Esileht Pereelu ja suhted teises riigis elamine/töötamine-kas olete kahetsenud otsust?

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 77 )

Teema: teises riigis elamine/töötamine-kas olete kahetsenud otsust?

Postitas:

[small]liisimari kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ootan seda päeva, millal Eestisse tagasi saan. See lastevaenulikkus ja rahakeskne motlemine käivad mulle toeliselt närvidele. Samas ei taha Eestis suurte pangalaenudega elada, seepärast tuleb veel kannatada. [/tsitaat]

Hmm, kus sa elad, et oma elukohariiki lastevaenulikuks nimetad? Mina elan Norras ja lastesöbralikumat riiki annab otsida. Ja see ei ole kahjuks alati mitte positiivne. Siin on lapsed jumalad, neile on köik lubatud. Ja see viib ülbuse ni, käitumishäireteni. Enamus lapsi on ärahellitatud kasvatamatud jömpsikad! Sorry, et ma nii ütlen, aga tösi ta on. Endal on ka laps, aga \”eesti-moodi\” kasvatatud. Saab aru ühest \”ei-st\”, ei sega vanemate jutule vahele, arvuti-telekas on limiidiga, ei söö igal laupäeval kilode kaupa \”lørdagsgodt`i\”.
Ausalt öeldes, eesti lapsed on palju parema kasvatusega. See liigne lastekesksus siin ajab lihtsalt närvi:S

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 20.01 12:38; 20.01 13:56; 20.01 13:58; 21.01 10:57; 21.01 14:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]seni, kui mul on Eestis vanemad, ei läheks ma mitte kusagile.
Ja minu jaoks kuidagi valus on vaadata neid siit läinud naisi, kes pole ka oma lastele eesti keelt õpetada suutnud ja kes käivad oma võõrkeelsete lastega siin vanemaid vaatamas. Osad neist peavad ennast maailma õnnelikimaks aga ma ei tea, kas nad seda sisimas ikka on.
Noored ja kohustustevabad inimesed võiksid ja võibolla isegi peaksid paar aastat maailmas ringi käima, õppima ja kogemusi saama.
Raha mõttes elab hea tahtmise juures ka Eestis ära, sama energia ja poweriga, millega väljamaale minnakse suudab ka siin suuri asju teha.
Paljud lihtsalt vegeteerivad siin madalapalgalisel kohal rahuliku elu sees ja kaebavad raha puuduse üle, igatsevad ära, lähevadki, siis jõuab reaalsus kohale, alles siis hakatakse pingutama selleks et ära elada, kusjuures elatakse algul märksa hullemates tingimustes ja süüakse palju halvemini, kui eestis.
Allikaks paljud blogid välismaal elavatelt eestlastelt [/tsitaat]

See on tõesti tõsi, et kui kõik see mineku energia ja asjaajamine oma kodumaal enda eluvankri ette rakendada saaks nii väikeettevõtte püsti pandud kui muud suurt ära tehtud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 20.01 12:09; 20.01 12:35; 20.01 12:37; 20.01 12:38; 20.01 12:41; 20.01 16:59; 21.01 11:10; 22.01 11:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] Hmm, kus sa elad, et oma elukohariiki lastevaenulikuks nimetad? Mina elan Norras ja lastesöbralikumat riiki annab otsida….[/tsitaat]

Need ainult külma söögiga lasteaiad on need lapsesõbralikud? Või need, kus lapsi üldse ainult õues hoitakse?

Imelik on see, et inimesed arvavad, olles välismaale läinud, et KEEGI ei tea, mis nende uues riigis täpselt toimub. Et võib ajada igasugust muinasjuttu…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 20.01 12:09; 20.01 12:35; 20.01 12:37; 20.01 12:38; 20.01 12:41; 20.01 16:59; 21.01 11:10; 22.01 11:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Need ainult külma söögiga lasteaiad on need lapsesõbralikud? Või need, kus lapsi üldse ainult õues hoitakse?

Imelik on see, et inimesed arvavad, olles välismaale läinud, et KEEGI ei tea, mis nende uues riigis täpselt toimub. Et võib ajada igasugust muinasjuttu…[/tsitaat]

Jessas see ju ainult boonus, kui lapsi õues hoitakse. Lapsele peab muidugi vastavad riided hankima! Ja kus riigis lapsi ilma sooja söögita hoitakse, tahaksin ka seda riiki teada!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 19.01 13:07; 20.01 11:51; 20.01 12:47; 23.01 14:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kui ma noorem olin, olin otsusega 100% rahul. Teen huvitavat erialast tööd korraliku palgaga, olen maailma näinud, võimaldanud oma lapsele hea hariduse, seejuures siiski säilitanud sidemed Eestiga ja ka lapsest eestlase kasvatanud. Jutud, et välismaal elades jääd igavesti teiste jaoks Ida-Euroopa immigrandiks, jäävad täiesti mõistmatuks.

AGA tunnistan ausalt, et viimasel ajal painab mind mure, kellega abiellub minu laps ja mis keelt hakkavad rääkima minu lapselapsed. Oleksin väga rahul, kui mu laps otsustaks oma tuleviku Eestiga siduda, sest kavatsen ise pensionipõlves suurema osa ajast seal elada. Ja veel üks mõte, mis mulle varem pähegi ei tulnud, on see, kui raske võib olla minu emale teadmine, et tema ainuke laps elab kaugel ja me kohtume kaks korda aastas. Kõike seda räägin anonüümselt perekoolis, kui keegi küsib, siis muidugi vastan, et pole kunagi välismaale kolimist kahetsenud.[/tsitaat]

Aga miks see nii kohutavalt tähtis on, et lapselapsed ikka eestlased oleksid ja eesti keelt räägiksid? Oma liha ja veri ikka ju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja.
Siin läks jah vahepeal patriotismiks ära.
Mina seda ei ole ja seetõttu küsin ka ikka nende käest kes reaalselt olukorras on. Heietada ei ole tõepoolest mõtet. KUi ei ole olnud olukorras siis pole ka kommenteerida mitte midagi.
See siis selleks.

Miks ma ei peaks oma eestlastest lastele nende emakeelt õpetama?? Nad suhtlevad kodus ikkagi edasi eesti keeles ja vanavanematega siin ju ka. Ka on neil siin, Eestis sõbrad ja ka (vähemalt esialgul) jääb meil ka maja alles Harjumaal.Ka sihtriigis on meil eestlastest sugulased ees ja nandega suhtleme nagunii eesti keeles.
Kellega tulevikus ühte heidab??? Jah, see on küsimus omaette ja seda ei või ka ette näha. Aga samamoodi võib nt tütar minna reisile ja kohata oma unelmate printsi. Ja olengi ikka võõrakeelsega ühes \”peres\”. Piirid nii lahti, et seda enam ei takista miski ju.

MIs ma nüüd siis kokkuvõtteks kirjuta.
Sisimas olen ma otsuse teinud, sammud on selles suunas astutud. Ootan hetkel veel paari asja laabumist siin, Eestis. Pealeselle sain täna teada, et mul ka Eestis enam töökohta ei ole. Ees ootab 99% kindlusega koondamine. Jälle paberimajandus. Samas hea põhjus jälle öelda uuele tööandjale juba välisriigis, et kuna koondati ja uued \”tuuled ja suunad\” siis otsin vastavat tööd.
Ei ole pips ja olen nõus alustama nullist.

Päikest Teile ja olge rõõsad!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.01 22:40; 19.01 08:59; 20.01 13:22; 20.01 13:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sõbranna eelistab Eestit Inglismaale. Ta ei kolinud otseselt ära, vaid oli seal tähtjaliselt. Ütles, et kauem poleks tahtnud – liiga korraldatud elu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.01 13:25; 20.01 13:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Jessas see ju ainult boonus, kui lapsi õues hoitakse. Lapsele peab muidugi vastavad riided hankima! Ja kus riigis lapsi ilma sooja söögita hoitakse, tahaksin ka seda riiki teada![/tsitaat]

Paljudes (enamikes?). Kolm korda päevad tervislikku toitu ei saa vist peaaegu kuskil.
Aga õuesolek on minu arust ka ainult boonus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.01 13:25; 20.01 13:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Töepoolest sooja toitu siin lasteaedades ei pakuta, aga ma olen vist nii \”karastunud\”, et enne näen oma lapse löunasöögiks ise kaasa tehtud täisteraleiba singi-juustu-paprika-tomati-kurgiga vöi maksapasteediga (mölemad on lapse suured lemmikud), kui makaroni-piima suppi. Seda viimast pakutakse eesti lasteaedades ikka okseleajavalt palju:S
Ja lapsed on siin töesti igapäevaselt ja IGA ilmaga öues. Korralikud riided, jalanöud, kindad-müts = röömus punapöskne terve laps. Kusjuures Norras (Oslos) on lasteaed, kus polegi siseruume, kogu elu toimubki väljas. Ei ole veel kuulnud, et seal kohti üle oleks…
Ma ei saa aru, mis suur traagika on, kui laps läheb vastava talvevarustusega välja mängima? Eelmisel aastal samal ajal oli siin 25 miinuskraadi ja lapsed olid iga päev väljas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 20.01 12:38; 20.01 13:56; 20.01 13:58; 21.01 10:57; 21.01 14:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle tundub, et enamikes peredes, kodustes tingimustes ei saa ka tervislikult toitutud.

Ma vaatan Eesti koolisöökla näite põhjal, et kui on mingi supp või kaste siis võib rahumeeli vähem valmis keeta seda.Paljud lapsed lihtsalt ei söö. Ometi on tegemist tervisliku(toorainest algusest lõpuni valmiv) toiduga.

Pirukad, pizzad jne läheb kaubaks küll. Laps sööb seda mida kodus on õpetatud. Ja sama on ka nt Soomes. Ei osata süüa tervislikult.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.01 22:40; 19.01 08:59; 20.01 13:22; 20.01 13:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Need ainult külma söögiga lasteaiad on need lapsesõbralikud? Või need, kus lapsi üldse ainult õues hoitakse?

Imelik on see, et inimesed arvavad, olles välismaale läinud, et KEEGI ei tea, mis nende uues riigis täpselt toimub. Et võib ajada igasugust muinasjuttu…[/tsitaat]

Kui sa soovid minuga Norra elu-olu üle vaielda, siis anna tulla. Mul on piisavalt kogemustepagasit, olles siin aastaid elanud. Norra ON lapsesöbralik riik ja seda on mujalgi maailmas öeldud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 20.01 12:38; 20.01 13:56; 20.01 13:58; 21.01 10:57; 21.01 14:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

tean poissi, kes umbes 10 aastat tagasi läks emaga Norra, lõpetas seal kooli aga pubekana tekkisid probleemid koolis ja kasuisaga ja käitumisega ja poiss saadeti 2 aastat tagasi Eestisse.
Kahjuks on ta hariduslik tase selline, et meie tavalises koolis ta läbi ei löö, kuigi Norras sai põhikooli lõpetatud. Ta peaks siin alustama ehk 5.-6.klassist aga 18 aastane suur mees ei lähe ju enam pubekatega koos kooli.
Tööd ei leia, eriti ei otsi ka, vanaema peab üleval aga see on ajutine lahendus, poiss jõlgub ringi ja tulevik suht tume. ilma hariduseta tööle Eestis ei saa, kooli minekuks peaks väga alt alustama, selleks ei ole ta valmis, Norra tagasi minna ka ei taha, isegi sõjaväkke ei võetud.
Ja ometigi oli ta enne minekut Eestis hea tasemega õpilane ning tubli poiss, meie pere arvab küll, et selle lapse rikkusid ära vanemad oma heitliku rapsimisega ühest riigist teise.
See võib olla erand, kuid mäletan, et korra üritusel, kui kutt oli 16 oli meil vestlusring ja siis torkas teravalt silma, kui väheste teadmistega oli see poiss võrreldes oma eesti eakaaslastega, me saime ikka mitu korda üle küsida, et kas te siis seda kooli ei ole üldse õppinud? teadmised geograafiast, matemaatikast, üldine silmaring jms. olid sellel Norras hariduse saanul masendavalt madalad ja oma sõnul oli ta 4-5 line. Naersime mehega õhtul, et kas 3 lised oskavad seal koolis oma nime kirjutada ja 10ni lugeda?
Ok äkki tegin kellelgi liiga, võibolla elasid nad kusagil kaugel provintsis ja mujal Norras on kõik hästi ok.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.01 12:19; 20.01 15:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keegi küsis hariduse ja töö kohta. Mina olen eesti kõrgharidusega ja siin muidugi oli sellega suht vähe peale hakata ,sest tundmatu maa ja ülikool ju, kuigi mina panin ikka kõik cv-desse kirja mis tehtud ja töö oli mul ka eestis hästitasustatud ostujuht. Kohalik keel oli mul juba suus heal tasemel kui ära kolisin aga siin ma arvan et oleks nii kandideerides sekretäriks ehk saanud, kohe oleks baarmaniks saanud , samuti hotelli receptionistiks, neist kohtadest ma aga loobusin sest meil on oma väikeettevõte mehega ja töötan siis temaga kahasse, kuigi algul oleks tahtnud rohkem autonoomiat, paraku tuli ikka valida mis loogilisem oli perele. Tahangi öelda et kes ikka vähegi pealehakkaja on saab igas olukorras hakkama ja küll mõne aja pärast saad juba sarnasele töölegi mis eestis, muidugi kui väga häbelik ja nutune olla, siis parem ikka kodus edasi punnitada.
Minu töö ei ole siin täpselt see mis kodus, aga pole ka halvem, samas kui peaks mingil põhjusel koristajaks minema siis lähengi, iga aus töö kõlbab mulle et edasi minna!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma tunnen paari vanapaari, kelle lapsed on välismaale ära läinud. Ausalt, neid nähes, on ikka kurb küll. Nagu polekski lapsi või oleks nad surnud, võõrad inimesed käivad abis.
Ma oleks väga väga löödud, kui minu laps alatiseks välismaale läheks. Minu lastel ei ole küll Eestis elades mingeid probleeme, nad ei tunneta mingit lapsevaenulikkust ega muid piinu. Nende arvates on täna küll nende elu Eestis vahva.
Me oleme perega käinud Venemaal, Poolas, Gruusias. Ja lapsed ikka pigem räägivad seda, et kahju et kõikides maades ei ole elu nii normaalne nagu meil siin Eestis. Ja tunnistavad, et näe Soomes ja Norras on elu peaaegu sama normaalne kui meil siin Eestis. Nii et mina ei tea, kuidas me kallite kaasmaalastega seda elu siin nii erinevalt näeme.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Töepoolest sooja toitu siin lasteaedades ei pakuta, aga ma olen vist nii \”karastunud\”, et enne näen oma lapse löunasöögiks ise kaasa tehtud täisteraleiba singi-juustu-paprika-tomati-kurgiga vöi maksapasteediga (mölemad on lapse suured lemmikud), kui makaroni-piima suppi. Seda viimast pakutakse eesti lasteaedades ikka okseleajavalt palju:S
Ja lapsed on siin töesti igapäevaselt ja IGA ilmaga öues. Korralikud riided, jalanöud, kindad-müts = röömus punapöskne terve laps. Kusjuures Norras (Oslos) on lasteaed, kus polegi siseruume, kogu elu toimubki väljas. Ei ole veel kuulnud, et seal kohti üle oleks…
Ma ei saa aru, mis suur traagika on, kui laps läheb vastava talvevarustusega välja mängima? Eelmisel aastal samal ajal oli siin 25 miinuskraadi ja lapsed olid iga päev väljas.[/tsitaat]

MA rääkisin nendest hoidudest, mis ongi ainult õues. Siseruume polegi. Seda tüüpi hoid ei ole normaalne, lastesõbralikkusest rääkimata, arvake mida tahes.

Ja ei ole Eesti aedades piima-makaronisuppi okseleajavalt palju, räägid oma lapsepõlvest, täna on teine elu. Minu laste aias küll tervislik söök. Ilmselt on sul lihtsam nii mõelda, et Eestis on jube sitt elu. Eks igaüks aitab ennast nagu oskab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 20.01 12:09; 20.01 12:35; 20.01 12:37; 20.01 12:38; 20.01 12:41; 20.01 16:59; 21.01 11:10; 22.01 11:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

olude sunnil tulin, ei olnud muud valikut ilma liialdamata. tulek läks ladusalt kuna agentuuri kaudu tegin algust ja ees oli palju kaasmaalasi ja muudest rahvustest inimesi. paar aastat on olnud, paar aastat oleks veel. dilemmat ei ole sest plaanin kindlasti naaseda kodumaale mingi aja pärast. mida aeg edasi seda enam tunnen lähedastest puudust, lyhendan pidevalt eemalolekuaega. mitte alguses ei olnud koduigatsust vaid ajaga tuleb ja syveneb. töö ja elukoha möttes on teadmatus eestisse naasemise puhul. erialase töö leidmine saab olema ysnagi raske. mis veel hullem, ma ei teagi kas tahan enam sellel eriala töötada….. aga nii kaua, kuniks lähedastel on tervis korras ja muidu läheb normaalselt siis on mul syda rahul ja vöin siin olla. absol ei kahetse siiatulekut – palju toredaid inimesi, uusi kombeid jne. laienenud on silmaring

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]
Ja lapsed on siin töesti igapäevaselt ja IGA ilmaga öues. Korralikud riided, jalanöud, kindad-müts = röömus punapöskne terve laps. [/tsitaat]

Norra on jah selline naljakas riik, kus kõik on hea tugeva tervisega – peale suusatajate, need on kõik astmaatikud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See Norra astmaatikute jutt ajab juba kergelt närvi. Muid argumente Norra kohta ei ole, kui ainult Breivik ja astmaatikud. Mina isiklikult ei tunne ainsatki astmaatikut, kuigi tutvusringkond suur. Norras läheb laps nohuga lasteaeda ega löpeta seda kôrvapôletikuga, nagu Eestis alatasa juhtub. Lapsi ei hoita siin vati sees, aga terved on nagu tôesti. Minu laps on 3a lasteaias käinud ja kodus on haigusega olnud 2 korda (tuulerôuged ja kôhugripp). Seega 1 kord aastas. Haridus on siin tôesti nôrk, kui arvestada seda, et hindeid hakatakse panema 6ndast klassist alles. Samas ei poolda ma ka 6 aastaste drillimist eliitkooli sisseastumiseksamiteks, nagu Eestis tehakse. Siinsed lapsed käivad kôik piirkonnakoolis. Samas korraliku gumnaasiumi tase on suht kôrge, seda siis ülikooli astumiseks. Olen töötanud gümnaasiumis ja tegelenud õppematerjalidega. Ah, miks ma üldse vaidlen, mulle ja mu perele meeldib siinne elu. Eestis on tore puhkamas käia suvise kliima pärast, aga tulevikku ma Eestis ei plaani. Kui, siis ehk pensjoniks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 20.01 12:38; 20.01 13:56; 20.01 13:58; 21.01 10:57; 21.01 14:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]…. Kui, siis ehk pensjoniks.[/tsitaat]

Kui sa tõesti tagasi tuled, siis meil eesti keeles on see sõna pension.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 20.01 12:09; 20.01 12:35; 20.01 12:37; 20.01 12:38; 20.01 12:41; 20.01 16:59; 21.01 11:10; 22.01 11:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]seni, kui mul on Eestis vanemad, ei läheks ma mitte kusagile.
Ja minu jaoks kuidagi valus on vaadata neid siit läinud naisi, kes pole ka oma lastele eesti keelt õpetada suutnud ja kes käivad oma võõrkeelsete lastega siin vanemaid vaatamas. Osad neist peavad ennast maailma õnnelikimaks aga ma ei tea, kas nad seda sisimas ikka on.
Noored ja kohustustevabad inimesed võiksid ja võibolla isegi peaksid paar aastat maailmas ringi käima, õppima ja kogemusi saama.
Raha mõttes elab hea tahtmise juures ka Eestis ära, sama energia ja poweriga, millega väljamaale minnakse suudab ka siin suuri asju teha.
Paljud lihtsalt vegeteerivad siin madalapalgalisel kohal rahuliku elu sees ja kaebavad raha puuduse üle, igatsevad ära, lähevadki, siis jõuab reaalsus kohale, alles siis hakatakse pingutama selleks et ära elada, kusjuures elatakse algul märksa hullemates tingimustes ja süüakse palju halvemini, kui eestis.
Allikaks paljud blogid välismaal elavatelt eestlastelt [/tsitaat]

Miks peaks lapsed eesti keele ära unustama? Meil on kodune keel eesti keel ja minu noorim laps, kes pole enam Eestis sündinud, räägib ka eesti keelt. Mul on tuttavaid, kes on siin elanud üle 20 aasta, kõik räägivad eesti keelt. On peresi, kus ainult 1 vanem on eestlane, ometigi räägivad ka nende lapsed eesti keelt. Keele võivad ära unustada ainult mingid tõusikud, kes oma kodumaast eriti ei hooli ja kes tahavad midagi näidata. Aga ma usun, et neid on siiski väga väike osa.
Mina näiteks ei käi kuskil kuulutamas, et ma olen maailma õnnelikem inimene, et saan võõrsil elada. Jah, ma olen õnnelik, aga õnn tuleb muudest asjadest, kui rahahunnikud või välismaal elamine.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.01 12:34; 21.01 11:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]See Norra astmaatikute jutt ajab juba kergelt närvi. Muid argumente Norra kohta ei ole, kui ainult Breivik ja astmaatikud.[/tsitaat]

Keegi ei arva ju tõsimeeli, et Norras päriselt kõik astmaatikud on. Tögatakse seda, et Norra suusatajad valetatakse kõik astmaatikuteks, sest astmarohi parandab sooritust – aga samal ajal noritakse \”dopingukasutajate\” kallal, kuigi ise tehakse põhimõtteliselt sama asja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suuremaid ülbareid kui norrakad pole elus kohanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oleks teemaalgtajale palve. Kas te võiksite mulle mailile kirjutada? Mul oleks dokumentide kohta paar küsimust. Ette tänades, Eleri
eleri22@hotmail.com

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Suuremaid ülbareid kui norrakad pole elus kohanud.[/tsitaat]

Tegelikkuses on asi nii, et nagu küla koerale, nönda koer külale. Olen minagi ülbeid norrakaid kohanud, aga mitte nii palju, kui eestlasi.
Ma ei taha Eestit maha teha, aga näiteks kasvöi tavalises toidupoes on suhtumine teine.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 20.01 12:38; 20.01 13:56; 20.01 13:58; 21.01 10:57; 21.01 14:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Suuremaid ülbareid kui norrakad pole elus kohanud.[/tsitaat]

Sa pole prantslaste ja itaallastega vist eriti suhelnud? Just itaallaste poole pealt olen ma hästi palju ebameeldivate inimestega kokku puutunud. Näiteks istub rahvusvaheline seltskond, kõik suhtlevad inglise keeles (mida kõik oskavad) ja ühel hetkel tõuseb itaallane lihtsalt püsti ja jalutab minema, ilma et head aega ütleks. Või itaallane, kes hakkab mulle detsembris rääkima, et tema küll sihukeses nõmedas riigis elada ei tahaks, nii külm jne. No issa rist, guugeldagu siis, enne kui siia külla ronib. Ma ei jäänud vastust võlgu ka ja ütlesin, et mina jälle ei tahaks elada riigis, kus peaminister põhimõtteliselt avalikult oma riigilt varastab ja lisaks alaealiste prostituutide teenuseid kasutab. Selle peale vastas tüüp täiesti tõsiselt, et just seda rahvas temalt ootabki, see näitab ju, et ta on tõeline mees, mitte memmekas. Ja veel sada sellist pisikest kogemust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]
Eestis olin ma inimene. Mul oli oma kodu, hea töökoht, normaalne palk, supertoredad töökaaslased, sõbrad. Mis sa hing veel ihkad!
Siin ma olen mitte keegi. Tohutu bürokraatia, keelebarjäär. Olen sunnitud tegema tööd, mis mulle ei meeldi, palk on niru, on tekkinud tervisekahjustused.
Tublist korralikust naisest ja emast on saanud mõttetu närvihaige olevus.
Ma tahan koju![/tsitaat]

Mida krdit sa sinna välismaale siis ronisid, kui Eestis kõik nii hästi oli ?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitte astmaatik, vaid asmaatik ! Haigus on küll astma aga astma-haige on asmaatik!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Mina ei ole plaaninud kunagi oma kodumaalt kuskile minna. Olgu pere kaasas, ikkagi on ainult siin minu TAUST – lapsepõlves-koolis loetud raamatud, meie kultuurile omased naljad, tsitaadid, teada tundud etendused-raamatud, kooli-ülikoolikaaslased, tuttavad, ma tean siinse riigi poliitikast eile ja täna, ma tunnetan seda riiki.

Ema seisukohast olen ma seda lahkumist kõrvalt näinud. JA iga peatäie kohta, mida nutate teie võõrsil, nutab teie ema kodus kaks. Ma arvan nii. Kasvatad terve nooruspõlve, hoolitsed ja arendad, ning siis ühel päeval on ainus võimalus last kohata kord suvel, kui sedagi, ja skype…
Kui aga ühel päeval ema haige on, ja keegi talle peab viima rohtu ja süüa, siis poleks tal nagu kunagi last olnudki. Mina nii isekas olla ei suudaks. Ja oma lastele sellist hoolimatust oma eluga ette näidata ei suudaks! Mul on teised väärtused.[/tsitaat]

Minu ema nt ütles ise, et tal on hea meel, et õde on ära läinud välismaale, kus tal on palju suuremad võimalused ennast teostada.

Samuti oli ta igati päri minu plaaniga välismaale minna. Kodus käime üsna tihti, paari kuu tagant ikka. Emal oma elu ja tegemised, saab hakkama. Eks tulevikus vaatame, mis saama hakkab.

No Soome minna on pea sama, mis elada teises Eestimaa otsas. Tänapäeva odavate lennupiletite juures pole ka tihti kodus käime midagi kontimurdvat.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.01 16:48; 21.01 19:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Just, seda minagi, lennukipiletid on üliodavad praegu: Itaaliast tuleme kahekesi 89¤-ga, selle raha eest käid kaks korda poes kui hästi läheb! Saaks käia iga kuu kui vaja oleks, aga ka minu vanematel on enda elu huvitav, käivad tööl ja tulevad ka ise siia suusatama ja suvitama , nii et ma küll ei tunne et nad hüljanud oleks. Kui saavad vanemaks võivad siis talve minu juures veeta ja suve eestis näiteks!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Miks peaks lapsed eesti keele ära unustama? Meil on kodune keel eesti keel ja minu noorim laps, kes pole enam Eestis sündinud, räägib ka eesti keelt. Mul on tuttavaid, kes on siin elanud üle 20 aasta, kõik räägivad eesti keelt. On peresi, kus ainult 1 vanem on eestlane, ometigi räägivad ka nende lapsed eesti keelt. Keele võivad ära unustada ainult mingid tõusikud, kes oma kodumaast eriti ei hooli ja kes tahavad midagi näidata. Aga ma usun, et neid on siiski väga väike osa.
Mina näiteks ei käi kuskil kuulutamas, et ma olen maailma õnnelikem inimene, et saan võõrsil elada. Jah, ma olen õnnelik, aga õnn tuleb muudest asjadest, kui rahahunnikud või välismaal elamine. [/tsitaat]

Olles käinud, riigis kus elan, päris paljudel saatkonna korraldatud pidudel, vöin küll väita , et ei oska need välismaal sündinud lapsed sugugi eesti keelt. Ikka väga vähesed ja needki enamuses tugeva aktsendiga. Välismaal eesti keele hoidmine on ilmselt kergem kui on eestlastest ema ja isa. Segapaarides hakkab siiki tugevalt domineerima selle riigi keel kus koolis käiakse ja elatakse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.01 13:14; 21.01 17:32; 22.01 11:16;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 77 )


Esileht Pereelu ja suhted teises riigis elamine/töötamine-kas olete kahetsenud otsust?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.