõitma või miks peaks need kõik järjest olema?

See lõim sai alguse faktist, et Eestis on peale linnade maapiirkonnad ka. Ja neist on koolid, sadu koole, kus on õpilasi näiteks saja ringis. Ehk siis iga klassi on üks pisike klassikomplekt. Kui maakool peab palkama 6. klassile nt hispaaniakeele õpetaja, siis tähendab see õpetajale koormust 3-4 tundi NÄDALAS. Kas sa usud, et sellist inimest (kellel pealegi peab olema erialane kõrgharidus, magistrikraad) on võimalik leida? Kõigisse neisse sadadesse koolidesse?
Elu pole ainult Tallinnas!

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen ise vene keelt 12 aastat õppinud ja tsaariaegseid kirikuraamatuid ma selle keeletasemega küll lugeda ei oska kahjuks…

Sama siin. Kusjuures saksakeelsete kirikuraamatutega pole mingit probleemi, ehkki saksa keelt ma õppinud pole. Aga no selliseid sõnu nagu jahre või mutter teab ju ikka, lisaks on need ladina tähtedega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie koolis sama, juba vähemalt 20 aastat on kuuenda klassi valikus nii saksa kui vene keel, enamustel aastatel ei tule ühtegi saksa keele gruppi kolme-nelja paralleeli peale, kõik valivad vene keele.

Aga saksa keele õpetaja on kõik see 20 aastat palgal olnud, kuigi keegi saksa keelt ei õpi? Kui saksa keele õpetajat keeleõppijate puudusel nagunii pole, siis miks kool mõnda muud keelt ei paku?

Minu lapse koolis anti valida saksa, vene, hispaania ja prantsuse keele vahel. Saksa keele valis 3 paralleeli peale 4 last ja kuna grupp täis ei tulnud, pidid need lapsed muu keele valima. Kõige popimad olid hispaania ja vene keel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie koolis sama, juba vähemalt 20 aastat on kuuenda klassi valikus nii saksa kui vene keel, enamustel aastatel ei tule ühtegi saksa keele gruppi kolme-nelja paralleeli peale, kõik valivad vene keele.

Aga saksa keele õpetaja on kõik see 20 aastat palgal olnud, kuigi keegi saksa keelt ei õpi? Kui saksa keele õpetajat keeleõppijate puudusel nagunii pole, siis miks kool mõnda muud keelt ei paku?

Minu lapse koolis anti valida saksa, vene, hispaania ja prantsuse keele vahel. Saksa keele valis 3 paralleeli peale 4 last ja kuna grupp täis ei tulnud, pidid need lapsed muu keele valima. Kõige popimad olid hispaania ja vene keel.

Olen tähele pannud, et palju valitakse hispaania keelt. Lihtsalt huvi pärast küsin, et miks see keel nii populaarne on? Miks saksa keel ei ole sama populaarne?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen tähele pannud, et palju valitakse hispaania keelt. Lihtsalt huvi pärast küsin, et miks see keel nii populaarne on? Miks saksa keel ei ole sama populaarne?

Sest hispaania keele rääkijaid on maailmas 4-5 korda rohkem kui saksa keele rääkijaid. Lisaks Hispaaniale ka Mehhiko ja suur osa Lõuna-Ameerikast.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa võid ju praalida, et meil Eestis ei pea vene keeles rääkima, aga tegelikkus on midagi muud. Vene noortele, kes tänav valdavalt siiski oskavad eesti keelt, on juba praegu palju rohkem töökohti valida, sest vene keelt nõutakse väga paljudel ametikohtadel. Kuna meil ei ole endil piisavalt tööjõudu, siis tuuakse neid endistest vennasvabariikidest, kes on venekeelsed. Vene keelt võiks mingil määral osata kasvõi perekonnaajaloo pärast, sest palju dokumente ja materjale esivanemate kohta on ju vene keeles. Kasvõi tsaariaegsed kirikuraamatud. Prantslastega pole meil pistmist olnud.

Elu tuleb siiski vaadata perspektiivis, 6 klassi alustajate puhul tuleks silmas pidada seda maailma kuhu nad 4 kuni 15 aasta pärast sisse astuvad. Kas sa päriselt arvad, et peale selle sõja lõppu, aastaid kestma jäävaid sanktsioone, rämedat venelaste vihkamist, sööstlaskumist vene demograafias ja majanduses-   hakkab keegi ärimaailmas asju arutama vene keeles??? Olen täiesti veendunud, et mitte. Vihatud keel on vihatud keel ja kõik, kes  seni seda kasutasid õpivad usinasti ümber kui tahavad rohkem kui kahte senti teenida.  Eesti kohalikud töökohad ja kohalike tiblade teenindamine vene keeles- no tõesti, juba väga ammu on aeg igasugused vastutulekud ära lõpetada. Ja alles siis hakkavad ka nemad teisi keeli rääkima. Kohalikud nooremad venelased rääkigu kasvõi inglise keeles kui teisiti ei saa. Tegelikult tavaliselt saab ja nad ka oskavad eesti keelt. Lihtsalt pole vaja sest eestlased ise lömitavad rääkides vene keeles, milleks?

Ehk siis igasugune järgmine keel- naabrite juures räägitav soome või rootsi keel, tehnoloogiavaldkonna ettevõtete saksa keel, maailmas väga olulises hulgas räägitav hispaania keel, impordis eeliseid andev hiina keel. Need saavad olema tulevikus konkurentsieelised.

Mitte majanduses hääbuv tiblastani keel.

+3
-1
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 41 )


Esileht Koolilaps Teise võõrkeele valik peale vene keele- kas kool pakub?