Esileht Pereelu ja suhted teises riigis elamine/töötamine-kas olete kahetsenud otsust?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 77 )

Teema: teises riigis elamine/töötamine-kas olete kahetsenud otsust?

Postitas:

Siin varasemal ajal palju kirjutatud, et elatakse väljaspool Eestit. Kes Soomes, Rootsis, Norras, Hispaanias jne jne. No peamised põhjused ilmselt hea töökoht ja teine vast (mina arvan), et leitakse välismaalasest kaaslane.
Kui olete kolinud mujale siis kas olete sisimas tegelikult kahetsenud oma otsust? Kas plaanite tagasi tulla või seote ennast teise riigiga?Suhtlemine siinsete sõprade ja vanematega on kuidas kujunenud?

Alustamine mujal (dokumendid korda,töökoht) ja uued suhted/sõbrad?

MUlle tundub see küll mega suur töö aga eks kõigega saadakse ju hakkama. Saaksin ja saan ka mina. Tean seda.
Kas saate peeglisse vaadata ja öeda, et olete õnnelik tänases olukorras?

MIks ma küsin…. Ma olen ilmselgelt üks nendest kes on hetkel väga kaalutlev:minna või jääda. Täna andsin oma CV tõlkimisse (et ikka saaks korrektses keelest asi tehtud) ja plaan hakata pabereid kokku ajama(sünnitunnistused ja tõlked, politseitõend jne jne, et mujale kolida. Kuna soomekeelne suhtlemine ei valmista probleemi, seal tuttavaid ees siis sellest ka otsus.

Palju küsimusi ja ma väga loodan, et siin ei hakataks norima, ilkuma, sõimama. See olukord on meist paljudele täna reaalsus ju.

Tänud;)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.01 22:40; 19.01 08:59; 20.01 13:22; 20.01 13:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole korda oma otsust kahetsenud. Ei planeerinud minekut ka pikalt ette.
Lihtsalt üks hetk sai nii totaalselt villand sellest vegeteerimisest siin ,et pakkisin asjad ja läksin.
Kui ei sobi saad ju igakell tagasi tulla.
Mina igatahes veel ei plaani tagasi minna.
Sõpru olen alati kiirelt leidnud, eks see inimeses kinni ka ju,kui hea suhtleja on, naabrid, uued töökaaslased jen jne, mis seal rasket on 🙂

Igatahes edu sulle 😉

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole ka mitte kahetsenud. Parim otsus, mis ma elus teinud olen. Lapsed kasvavad normaalses yhiskonnas, endal monus tookeskkond, mitte nagu eestis stressi pesa. Olen vahest moelnud, et voiks akki veel monda teist riiki proovida, kus oleks soojem ja veel paremad tingimused. Aga eestisse tagasi kyll ei taha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul hakkas head, turvalis ja korralikult tasustatud elu Eestis elades igav, siin on jälle kôige selle ülesehitamine käsil. Seega ei kahetse.
Vôi mis küsimus see üldse on, kahetsed ka vôi?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meie tuttavate ringkonnas kahetsust pole kellegi ja tagasi ka ei taheta aga vahest on neil igatsus peal, siis ongi aeg eestit külastada. kõik on rõõsad ja rahulikud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teate head Perekoolikad, ma olen väga tänulik. Mul endalgi mitmeid, mitmeid tuttavaid, sõpru ja ka sugulasi läinud. Mitte keegi ei plaani (vähemalt seda välja küll ei ütle) tagasi tulla. Ma tean ennast ja tean, et leian hästi uusi kontakte. Uute väljakutsete ületamine on väga lahe ja see annab ainult jõudu juurde, et edasi minna. See paberimajandus ja uus elu ülesehitus on suur ja põhjalik töö.Ma enda pärast väga tegelikult ei muretse ka. MIna saan hakkama. Lapsed?? Pisike kasvaks teises keskkonnas juba ja käiks seal lasteaias. Tal vast kõige kergem. Suuremad aga peaksid kooli, riiki, keelt, sõpru-kõik vahetama. Nende pärast muretsen küll. Poiss on suhtleja ja saaks ka hakkama. Tüdruk aga seevastu on tasasem ja mitte nii kiiresti kohanev.

Oeh, ma lihtsalt kardan, et olen midagi väga tähtsat jätnud nägemata, märkamata ja see \”lööb vastu pead\” reaalsuses.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.01 22:40; 19.01 08:59; 20.01 13:22; 20.01 13:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui saabusin siia kahe kohvriga, tööleping taskus, jäi pere esialgu maha. Oli kole vihmane ilm, hotelli ei leidnud kohe üles, vihma kallas, käed olid kohvrite vedamisest krampis, lõpuks siis maandusin hotellituppa. Siis nutsin küll peatäie, mõeldes oma kenale kodule, mis maha jäi. Elumuutus oli määratult suur.

A tiper nit¨evo, nagu vennasrahvas ütleb.

Siinsete estlaste hulgas on ka neid, kes on tagasi läinud. Aga ma ei usu, et nad seda kogemust kahetsevad, millekski oli see ikkagi hea. Lihtsalt nad jõudsid otsusele, et kodumaal on ikkagi parem.

Ise kavatsen pensionieas tagasi minna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina olen võõrsil elanud 4 aastat. ei kahetse ja koduigatsust ka ei tunne. olen siit leidnud omale väga toredad ja lähedased sõbrannad. minu lapsed on rahul ja õnnelikud, ise tunnen ka ennast nagu inimene inimeste seas, mitte tööori.
aga algus oli meeletult raske. neid õhtuid, kui nutsin patja ja lubasin järgmine päev kompsud kokku pakkida, oli palju. esimene pool aastat oli selline segane aeg, elasime tuttavate diivaninurgal, korteri saamine tundus pea võimatu. paberite korda saamine võttis tohutult aega ja närve. aga peale oma koju kolimist muutus kõik paremaks. praegu tunnen, et see ongi minu õige koht, tunnen ennast siin maal kodusemalt ja paremalt, kui kunagi Eestis ennast olen tundnud. mul on täiesti ükskõik, kui keegi mind kodumaa reeturiks peab. minu juured on poolenisti siit maalt pärit, see on mu isa sünnimaa ja kuigi mina olen elanud ja kasvanud Eestis, minu rahvus on eestlane, olen ma tundnud ennast seal nagu võõrkeha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.01 12:34; 21.01 11:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sõltub inimesest. Mõni kohaneb kergesti. Samas on tuttavad rekkajuhid rääkinud eestlannast, kes käib Prantsusmaal ühes parklas Eesti rekkajuhte otsimas ja nendega juttu ajamas. Igati tore ja viisakas naisterahvas, aga juba kümme aastat seal elanud ja ütleb, et mitte kellegagi pole Eesti keelt rääkida ja vahel tuleb lihtsalt selline igatsus peale, et tuleb ja ajab inimestega juttu. Ära kolida ka ei taha, sest pere on juba sinna loodud. Autojuhtidel muidugi on ka hea meel, sest ega neil ka seal eriti kellegagi suhelda ei ole, kui ei taha kogu aeg vene keeles rääkida (ja sellele vanusegrupile, kes enamasti selle töö peal on, on inglise keele rääkimine siiski selline väsitav kohustus).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me oleme võõrsil elanud alles pool aastat. Siiani ei ole küll kordagi kahetsenud. Praegu tundub igatahes elu siin lihtsam ja ilusam kui Eestis oli. Tagasi mineku osas ei ole midagi kindlat otsustanud, eks näis, kuidas elu läheb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ei ole ka mitte kahetsenud. Parim otsus, mis ma elus teinud olen. Lapsed kasvavad normaalses yhiskonnas, endal monus tookeskkond, mitte nagu eestis stressi pesa. Olen vahest moelnud, et voiks akki veel monda teist riiki proovida, kus oleks soojem ja veel paremad tingimused. Aga eestisse tagasi kyll ei taha.[/tsitaat]
kus riigis Sa asud, mille järgi valisid, kuhu läksid?
mul on hetkel just see otsustushetk, vaagin, kas sihtriik sai ikka õige valitud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.01 12:57; 19.01 13:31; 21.01 21:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli koduigatsus peal 5 esimest aastat, siis tegin ka otsuse, et kolin tagasi. Kolisingi! Ehitasin maja sain töökoha, lapsed 1 6-sse klassi teine lasteaeda jne.
Aga selgus ysna varsti, et tegin enda jaoks vale otsuse (mees jäi veel õnneks võõrsile aastaks)pidasime lastega vastu yhe õppeaasta ja meie yhine otsus oli, et tagasi!!!
Peale seda sain lahti koduigatsusest ja hakkasin siinsesse yhiskonda paremini sisse elama.
Nyyd juba pool enda elust võõrsil elatud ja tagasi ei plaani tulla.
Aga ei julge ka öelda sõnu \”EI IIAL\”

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 19.01 13:07; 20.01 11:51; 20.01 12:47; 23.01 14:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa öelda, et olen kahetsenud. Aga mul on plaan lähiajal Eestisse tagasi kolida, sest mulle lihtsalt meeldivad eestlased ja Eesti. Ja mu armsad vanemad jäävad vanaks ja vajavad abi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.01 13:14; 21.01 17:32; 22.01 11:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Teate head Perekoolikad, ma olen väga tänulik. Mul endalgi mitmeid, mitmeid tuttavaid, sõpru ja ka sugulasi läinud. Mitte keegi ei plaani (vähemalt seda välja küll ei ütle) tagasi tulla. Ma tean ennast ja tean, et leian hästi uusi kontakte. Uute väljakutsete ületamine on väga lahe ja see annab ainult jõudu juurde, et edasi minna. See paberimajandus ja uus elu ülesehitus on suur ja põhjalik töö.Ma enda pärast väga tegelikult ei muretse ka. MIna saan hakkama. Lapsed?? Pisike kasvaks teises keskkonnas juba ja käiks seal lasteaias. Tal vast kõige kergem. Suuremad aga peaksid kooli, riiki, keelt, sõpru-kõik vahetama. Nende pärast muretsen küll. Poiss on suhtleja ja saaks ka hakkama. Tüdruk aga seevastu on tasasem ja mitte nii kiiresti kohanev.

Oeh, ma lihtsalt kardan, et olen midagi väga tähtsat jätnud nägemata, märkamata ja see \”lööb vastu pead\” reaalsuses.[/tsitaat]
Niipalju, kui mina igalt poolt muljeid-kogemusi kogunud olen, väidavad kõik, et lapsed harjuvad palju kergemini, õpivad kiiremini jne. Kurdetakse pigem, et endal oli alguses raske.
Kui ma enda näidet vaatan, siis mul endal ega lastel ei ole siin Eestis selliseid südamesõpru. Samas kontakte loome piisavalt hästi, et kohaneks ja leiaks sots. võrgustiku ka mujal maal. Ehk et pole nagu karta midagi, elu on ju elamiseks ja kogemmuste kogumiseks! Ainuke otsus ongi veel jäänud, et kas see hetkel vaadatud sihtriik on see kõige õigem valik. Kuidas Sul sellega?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.01 12:57; 19.01 13:31; 21.01 21:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei ole kahetsenud. Muidugi igatsen eesti sõbrannasid ja sõpru, keda muidu pidevalt nägin, nüüd skaibime ja näeme kord-paar aastas. Vanematega skaibime samuti ja näeme mõned korrad. Sellest piisab, eesti keeles rääkimiseks rekkajuhte otsima ei ole läinud.

Ei ole plaanis tagasi tulla, mulle meeldib siin rohkem.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 19.01 14:18; 20.01 12:30; 20.01 12:33; 21.01 18:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui lähed kogu perega, anna minna!

Meie elame soomes ja käsi südamel, siiani veel kahetsema pole pidanud. Eestis käigud tekitavad masendust ning stressi ning juba teisel päeval seal olles, ootan kuna saan koju.

Paberimajandus võtab väga kaua aega ja sööb närve, arvesta sellega. Mul läks umbes aasta, enne kui kõik asjad aetud sain. Aga asi oli seda väärt. Tagasi ei plaani nii pea minna, ehk pensionipõlves alles aga võibolla ka mitte kunagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole plaanis tagasi kolida ning kindlasti ei kahetse. Otsuse tegemine 10 aastat tagasi kaua aega ei võtnud, kolisime abikaasa sünnimaale. Oma diplomiga leidsin niipea, kui kohalik keel suus oli, erialase ning väga hästi tasustatud töö. Lapsed on siin sündinud (räägivad vabalt mõlemat keelt) ning sõbrad-tuttavad samuti leitud. Sotsiaalmeedia ei sea tänapäeval enam suhtlemisele piire, sõpru on igal mandril ning tihti kohtun mina oma eesti sõbrannadega tihedamalt, kui nemad samas linnas elades omavahel kohtuvad. Olen mõelnud, et kindlasti ei koliks Eestisse tagasi ka juhul, kui peaksin abikaasast lahku minema. Minu elu on paigas, kliima armastusväärne, inimesed pigem lahked ja sõbralikud. Esialgne bürokraatia unustatud, mul on siinse riigi kodakondsus ning maailm on minu ees lahti. Kuna minu töö on rahvusvaheline, siis olen tööandja kulul pea terve ilma läbi käinud. Olen täheldanud, et valutult lõimuvatesse väljamaalastesse, kes ei hakka kohe valjul häälel oma õigusi taga nõudma, suhtutakse kõikjal väga lugupidavalt – minusse pole keegi suhtunud kui vaesesse Ida-Euroopa immigranti, pigem erialase diplomi ning räägitavate võõrkeelte rohkuse tõttu vaadatakse mind kui superwoman’it. Mõni lihtsameelsem on ka imestanud, et sa oled ju nii ilus, ma mõtlesin, et sa oled supermodell, mitte intelligent… No natuke huumorit kulub ikka ära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei kahetse üldse oma elus tehtud valikuid sest muuta ju neid enam ei saa, seega mõttetu tegevus, ainult tuleevikku saab otsustada ja seega võib alati eestisse tagasi kolida.
Samas välismaale kolides oli minul algul kõik super ja koduigatsus tekkis hoopis nii aasta paari pärast ja tõeliselt otsustatud et nüüd plaanin kogu oma tuleviku siin veeta tegin vast alles paar aastat tagasi, kuigi elan võõrsil juba 13aastat. Asi ei ole selles et omaks ei võeta, inimesed on keskmiselt igal maal samasugused, lihtalt mina ise olin rohkem mõtetes ajutiselt siin!
Ma ikkagi arvan ka et välismaalastesse on ikka veidi nirum suhtumine võrreldes omadega, see ei muutui ka aastatega ja on sama nii eestlase kui austraallase suhtes, sinna pole midagi teha ja ausalt öeldes pole ka oluline, elad ju ikkagi oma elu.
Veel ka minu kogemus välismaal on see et kui just soome ei lähe siis ülejäänud maailm ei tea Eesti olemasolust midagi!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ma noorem olin, olin otsusega 100% rahul. Teen huvitavat erialast tööd korraliku palgaga, olen maailma näinud, võimaldanud oma lapsele hea hariduse, seejuures siiski säilitanud sidemed Eestiga ja ka lapsest eestlase kasvatanud. Jutud, et välismaal elades jääd igavesti teiste jaoks Ida-Euroopa immigrandiks, jäävad täiesti mõistmatuks.

AGA tunnistan ausalt, et viimasel ajal painab mind mure, kellega abiellub minu laps ja mis keelt hakkavad rääkima minu lapselapsed. Oleksin väga rahul, kui mu laps otsustaks oma tuleviku Eestiga siduda, sest kavatsen ise pensionipõlves suurema osa ajast seal elada. Ja veel üks mõte, mis mulle varem pähegi ei tulnud, on see, kui raske võib olla minu emale teadmine, et tema ainuke laps elab kaugel ja me kohtume kaks korda aastas. Kõike seda räägin anonüümselt perekoolis, kui keegi küsib, siis muidugi vastan, et pole kunagi välismaale kolimist kahetsenud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui üldse midagi kahetsesin, siis korraks seda, et varem ei läinud – aga sedagi ainult korraks vahetult pärast Eestist äraminekut. Tookord lihtsalt tundus, et mõned asjad oleksid siis lihtsamad olnud. Noh, vast olekski, aga teiselt poolt poleks mul siis ka sama palju \”pagasit\” kaasa võtta olnud, mida kuskilt mujalt ei saa.

Eks küsiti ikka aastaid, et millal ma mujale plaanin ja nii. Muigasin alati, et siis lähen, kui Eestis lagi ette tuleb. Tükk aega ei tulnud (ja eks inimene ole mugav ka, kes see ikka viitsib niisama heast peast rohkem rabeleda kui hädapärast vaja on), aga ühel hetkel oli järsku väga selge, et edasi on vähemalt mõneks ajaks sellised asjad, mida Eestis teha ei saa. Mõni kirkam kriit ehk oleks saanudki, aga mina mitte.

Võib-olla kunagi jälle. Siis, kui ma olen nii kaugele jõudnud, et ei ole mingit vahet, kus ilmanurgas oma nokitsemisi nokitseda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mille järgi te sihtriigi valisite ja kuidas keele õppimine sujus? Millest üldse äramineku ettevalmistusi alustasite? Kui tegemist pole just inglise või soomekeelse keskkonnaga, siis muud riigid tunduvad mulle küll kui hüpe tundmatusse.

Millisel erialal töötasite Eestis ja mida teete nüüd võõrsil? Spetsiifiliste erialade esindajatel (nt arst või IT) on ilmselt igal pool võimalik oma erialal jätkata, kui ainult keel suus, aga mida teevad need, kel pole nii uhkeid diplomeid ette näidata?

Ise olen ametilt raamatupidaja. Hetkel veel Eestis, aga kui kauaks? Tahan mujale…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie kolisime 7 aastat tagasi Belgiasse. Alguses oli koduigatsus suur ja peale mõnda aastat läksime seetõttu Eestisse tagasi. Elasime Eestis paar aastat ja selle aja jooksul saime aru, et Belgias oli ikkagi tunduvalt parem. Nüüd oleme mõned aastad jälle siin elanud ja Eestisse tagasi minna niipea ei kavatse. Ise veel läheks, aga lastele meeldib siin palju rohkem. Koolid on siin tunduvalt paremad, stressivabamad. Eestiga võrreldes on inimesed palju sõbralikumad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eestis olin ma inimene. Mul oli oma kodu, hea töökoht, normaalne palk, supertoredad töökaaslased, sõbrad. Mis sa hing veel ihkad!
Siin ma olen mitte keegi. Tohutu bürokraatia, keelebarjäär. Olen sunnitud tegema tööd, mis mulle ei meeldi, palk on niru, on tekkinud tervisekahjustused.
Tublist korralikust naisest ja emast on saanud mõttetu närvihaige olevus.
Ma tahan koju!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]
Eestis olin ma inimene. Mul oli oma kodu, hea töökoht, normaalne palk, supertoredad töökaaslased, sõbrad. Mis sa hing veel ihkad!
Siin ma olen mitte keegi. Tohutu bürokraatia, keelebarjäär. Olen sunnitud tegema tööd, mis mulle ei meeldi, palk on niru, on tekkinud tervisekahjustused.
Tublist korralikust naisest ja emast on saanud mõttetu närvihaige olevus.
Ma tahan koju![/tsitaat]

muidugi mine koju, kui sul nii kehvasti on läinud! kes sind kinni hoiab????
keelt saad ju ikka õppida?!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 19.01 13:07; 20.01 11:51; 20.01 12:47; 23.01 14:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]…. Ja veel üks mõte, mis mulle varem pähegi ei tulnud, on see, kui raske võib olla minu emale teadmine, et tema ainuke laps elab kaugel ja me kohtume kaks korda aastas. Kõike seda räägin anonüümselt perekoolis, kui keegi küsib, siis muidugi vastan, et pole kunagi välismaale kolimist kahetsenud.[/tsitaat]

Mina ei ole plaaninud kunagi oma kodumaalt kuskile minna. Olgu pere kaasas, ikkagi on ainult siin minu TAUST – lapsepõlves-koolis loetud raamatud, meie kultuurile omased naljad, tsitaadid, teada tundud etendused-raamatud, kooli-ülikoolikaaslased, tuttavad, ma tean siinse riigi poliitikast eile ja täna, ma tunnetan seda riiki.

Ema seisukohast olen ma seda lahkumist kõrvalt näinud. JA iga peatäie kohta, mida nutate teie võõrsil, nutab teie ema kodus kaks. Ma arvan nii. Kasvatad terve nooruspõlve, hoolitsed ja arendad, ning siis ühel päeval on ainus võimalus last kohata kord suvel, kui sedagi, ja skype…
Kui aga ühel päeval ema haige on, ja keegi talle peab viima rohtu ja süüa, siis poleks tal nagu kunagi last olnudki. Mina nii isekas olla ei suudaks. Ja oma lastele sellist hoolimatust oma eluga ette näidata ei suudaks! Mul on teised väärtused.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 20.01 12:09; 20.01 12:35; 20.01 12:37; 20.01 12:38; 20.01 12:41; 20.01 16:59; 21.01 11:10; 22.01 11:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

seni, kui mul on Eestis vanemad, ei läheks ma mitte kusagile.
Ja minu jaoks kuidagi valus on vaadata neid siit läinud naisi, kes pole ka oma lastele eesti keelt õpetada suutnud ja kes käivad oma võõrkeelsete lastega siin vanemaid vaatamas. Osad neist peavad ennast maailma õnnelikimaks aga ma ei tea, kas nad seda sisimas ikka on.
Noored ja kohustustevabad inimesed võiksid ja võibolla isegi peaksid paar aastat maailmas ringi käima, õppima ja kogemusi saama.
Raha mõttes elab hea tahtmise juures ka Eestis ära, sama energia ja poweriga, millega väljamaale minnakse suudab ka siin suuri asju teha.
Paljud lihtsalt vegeteerivad siin madalapalgalisel kohal rahuliku elu sees ja kaebavad raha puuduse üle, igatsevad ära, lähevadki, siis jõuab reaalsus kohale, alles siis hakatakse pingutama selleks et ära elada, kusjuures elatakse algul märksa hullemates tingimustes ja süüakse palju halvemini, kui eestis.
Allikaks paljud blogid välismaal elavatelt eestlastelt

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.01 12:19; 20.01 15:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kui aga ühel päeval ema haige on, ja keegi talle peab viima rohtu ja süüa, siis poleks tal nagu kunagi last olnudki. Mina nii isekas olla ei suudaks. Ja oma lastele sellist hoolimatust oma eluga ette näidata ei suudaks! Mul on teised väärtused.[/tsitaat]

einoh aitäh jah, muidugi on kõik need, kes emaga ühes majas ei ela, isekad ja hoolimatud.

Kui ühel päeval ema nii vanaks jääb, et hoolitsemist vajab, siis saab ta loomulikult minu juurde elama tulla. Ma ei usu, et eestiski suurem osa lapsi nii vanemate lähedal elavad, et igapäevaselt külastada saaks.

Tänu heale elule välismaal saan ma talle nii siis kui ka praegu kõike vajalikku lubada ning mu vanemad ei pea keskmise eesti pensionäri kombel virelema ja pinsist veel lapsigi toetama, nagu siin pidevalt lugeda võib. Olen selline egoist näe.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 19.01 14:18; 20.01 12:30; 20.01 12:33; 21.01 18:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

PS, teema on neile, kes on välismaal elanud või elavad, mitte neile, kes seda ei ole teinud ega mingi hinna eest ei teeks. Siin kuskil oli mingi eesti patriootide oma ka, miks te sinna ei koli?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 19.01 14:18; 20.01 12:30; 20.01 12:33; 21.01 18:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] einoh aitäh jah, muidugi on kõik need, kes emaga ühes majas ei ela, isekad ja hoolimatud.

Kui ühel päeval ema nii vanaks jääb, et hoolitsemist vajab, siis saab ta loomulikult minu juurde elama tulla. Ma ei usu, et eestiski suurem osa lapsi nii vanemate lähedal elavad, et igapäevaselt külastada saaks.

Tänu heale elule välismaal saan ma talle nii siis kui ka praegu kõike vajalikku lubada ning mu vanemad ei pea keskmise eesti pensionäri kombel virelema ja pinsist veel lapsigi toetama, nagu siin pidevalt lugeda võib. Olen selline egoist näe. [/tsitaat]

Ühes majas elamine on muidugi liialdus. Toeks olemine aga mitte.
aga kas vanemad tahavad toeks olemise all sinu välismaalt saadetud raha või sind ennast näha, oleneb muidugi perest. Võiksid ka nende käest ka küsida 🙂 Nagu ütlesin, need ei ole minu väärtused, ja see mida ma suudaksin oma lastele ette näidata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 20.01 12:09; 20.01 12:35; 20.01 12:37; 20.01 12:38; 20.01 12:41; 20.01 16:59; 21.01 11:10; 22.01 11:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]PS, teema on neile, kes on välismaal elanud või elavad, mitte neile, kes seda ei ole teinud ega mingi hinna eest ei teeks. Siin kuskil oli mingi eesti patriootide oma ka, miks te sinna ei koli?[/tsitaat]

Sa midagi EESTIS kehtivast arvamuse ja sõnavabadusest ei ole kuulnud? Perekooli foorumis ei ole eelfiltreid ja sina neid oma PS-dega kehtestada ka ei saa. Hah!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 20.01 12:09; 20.01 12:35; 20.01 12:37; 20.01 12:38; 20.01 12:41; 20.01 16:59; 21.01 11:10; 22.01 11:57;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 77 )


Esileht Pereelu ja suhted teises riigis elamine/töötamine-kas olete kahetsenud otsust?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.