Esileht Koolilaps Teismeline marutab

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 67 )

Teema: Teismeline marutab

Postitas:

Alustuseks sooviksin teada, kui palju saavad teie 16-18a teismelised taskuraha. Meil saab 20 euri nädalas ja ikka marutab. Kuigi riided ostame meie ja kooliasjad ka. Tema põhimõtteliselt sööb selle raha maha nn kuigi koolis on toit olemas ja kodus alati ka. Lisaks anname mõned korrad kuus ka raha kinos käimiseks või niisama linnapeal olemiseks. Ikka vähe. Kuidas teil

+6
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

100euri nädalas. Kooliasjad, riided, jalatsid ja koolilõuna maksame samuti ise. Kasutab põhiliselt lisa söögi ostmiseks enne/peale trenni, kino jms peale. Kui ajaliselt võimalik gümnaasiumi kõrvalt, teeb GoWorkABit vahendusel tööampse ka, palga eest ostab siis tehnikavidinaid vmt.

+7
-41
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.09 16:46; 08.09 18:35; 08.09 18:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

30 eurot kuus.

+13
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 08.09 16:55; 08.09 20:24; 10.09 12:04; 11.09 18:41; 12.09 10:46; 12.09 21:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Noh, 20€ on suhteliselt vähe. Riideid ostate ise, aga sellises vanuses tahavad nad juba ise ka mingeid vidinaid osta. Eriti kui tüdruk- ehted, meik jms. Poistel samuti mingid vidinad. Kogu aeg peab nuiama, muidu saaks ju koguda, aga korras kinos juba lâheb 10€. Ma arvan, et võiksite hoopis kuus teha mingi summa ja siis ise majandab.

+9
-16
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

250 eurot kuus.

+2
-18
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

150 kuus. käib ise nädalavahetusel tööl ja teenib lisa. viis euri päevas peaks ok olema. kui väheks jääb, siis küsib juurde ja ütleb, milleks vaja on.
raha annan ikkagi vajadupõhiselt. siin polegi midagi teha.
talveks saapaid vaja… no loomulikult ostan. ega siis last paljajalu lumehane aja.

+10
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keskmiselt 50 eurot nädal. 20 on minu meelest vähe.

+4
-15
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui teil on selline paindlik süsteem, et ta mõnikord saab eraldi käikudeks lisaraha, siis peaks ju sellest 20 nädalas täiesti piisama.

Te võite talle ettepaneku teha, et tõstate nädalas antavat raha, aga sel juhul juurde küsida ei saa üldse midagi, mu meelest oleks see kehvem variant.

Kui palju või vähe teised saavad, ei ole üldse mingi argument. See sõltub siiski pere enda võimalustest ja ringkonnast, kus laps viibib. Rikaste seas oleks 20 eurot nädalas kindlasti julm närutamine ja ekstreemne vaesus, samas mõnes teises kohas tuntaks end sama raha eest kuninga kassina ja osa raha pandaks kõrvalegi.

Oluline on see, et pere eelarvest lapse taskuraha liiga suurt tükki ei hammustaks. Kui 100 eurot tundub köömes raha, no miks mitte. Aga kui üle 30 euro kuus välja ei pigista, siis nii on ja pole siin marutada midagi. Minu meelest on lapsel täiesti okei taskurahasüsteem praegu. Ärgu siis söögu oma raha maha, kui tegelikult tahab selle eest midagi muud osta. Söögu kodus. Kinoraha ja linnaskäimise raha saab ju nagunii mõnikord lisaks.

+30
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei mäleta, et 90ndatel, kui paljud siinsed vanemad olid ise lapsed, oleks lastele iga kuu niisama taskuraha antud. Kui laps elas koos vanematega ja oli vaja minna üritusele, kinno, sünnipäevale, trenni või midagi meelepärast osta, räägiti vanematega läbi või kasutati osaliselt oma sünnipäevaks saadud raha. Lapsed teenisid ise taskuraha, käisid mõnel tuttaval abis, korjasid suvel marju ja tegid jõukohaseid töid. Väga rikaste peredes võibolla jagati iga kuu lambist raha, kuid mingit taskuraha süsteemi paljudel polnud. See oleks jätnud arusaama, et raha tulebki lihtsalt, tee midagi või ära tee, vanemad nagunii maksavad “palka” või nagu teemaalgataja puhul, tekitab lapses protestimeelsust, miks mamps või paps liiga vähe maksab.

+17
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 08.09 18:26; 08.09 18:42; 08.09 19:00; 09.09 11:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

16-aastane tüdruk saab 50 eurot kuus. Toit on koolis tasuta ja kodus alati olemas, riided-jalatsid ostame meie. Kooliasju ta ka ise ostma ei pea, samuti annan juurde trenni, kino- ja teatripiletite, kooliürituste ja sõprade sünnipäevade jaoks.

+18
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei mäleta, et 90ndatel, kui paljud siinsed vanemad olid ise lapsed, oleks lastele iga kuu niisama taskuraha antud. Kui oli vaja minna kinno, sünnipäevale, trenni või midagi meelepärast osta, räägiti vanematega läbi või kasutati osaliselt oma sünnipäevaks saadud raha. Väga rikaste peredes võibolla jagati iga kuu lambist raha, kuid mingit taskuraha süsteemi paljudel polnud. See oleks tekitanud arusaama, et raha tulebki lihtsalt, tee midagi või ära tee, vanemad nagunii maksavad “palka”.

See oli ka täiesti teistsugune aeg, lapsed lasti varem vabakäigule. Oli täiesti tavaline, et 17 aastane astus ülikooli. Mina töötasin aastal 93 14(!) aastaselt õhtuti/nädalavahetusel ka öösiti ühes baaris ettekandjana. See pole tänapäeval samuti võimalik. Milleks võrrelda võrreldamatut.

+12
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.09 16:46; 08.09 18:35; 08.09 18:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest see 20 euri nädalas nüüd nii vähe ka ei ole. Ok, võibolla mingi meigitoote ostaks tõesti sellele lisaks, aga kui riided ja kõik muud kulud on kaetud, siis millele see suurem summa peaks kuluma? Lihtsalt lampi laiaks annab muidugi igasuguse raha lüüa, aga kas see ka mõistlik on?

+28
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Milleks võrrelda võrreldamatut.

Siin käib jutt 16-18-aastasest, kes elab koos oma vanematega, ei käi teises linnas koolis. Riided, toit, kooliasjad ostetakse talle ja põhimõtteliselt sööb ta raha lihtsalt maha. Mida muud on teismelisel osta, kui rämpstoitu, sest vanemad lausa topivad taskuraha taskusse.

+20
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 08.09 18:26; 08.09 18:42; 08.09 19:00; 09.09 11:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

20 eurot nädalas, st 80-100 eurot kuus + veel kinoskäiguks jmt, milleks eraldi juurde antakse. Mida ta selle sotaga kuus siis teeb, et kinoraha eraldi tuleb anda veel? Seda on ikka vägagi palju, kui see kulubki lihtsalt tühja-tähja peale, ei pea ta sellest riideid ega midagi ostma. Ma saaks aru, kui ta teatud riided peaks ise ostma, nt hooajaliste riiete jaoks taskuraha koguma vmt, aga sotaga saab juba korraliku talvejopegi. Minu arust soodustab see ülemaksmine mõttetu kulutamise harjumuse tekkimist, aga noor inimene ei adu ise üldse sealjuures, kui palju tuleb selle summa jaoks tööl käia.

Selles vanuses on ka võimalik, et see raha pannakse lihtsalt suitsule ja alkole, mitte isegi niivõrd rämpstoidule.

+28
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin käib jutt 16-18-aastasest, kes elab koos oma vanematega, ei käi teises linnas koolis. Riided, toit, kooliasjad ostetakse talle ja põhimõtteliselt sööb ta raha lihtsalt maha. Mida muud on teismelisel osta, kui rämpstoitu, sest vanemad lausa topivad taskuraha taskusse.

Kas teismeliste suur söögiisu tuleb sulle üllatusena? Eriti, kui see teismeline veel meessoosat peaks olema. Rämpstoidu ostmine sõltub vast ümbritsevast seltskonnast. Minu oma nt. ei osta.

+4
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.09 16:46; 08.09 18:35; 08.09 18:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

16-aastane. Isalt saab ca 250 kuus. Ostab riided ise, maksab kooliekskursioonid jmt, ostab ka koju süüa vahel. Kogu raha kindlasti ära ei kuluta, pangaarvel on korralik summa juba (ca poolteist aastat selline korraldus). Tegu tüdrukuga. Ka arvuti ostis ise.

+7
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas teismeliste suur söögiisu tuleb sulle üllatusena?

Jutt ei käi teismeliste suurest söögiisust, vaid taskuraha andmisest ja selle otstarbekalt kasutamisest. Krõpsudest, kommidest ja limonaadist ei saa kunagi kõht piisavalt täis. Kui kodus on korralik toit olemas, siis pole vajadust osta rämpstoitu ja raha tuulde loopida. Kui teismeline tahab vahel sõpradega sööma minna, siis küsib vanemalt või kasutab oma kogutud taskuraha.

+11
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 08.09 18:26; 08.09 18:42; 08.09 19:00; 09.09 11:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selles vanuses inimene teenib oma lõbustuste jaoks loomulikult ise. Toit, riided, peavari, õppevahendid, hobid, koolireisid jms on meie poolt.

+7
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No eks vastuseid tuleb seinast seina – vastavalt perede jõukusele. Ma kujutan ette, et vähem jõukamates peredes mingit regulaarselt jooksvat taskuraha lihtsalt maha söömiseks küll üldse pole – teismeline sööb kodus pere toitu ja koolis – oma asi, kas sööb või paastub. Sihtosttarbeliselt antakse raha näiteks puudrikarbi või kinopileti ostmiseks – ja ongi kõik.

Eks siin kehtib see ütlemine: “Hea asjaga harjub inimene ruttu ära” ehk siis head asja hakatakse ruttu pidama enesestmõistetavaks. Järgmise sammuna juba nurisema, et see ei olegi ju midagi ja ikka rohkem/parem võiks olla. Ehk siis ka teemaalgataja teismeline on sellise hüvega nagu regulaarne taskuraha lihtsalt ära harjunud, hakanud seda niiii iseenesestmõitetavaks pidama, et see polegi tema silmis enam mingi hüve ja ikka rohkemat tahaks.

Eks teemaalgataja peab siiski ISE arvestama, kui suurt “mahasöömise raha” tema sissetulek välja kannatab või kui on rikas pere ning sissetulek otseselt ei piira – kui suurt “mahasöömise raha” teismelise käes ta normaalseks peab. Ütlema, et nii palju suudan/pean mõistlikuks anda – ja kui sina seda mingiks hüveks ei peagi ega rõõmustagi, siis kahju küll, aga rohkem mina ei suuda/ei pea mõistlikuks anda.

Sest taskuraha määramine põhimõttel “Okei, annan talle sellise summa – siis ta vähemalt ei virise enam!” ei pruugi töötada, kuna mõne aja pärast pole võibolla suurem raha lapse silmis ka enam miski ja jälle virin, et ikka veel suuremat vaja jne.

+13
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei mäleta, et 90ndatel, kui paljud siinsed vanemad olid ise lapsed, oleks lastele iga kuu niisama taskuraha antud. Kui laps elas koos vanematega ja oli vaja minna üritusele, kinno, sünnipäevale, trenni või midagi meelepärast osta, räägiti vanematega läbi või kasutati osaliselt oma sünnipäevaks saadud raha. Lapsed teenisid ise taskuraha, käisid mõnel tuttaval abis, korjasid suvel marju ja tegid jõukohaseid töid. Väga rikaste peredes võibolla jagati iga kuu lambist raha, kuid mingit taskuraha süsteemi paljudel polnud. See oleks jätnud arusaama, et raha tulebki lihtsalt, tee midagi või ära tee, vanemad nagunii maksavad “palka” või nagu teemaalgataja puhul, tekitab lapses protestimeelsust, miks mamps või paps liiga vähe maksab.

Mismõttes?? Mina olin laps 80ndatel-90ndatel ja just nimelt saime meie igakuiselt kindlaksmääratud taskuraha, mille kulutasime ise kino või sünnipäeva või muu meelepärase jaoks. Minu meelest just “väga rikas pere” on see, mis võib lubada endale raha andmist siis, kui laps tahab midagi meelepärast osta – meid harjutati maast-madalast igakuise kindla palgaga, millega tuli järgmise palgapäevani toime tulla.

Oma lastega oleme teinud samamoodi, tasapisi suurendades kohustusi, mille peab oma taskust maksma (ja vastavalt ka igakuist summat). Eesmärk on, et kui näiteks teise linna ülikooli kolib, siis saaks igakuiselt kindla summa ja mis edasi – kus elada, mis toitu, kas trenni, jne – vaatab ise. Just nii, nagu mina ja mu õde, kes 90ndatel ülikooli astusime, ja meie vend, kes tegi seda selle aastatuhande alguses.

+8
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 08.09 16:55; 08.09 20:24; 10.09 12:04; 11.09 18:41; 12.09 10:46; 12.09 21:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindlat summat ei olegi. Anname nii nagu juhtub. Riided-jalanõud-reisid-kooliasjad nende jaoks küsib ise juurde.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil saab 15-aastane 40 eurot kuus. Nii juba 3 aastat. Varem oli 50, aga nuias internetti ja selle raha võtan nüüd maha. Lisaks on tal võimalus teenida lisa erinevate tööde pealt (aga seda eriti ei kasuta kahjuks).

Meie point ongi selles, et saab oma summa kätte ja ise siis teab, kuidas kuu aega majandab. Kas käib söömas, kinos, ostab kosmeetikat, kogub vms. Kui kellelgi on sünnipäev tulemas, peab ka arvestama, et sealt läheb raha.

Algus oli konarlik, aga nüüd on täitsa tubli. Nt sööb enne trenni ikkagi kõhu täis ja popkorni kinos osta ei raatsi. Mingi 10 paneb äkki kõrvale ka iga kuu.

+8
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.09 10:32; 10.09 11:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

15€ kuus, sünnipäevakinkide ja koolireiside jaoks saab juurde, ei ole pretensioone olnud

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga andke ikka rohkem jah, suitsu ja alkot on ka vaja osta noorel inimesel.

12-14-aastased arutlesid omavahel, mul vanaema kinkis sünnipäevaks 100 eurot, ise saab pensioni 400 eurot, aga suva, kui ta tahab, las annab, saabki rohkem snäkke ja salaja siidrit osta. Teine ütles, tead, ma tüdinen nii kiiresti oma riietest ära, paar korda kannan ja siis viskan nurka, aga vähemalt saan seda endale lubada, sest kohe ostetakse uued asemele. Kolmas vastu, ah, ma ka kunagi raha pärast ei põe, kui otsa saab, küsin juurde, emps läheb pangaautomaadi juurde ja annab, palju vaja.

+6
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 08.09 18:26; 08.09 18:42; 08.09 19:00; 09.09 11:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

15- aastane saab 20 eurot kuus. kui on turniir kuskil teises linnas või välismaal, siis saab eraldi juurde. vahest annan niisama natuke juurde, kui ta sõpradega on kuskil käinud. minu arvates ei ole tal lihtsalt rohkem vaja, sest kodu on koolile lähedal ja enne trenni jõuab kodus süüa. eriti ta väljas ei käi, väga harva sõpradega kinos. ta ei kurda.
plaanis on taskuraha suurendamine, sest gümnaasium asub kaugemal ja ta arvab, et tekib mõni pikk päev, kus ta läheb otse koolist trenni ja siis oleks hea midagi süüa ka. igatahes arutame.
samas on mu lapsel alati võimalus raha teenida, sest mul on mõned lihttööd, mille teenust ma sisse ostan. ta eriti pole seda võimalust kasutanud (paar korda ainult).

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

0€. Vajadusel saab palju vaja. Niisama ei harjuta oma lapsi “väljas sööma” ja “trinkima”. Seda tehku siis, kui ise hakkab raha teenima ja oma elu peale lendab pesast välja. Asju , mida vaja osta otsustame ka meie, tema vanemad, isegi tema enda teenitud raha osas. Lihtsalt selleks midagi osta, et omasuguste ees eputatada ja peale paari korda kasutamist nurka visata ei lase oma peres sündida. Igale ostule peab olema põhjendatud vajadus. Soovitavalt pikaajaline. Riided laseme vaid osta selliseid, mida tahetekse ja suuname jõuliselt kaltsukatesse või taas ja uuskasutus toodetele. Tänapäeva uued riided on puhas plastsaast ja mõtetu raha tuulde loopimine.

+12
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina sain 16-aastasena 50 euri kuus taskuraha. Ise teenisin veel sellele lisaks 100 eurot kuus juurde. Selle eest ostsin siis riideid, maksin meelelahutuse eest ja muud sellist. Kui puudu tuli ja oli põhjendatud kulutus, siis sain juurde ka (nt iluteenuste eest maksmiseks, kvaliteetsed rõivad või jalatsid jms).
See oli 5 aastat tagasi.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alustuseks sooviksin teada, kui palju saavad teie 16-18a teismelised taskuraha. Meil saab 20 euri nädalas ja ikka marutab. Kuigi riided ostame meie ja kooliasjad ka. Tema põhimõtteliselt sööb selle raha maha nn kuigi koolis on toit olemas ja kodus alati ka. Lisaks anname mõned korrad kuus ka raha kinos käimiseks või niisama linnapeal olemiseks. Ikka vähe. Kuidas teil

Meie 16-aastane käib koristamas korra nädalas ja saab palka 95 e. Rohkem ta meilt taskuraha ei küsi.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil saab 17-aastane 100 eurot kuus. Sellega peab välja tulema, rohkem juurde ei saa.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Poegadel on arvele kogutud sünnipäevadest saadud rahad, minu antud taskuraha jms, ma ei kontrolli, palju seal on. Kui nad ütlevad, et vaja juurde, siis (k)annan.
Igatahes võin öelda, et neil on minust sõltumatu oskus raha koguda ja hoida, teha arvutimängupõhiseid tehinguid ja müüa seal teenitud esemeid raha eest maha.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 67 )


Esileht Koolilaps Teismeline marutab