Esileht Koolilaps teismeline mõtleb ennast ise haigeks ja tahab psühholoogile minna

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Teema: teismeline mõtleb ennast ise haigeks ja tahab psühholoogile minna

Postitas:

tegemist 16-aastase poisiga ja ta on veendunud, et tal on ATH
see segavat tal keskenduda, tundides paigal püsida jne. kui matemaatika ülesandeid lahendada ei viitsi, siis ütleb et ei ole võimeline keskenduma. igasugu nutividinad korjań temalt õppimise ajal ära. kui mingi aja pärast vaatama lähen, mida ta õppinud on, siis selgub et on vaid autosid vihikusse joonistanud. kui kõrval seisan, siis õpib küll. olin ise samasugune kooliajal, seega ei näe et selles midagi haiguslikku oleks.

samuti unustab ta enda sõnul palju. minu meelest unustavad kõik vahel midagi, tema aga puhub oma tavalised vihiku koju unustamised suureks ja ajab ATH süüks.

ma ei tea mis teha, kui tavaliselt emad mõtlevad oma lapse haigeks, siis meil on vastupidi.

+5
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga las ta läheb siis psühholoogile. Seal ei panda vaid diagnoos ja tsau, mine koju. Nende töö sisaldab ka nõuannete jagamist, kuidas oma erinevate probleemidega praktilises mõttes toime tulla.

+29
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.11 15:44; 28.11 16:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arust paneb neid diagnoose ikkagi psühhiaater. Las käib siis ära ja tehakse testid siis ju selge kas on ATH või ei ole. Kas siis varem tal pole koolis probleeme olnud?

+15
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen käinud ka psühholoogil, kes testi alusel paneb diagnoosi ja suunab edasi psühhiaatrile. Vahe on selles, et viimane kirjutab retsepte. Samas ise ei soovitaks lastele amfetamiine kirjutada, mida tavaliselt ADHD ja taoliste häirete puhul antakse.
Soovitaks alustada psühholoogist. Kui kaebused jätkuvad ja tundub, et probleem on suurem, kui jõud endal üle käib, siis psühhoteraapia. Võtab aastaid aega, aga annab lapsele võimaluse oma täiskasvanuelu täisväärtuslikumas võtmes elada.
16 on juba üsna suur inimene. Kui ta tunneb end haigelt, luba ta arstile.

+7
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.11 15:44; 28.11 16:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No enne ei saa veendunud olla, et haigeks mõtleb kui pole arstil käinud. Esiteks soovitaks ikka psühhiaatri vastuvõtule minna.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks siis olegi aeg sammud psühhiaatri juurde seada. Ja lapsel on õigus, et ta vajab abi – ennast haigeks mõtlemine ongi haige inimese tundemärk. Vähe on üldse teismelisi, kes vaimselt korras oleks.

+13
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui laps ise tahab psühholoogi juurde minna, siis see ju tähendab, et ta ise teadvustab oma probleemi, ta on selle peale palju mõelnud ja ta on motiveeritud, et asjale lahendus leida. Mina sinu asemel oleks õnnelik, et lapsel on niivõrd küps mõtlemine ja suhtumine, et ta teab, mida ette võtta ja ta julgeb sellest rääkida, aga sina ei tea, mida teha? Ma ütlen sulle, mida teha – ole oma lapsele emaks ja julgusta teda siis abi saama, kui ta seda vajab. Ja unusta ära see, et sinu ajal oli teisiti – vanasti ei kasutatud ka turvavöösid, aga see ei tähenda, et neid nüüd vaja ei ole.

+21
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alustage visiidist perearstile ja vereproovist – raud, magneesium, B12. Keskendumishäired tulenevad tihtipeale düsbalansist organismis, mida on lihtne korrigeerida.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui kõrval seisan, siis õpib küll. olin ise samasugune kooliajal, seega ei näe et selles midagi haiguslikku oleks.

Sa ei tea ju 100%, kuidas ta koolis käitub, et seda väita.
16-aastasel õppimiseks kõrval seismine ei ole päris normaalne küll. Psühholoogil käik võib kasuks tulla.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.11 08:50; 03.12 08:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

16 aastane ja suudab rahulikult taluda kui vanem seisab kõrval ja valvab õppimist! Su lapsel on tõsine häire, kui ei protesti murdealisele kohaselt. Sisuliselt on see vaimne vägivald. Nii vana inimene peab suutma oma tegude eest ikkagi ise vastutada. Nii et kiiresti, mitte ainult psühholoogi juurde, vaid psühhiaatri juurde. Ja alustama peavad seda abi otsimist kõigepealt vanemad. Laps on võtnud eeskuju vanematest, järelikult tuleb kõigepealt hakata ennast ravima.

+1
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Psühholoogile minna võiks ka siis kui tema edasisuunamise vajadust ei tuvastata. Miks tal ei võiks olla professionaal, kes praktilisi näpunäiteid jagab, kuulab jne? Laps ju ise soovib seda võimalust.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ma teismeline olin, siis minu ema kasutas vahel ähvardusena, et saadab mu psühholoogi juurde (kui tülitsesime). Vanemaks saades olen ka ise end lõpuks ATH-ks diagnoosinud 😀 See lihtsalt aitab end paremini mõista, olen otsinud nippe, kuidas ATH oma elu lihtsamaks saab teha ja paremini funktsioneerida (meeldetuletused, nimekirjad, tegevuste ette planeerimine jne).

Kui inimene tunneb, et tal on midagi viga, las siis guugeldab. Siis vähemalt teab, mis märksõnadega asja edasi uurida. Psühholoogile minnes on ka abiks, kui mure on enam-vähem teada. Ise olen käinud 1× psühholoogi juures. Lõppes see sellega, et kuna ma ei olnud vist väga avatud, siis ta ütles, et mis mu mure siis on; tundub ju et kõik on korras (see oli tasuta nõustamine, ehk et ta ei olnud huvitatud mulle ka moe pärast raha teenimise nimel järgmisi visiite määrama).

Nii ma olengi ise enda psühholoog 😀

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui hammas valutab, saadad ja lapse hambaarsti juurde mitte ei hakka tal ise hambaid parandama või lohutama, et küll läheb mööda ja ära üle mõtle.
Miks psühholoogi juurde minek nüüd teistmoodi on?
Kui laps tahab ja tunneb vajadust, võib ta ju minna. Sellest on pigem kasu kui kahju.
Perearstil on nö teraapiafond mille alt saab tasuta seansid kui raha on takistuseks.

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.12 18:31; 03.12 07:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina arvan, et äkki tahab lihtsalt neid ravimeid saada? Kas siis ise manustamiseks, et on huvitav või siis müügi eesmärgil.

Kas see võimalus on välistatud?

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.12 20:09; 03.12 11:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina arvan, et äkki tahab lihtsalt neid ravimeid saada? Kas siis ise manustamiseks, et on huvitav või siis müügi eesmärgil.

Kas see võimalus on välistatud?

Psühholoog ei kirjuta ravimeid välja. Seda teeb psühhiaater pärast vastavaid uuringuid.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.12 18:31; 03.12 07:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina arvan, et äkki tahab lihtsalt neid ravimeid saada? Kas siis ise manustamiseks, et on huvitav või siis müügi eesmärgil.

Kas see võimalus on välistatud?

Üks keskmine teismeline ei ole nii tark, et psühhiaatrit uskuma panna ravimite vajaduses, mida tegelikult ei eksisteeri.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.11 08:50; 03.12 08:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei ole seni veel näinud, et psühholoog kedagi aidata suudaks. Ikka käivad ja käivad, aga kui probleem on, siis see püsib, mitte ei leevene. Sellest on kahju.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Psühholoog ei kirjuta ravimeid välja. Seda teeb psühhiaater pärast vastavaid uuringuid.

ma pole mingit psühholoogi maininud.

pealegi, kui laps kujutab endale ette, et tal on ATH, siis sellega ei olei mõtet mingi psühholoogi juurde minna, sest psühholoog ei pane ka seda diagnoosi. Küll aga on kooliõpilane oma juttudega täiesti võimeline ntx perearsti ära petma ja perearst võib välja kirjutada ravimeid, ka antidepressante näiteks.

Omal ajal, kui ise koolis käisin, siis meil oli pidevalt see teema, et käisime arsti juures simuleerimas, saime ka erinevaid rohtusid. Mina ükskord huvi pärast ostsin välja, aga ise ei kasutanud. üks klassivend aga pettiski arstilt sel eesmärgil ravimeid, et kaifi saada. Teistel oli lihtsalt põnev, et kas jääb uskuma ja mis diagnoosi saab.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.12 20:09; 03.12 11:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma ei tea mis teha, kui tavaliselt emad mõtlevad oma lapse haigeks, siis meil on vastupidi.

Eheeei, see pole üldse haruldane, et teismelisel on kõrgendatud tähelepanu enda iseärasuste suhtes ja et ta omistab neile hoopis rohkem tähtsust, kui kõrvalseisja meelest mõistlik on.
No näiteks mõni teismeline tüdruk võib päevade kaupa peeglist jõllitada oma nina, teha sellest enda jaoks suure probleemi, et nina on tema meelest nagu natuke vale kujuga – ja kuidas ta küll elus toime tuleb sellisena, oo õudust? Kõrvalseisja vaatab ja kehitab õlgu – nina nagu nina ikka, okei, kui norida, siis on ka maailmas ilmselt veel ideaalsema kujuga ninasid olemas – aga midagi eriliselt põdemiseväärilist ju küll pole, vaevalt, et selle nina tõttu tema elus midagi olemata jääb nüüd…

Analoogselt jälgib teemaalgataja teismeline kullipilgul enda keskendumist ja unustamist nüüd ning võrdleb teistega ja ahastab, et tal on mingid iseärasused ja k.rt teab, mis need olla võivad – äkki on ATH… no räägitakse ju mingit ATHst! Ja äkki ei löö ta nüüd sellepärast, et on selline, elus läbi?

Asjalik psühhoterapeut, kellel on kogemusi teismeliste endas surkimisega (“Olen ma ikka normaalne üldse? Kas ma saan elus hakkama?”). Temaga võiks teismeline oma kompleksid ja kahtlused lahti rääkida. Siis ei pea neid komplekse täiskasvanuellu kaasa tassima. Hea oleks muidugi, kui saaks ka mõned praktilised nipid oma keskendumise paremaks muutmiseks jne. Vaevalt, et seal midagi HAIGUSLIKKU on – aga igasugu kompleksid ja kahtlused on ka probleem ja rääkimist väärt. Kui ei satuks ainult pealiskaudne vormitäitja: “Äh, mis – sul pole ju ATH-d, ravi ei vaja – headaega!” stiilis… vaid ikka spetsialist, kes tõesti viitsiks süveneda.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Perearstil on nö teraapiafond mille alt saab tasuta seansid kui raha on takistuseks.

Kuidas sinna teraapiafondi vajajaks küll saada? psüühikahäireid on nii paljudel.
minu laps käib psühholoogil. Psühholoog ütles et tema probleemiga saaks ta haigekassa eest käia. vaja vaid perearstilt küsida. aga perearsti fond vaimu haigustele on otsas. ja nii käibki laps 40e kord, iga nädal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )


Esileht Koolilaps teismeline mõtleb ennast ise haigeks ja tahab psühholoogile minna