Esileht Koolilaps Teismelise poisi jala kasvamine.

Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Teema: Teismelise poisi jala kasvamine.

Postitas:
Kägu

Palun kogemusi.
13.a poiss, jala suurus 42, pikkus 177 cm.
Tahaksin osta korralikke spordijalanõusid spetsiaalselt ühe ala tarvis ja need on suht kallid ja peavad olema parajad. Jalg ei ole kasvanud terve aasta üldse. Kui tõenäoline, teie kogemuste põhjal, võiks olla, et ta jalg ei kasvagi enam.
Palun kogemusi.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Sellise pikkuse ja vanuse juures kindlasti kasvab jalg veel.

+11
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu kogemus on, et jalg kasvas aastaga 38-lt 42–ni ja pärast seda ei ole praktiliselt üldse kasvanud (äkki pool numbrit on). Kahjuks ei mäleta, mis vanuses laps täpselt oli, aga kuskil 13-14 vast. Pikkust tuli peale seda juurde küll.
Mul endal jalg kindlasti ei kasvanud enam kui ma 13-14 olin.
Aga ennustamine on tänamatu töö ja saab ainult tagantjärele öelda, millal jalg enam ei kasvanud.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tõenäoliselt kasvab veel. 13 on poisi kohta siiski varavõitu kasvamine lõpetada.

Kui levinud see spordiala on? Kui poiss peaks jalatsitest kiiresti välja kasvama, siis saad ehk jalatsid kas või mõnele klubikaaslasele edasi müüa. Või kohe järelturult jalatseid otsida – näiteks täiesti kasutamata või paar korda kasutatud jalkaputsasid olen seda suurust müügil näinud küll.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina ostaks nii nagu täpselt vaja on. Pealegi vbl jalg ei kasva enam pikkusesse vaid tuleb juurde kõrgust ja laiust. Midagi ette ennustada on raske, kasv sõltub ka teie geenidest.
Aktiivse kasvu perioodil kulubki jalatseid palju, aga meil lõpuks ühed treeningjalatsid läksidki kahjuks aia taha, st said inertsist ostetud tavapärase varuga, aga siis selgus, et jalg enam ei kasvanudki.
Minu poiss on 16, jala nr 44,5 ja pikkus 180. Jalanr pole viimase 1,5 aastaga muutunud, aga pikkuses kasvab tasapisi edasi.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jalg ei pruugi tõesti kasvada, küll aga tulla pikkust juurde. Mu pojal kasvas jalalaba enne täis kui max pikkuse saavutas. Jalg oli 45 nii kasvuga 180 cm kui nüüd, mil täiskasvanuna on pikkuseks 190 cm.
Mul endal oli samamoodi- jalg 39 oli kui pikkuseks 162 ja see number jägi, kuigi kasvasin veel 10 cm.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aitäh kaasamõtlejatele.
Ma tean vägagi hästi, et see arutlus oli/on puhtal kujul fiktiivne. Olen lihtsalt natuke hämmingus, et ta jalg ei ole üldse kasvanud, aga on nagu on.

Jalanõud ei ole jalkaga seotud ja järelturult ei leidnud ma meile vajalikke mitte üheski suuruses. Aga nooh! Lapsed ongi ju kallid ja elame edasi😍

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Saan aru, et suht pikk laps. Minu oma oli samasugune ja põhikooli lõpuks oli jalg 46,5. Nüüd on 198 pikk ja jalg 47 (19) – nüüd ei ole enam viimased paar aastat jalg kasvanud.
Seega ei ole mingit garantiid.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mul sai just poeg 13 ja jala number kasvas eelmise sügise 41 pealt nüüd 45 peale. Palju tal siis veel jalg kasvada võib, kui räägite, et veel kasvab? Loodan, et rohkem kui numbri enam ei kasva, muidu pole talle jalanõusid enam hästi saada. Minul on naise kohta keskmine jalg ja mehel on 45. Pikkust tuleb pojal veel kindlasti juurde, praegu alles 171 cm.
Mul endal lõpetas jalg just 13-aastaselt kasvamise. Pikkust tuli peale seda veel juurde küll.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu poiss on 16, jala nr 44,5 ja pikkus 180. Jalanr pole viimase aastaga muutunud, aga pikkuses kasvab tasapisi edasi

Mul ka 16a, pikkus ligi 180 ja jalanumber 44,5-46 olenevalt tootjast. Eelmisel sügisel ostetud tossud on veel parajad, teksased sellised kergelt napid st pikkusest veidi visanud aga jalanumber enam-vähem sama.
Teemaalgataja, mis pikkuses ja kasvus te ise olete ja millal selle saavutasite? Kui suhteliselt noorelt, siis võib-olla ka lapse jalg enam ei kasva.
Spordijalanõud ostaks ikka sellised nagu vaja, kui lapse jalg veel kasvab, siis prooviks vähekantud hiljem järelturul maha müüa, ilmselt on teisigi lapsevanemaid, kes kasvavale lapsele midagi soodsamat leida sooviks. Spordialal, mida me perega harrastame maksavad ka jalatsid umbes 100 eurot, laste väikeseksjäänud olen siiani kõik sümboolse hinna eest maha müünud, mingid numbrid mis pojale väikeseks jäid olen endale või abikaasale ka kasutuseks jätnud.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jalanr 42 on enamasti ju pigem lühikest kasvu meestel, kuni 175 pikkadel. Kui 13-aastane juba 177, siis kasvab ka jalg, selles oli minu loogika.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meie pojal vanuses 12-13 püsis jalanumber paigal 45 peal (ehk siis valdav osa jalanõusid 46), kuid pikkust tuli mõnuga aasta jooksul. Õnneks sai lausa kaks talve ja kaks kevadet ja suve samade jalanõudega. See oli päris hea tulemus.
Nüüd on pikkust suvega lisandunud vaiksemalt (hetkel 172,5 cm), kuid jalg viskas hetkega veel ühe numbri juurde. Just käisime jahtimas nr 47 jalanõusid, et oleks midagigi jalga panna.
Kui keegi oskab soovitada head poodi Tallinnas, kust võiks otsida korralikke sügis-talvesaapaid suuruses 47/48, mis ei maksaks hingehinda, siis olen tänulik soovituste eest. Üldiselt üle 45 on kaubandusest ikka üsna võimatu jalanõusid meil leida.
Aga ma küll kardan, et meie omal lisandub kindlasti ka jalanumbrit veel koos pikkusega.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuidas näeb välja inimene, kes on ca 170 cm pikk ja jalg on 48? Nalja teete?
Mu mees on 192 cm pikk, jalg 46 ja tema jalg on ikka väga suur, kuigi proportsioonis tema kasvuga. Aga lühikesel poisil selline labajalg on küll uskumatu.

+1
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vaataks geenidele otsa, kas on eeldusi veel kasvada 🙂 13 muidu jah tiba vara kasvu peatamiseks. Minu 16 aastane kasvas kõige rohkem just 13-16 vahel. Jalanõudega oli vahepeal nii, et alles nagu said uued ostetud ja juba paar kuud hiljem ütles, et väike on.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuidas näeb välja inimene, kes on ca 170 cm pikk ja jalg on 48? Nalja teete?

Mu mees on 192 cm pikk, jalg 46 ja tema jalg on ikka väga suur, kuigi proportsioonis tema kasvuga. Aga lühikesel poisil selline labajalg on küll uskumatu.

Kuidas nägi välja Peeter I – 205 pikk ja jalg oli 37?
Laps kasvab pikemaks ja proportsioonid lähevad paika.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

vanem poja jalg oli 13aastaselt 42,5 . hetkel 22 ja jalg sama.
teisel pojal jalg 14aastaselt 44 ja hetkel 18, jalg sama.
pikkust ja laiust ja mehisust on tulnud juurde.
minu isa olevat kasvanud kuni 20eluaastani, 205 pikk ja jalg 47

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui keegi oskab soovitada head poodi Tallinnas, kust võiks otsida korralikke sügis-talvesaapaid suuruses 47/48, mis ei maksaks hingehinda, siis olen tänulik soovituste eest.

Prismas olen näinud suuri Kuoma saapaid, nii seda tavalist jalgatorgatavat mudelit kui ka krõpsudega mudelit. Suurust 49 olen seal kindlasti näinud.
Minu pojale meeldivad töömeeste saapad, nende numbrivalik on ka enamasti suurem kui 46-ni. Saab nt Tamrexist.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

vanem poja jalg oli 13aastaselt 42,5 . hetkel 22 ja jalg sama.

teisel pojal jalg 14aastaselt 44 ja hetkel 18, jalg sama.

pikkust ja laiust ja mehisust on tulnud juurde.

minu isa olevat kasvanud kuni 20eluaastani, 205 pikk ja jalg 47

Minu 13 aastane ostis ka endale tossud 42,5. Arvatavasti kasvab tal jalg veel, eelmisel aastal hakkas alles tõsisemalt kasvama. Eelmise aasta kevadel oli 37 ja sügisel 40 nüüd 42.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas jalanumber on otseses seoses ka vanemate jala suurusega? Mehe jalg 43 ja mul 37, et siis lapsel ka väga suuremaks ei kasva? Peaaegu 12 aastasel jalanumber 41.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Viimasele – mehel 42,43, minul 39,40 – lapsel 47.
Ma ei tea ühtegi meest oma tutvuskonnas (pean silmas 50+) kellel oleks jalg üle 44, samas pojal ja sõpradel on 47, 48. Jalad on läinud suuremaks.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Viimasele – mehel 42,43, minul 39,40 – lapsel 47.

Ma ei tea ühtegi meest oma tutvuskonnas (pean silmas 50+) kellel oleks jalg üle 44, samas pojal ja sõpradel on 47, 48. Jalad on läinud suuremaks.

Ootan ka huviga, kuhu poiste jalad kasvavad. Minul 37, mehel 45.
16a jalg 43 ja 11a jalg 40. Olen kindel, et kasvavad veel, noorem viskab kindlalt 45. Ta on suurema kondiga ja näha ka, et varbad hästi pikad.

0
0
Please wait...

Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Esileht Koolilaps Teismelise poisi jala kasvamine.