Esileht Pereelu ja suhted Teismeline õde ja räpasus.

Näitan 25 postitust - vahemik 31 kuni 55 (kokku 55 )

Teema: Teismeline õde ja räpasus.

Postitas:
leeni

Aga aita siis väikeõel koristada (lisaks muudele headele nõuannetele) – tehke “naistekas” – koristate koos ära, vajadusel saad juhendada, pärast tee+kook ja mingi film (veel parem kui mingi toreda seriaali leiate, mida koos 1-2 osa kaupa vaadata, see annab järjepidevuse). kes ütleb, et kvaliteetaja veetmine ei võiks olla koos koristamine, selle käigus saab ju vabalt lobiseda ja nädala sündmusi vahetada.
hiljem (nii poole aasta pärast) kui tal koristamine käpas on ja harjumuseks saanud, siis võid vaikselt hakata suunama teda ise koristama – stiilis, kuule, kui sa jõuad ära koristatud eelmisel päeval, siis läheme täna hoopis kinno, maniküüri, spaasse vms., mis teile mõlemale tore tundub.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Üle jupi aja 1 normaalne teema ja normaalne teema algataja, edu ja jõudu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui kodune kasvatus ja teadmised hügieenist puuduvad – ja ma ei mõtle seda üldse halvaga, vaid tuginedes Sinu lapsepõlve jutule eeldan, et emal ei olnud eriti mõttes lapsi kodutöödega sina peale saada – siis ongi teismelisel raske selle olukorraga kohaneda, kus ei tohi lihtsalt asju vedelema jätta või ei jõua veel kohale, et keegi ei tule ja ei korista sinu eest ära. Ma ei tea, kuidas teil puhtusega lapsepõlvekodus oli, aga mõnel tekitabki segamini kodu turvatunnet, mõnele aga annab eluks ajaks puhtusearmastuse kaasa. Peab tunnistama, et mul oli esimeses enda korteris samamoodi. Olin ka värskelt täiskasvanud esmakursuslane ja alati selline laiska tüüpi olnud. Nõud jäid tihti pesemata või põrandal oli tolmurullid. Kui aga paar korda vanemad, sõbrannad või boyfriend ootamatult külla tulid, siis oli ikka väga piinlik ja see andis peale mõnda korda tõuke puhtuse pidamiseks. See pluss lihtsalt rääkimine, et tütarlapsel ei sobi nii elada tõesti aitab, tasub kannatlik olla.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Üle jupi aja 1 normaalne teema ja normaalne teema algataja, edu ja jõudu.

Ja mis kõige tähtsam, normaalsed(peaaegu-mõni üksik alguses va) ja mõistvad vastused!

Ma hoian igaljuhul teemaalgatajale pöialt, et neil kõik sujuks ja laabuks!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma olen ka inimene kellele ei meeldi koristada, või pigem ma ei näe probleemi kui asjad pole kõik seal kohas kus peaks olema. Koristan siis kui häirima hakkab, aga toitu või riideid põrandale vedelema ka ei jäta.

See võiks ka inimest häirida kui põrand on nii tolmune, et kui puhas riideese maha kukub siis saab kohe mustaks? 😀

Äkki aitab see, kui te õega koos teete korteri korda? Siis ta näeb su pealt kuidas see käib, mis vahendiga kust koristada. .. Mingi enne ja pärast pildi teha ehk, ja küsida kumb on tema arvates ilusam?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga nüüd teemat arendades,
Kuulge minu meelest on 16 aastane liiga väike et üksi elada. Nii kurb võib olla korteris üksi, isegi hirmus vblla. Tulevad pikad pimedad õhtud, sätid end üksinduses magama…
Ma lihtsalt võrdlen oma 16 a tütrega seda olukorda.
Äkki prooviks elamisi kokku ja suuremaks vahetada ja õde enda juurde.
Selline mõte tuli

Please wait...
Postitas:
Kägu

Teismelistel on see täiesti normaalne eluetapp, eriti poistel, et muututakse korraks neandertaaliks ja siis normaalseks tagasi. Isegi kui ta väiksena hoidis korda, siis teismeeas katus sõidab ja ongi sitarida järel, lastakse peeru, ei koristata jne. Kuidas üle elada – püüa heaga, tehke kokkulepped, näita ette ja koristage koos mõned korrad. Tehke kasvõi graafik, et näiteks laupäevaks koristab kõik ära. Las siis nädala sees on, nagu tahab, aga päris käest korterit ei lase. Lähedki ja kontrollid. Mul oli kunagi ühikas range kontroll, kui tuba oli segi, oli hoiatus ja võidi ühikast välja visata. Siiamaani koristan oma kodu nagu hull, ehkki sellest on 20 a möödas.
Teemaalgataja, oled on hea inimene, ära õde selle pärast üle parda heida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga nüüd teemat arendades,

Kuulge minu meelest on 16 aastane liiga väike et üksi elada. Nii kurb võib olla korteris üksi, isegi hirmus vblla. Tulevad pikad pimedad õhtud, sätid end üksinduses magama…

Ma lihtsalt võrdlen oma 16 a tütrega seda olukorda.

Äkki prooviks elamisi kokku ja suuremaks vahetada ja õde enda juurde.

Selline mõte tuli

Ei, ta ise ei taha. Ta on mul hästi iseseisev. No me pidime mõlemad saama üsa kiirelt iseseisvaks. Ma ise vahel üllatun, kui täiskasvanulik ta on. Me suhtleme hästi tihedalt, igapäev telefoni teel ja nädalas mitmeid kordi kohtume ka. Ma ise ka muretsen sellepärast, et äkki ta tunneb ennast üksi ja halvasti. Ma ei taha, et ta seda tunneks ja ma koguaeg korrutan talle, et ma olen alati olemas. Ma üritan võimalikult palju igasuguseid tegevusi mõelda, aga noh, ma käin tööl jne. Õnneks me elame ühes linnas, päris lähestiku, seega kui midagi on, olen ma seal samas 🙂

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mul on tütar selline, kes ei korista. st ei hoia korda. Kõik vedeleb maas, laual, voodi all ja voodis jne.
Mul pole enam ideid kuidas sellele läheneda ja kas üldse. Või peaks suhtuma et tema tuba ja elagu nagu sobib. sest kõik ma olen ära proovinud. piitsa ja prääniku, koos koristamise, üksi ära koristamise, st mina üksi. talle ei meeldi koristada, et isegi sellest on tal ükskõik et ma ta asju sorteerin. jah, väga tore, korista ema. aga ka seda minu koristatut on u kolmeks päevaks vaid. siis muutub tuba taas selliseks ku kõik vedeleb ja on põrandal. ei toimi miski.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mina hakkasin 15aastast üksi elama. Isa suri ning ema ja tema uue mehega koos elada ei tahtnud. Ema uus mees on väga tore, aga ma ei tahtnud kodust välja kolida. Gümnaasiumi aeg on raske. Tunnid iga päev nelja-viieni. Kui lõpuks koju jõudsin, siis midagi kiirelt hamba alla. Siis hakkasin õppima ja noh, magad lõpuks koos õpikutega. Mõni õhtu muidugi võtsin aja ja käisin sõpradega kuskil. Aga seda koristamise aega lihtsalt polnud. Kõige suurem abi oleks, kui käid üks kord nädalas ja koristad koos õega. Aitad koristamise süsteemi välja mõelda. Koos temaga vajalikud vahendid osta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma arvan, et ta lihtsalt ka ei oska koristada, lisaks sellele, et pole harjumust ja veel ei saa aru, et seda keegi peale tema koristama ei tule. Eriti kui ema pole olnud mingi koduhaldjas ja pole tütardele õpetanud, kuidas nt sokke pestakse, kuidas põrandat pühkida toa kaugemast nurgast ukse poole või kuidas tolmu võetakse, et aknaid võiks pesta kevadel ja sügisel ja sada muud asja. Igal asjal on oma nipid, ka koristamisel. Koristamise õpetusi ja nippe on nt youtubes palju, peate lihtsalt ise ennast järele aitama kohtades, kus ema õpetusest puudu on.
Lisaks veel see, et see etapp on paljudel teismelistel ja ka mitte enam teismelistel, kes esimest korda omaette elavad. Et kui pole enam kedagi, kes nagu emme kannul käiks ja tänitaks, et sokke ei jäetaks vedelema jnejnejne, siis ei peagi koristama. Kunagi. 😀 Teatud aeg hiljem jõuab reaalsus enamusele kohale ja koristamine stabiliseerub, aga oma “tase” on igal inimesel, mõni on räpakam ja mõni loomuldasa korraarmastaja ja mõni puha pedant, kes ajab juba õhus tolmukübet taga, enne kui see kuskile maanduda jõuab!

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mul on tütar selline, kes ei korista. st ei hoia korda. Kõik vedeleb maas, laual, voodi all ja voodis jne.

Mul pole enam ideid kuidas sellele läheneda ja kas üldse. Või peaks suhtuma et tema tuba ja elagu nagu sobib. sest kõik ma olen ära proovinud. piitsa ja prääniku, koos koristamise, üksi ära koristamise, st mina üksi. talle ei meeldi koristada, et isegi sellest on tal ükskõik et ma ta asju sorteerin. jah, väga tore, korista ema. aga ka seda minu koristatut on u kolmeks päevaks vaid. siis muutub tuba taas selliseks ku kõik vedeleb ja on põrandal. ei toimi miski.

Meil tõstis isa pärast paari hoiatust siis sellel toal lihtsalt ukse eest ära. Kellelegi, eriti tütarlapsele, et meeldi kui vanemate külalised või vendade sõbrad näevad tema sodiladu, isegi oma pere mitte. Pisarad ja solvumine muidugi olid, aga pärast meenutamist, et me palusime sul kaks nädalat tagasi toa ära koristada, kõik laabus. Tuba sai korda välgukiirusel ja kui ema-isa veendusid, et pahn polnud lihtsalt kappidesse surutud, sai ka uks ette tagasi ja sellest ei räägitud enam mitte kunagi. Tänitamist tagantjärele või naljaviskamist – seda ei tohi lubada.
Aga uksetrikki soovitan. Tehti seda minuga (isegi 2 korda – kui laga hakkas juba esikusse ronima) ja meie oleme oma lastest teinud seda kahe lapsega kummagagi üks kord. Alles siis, muidugi, kui on antud juba paar tähtaega.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Üks variant on see, et ühel hetkel kuhjad kõik asjad, mis tema toas põrandal vedelevad, suurde prügikotti ja viid selle peitu – keldrisse, pööningule. Kui tal lõpuks pole midagi selga panna, peaks tal asja vastu huvi tekkima, siis saad oma tingimused seada.
Teine variant – internet ära. Peamine takistaja, mis ei lase lastel eluks vajalikke liigutusi sooritada, on just see, “oota ma vaatan selle video veel lõpuni” või “oota ma tsätin Veronikaga” Niimoodi lähevad minutid üksteise järel, kuni neist saavad tunnid ja päevad. Võtad netiühenduse ära ja tagasi annad siis, kui tuba korras.
NB! Kuna mobiilse interneti leping on lapsevanema nimel, siis lapsevanem saab soovi korral ka selle kinni keerata, logi lihtsalt teenusepakkuja iseteenindusse sisse ja mine vaata teenuseid oma lapse numbri juures. Üldiselt on seal võimalus netiühendus katkestada. Kui aga lapsel on kõneajakaart, siis noh… Oma viga. Siis pead lihtsalt ootama, kuni makstud internetimaht otsa saab ja enne ei anna, kui tuba on korras.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Veidi teemast välja, aga mis loogika on sellisel mõtteviisil, et just tüdrukul ikka ei kõlba mitte koristada? Kas poisi must/segamini tuba on kuidagi parem kui tüdruku must/segamini tuba või mis mõtet on sugu siia teemasse ikka sisse tuua?

Mul endal puhtuse/korra hoidmisega probleeme ei ole kunagi olnud, aga kui mulle teismeeas muu asja kohta öeldi, et “tütarlapsel nii ikka ei kõlba”, siis ausalt öeldes tegin meelega nii edasi, sest teadsin juba siis, et see on loll seksistlik loogika (kuigi selle taga võis olla siiras soov aidata). See oli 15+ aastat tagasi, nii et arvan, et tänapäeva teismelised ajaks veel rohkem sõrad vastu kui sa soo põhjal proovid midagi argumenteerida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui kodu on lagane, siis vaadatakse ikkagi kõigepealt perenaise otsa, mitte mehe otsa. Meeldib see või mitte, aga nii on.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui kodu on lagane, siis vaadatakse ikkagi kõigepealt perenaise otsa, mitte mehe otsa. Meeldib see või mitte, aga nii on.

See on iganenud arusaam, mida ei tohiks edasi kanda. Kaks tööl käivat inimest võiks kodutöid ikka võrdselt jagada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vanad inimesed vaatavad, uus generatsioon enam mitte.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

See on iganenud arusaam, mida ei tohiks edasi kanda. Kaks tööl käivat inimest võiks kodutöid ikka võrdselt jagada.

Jah. Ja see ei tähenda ilmselgelt seda, et mees peab praadima pooled kotletid ja mina lükkama pool lund. See tähendab seda, et panus peaks olema enam-vähem võrdne. Meie peres võin mina vabalt teha 100% söökidest (va hommikuvõileivad), aga see-eest teeb mees 100% koristamisest. Ajada näpuga järge, et eile pesin mina esikut, nüüd on sinu kord, on päris rumal. Igaüks annab vastutustundlikult oma panuse neis asjus, mis tal paremini välja tulevad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vanad inimesed vaatavad, uus generatsioon enam mitte.

Hakkab ka see “uus generatsioon” vaatama, kui natuke vanemaks saavad. Küsimus ei ole generatsioonis, vaid konkreetsete inimeste vanuses. Nagu eelmine kirjutaja ütles: meeldib see või mitte, aga nii on.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Veidi teemast välja, aga mis loogika on sellisel mõtteviisil, et just tüdrukul ikka ei kõlba mitte koristada? Kas poisi must/segamini tuba on kuidagi parem kui tüdruku must/segamini tuba või mis mõtet on sugu siia teemasse ikka sisse tuua?

Eeee…no näiteks meie pere poisi (15-16 siis) segamini toas ei vedelenud avatud ja avamata menstruatsioonitarbeid (ainult mõned mehelikud spermased taskurätid ehk), voodilinad pole määritud kosmeetikaga, igal pool ei vedelenud kreemi- ja kosmeetikatopsikud, küünelakised vatitupsud, näopuhastusvatid, põrandal polnud pooleksastutud kreemituube ega ajakirjade hunnikud. Rinnahoidjaid ja toppe, mis olid kunagi valged, aga nüüd on kohati puuderkreemidest helepruunid. Musitatud ja tolmurullides keerutatud pehmeid mänguasju. Mahakukkunud küünelakipotsikud, mille kork on maha keerdunud ka me poja toast ei leidnud. Näomaskiseid kardinaid, kapile unustatud kasutatud pesukaitsmeid ja öösidemeid ja katkisi sukkpükse ka ei leidnud poisi toast.

Tütre toast (tollal 16-17) võis leida seda kõike. Lisaks katkiläinud ja jalaga voodi alla lükatud peegli, kasutatud hambaniidi jupid põrandal, mõned kooliasjad, raseerimistarbed vaiba all, kunstpäevituse laskmisest kuju seinal, musijäljed aknal ja peeglil jne jms jne.

Poja toas olid mustad sokid ja alukad põrandal, tolmulademed, arvutijupid, riided-riided-riided, mõned kooliasjad, mingid tehnikavidinad, peidetud tühi õllepurk, arvutimängude ümbrised, lootusetult sassis juhtmepuntrad, paar susse laelambi otsas vms. Ehk siis poisil läks toa puhtakslakkumiseks max 1 h. Tütrel 3 h + liiter puhastusvahendeid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Eeee…no näiteks meie pere poisi (15-16 siis) segamini toas ei vedelenud avatud ja avamata menstruatsioonitarbeid (ainult mõned mehelikud spermased taskurätid ehk), voodilinad pole määritud kosmeetikaga, igal pool ei vedelenud kreemi- ja kosmeetikatopsikud, küünelakised vatitupsud, näopuhastusvatid, põrandal polnud pooleksastutud kreemituube ega ajakirjade hunnikud. Rinnahoidjaid ja toppe, mis olid kunagi valged, aga nüüd on kohati puuderkreemidest helepruunid. Musitatud ja tolmurullides keerutatud pehmeid mänguasju. Mahakukkunud küünelakipotsikud, mille kork on maha keerdunud ka me poja toast ei leidnud. Näomaskiseid kardinaid, kapile unustatud kasutatud pesukaitsmeid ja öösidemeid ja katkisi sukkpükse ka ei leidnud poisi toast.

Tütre toast (tollal 16-17) võis leida seda kõike. Lisaks katkiläinud ja jalaga voodi alla lükatud peegli, kasutatud hambaniidi jupid põrandal, mõned kooliasjad, raseerimistarbed vaiba all, kunstpäevituse laskmisest kuju seinal, musijäljed aknal ja peeglil jne jms jne.

Poja toas olid mustad sokid ja alukad põrandal, tolmulademed, arvutijupid, riided-riided-riided, mõned kooliasjad, mingid tehnikavidinad, peidetud tühi õllepurk, arvutimängude ümbrised, lootusetult sassis juhtmepuntrad, paar susse laelambi otsas vms. Ehk siis poisil läks toa puhtakslakkumiseks max 1 h. Tütrel 3 h + liiter puhastusvahendeid.

Võikalt räpased mõlemad lapsed, siin süüdistaks küll kasvatust.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja sellesse staadumisse jõudsid laste toad paari päevaga või? Sa ise ei märkand midagi enne kui laga ukse alt välja hakkas pressima? Kui mu tütre toas mingi kasutatud side keset lauda vedeleks, ma teeks KOHE märkuse, kus selle asja koht on, mitte ei laseks lagal üle pea kasvada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Võikalt räpased mõlemad lapsed, siin süüdistaks küll kasvatust.

Ise ka sellega nõus. Seitsmest kaks vajasid tõesti kodupuhtuse osas meeldetuletus rohkem, kui ülejäänud 5. Võibolla seepärast, et ma polnud nende päris ema – päris ema oli surnud ja ju nad nii oma valu välja elasid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja sellesse staadumisse jõudsid laste toad paari päevaga või? Sa ise ei märkand midagi enne kui laga ukse alt välja hakkas pressima? Kui mu tütre toas mingi kasutatud side keset lauda vedeleks, ma teeks KOHE märkuse, kus selle asja koht on, mitte ei laseks lagal üle pea kasvada.

Ma ei käinud oma pea täiskasvanud laste tubades kaugelki mitte iga päev, isegi mitte kord nädalas ja hoopiski mitte ei piilunud ma neisse siis, kui neid kodus ei olnud. Märkuse tegin niikuinii KOHE, kui nägin, aga nagu ma ütlesin, neist ei olnud kasu. Õlakehitus, “a korista siis ära” või “minu tuba, ise tean” või “kolige välja, kui ei meeldi” või “minu raha eest maksate te kommunaale, seega mina otsustan, kuidas ma elan” või “võõrad ei tule mind oma kodus käsutama” vms.

PS see tõesti oli nende kodu, kus mina olin nende meelest ajutine nähe – nende täisealiseks saamiseni, täpsemalt kooli lõpetamiseni. Siis kolisime välja, aga no selleks ajaks olid nad ka juba väga normaalsed kodanikud ja saame suurepäraselt läbi. Ka mu mees ei ole neile lihane lapsevanem, kui nüüd keegi tahab öelda, et miks mees oma lapsi paika ei pannud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

siis te tülitseksite iga päev. Kas iga päev tülitsemine viib korrani?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Näitan 25 postitust - vahemik 31 kuni 55 (kokku 55 )

Esileht Pereelu ja suhted Teismeline õde ja räpasus.