Esileht Pereelu ja suhted teises riigis elamine/töötamine-kas olete kahetsenud otsust?

Näitan 19 postitust - vahemik 61 kuni 79 (kokku 79 )

Teema: teises riigis elamine/töötamine-kas olete kahetsenud otsust?

Postitas:
puu

RE: teises riigis elamine/töötamine-kas olete kahetsenud otsust?

Just, seda minagi, lennukipiletid on üliodavad praegu: Itaaliast tuleme kahekesi 89¤-ga, selle raha eest käid kaks korda poes kui hästi läheb! Saaks käia iga kuu kui vaja oleks, aga ka minu vanematel on enda elu huvitav, käivad tööl ja tulevad ka ise siia suusatama ja suvitama , nii et ma küll ei tunne et nad hüljanud oleks. Kui saavad vanemaks võivad siis talve minu juures veeta ja suve eestis näiteks!

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Miks peaks lapsed eesti keele ära unustama? Meil on kodune keel eesti keel ja minu noorim laps, kes pole enam Eestis sündinud, räägib ka eesti keelt. Mul on tuttavaid, kes on siin elanud üle 20 aasta, kõik räägivad eesti keelt. On peresi, kus ainult 1 vanem on eestlane, ometigi räägivad ka nende lapsed eesti keelt. Keele võivad ära unustada ainult mingid tõusikud, kes oma kodumaast eriti ei hooli ja kes tahavad midagi näidata. Aga ma usun, et neid on siiski väga väike osa.
Mina näiteks ei käi kuskil kuulutamas, et ma olen maailma õnnelikem inimene, et saan võõrsil elada. Jah, ma olen õnnelik, aga õnn tuleb muudest asjadest, kui rahahunnikud või välismaal elamine. [/tsitaat]

Olles käinud, riigis kus elan, päris paljudel saatkonna korraldatud pidudel, vöin küll väita , et ei oska need välismaal sündinud lapsed sugugi eesti keelt. Ikka väga vähesed ja needki enamuses tugeva aktsendiga. Välismaal eesti keele hoidmine on ilmselt kergem kui on eestlastest ema ja isa. Segapaarides hakkab siiki tugevalt domineerima selle riigi keel kus koolis käiakse ja elatakse.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[small]puu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mitte astmaatik, vaid asmaatik ! Haigus on küll astma aga astma-haige on asmaatik![/tsitaat]

ei ole
http://www.eki.ee/dict/qs/index.cgi?Q=astmaatik&F=M

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

No minu meelest tänapäeval ei ole enam nii traagilist eristust Eesti versus välismaa.
Ma olen mitu aastat elanud vahelduva eduga nii Eestis kui eemal, samuti päris palju ringi sõitnud, ja minu jaoks on küll mõnes mõttes maailm saanud nagu globaalseks külaks. Sõpru on mitmest rahvusest, siin ja seal, paljud sõbrad elavad ja töötavad ka kord siin, kord seal. Vahel kohtun nendega Eestis, vahel välismaal.
Soovi ja vajaduse korral võib kasvõi järgmisel päeval lennata teise riiki jne jne.
Ei viitsi isegi muretseda eriti selle pärast, kas ma nüüd lähen või jään jne. Ei oska isegi öelda, kus ma siis täpselt elan. Seal, kus parasjagu meeldib. Elu on ilus 🙂

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Jarka

Minu ema räägib iga päev, et mine siit minema. Ega kõik vanainimesed ei mõtle nii, nagu osadel siin teemas. Miks te haletsete kõiki vanainimesi, äkki enamus on rahul, et nende lastel hästi läheb?

Please wait...
Postitas:
Atena

Mul jookseb ùheksas aasta kui Eestist àra olen; seega umbes kolmandik oma elust olen veetnud siin. Mul pole mingisugust kavatsust Eestisse tagasi tulla – vastupidi – kui veel seal olin, igatsesin pidevast minema, ning pealegi aastad on teinud oma tòò ja liiga palju sildu on kildudeks purunenud. Aga ega ma kahetse sedagi.
Ma arvan, et tagasi kipuvad pigem need, kes ùhel vòi teisel pòhjusel on olnud sunnitud Eestist lahkuma. Mina tulin siia, sest mind vòlusid siinne kultuur ja keel (mida ma eelnevalt muidugi sùvendatult olin òppinud). Ma tulin siia, sest ma tahtsin siia tulla. Ja jààda. Arvan, et karjààrivòimalusi olnuks mul Eestis palju rohkem, kuid tùhja sest karjààrist kui pàike paistab, meri on kristallsinine ning ajalugu òlmitseb igal sammul!
Aastad on teinud oma tòò ning eesti sòpru on vàhamaks jàànud. Elamine vàlismaal nàitab àra tàpselt, kes in tòelised sòbrad ja nendega suheldakse edasi. Ise kàin ma Eestis harva, viimati nelja aasta eest. Ka siis kàisin pigem olude sunnil kui vabast tahtest ja lugesin pàevi, mil uuesti lennukile saaks ja oma koju tagasi. Sest mu ainus kodu on siin.
Eeloleva suve kulminatsiooniks on meie esimese lapse sùnd. Olen endamisi mòelnud, et pùùan temaga ikka eesti keeles rààkida, kuid eks mul on ka endal kahtlusi, kas sellest midagi vàlja tuleb. Teine keel pressib ju igast kùljest peale, ka minu enda mòtetes.
Arge nùùd saage valesti aru: ma ei vihka Eestit; arvan, et paljud asjad funktsioneerivad Eestis paremini kui siin (kahe peale kokku saaks ehk pàris ideaalse riigi). Lihtsalt ma ise sùndisin vales kohas…

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]puu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mitte astmaatik, vaid asmaatik ! Haigus on küll astma aga astma-haige on asmaatik![/tsitaat]

mis keeles siis muidu see asmaatik on?
http://www.eki.ee/dict/ekss/index.cgi?Q=astmaatik&F=M

Please wait...
Postitas:
Kägu

einoh aitäh jah, muidugi on kõik need, kes emaga ühes majas ei ela, isekad ja hoolimatud.

Kui ühel päeval ema nii vanaks jääb, et hoolitsemist vajab, siis saab ta loomulikult minu juurde elama tulla. Ma ei usu, et eestiski suurem osa lapsi nii vanemate lähedal elavad, et igapäevaselt külastada saaks.

Tänu heale elule välismaal saan ma talle nii siis kui ka praegu kõike vajalikku lubada ning mu vanemad ei pea keskmise eesti pensionäri kombel virelema ja pinsist veel lapsigi toetama, nagu siin pidevalt lugeda võib. Olen selline egoist näe. [/tsitaat]
Saad sa ikka kindel olla, et ema on nõus kuhugi kolima? Pigem on tulevik selline, et ema läheb Eestis hooldekodusse. Eestis saab ta vähemalt eesti keeles suhelda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Meie kolisime 7 aastat tagasi Belgiasse. Alguses oli koduigatsus suur ja peale mõnda aastat läksime seetõttu Eestisse tagasi. Elasime Eestis paar aastat ja selle aja jooksul saime aru, et Belgias oli ikkagi tunduvalt parem. Nüüd oleme mõned aastad jälle siin elanud ja Eestisse tagasi minna niipea ei kavatse. Ise veel läheks, aga lastele meeldib siin palju rohkem. Koolid on siin tunduvalt paremad, stressivabamad. Eestiga võrreldes on inimesed palju sõbralikumad. [/tsitaat]

Oh, juba aastake m6lgutan m6tet Belgiasse kolida. Hetkel elan Iirimaal, Eestist kolisime terve perega (ema ning 6e ja pisikeste vendadega) 2ra ligemale neli aastat tagasi. Siin olen iseenesest eluga rahul ning tookoht on korralik, t6us ametiredelil on olnud kiirem kui ma Eestis oleksin suutnud saavutada. Kuid kuskil kaks aastat tagasi tekkis suhe belglasega, tema Belgiast 2ra kolida ei taha, mina aga kardan, et ilma prantsuse, hollandi ja flaami keelt r22kimata ma seal hakkama ei saa… Ma ei taha elada paar kuud ilma toota, et seni keelt 6ppida. Kolimine tuleks k6ne alla ainult siis, kui kohe toole saaks. Iga kord Belgias k2ies tunnen, et vot seal ma tahan elada…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ema seisukohast olen ma seda lahkumist kõrvalt näinud. JA iga peatäie kohta, mida nutate teie võõrsil, nutab teie ema kodus kaks. [/tsitaat]

Iga inimene peab elama oma elu. Emal tuleb täiskasvanud laste puhul arvestada paljude otsustega, mis talle ei meeldi, sealhulgas sellega kui laps otsustab elu mujale rajada.

Mina arvestan pigem sellega, mis keskkonnas elavad mu lapsed. Võõrsil sündinuna ja seal kasvanuna on see maa nende jaoks hoopis kodumaa. Ja minul on soov, et mu lapsed näeksid rohkem sõbralikkust enda ümber kui see Eestis võimalik on. Mul on ka Eesti kui kodumaaga seotud palju nostalgilisi tundeid, kuid pragmaatiliselt võttes ei ole seal kuigi palju plusse võrreldes uue elukohamaaga

Please wait...
Postitas:
Kägu

Elan siis Iirimaal, ei kahetse oma otsust sugugi. Kolime Eestist 2ra m6ned aastad tagasi tuli suhteliselt ootamatult, yhel hetkel lihtsalt sai siiber nii mul kui mu perel. Ema, 3 6de-venda. Ning loomulikult hunnik kohvreid. See tulek oli ikka ysna kaootiline – ei olnud meil elamist eelnevalt ette valmis vaadatud ega midagi. Kaks esimest ood elasime hotellis, siis leidsin ajutise yyripinna kaheks kuuks. Selle kahe kuuga oli aega ajada paberid korda, otsida pysiv elukoht, kool ning tookoht. Tookoha leidmine ei olnud nii lihtne kui ma esialgu lootsin. Eestis maksab Tartu Ylikooli diplom midagi, siin kyll mitte. Aga hakkama sain. Alustasin receptionistina, nyydseks olen yhe teise hotelli juhatuses. Ma ei usu, et ma oleksin Eestis nii kiirelt nii palju ametiredelil t6usta suutnud. Lapsed on kooliga rahul ja r22givad vabalt m6lemas keeles. Eestis k2ime m6ned korrad aastas ja rohkem ei tunne mina isiklikult vajadustki. Uued s6brad, uued hobid ja uus elu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olles käinud, riigis kus elan, päris paljudel saatkonna korraldatud pidudel, vöin küll väita , et ei oska need välismaal sündinud lapsed sugugi eesti keelt. Ikka väga vähesed ja needki enamuses tugeva aktsendiga. [/tsitaat]

Miks need välismaal elavad lapsed seda eesti keelt nii väga oskama peavad? Tore kui oskavad, aga ei juhtu ka midagi erilist kui ei oska. Kui patrioot oled, pole mõtet Eestist ära kolidagi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Saad sa ikka kindel olla, et ema on nõus kuhugi kolima? Pigem on tulevik selline, et ema läheb Eestis hooldekodusse. Eestis saab ta vähemalt eesti keeles suhelda.[/tsitaat]

Ja kui lähebki, siis näiteks Villa Benitasse. Elab seal mugavalt ja rahulolevalt. Samas kui ka paljude Eestis elavate laste vanemad on elu lõpus hooldekodus, aga kuskil kõige odavamas, sest rahakott paremat ei luba.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Miks need välismaal elavad lapsed seda eesti keelt nii väga oskama peavad? Tore kui oskavad, aga ei juhtu ka midagi erilist kui ei oska. Kui patrioot oled, pole mõtet Eestist ära kolidagi.[/tsitaat]

Lugeda ei oska vöi?
See oli vastus sellele , kes kirjutas, et köik väliseestlaste lapsed nii hästi eesti keelt oskavad. Minul polegi probleemi kuna mul pole väikseid lapsi.

Please wait...
Postitas:
puu

No minu vanemad ei lähe küll kuhugile hooldekodusse, kui ei saa endaga hakkama siis pool ajast on õe hoida ja teise poole on siis siin minu juures päikese käes hoida, ja vaevalt see vanainimesele nii kohutav on kui paar kuud on talve käest ära itaalias. Suvel jälle kodus tagasi ja siis ju näeb kõiki sõpru jälle. Kui aga üldse hakkama ei saa siis saan ka mina pikemat aega kodumaale naasta ega ma siin pärisori pole ju, täitsa vaba inimene!

P.S – sorry selle asmaatikuga, olin 100% veendunud et nii on õige, aga näed sain targemaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Atena kirjutas:[/small]
[tsitaat] … ja liiga palju sildu on kildudeks purunenud….[/tsitaat]
Eesti keeles ei ole sellist väljendit, et sillad purunevad kildudeks 😀 väljendina saaks sildu põletada. Ilma väljendi tagamõtteta on selline konstruktsioon lihtsalt tobe 😀
Ah jaa, kõikjal maailmas on ajalugu näha igal sammul! Isegi Eestis. See ongi mingi kreeklaste kiiks, et nad oma kive rohkem ajalooks peavad 😛

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Läksin noorena, pärast kekkooli ja elasin 8 aastat. Imelised aastad, toredad sõbrad, mõnus töö, reisimine, rahamuret polnud… Üliväga rahul. Aga siis tundisin, et lihtsalt pean tagasi tulema. Kodu ja pere lõin siin. Võõrsil võib olla tore, aga hing on rahul siin, siin on KODU ja lastel on heade vanemate korral Eestis ülihea ja turvaline elada. Tunnen, et mu lastel on õnnelik lapsepõlv siin. Ma lihtsalt ei suudaks, kui mu lastel ja minul oleks erinev haridulik taust. Nägin ka selliseid peresid ja konflikte, mis laste kasvades tekivad. Kaotajaks jäävad vanemad. Aga pensionieas tahaks talvel taas soojale maale elama. 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei ole ise välismaal elanud ja ka ei plaani seda teha, kuid palju tuttavaid on läinud ja alati muretsen ma just nende laste pärast, just kooliealiste laste pärast.
Kui laps on käinud seal mõned aastad koolis ja pere otsustab Eestisse tagasi kolida, siis kuidas laste haridustase on? Laps vist ei saaks Eestis enam koolis hakkama või peaks alustama mõned klassid altpoolt? Või näiteks laps lõpetab seal Eesti mõistes gümnaasiumi ja tahaks siia ülikooli tulla – kuidas see välja näeks? Riigieksamid, sisseastumiskatsed – kas võõras riigis elanud laps saaks sellega hakkama?
Olen näinud ka, kuidas vanem/vanemad on läinud välismaale ja kaasa võtnud teismelise lapse, kellele aga elu seal ei hakkagi meeldima. Ta tuleb tagasi nt vanaema või sugulaste juurde elama ja pärast on tegemist lapsega, kes ei ole oma ei siin ega seal.
Kui mul ei oleks lapsi või lapsed oleksid juba iseseisvad, siis ma võib-olla mõtleksin isegi välismaale mingiks ajaks mineku peale, aga lastega kindlasti mitte. Olen vist järelikult patrioot, kuna ma ei kujuta lihtsalt ette, et minu laste emakeel on tulevikus midagi muud kui eesti keel.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu lapse koolitee:
soome, eesti, austraalia, saksa.
ei kujuta ette, et eestis kooliteed käinuna oleks tase kõrgem olnud, vastupidi!!

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Näitan 19 postitust - vahemik 61 kuni 79 (kokku 79 )

Esileht Pereelu ja suhted teises riigis elamine/töötamine-kas olete kahetsenud otsust?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.