Esileht Koolilaps Teismelise poisi/poiste vanemad

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Teema: Teismelise poisi/poiste vanemad

Postitas:

Kuidas Teil oma teismeliste poiste kasvatamine läheb? Mul poiss 15 ja ma olen surmani tüdinud…

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.11 14:24; 21.11 14:41; 26.11 14:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga mis mureks? Meil on kohe 18-aastaseks saav noormees. Selline tore, väheke lontu. Enamuse ajast istuks arvutis, aga iseenesest tore ja heasüdamlik tegelane. Kui käsin midagi teha, teeb ilusti ära. Ainus probleem, kui kohe ei hakka tegema (nt vaja mängus mingi tase lõpuni mängida), siis unustab ära ja siis peab meelde tuletama. Kelleks ta saada tahab või mis teda peale arvutimängude üldse huvitaks, seda ta ka veel pole suutnud välja mõelda. Aga millestki surmani tüdinud ma küll ei ole. Pigem on meil sama vanade tütardega tuttavate peredes hirmsad draamad.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Samamoodi natuke lontu moodi minu oma. Õppimisega halvasti- suhtumine selline,et ootan veidi ehk kaob ära vms. Heasüdamlik ja abivalmis ning alati aitab kodustes töödes jms. Peaasi, et õppima ei peaks. Lisaks hängib sõpradega, kellest enamusi tean aga seltskonda lisandub alati keegi uus, kes mingisse jamasse tõmbab. Öeldakse, et nagu poisid ikka uudistavad jms aga paljudes asjades on ka midagi muud, kui vaid uudistamine. Ja siis see totu vaatab oma suurte silmadega otsa, et oli lihtsalt kaasas. Lisaks kõigele see teismeliste meeletu unevajadus. Vajuks isegi peale tööd korra unne, et raskemast väsimusest lahti saada aga ma ei saa seda endale lubada. Vaja vaadata mis lapsel õppida on, et saaks tehtud. Koolis korduvalt käidud ja õpetaja ise ka poisiga rääkinud. Lubab maad ja ilmad kokku ning tulemus on ümmargune null. Õpetaja ütleb, et toetage last ja aidake tal õppida… kui kaua?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.11 14:24; 21.11 14:41; 26.11 14:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga hästi läheb. Tore ja arukas noormees.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on üks poiss algklassis ja teine gümnaasiumis, ei anna võrreldagi, gümnaasiumipoiss saab kõigega hakkama, ei virise, ei vingu, igati tubli, aga väikesega on palju muret ja vaeva.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.11 18:56; 22.11 16:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vanem poeg oli virisemine maailmameister, no vist paar aastat kestis, kus ei sobinud see ega teine. Siis saatsin oma tuppa elu üle mõtlema, et kas on ikka nii halb. Nüüd räägib, et ta nii lootis, et ma tulen veel õiendama ja kui toast välja tuli, siis selgus suureks pettumuseks, et ema kas magas või luges. Väiksem on palju parem, aga on hakanud vastu vaidlema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on üks poiss algklassis ja teine gümnaasiumis, ei anna võrreldagi, gümnaasiumipoiss saab kõigega hakkama, ei virise, ei vingu, igati tubli, aga väikesega on palju muret ja vaeva.

Aga kas see gümnaasiumi oma oli juba algklassides igati tubli või siis virises ka?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on üks poiss algklassis ja teine gümnaasiumis, ei anna võrreldagi, gümnaasiumipoiss saab kõigega hakkama, ei virise, ei vingu, igati tubli, aga väikesega on palju muret ja vaeva.

Aga kas see gümnaasiumi oma oli juba algklassides igati tubli või siis virises ka?

Temaga oli ka väiksemana raske, käisime isegi psühholoogi juures.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.11 18:56; 22.11 16:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas on diagnoos pandud? Kõab nagu tähelepanuhäire.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vahepeal olen mõelnud, et võtan ennast lapsevanemaks olemisest lahti. No või läheks puhkuselegi sellest 24/7 tööst.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul 13-aastane poeg ja kõige suuremaks probleemiks on tema hilinemine. Hommikuti kooli loivab pool tundi ja enamasti hilineb. Mõnikord ei jõua üldse esimesse tundi, siis jälle ei jõua kolmandase tundi või hilineb üle 10 minuti. Kuskile minek on, siis venib nagu tatt, istub viimase minutini diivanil ja kui kõik on juba autos, hakkab tema sokke otsima. Olen ka hommikul autost maha jätnud, siis loomulikult esimese tundi ei jõudnud. Mingit austust teiste inimeste ja nende aja vastu ei ole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arvan, et hetkel läheb normaalselt, vanem poeg on 14. Õppimine on enamvähem, võiks rohkem pingutada, siis oleksid hinded ka paremad. Sellest aastast leidis ka trenni mis sobib, ujumine. Käib seal rõõmuga, seda aega ootasin. Kodus on enamuse ajast arvutis, vahest eksib kööki kui nälg läheb suureks. Pigem arvan, et mölluks läheb meil hetkel särtsaka 5 aastase tütrega. Poistega on asjade ajamine märksa lihtsam.
Teemaalgataja kas poeg trennis käib? Kui oleks trenn siis poleks väga aega hängida. Meie elame koolist ja koolikaaslastest kaugel seoses vahepealse kolimisega ja hängimine ei ole üldse teemaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul 13-aastane poeg ja kõige suuremaks probleemiks on tema hilinemine. Hommikuti kooli loivab pool tundi ja enamasti hilineb. Mõnikord ei jõua üldse esimesse tundi, siis jälle ei jõua kolmandase tundi või hilineb üle 10 minuti. Kuskile minek on, siis venib nagu tatt, istub viimase minutini diivanil ja kui kõik on juba autos, hakkab tema sokke otsima. Olen ka hommikul autost maha jätnud, siis loomulikult esimese tundi ei jõudnud. Mingit austust teiste inimeste ja nende aja vastu ei ole.

Meil jõudis see probleem haripunkti eelmisel aastal, kui poeg oli samuti 13. Ühel heal õhtul, kui ta jälle ühe suurema jama (täiesti kogemata, nagu alati!) kokku keeras, siis ma lihtsalt puhkesin nutma ja küsisin, et kas ma ei ole üldse tema jaoks mingi inimene, et võib käituda minuga kuidas iganes. Igatahes see oli tema jaoks tohutu ehmatus, et tõesti – tema käitumine võib põhjustada teistele lisaks väiksele ebamugavusele (nt 45min autos ootamist, tund aega spetsiaalset sõitu, hilinemised jne) ka valu ja hingepiina. Muidugi olin talle enne ka rääkinud lugupidamisest, arvestamisest ja määranud arvutikeelde, aga tema võttis kõiki juhtumisi ühekordse unustamise vm mittetahtliku juhusena. Igatahes pärast seda hakkas ta imeväel paremini oma aega planeerima ja mind teavitama plaanidest ja plaanimuutustest. Ilmselt see teismeliseiga on selline, kus tundub, et inimesel on juba mõistust ja empaatiat küll, aga tema on sisimas ikkagi laps, kes võtab igakülgset teenindamist nii iseenesestmõistetavana, et unustab, et ka lapsevanem on inimene.

Muus osas on ta täitsa tore noormees. Minu silmis on suurim probleem see, et ta on väga andekas, aga tal puudub igasugune töötahe. Ehk et ta unistab suurelt ja need unistused oleks ka kättesaadavad, aga iga saavutus nõuab ju pühendumist ja tööd. Seda temalt oodata ei ole – unistab ja kurvastab vaheldumisi, et näed, ei tulnudki sellest asjast midagi välja. Ise pole ta samas lillegi liigutanud, et oma eesmärke täita. Arvutisõltuvus võtab oma aja – arvutiaeg on küll piiratud, aga ülejäänud vaba aja võib ju veeta tuimalt arvutiaega oodates.

Üldjoontes ma arvan, et teismeiga ongi aeg, kus lapse ja vanema vahel peab tekkima väike konflikt, nii et lapsevanem n-ö annaks alla ja laseks lapsel iseseisvuda ebaõnnestumiste hinnaga. Kui nad ikka nii imelikuks ja turtsakaks ei läheks, siis mina lapsevanemana küll muudkui korraldaksin ja õpetaksin, kuidas nad peaks oma elu elama. Mina ju ikkagi vanem ja targem – mul oleks nii palju nõu anda. 😉

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Poiss 16. Olen ta üle väga uhke. Superlux kaaslane, väga mõnusa iseloomuga. Ainult kiidusõnad. Kahju et varsti täisealine.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil poisid 15 ja 17 aastased. Mõlemad väga toredad kuid täiesti eriilmelised, nii välimuselt, käitumiselt kui ka iseloomult. Tüdinud ma neist küll ei ole.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas Teil oma teismeliste poiste kasvatamine läheb? Mul poiss 15 ja ma olen surmani tüdinud…

mis su poeg teeb siis, et surmani tüdinud oled? ülbitseb, õpib halvasti?
enamasti kui isa ka pildil on, käituvad poisid oluliselt paremini. kui isaks muidugi oss on, siis võtab teismeline sealt vaid halba eeskuju.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Trennis ei käi, vedeleb ja on kohutavalt laisk. Kui trennist juttu tuleb siis ei suuda kunagi otsustada jms.
Halvad hinded on laiskuse tulemus. Igal tööpäeval õpin temaga koos peale tööd ja see on minu jaoks kurnav. Kui ta ise peaks õppima siis ta lihtsalt vahiks kasvõi aknast välja. Tihti tekib tunne, et kui ta ignoreerib midagi siis äkki see asi kaob ära. Pesema läheb ta kord nädalas ise, ülejäänud korrad pean seda ütlema. Higihais matab hinge, ükskõiksus kohustuste vastu, ülimalt aeglane inimene jpm. teised lapsed kannatavad ja minu närvid on olematud. Kõigest on räägitud ja mitte kord vaid kordi. Lubab, kui räägime ja teeb ka ühe päeva enam-vähem ning siis hakkab jälle pihta. Enne oli nii… Ntx on kokku lepitud, et enne trimestri lõppu tööpäevadel õhtul välja ei lähe vaid panustad kogu energia õppimisse/järele vastamisse. Jõuan töölt koju- ei ole õpitud. Läheb õppima, tuleb 30min hiljem- kui ma selle ära teen kas siis saan välja? Suunan õppima tagasi- järgmise 30min pärast, et mul on õpitud. Kas nüüd saan? Kontrollin üle, ülesanded üle ühe tehtud ja need ka valesti. Hakkame koos tegema-läheb wcsse ja istub seal 45min järjest!? Nüüd õpingi koos temaga kohe, kui koju olen jõudnud. Ootamine, et ta ise midagi ära teeks on liiga palju loota.
Isaga koos ei ela ja isa mõistes oleks vaja “probleem kaotada” ehk, et asumisele saata. Isa suhtes on poiss respekti kaotanud juba ammu, kuna ainult käske/karistusi/keelde andev isa ei oma seda moraalset õigust. Õnneks isa näol ei ole tegemist ossiga vaid töönarkomaaniga.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.11 14:24; 21.11 14:41; 26.11 14:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

15.a.
Eks muna kipub ikka kana õpetama 😉 See ilmselt on põhiprobleem.
Suur pedant, ülikorralik, põhjalik. Meeletu vaidleja ja oma õiguste eest seisja.
Töökas, abivalmis, sõbralik, tavapäraselt kiuslik väikse õe suhtes.
Näen temas muidu intelligentset ja kena noormeest, vb liiga head elu elanud, eks pettumusi/kukkumisi tuleb – samas, tema visa hing loodetavasti ei lase hinge murda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

14-aastane poiss, saan öelda, et minu parim sõber. Käimd koos kinos, väljas söömas, reisimas. Saab temaga juba maailma asju arutada. Õpib ise, käib trennis, oma alal Eestis esimeste hulgas. Ringi hängimas ei käi. Väike õde on ta suurim fänn 🙂 No laisk on ka natuke. Aga ise olen ka ja ei tee sellest eriti teemat ????

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nüüd õpingi koos temaga kohe, kui koju olen jõudnud. Ootamine, et ta ise midagi ära teeks on liiga palju loota.

Ma nii tegingi kuni 9-klassi lõpuni. Muud ei jäänud üle. Kooli lõpetas. Nüüd käib kutsekas, õppida on vähem ja õpib ise. Teab, et kui ei õpi visatakse välja ja siis peab lihtsalt tööle minema.
Põhiharidus on kohustuslik, selles aitasin teda. Ülejäänud hariduse omandamine on ta oma mure. Kui ei viitsi õppida mingu tööle.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )


Esileht Koolilaps Teismelise poisi/poiste vanemad

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.