Esileht Lapse ootamine Teises EU riigis arvel; Eesti vanematoetus

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: Teises EU riigis arvel; Eesti vanematoetus

Postitas:
Kägu

Olen 12 rasedus ndl kinnitanud oma raseduse teises EU riigis. Ma ei ole veel otsustanud, kas synnitan siin voi Eestis. Kas Eestis oleksin pidanud end juba varem yldse arvele votma, kui soovin ka vanematoetust saada? Kas piisab siinpoolse arsti kinnitusest Eestisse synnitama tulles?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ainult Eestis sünnitamise eest toetusi ei maksta. Vanemahüvitis on Eestis ette nähtud alalisele elanikule.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Siin rasedana arvel jne on minu teada vajalik ainult Tallinna linna sünnitoetuse saamiseks…

Ei, riiklike perehüvitiste saamiseks (lapsetoetus, riiklik sünnitoetus, vanemahüvitis) pole absoluutselt oluline, kas sa üldse arsti juures arvel oled ja kus sa rasedana arvel oled või sünnitad. Oluline on, et sa oleks Eesti alaline elanik või (kui elukoht mitmes riigis) Eesti resident.Ja et sa ei saaks teise riigi peretoetusi.

Perehüvitiste seadus:

§ 4. Perehüvitisi saama õigustatud isikud
(1) Perehüvitisi määratakse ja makstakse käesolevas seaduses sätestatud tingimustel sotsiaalseadustiku üldosa seaduse § 3 lõikes 1 nimetatud isikule.

(2) Perehüvitise saamise õigus on käesoleva paragrahvi lõikes 1 nimetatud isiku Eestis elaval pereliikmel ja välismaal õppimise tõttu perest eemal viibival lapsel.

(3) Eesti alalisel elanikul, kelle elukoht on mitmes riigis, on õigus perehüvitistele, kui ta on resident tulumaksuseaduse § 6 lõike 1 tähenduses.

(4) Perehüvitise saamise õigust ei ole Eesti elanikul, kes saab mõne teise riigi samaliigilist hüvitist.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja resti ravikindlustuse ehk tasuta sünnituse eestis saad ka vaid alaline elanik olles.
Ja kui sul on eesti kindlustus ja sünnitad välismaal, makstakse kinni vsid eesti hinnakirja alusel. Ülejäänu maksad ise.

Please wait...
Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Esileht Lapse ootamine Teises EU riigis arvel; Eesti vanematoetus