Esileht Pereelu ja suhted teismeline…

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 40 )

Teema: teismeline…

Postitas:

kuidas kurtsuda korrale ja möjutada 14 aastast, kes ilma loeata poole ööni väljas hängib, siis telefoni välja lülitab ja sloata söbra poole ööseks läheb…
korra juba käskisin isa juurde kolida. seal olid tal asjad halvasti, tahtis tagasi koju. leppisime reeglid kokku ja täna jälle…. telefon on väljas, enne ainult irvitas mulle telefoni kojutuleku käsu peale. jutust sain aru, et läheb sõbra poole ööseks….
korjasin ta riided ja meigid kokku ja viisin keldrisse luku taha. jätan talle ainult seljasoleva komplekti. meigid konfiskeerisin ka….arvuti panen parooli alla ja koduvõtme mõtlesin ka enda kätte võtta, et pääseb koju ainult koos minuga, piiran liikumist siis…on paremaid ideid?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 01.08 00:39; 01.08 22:43; 01.08 22:54; 01.08 22:56; 01.08 23:11; 01.08 23:13; 01.08 23:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

äkki prooviks südamest südamesse rääkimist ja kokkuleppeid?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

koduvõtit ma küll ära ei võtaks, laps peab igal ajal koju saama. kuhu ta siis minema peaks, poistesse või hulkuma? seda sa ju ei taha. tõepoolest, räägi inimesega, võimuvõitlus siin ei aita.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kaitsevahendeid ta ikka kasutab seal sõbra juures?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.08 06:38; 01.08 11:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koduvõtme äravõtmine on küll liiast. Kodu peaks olema ikka koht, kus uks on alati lahti. Olgu minemistega kuidas on, kojutulemine peaks kindlasti lahti olema. Kui võtad koduvõtme ära, võib see talle olla otsene \”põhjus\” elada kusagil punkris ja üldse ühiskonnast eemalduda. Piirangud peaks olema sellised, et last ei sunnitaks kodutuks hakkama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga mis siis saab, kui teismeline vilistab kõige selle peale. no on selline hästikohanev teismeline, et kui meiiki pole, siis pole. siis laenab või varastab. kui riideid pole, siis pole. laenab või varastab. kui koju ei saa, siis ei saa. siis ei tulegi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.08 07:26; 01.08 23:55; 02.08 11:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

sa mine näita talle neid irvitavaid prükkareid….
ja muid parme narkareid…. samas kui sa siiani oled kodutöö tegemata jätnud, siis ühe vestlusega seda ei paranda….
mina kolisin 15a sisuliselt tänavale, jätsin kooli, see polnd ennegi oluline, läksin mingeid kaste tõstma ja rahanatukest teenima…. ausalt ma pole oma vanemate ja õe-vennaga rääkinud 10a….
PS! visadus viib sihile… olen neist igas teises mõttes edukam….
ja seda kõike ühe tropi pärast, kes hakkas ajudele käima, tema motoks oli : ära löö last, parem röögi temaga…. samas kui poleks tookord välja kolind, oleks elus teinud hoopis teisi valikuid …..
oleks-poleks saa siis nüüd aru ms see hea on

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]y0y0y kirjutas:[/small]
[tsitaat]koduvõtit ma küll ära ei võtaks, laps peab igal ajal koju saama. kuhu ta siis minema peaks, poistesse või hulkuma? seda sa ju ei taha. tõepoolest, räägi inimesega, võimuvõitlus siin ei aita.[/tsitaat]
Õige, koduvõtme äravõtmine pole absoluutselt lahendus, see on lapsele märguanne: SEE SIIN POLE SINU KODU!
Ka riiete ärapanemine pole hea mõte. Üldse asjade äravõtmine. Juba antud asju nii suurelt lapselt ära võtta ei tohi, küll aga võib keelduda edaspidi talle andmast seda, mis pole eluks esmaselt vajalik. Kui arvuti on tegelikult sinu oma, siis lapsele sellele ligipääsu keelamine on päris normaalne. Uuesti saab arvutisse siis, kui käitumist parandab. Kui aga arvuti kuulub konkreetselt lapsele ja sul on enda oma, siis ei ole sul õigust seda temalt ära võtta. Liiatigi on parooli muutmine 14aastase puhul juba naljakas, muudetud paroolist pääseb ju imelihtsalt mööda.

Asjad, mida sa saad ära võtta/jätta:
taskuraha
internetiühendus (sina maksad, sina ütled, kes seda üldse kasutada võib)
uued hilbud-ehted
maiustused
ekskursioonid-üritused-teatrid-kinod
väljahelistamise võimalus või kõneaeg (ei osta uut kõneaega, piirad väljahelistamist – leping on ju sinu nimel)

Üldiselt aga soovitan sul lastepsühholoogiga rääkida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui äkki jätaksid oma teismelise mõneks ajaks päris rahule? Ise samaealisena jäin tihti koolivaheajal ööseks sõbranna juurde ööbima, hommikul tulin koju ja ema küsis imestunult: \”Ei maganudki kodus?\”. Kuulasime plaate ja vaatasime MTVd ning ei viitsinud õhtul hilja koju lonkida. Ei me joonud, suitsetanud ega tõmmanud ringi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Nescafega ja teistega täiel määral nõus. Ise ei olnud rahutu puberteet, aga poeg 16. Selles vanuses ei tee sa enam jõuga midagi ära. 14 aastane otsustab nagunii ise mida teeb. Kuidas sa takistad tal näiteks puuduolevad esemed sõbrannalt laenata, kasvõi poest varastada? Kas samuti jõuga, paned puuri luku taha? Praegu on oluline, et sa teaks kus ta viibib, et see koht on turvaline. Hiljem saate rääkida sellest, miks sind häirib, et ta mujal ööbib. Kas sa kardad, et tarbitakse alkoholi, juhuslikke seksuaalsuhteid või mida? Enne tee see endale selgeks, siis saate rääkida. Sina oma murest, tema oma seisukohtadest. Lühidalt ütlen, et enda pojaga olnud sarnased probleemid kuid taastasime usalduse ja poiss vastab alati mu kõnele, joogisena pole teda veel kordagi näinud. Mulle usaldatakse muresid ja ka väärtushinnangud hakkavad täiskasvanu kombel paika loksuma. Ei saa öelda, et ma alati temaga nõus olen kuid põhjendan oma seisukohti, tehku ise oma järeldused.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olnud selline teismeline ja näinud ema võitlust minusugusega, soovitan sulle seda, mida ise õppisin.

Minul on vanim laps kohe-kohe selles eas ja üsna vasrsti tuleb ka mulle \”lõpueksam\” aastatepikkuse kasvatustöö kohta. See, mismoodi ma olen teda õpetanud, usaldanud, suunanud, karistanud, hellitanud saab paari aasta jooksul õiglase hinde.

Olen valmis selleks, et minu teismeline küpseb kiiresti ja ootamatult ning ma pean leppima sellega, et minu pisipoja on täiskasvanu. Jah, võib-olla mitte välimuselt, ka tema mõttemaailm võib olla veel üsna naiivne ja enesekeskne, aga ta ei ole enam laps. Minu asi kogenud täiskasvanuna peaks olema tema toetamine ja segasest üleminekuperioodist läbi aitamine.

Kuitahes segaduses on teismeline, kuitahes toorelt ta veel mõtleb – teda ei tohiks kohelda nagu last. Sest ta ei ole seda enam.

Kuna teismelist on võimatu käskida ja keelata, kuid tema huvid võivad minna seaduste ja kirjutamata ühiskonnareeglitega vastuollu, siis on sinu kohus talle meelde tuletada tema õiguseid ja ka east tulenevaid piiranguid.

Alkoholi- ja tubakaseadus ei luba tarvitada alkoholi ja tubakatooteid allpool teatavat vanusepiiri. Sinu teismeline peab olema selle seadusega kursis. Ka peaks ta teadma, missuguseid karistusi selle seaduse vastu eksijatele määratakse.
Ka ei tohi teatud vanuseni täiskasvanud saatjata öisel ajal ringi hängida. Ka sel juhul tuleb selgitata, missugune võib olla karistus.

Mis puudutab seksimist, siis seda keelata ei saa (kui just ei ole tegu alla 14-aastasega), aga teismelisele tuleb selgitada kaasnevaid ohte. Mitte näägutada, mitte keelata, kuid noor täiskasvanu peab mõistma, et ta võib nende reeglite (ja seaduste) vastu eksides riskida oma elu, tervise ja sotsiaalse staatusega.

Kui teismeline mõistab, et ema (või ka isa) on valmis aktsepteerima tekkinud muutusi oma lapses, siis võib kogu üleminekuprotsess olla valutum mõlemale poolele. Ema võiks meenutada oma tujumuutusi ja oma kehaga kohanemist raseduse ajal. Kas oli võimalik mõista või mõtestada kõike, mis sinuga sel perioodil toimus? Oled sa kindel, et see, mis sinu jaoks sel ajal tundus loomulik ja täiesti normaalne, ei kutsunud teistes inimestes esile võõristust või lausa pahameelt?

Toon sisse kujundliku näite ameerika mägedega (Roller coaster). Hormoonid suunavad teismelist, tema vaated ja ka vajadused muutuvad, ta keha on muutumises. Sellega on raske leppida, sellega on keeruline kohaneda. Vanemad peavad mõistma, et kui rong hakkab kord liikuma, siis käe ettepanekust enam abi ei ole. See hakkab võtma üha pöörasemaid tuure ja kaigaste etteloopimine teeb sõidu konarlikumaks ja võib vaguni uppi ajada. Armastav lapsevanem püüab last aidata vagunit rööbastel hoida, mitte last liikuvast rongist jõuga välja kiskuda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]
korra juba käskisin isa juurde kolida. seal olid tal asjad halvasti, tahtis tagasi koju. [/tsitaat]

Kusjuures mul jääb selline mulje, et isa juures oli kord majas ja muidugi oli siis \”halvasti\”.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.08 06:38; 01.08 11:31;
To report this post you need to login first.

Minul oli oma tütrega selles vanuses sama probleem. Esialgsest näägutamisest polnud abi, mõjus vastupidiselt. Aitas südamest-südamesse rääkimine. Panime paika tingimused: võib olla õues kella 23-ni ja peab olema telefoni teel kättesaadav. Annab teada, kuhu läheb ja kuna tuleb. Kui jääb sõbranna juurde ööseks, siis küsib enne minu ja sõbranna vanemate nõusolekut. Nüüd on 16a, on oma kutt tekkinud. Sõbrannade juures enam ei ööbi. Poiss jääb vahel meile ööseks. Oleme rääkinud suhetest ja sellega kaasnevatest ohtudest. Usaldan oma last ja tema valikuid. Tema teab, et olen talle kõiges toeks ja kui abi vaja, pöördub minu poole.
Kõige õigem on seega maha istuda ja rääkida lapsega rahulikult oma ootustest ja oma hirmudest ning anda märku, et sa ei kritiseeri teda, vaid usaldad ja armastad ning anda selgelt teada, et usalduse hoidmiseks tuleb kokkulepetest mõlemil kinnipidada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Te olete need ‘kuni laps minu rahakoti peal elab siis kehtivad minu reeglid..’ kasvatusmeetoditega emad või?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui kurb on lugeda, kui paljud on teemaalgataja vastu.
Sellise kasvatusega, nagu siin pakutakse jõuavad teie lapsed vaid mittekuskile.
Reglid peavad olema ja reeglid on täitmiseks. Eriti veel lapsele. Kuna aga siin kirutakse ja laidetakse teemaalgataja tegusid, siis eks neist kasvavad need lontrused ja häbiplekid meie riigile. Siit tulebki kasvatamatus ja muu jubedus.
Edu teile, mittekasvatajad. Kunagi nutate, kui oma laps teile perset otseses mõttes näitab ja teie peale sülitab, kui abi palute.
Häbi teile.
Teemalgataja, ära siit küll abi otsi. tee nii nagu õigeks arvad ja kasuta neid meetodeid, kui ei taha, et su lapsest samasugune jobu kasvab nagu siinsetel juba soolas on.
Ainus, mida ka mina ei soovita – ära koduvõtit lapselt konfiskeeri. Kõik muu – kindel!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 01.08 15:06; 01.08 18:53; 02.08 08:29; 02.08 08:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii vanale lapsele ei saa selliselt mõistust enam pähe panna. Seega Kägu 15:06 – Sa ei arva kahjuks õigesti. Sellise käitumisega emad just oma lastest jäävadki ilma.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.08 18:37; 01.08 22:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Nii vanale lapsele ei saa selliselt mõistust enam pähe panna. Seega Kägu 15:06 – Sa ei arva kahjuks õigesti. Sellise käitumisega emad just oma lastest jäävadki ilma.[/tsitaat]

Kas sa pole veel aru saanud, et arvamused ongi erinevad?
Ma tean mitte üht, vaid mitut peret, kus just ainult läbi konkreetsete reeglite on lapsest korraliku inimese teinud. Ja neil ei lähe mitte halvasti.
Kuigi raha pole siin elus esmatähtis, siis just rikkamad on need pered olnud, kus karme reegleid jälgitud.
Ka hea näide on üks Shveitslasest sõber, kel kodus olnud konkreetne vanemate sõna ja lapsed muidugi on tublid ise. Te kadestaksite, kui hästi neil lastel läheb ja keegi ei virise, et kaagutati. Tänulikud hoopis ollakse, et vanemad ei lasknud käest ära neid ja hoidsid oma liini.
Need vabakasvatuse jõmpsikad on suureks saades litsid ja narkarid. Ok, 10 % neist läheb korraliku elu peale ja seda omast mõistusest. Aga teie pole nende heaks midagi teinud.
Kokkuvõttes mind ei huvita üldse mida sina arvad. Ja soovitan soojalt teemalgatajal sama teha. Ta kasvatab õigesti oma last kes on ülekäte minemas.
Te aga kasvatage tolgused oma lastest ja nagu ütlesin, ärge siis nutke, kui teid omast kodust väölja viskavad teie oma kasvatamatud jõnglased. Kahju mul teist ei ole, sest nii saamatute lastevanemate jaoks mul kaastunnet pole

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 01.08 15:06; 01.08 18:53; 02.08 08:29; 02.08 08:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kas sa pole veel aru saanud, et arvamused ongi erinevad?
Ma tean mitte üht, vaid mitut peret, kus just ainult läbi konkreetsete reeglite on lapsest korraliku inimese teinud. Ja neil ei lähe mitte halvasti.
Kuigi raha pole siin elus esmatähtis, siis just rikkamad on need pered olnud, kus karme reegleid jälgitud.
Ka hea näide on üks Shveitslasest sõber, kel kodus olnud konkreetne vanemate sõna ja lapsed muidugi on tublid ise. Te kadestaksite, kui hästi neil lastel läheb ja keegi ei virise, et kaagutati. Tänulikud hoopis ollakse, et vanemad ei lasknud käest ära neid ja hoidsid oma liini.
Need vabakasvatuse jõmpsikad on suureks saades litsid ja narkarid. Ok, 10 % neist läheb korraliku elu peale ja seda omast mõistusest. Aga teie pole nende heaks midagi teinud.
Kokkuvõttes mind ei huvita üldse mida sina arvad. Ja soovitan soojalt teemalgatajal sama teha. Ta kasvatab õigesti oma last kes on ülekäte minemas.
Te aga kasvatage tolgused oma lastest ja nagu ütlesin, ärge siis nutke, kui teid omast kodust väölja viskavad teie oma kasvatamatud jõnglased. Kahju mul teist ei ole, sest nii saamatute lastevanemate jaoks mul kaastunnet pole[/tsitaat]

Hakkas kergem kui niimoodi solvad ja alandad siin kaasamõtlejaid?
Keegi ootas siin just SINU kaastunnet või?
Issanda loomaaed on suur.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.08 18:37; 01.08 22:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kusjuures mul jääb selline mulje, et isa juures oli kord majas ja muidugi oli siis \”halvasti\”.[/tsitaat]

et nüüd siis on \”Hästi\”?
kui nii oleks, siis ma siia ju ei kirjutaks, eks?
teismeline läks isa uue elukaaslasega tülli ja see kolis minema. isa ööbis 4 päeva nädalas oma endise elukaaslase juures ja oli seega öösiti kodust ära suurema osa nädalast….
õnneks ei vöimaldanud isa peale hädapärase söögi tüdrukule midagi ja teismeline tahtis koju tagasi…
kojukolimise üks tingimustest oli kojutulekuaegadest kinnipidamine ja öösiti kodus viibimine.nende probleemida pärast tal ka isa juurde kolida käskisin.
elas seal 3 kuud.peale tagasikolimist toimis köik suurepäraselt…. kaks nädalat.
nüüdseks on selgunud, et mängus oli esimesi alkoholiproovimisi ja plika kahetseb.
ok, aga edasi? hakkabki joomas käima, sest teismelist pidurdada ja keelata ei saa?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 01.08 00:39; 01.08 22:43; 01.08 22:54; 01.08 22:56; 01.08 23:11; 01.08 23:13; 01.08 23:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Nescafe kirjutas:[/small]
[tsitaat]Samastan end teemaalgataja tütrega praegu nii palju, et pean lihtsalt veel kirjutama.
Minul ei olnud oma kodu võtit alates 15a umbes.Ma ei mäletagi miks see konkreetselt ära võeti, tegin päris palju pättusi aga see selleks.Peale seda lõppeski see korter olemast minu kodu.
Tundsin pettumust, kurgust ja viha.Selle ukse taga elasid minu ema ja tema mees, tundsin, et mina olen neil ainult ees.
Kui mul lõppes kool kell 14 ja vanemad tulid koju 17 ajal siis kui muud teha polnud istusingi trepikojas.Enamasti siiski hängisin sõpradega jõin ja suitsetasin.
Vanaema võttis mu oma tiiva alla, kuigi ta on eluaeg olnud karm ja konkreetne, tundsin ma ennast tema ja tema mehega ühetoalises korteris, magades tugitool voodis paremini kui Tallinna südalinna kolmetoalises korteris.
Vanaema istus minuga maha rääkis, olid kokkulepped, võisin väljas olla vabamalt, võisin isegi lõhnadega koju minna.Eks vanaema juba nägi ka, et kui nüüd tema ka keelama hakkab siis vajun ma hoopis vastupidi allapoole mitte nagu nemad tahaks.
Ja see aeg vanaema juures disiplineeris mind, kui on lubatud siis polegi enam nii ahvatlev.Ei joonud enam nii palju kuna teadsin, et vanaema ootab kodus ja no kuidas ma lähen lakku täis.
Vanaemaga sai ka alati kokkuleppele kui tahtsin ööseks jääda või kauemaks.Tema kõned võtsin ma alati vastu sest ta ei hakanud telefoni otsas karjuma ja hüsteeritsema vaid küsis niisama kus olen ja mis teen, kas voodi teeb mulle ära, mis kell jõuan jne.Ja selline suhtumine pani tahtma koju minna.
Nüüdseks saan muidugi emaga normaalselt läbi, oelme asjad sirgeks rääkinud ja teineteisele andestanud aga ma pean tunnistama olen praegu 25a ja see kriibib ikkagi hinge mingil määral.
Ei ole vaja alandada oma lapsi.
[/tsitaat]
ma käitun enamuses , nagu sinu vanaema. lõhnadega koju tukemist ainult ei tolereeri. aga minu laps pole oma emalt \”laksu\” veel päriselt ära saand- seetõttu ta sellist suhtumist hinnata ei oska…kui minu uks lukku läheks ja siis keegi suht \”mõistev\” välja ilmuks, siis oleks ta päästetud ja alles siis oskaks ta sellist suhtumist hinnata ja oleks valmis tegema kokkuleppeid…minuga, praegu veel , mitte…sest inimene oskab häid asju alles siis hinnata, kui ta need korra juba kaotanud on…seega, päästvat vanaema oleks vaja!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 01.08 00:39; 01.08 22:43; 01.08 22:54; 01.08 22:56; 01.08 23:11; 01.08 23:13; 01.08 23:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kaitsevahendeid ta ikka kasutab seal sõbra juures?[/tsitaat]
loodetavasti, ma ei saa ju 100% kindel olla, kui ise kummi peale tömbamas ei ole… kodus sahtlis on kummid olemas ja ta teab, et ma neid ei loe….
pillide kasutamist nii noorena ma ei poolda. SOS pillidest olen rääkinud ja lubanud aidata, kui häda käes…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 01.08 00:39; 01.08 22:43; 01.08 22:54; 01.08 22:56; 01.08 23:11; 01.08 23:13; 01.08 23:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kas sa pole veel aru saanud, et arvamused ongi erinevad?
Ma tean mitte üht, vaid mitut peret, kus just ainult läbi konkreetsete reeglite on lapsest korraliku inimese teinud. Ja neil ei lähe mitte halvasti.
Kuigi raha pole siin elus esmatähtis, siis just rikkamad on need pered olnud, kus karme reegleid jälgitud.
Ka hea näide on üks Shveitslasest sõber, kel kodus olnud konkreetne vanemate sõna ja lapsed muidugi on tublid ise. Te kadestaksite, kui hästi neil lastel läheb ja keegi ei virise, et kaagutati. Tänulikud hoopis ollakse, et vanemad ei lasknud käest ära neid ja hoidsid oma liini.
Need vabakasvatuse jõmpsikad on suureks saades litsid ja narkarid. Ok, 10 % neist läheb korraliku elu peale ja seda omast mõistusest. Aga teie pole nende heaks midagi teinud.
Kokkuvõttes mind ei huvita üldse mida sina arvad. Ja soovitan soojalt teemalgatajal sama teha. Ta kasvatab õigesti oma last kes on ülekäte minemas.
Te aga kasvatage tolgused oma lastest ja nagu ütlesin, ärge siis nutke, kui teid omast kodust väölja viskavad teie oma kasvatamatud jõnglased. Kahju mul teist ei ole, sest nii saamatute lastevanemate jaoks mul kaastunnet pole[/tsitaat]

Minu vanemad ei ole keelanud mul kunagi suitsetada, juua ja pahade sõpradega ringi hängida. Ei olnud mingi probleem 15-aastasena vanematele teatada, et läheme nüüd kolmeks päevaks teise Eesti otsa koos sõpradega saunapeole. Ja huvitaval kombel jõingi ma ainult paar lonksu veini, ei suitsetanud, kuna see tundus mulle juba teismelisena out, ja sõbrad olid nn. korralikest peredest. Mingit erilist liiderdamist, rääkimata pättuste tegemisest, ei toimunud. Nii, et vanemad, usaldage rohkem oma lapsi, nii ei kasva neist pätid ja joodikud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]panasonik kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Minu vanemad ei ole keelanud mul kunagi suitsetada, juua ja pahade sõpradega ringi hängida. [/tsitaat]
pole keelanud talles söpru( on suitsetajaid, pisivargaid, pidutsejaid ja kanepisuitsetajatest tuttavate tuttavaid)
ei sori taskutes. kui suitsetab, siis tehku seda salaja.
üle ma teda ka ei nuusuta, aga joogise pea eest saaks koduaresti ja muid hüvede kaotusi, kui saasin aru, et on koju tulles purjus.seni pole saanud.
eile pidi koju tulema kella 23ks. 23.10 helistasin ja lubas, et on juba kodu poole teel. 23,30 rääkisime viimase kõne, kus mulle telefonis tema söbrad nalja viskasid ja plika hiljem koju saata lubasid… tagant hüüdis siis jutu keskel, et läheb söbranna poole ööks…siis lülitas telefoni välja, sest ma olin juba vihane ja käskisin koju tulla KOHE! ei karjunud, aga ähvardasin tagajärgedega küll. viimases kõnes siis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 01.08 00:39; 01.08 22:43; 01.08 22:54; 01.08 22:56; 01.08 23:11; 01.08 23:13; 01.08 23:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]panasonik kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Minu vanemad ei ole keelanud mul kunagi suitsetada, juua ja pahade sõpradega ringi hängida. Ei olnud mingi probleem 15-aastasena vanematele teatada, et läheme nüüd kolmeks päevaks teise Eesti otsa koos sõpradega saunapeole. Ja huvitaval kombel jõingi ma ainult paar lonksu veini, ei suitsetanud, kuna see tundus mulle juba teismelisena out, ja sõbrad olid nn. korralikest peredest. Mingit erilist liiderdamist, rääkimata pättuste tegemisest, ei toimunud. Nii, et vanemad, usaldage rohkem oma lapsi, nii ei kasva neist pätid ja joodikud.[/tsitaat]
meie küla joodikpoistest 2/3 on tänapäeval paadunud joodikud….alustasid nii 15-16 aastselt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 01.08 00:39; 01.08 22:43; 01.08 22:54; 01.08 22:56; 01.08 23:11; 01.08 23:13; 01.08 23:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Nescafe kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Esiteks selline solgutamine ei ole lapsele hea, ka mitte teismelisele.
Istu temaga maha ja räägi temaga normaalselt.Ilma targutamata, ilma tänitamata, jälgi oma hääletooni ka.
Kahetseb joomist? See on ju ainult hea.
Oletame, et lepite kokku, et ta tuleb kell 22 koju, kui ta siis sulle helistaks ja ütleks, et ma tahaks tulla hoopis kell 23 siis kuidas sa vastad(ausalt palun!) ja mida.
[/tsitaat]
isa juures on elanud elus korra ja seda katsetuse möttes. kolis sinna, sest ei akstepteerinud kodu reegleid. oli paar ööd loata ära. 1,5 kuu pärast tahtis koju, kolis tagasi 2,5 kuu pärast. enam pole isa juurde kolimas.
reeglid said enne kokku lepitud ja oli nõus nendega.

kui on hea ilm ja tuttavad söbrad, siis ta saab väljas olekuaega pikendada kella 23 ni. mitte küll alati, aga tihti. koolipäevadel ei saa. siis saab arvutis pikemalt suhelda, kui vajadus on ja kooli pole hilinenud hommikuti.
tuttavate söprade juurde saab minna ööseks, aga nüüd on reegel, et lepin ka sõbra emaga selles kokku. ennem lihtsalt lubasin eelneval kokkuleppel. söbra vanematega eraldi ei suhelnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 01.08 00:39; 01.08 22:43; 01.08 22:54; 01.08 22:56; 01.08 23:11; 01.08 23:13; 01.08 23:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]panasonik kirjutas:[/small]

pole keelanud talles söpru( on suitsetajaid, pisivargaid, pidutsejaid ja kanepisuitsetajatest tuttavate tuttavaid)
ei sori taskutes. kui suitsetab, siis tehku seda salaja.
üle ma teda ka ei nuusuta, aga joogise pea eest saaks koduaresti ja muid hüvede kaotusi, kui saasin aru, et on koju tulles purjus.seni pole saanud.
eile pidi koju tulema kella 23ks. 23.10 helistasin ja lubas, et on juba kodu poole teel. 23,30 rääkisime viimase kõne, kus mulle telefonis tema söbrad nalja viskasid ja plika hiljem koju saata lubasid… tagant hüüdis siis jutu keskel, et läheb söbranna poole ööks…siis lülitas telefoni välja, sest ma olin juba vihane ja käskisin koju tulla KOHE! ei karjunud, aga ähvardasin tagajärgedega küll. viimases kõnes siis.[/tsitaat]

Saan aru, et su tütar pole koju tulnud joogise peaga ja otseselt väga pahasid sõpru tal ei ole, pahad on vaid sõprade sõbrad. Arvan, et sa reageerid üle ja keelad talle mõttetuid asju. Ise oma teismeliseaega meenutades oleksin üsna imestunud olnud, kui ema oleks mul äkki keelanud koolivaheajal sõpradega öösiti hängimise. Usu mind, enamasti ei tegeletagi neil olengutel millegi paha ja egaseaduslikuga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]panasonik kirjutas:[/small]

meie küla joodikpoistest 2/3 on tänapäeval paadunud joodikud….alustasid nii 15-16 aastselt.[/tsitaat]

Oma teismeliseea seltskonnast, kellega sai kamba peale pudelit tühjendatud, pole kellestki joodikut saanud. Joodikud said said poistest, kel puudus eelkõige kodune tugi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

eh, naiivikud, lapsevanemad. kes siis lõhnadega koju tuleb. ei saa ju, ema hakkab õiendama. selleks tulebki tulla hiljem ja tel väljalülitada, et aega võita.
emale annab ju nii head nägu teha. mina läksin eksamit õppima sõbranna poole. tegelikult jõime koduveini, oksendasime ja järgmise päeva õhtul tulin koju nagu hea laps.
mina enda pealt võin küll öelda, et mina küll oma lapsi ei usu, mis nad räägivad pubekana. ma ju ise ka olen pubekas olnud.
ega tänapäeval polegi see joomine enam kõige hullem asi, mis tundub põnev. hullem on kui pänevuse pärast narkotsi proovima hakatakse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.08 07:26; 01.08 23:55; 02.08 11:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

peamine on, et sa oma 14-aastast INIMESEKS pead ja temaga normaalsed, toimivad suhted lood, temasse austuse ja lugupidamisega suhtud, nagu kõigisse kaasinimestesse. Kõik muu tuleb iseenesest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.08 00:01; 02.08 14:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]panasonik kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Oma teismeliseea seltskonnast, kellega sai kamba peale pudelit tühjendatud, pole kellestki joodikut saanud. Joodikud said said poistest, kel puudus eelkõige kodune tugi.[/tsitaat]

Kodune tugi?
Mis on sinu meelest kodune tugi?
Räägi palun, aga lühidalt

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 01.08 15:06; 01.08 18:53; 02.08 08:29; 02.08 08:32;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 40 )


Esileht Pereelu ja suhted teismeline…

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.