Esileht Pereelu ja suhted Teismelise soovidega arvestamine

Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Teema: Teismelise soovidega arvestamine

Postitas:

Laps (16 a) on aastaid tegelenud meeskkonnaspordiga. Nüüd on ta jõudnud eestis omavanuste tippu. Käisime võistlusi vaatamas ja see oli äge, põnev ja uhke tunne. Viimasti nägime teda mängimas paar aastat tagasi ja edasiminek on olnud suur. Kuna emotsioon oli super sooviksime rohkem võistlusi vaadata, aga ta ei ole kunagi seda tahtnud. Oleme siiani seda aksepteerinud ja näinud aastate jooksul vaid üksikuid mänge. Me ei saa aru miks ta meid vaatama ei taha – me ei ole ainus publik, vaatamas on ka teiste vanemad, me ei ole paksud/vanad (et peaks häbenema ;), me ei puutu mängu ajal temaga kokku ega tõmba tähelepanu ega sega teda. Ta on olnud ka võistlustel, kus temal ainukesena vanemad puudu. Omavahelised suhted meil head, talle meeldib meiega koos reisida ja asju perega koos nii kodus kui kodust väljaspool teha.

Täna tekkis sellest probleem. Lubasin ta võistlusele viia, ta küll eelnevalt arvas et ma võiks selle ajal linnapeal käia, aga jäi nagu nõusse, et tulen saali. Hommikul, aga kui võistlused jutuks tulid teatas et läheb bussiga ja mul pole vaja tulla… Olin juba arvestanud ja sellest solvunud ja kurb. Me oleme teda igati toetanud ta treeninguid ja hoolitsenud varustuse eest. Varem sai trenni peale kooli, aga nüüd trennid õhtul hilja ja kuna elame maal ja buss käib harva ja jala pikk maa, siis vedanud ka igapäevaselt teda trenni-tagasi. Oleme pereüritusi planeerinud arvestades tema laagrite ja võistlustega. Vahel ka asju tema pärast ära jätnud, kui ta ei saa kaasa tulla. Ja nüüd siis oleme mittekeegi kui tahame mingit emotsiooni tagasi saada (st võistlusi vaadata). Tundub, et ta lubab meid vaatama vaid siis kui on kindel võit tulemas. Kui on raskem vastane (nagu täna, kus vastased on vanemad), siis ta meid ei taha. Oleme öelnud, et meile sobib kaotus ka, naudime mängu ilu, aga ei midagi… Nüüd olen pettunud ja hinge hiilib kius. Ähvardasin, et kui ma ei või tulla, siis ma edaspidi ei arvesta ka tema trennimistega… saagu ise hakkama…

Kas on minust väga egoistlik tahta ka saada osa asjast millesse me kõik panustanud oleme?
Kas jätkaksite nö teenindava transpordi/pesunaisena ja loobuksite võistluste külastamisest (ehk siis positiivse elamuse saamisest)?
Või jätaksite ta siis omapead (nagu ähvardasin solvumises)? Vaadaku ise kuidas trenndesse saab (see ei ole võimatu, vaid aeganõudvam ja tülikam)?
Rääkida oleme juba üritanud, paljudest asjadest saab temaga rääkida, aga selle kohapealt on kriips.

+5
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rääkida oleme juba üritanud, paljudest asjadest saab temaga rääkida, aga selle kohapealt on kriips.

Kift laps, aga kui tal mingi väike isiklik kiiks selle koha pealt on, las siis olla.
Ma vist aktsepteeriks seda kriipsu.

Kõik võib ju muutuda veel. Võid ju talle lihtsalt öelda, et toetad teda ka koos tema sooviga, et ei käi vaatamas (kuigi ise tahaks, ära seda unusta öelda).
Homme juba tahab. 16a on selline piir ka, kus kõigutakse pubeka ja täiskasvanu vahel.

+20
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.11 13:18; 03.11 20:58;
To report this post you need to login first.

no kindlasti aksepteeriksin lapse sellist soovi! Inimesed on erinevad, ja tal võib tõesti olla probleem nö tuttavate ees esinemisega – võimalik et ta mängibki kehvemini kui teab, et tuttav/sugulane vaatab.
Hakata mingit draamat tegema ja kiusu ajama oleks ERITI VALE!

+28
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Austa lapse soovi. Ilmselt on tema jaoks stressiallikas, kui lähedased pealt vaatavad. No et kuidagi eriline surve võita või vähemalt väga heast küljest ennast näidata. Praegu on sul ju valida, kas lapsel on võistluste ajal paha või sinul on paha. Aga kuna sporti teeb ikkagi laps, mitte sina, siis kannata see oma paha välja. Mul on tutvusringkonnas noorepoolne kirjanik, kelle soov on, et tema ema ei loeks ta raamatuid. Ta ise ei oskagi öelda, miks ta ei taha, et ema loeks. Sellest hoolimata ema polegi ühtegi lugenud, sest ta laps ei taha.

+25
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

saan su lapsest väga hästi aru.
tegelesin ise ka nooruses kunagi võistlusspordiga (üks laskmisiala oli, väljas). mulle absoluutselt ei meeldinud, kui mõni tuttav või sugulane võistluste ajal tiirust läbi astus.
esiteks esitasid nad alati lolle küsimusi võistluse korralduse, relvade jne kohta. teiseks ma läksin keskendudes suht krampi, kui teadsin, et mind jälgitakse.
samas nt ajakirjanike või lihtsalt tavapealtvaatajate kohalolek ei häirinud, sest teadsin, et nemad vahivad kõiki sportlasi korraga, aga isiklikud tuttavad vahivad ju ainult mind, iga liigutust, ja see ajas paanikasse.
vanemad võisid mind autoga võistlustele küll viia-tuua, aga mitte juures passida.

+20
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitte küll spordiga seoses, aga olin kooliajal väga andekas ühes valdkonnas ja mäletan, kui vastumeelne oli, kui ema palus, et talle oma tegemisi näitaksin – ometi olime (ja oleme) muidu vanematega lähedased ja nad väga toetasid mind alati. Ma ei oska seda (enam) analüüsida, millest see kramp peale tuli, aga võimalik, et su lapsel on midagi sarnast, mina respekteeriksin lapse otsust ja toetaksin teda oma võimetele vastavalt edasi. See pole kindlasti kuidagi teie vastu suunatud, vaid just seotud lisanduva pingega, mis võib tekkida, kui kõige lähedasemad vaatavad.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ta tajub teie emotsionaalseid reaktsioone, siis on täiesti arusaadav, et kõige hullem, mis juhtuda saab on see, kui ta on saalis. Vanematest eristumine on väga keeruline protsess. Mõned on ei saagi vabaks. Mõnedele on vanemad nii halvad, et eraldumine vanematest tuleb lihtsalt. Aga kui on head vanemad, siis see ühendus on üldiselt toetav. Toetav hetkeni, kuni vanemates tekib emotsionaalne kaasaelamine. Siis see hakkab nii hullult lõhkuma, et halvab lapse tegevuse. Laske oma laps vabaks ( te ju klammerdute), siis ta ehk suudab teie kohalolekut paremini taluda.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja nüüd siis oleme mittekeegi

vastupidi just – teie olete kõige olulisemad ja ta kardab pettumust valmistada.
vbl ongi asi selles, et teie ootused on tema arvates liiga kõrged ja soov osaline olla liiga tungiv? tõmmake tagasi natuke, andke hingamisruumi.

+17
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa aru, mis kuradi emotsionaalset tasu sa tahad saada selle eest, et oled oma lapse tegemistesse panustanud aja ja rahaga. Kas siis see pole piisav tasu, et su laps on õnnelik ja saab tegeleda temale meeldiva asjaga, ja et laps saab olla edukas? Vanemad panustavadki lastesse sõitmisega ja viimise-toomise ning muu hoolega. Mis vastutasu selle eest peaks ootama ometi?? See ongi sinu tasu, et sul on laps, kelle eest hoolitseda. Laps ei võlgne teile tsirkuseahvina rõõmustamist, selle eest, et teda kasvatanud ja sõidutanud olete. Lapsekasvatuses kaasnevad emotsionaalsed elamused ja rõõmud omal ajal ja kohas. Kõige eest, mis teie olete lapsele andnud, et ta saaks koolis käia, sõpru leida, hobidega tegeleda ja niisama elada, ei saa ju vastuelamust nõuda. Elamuseks ongi see, et teil on õnnelik ja eluga hakkama saav laps. Lapse kasvatusesse ei saa suhtuda nagu vorst vorsti vastu tehingusse. Ongi loomulik ja looduslik, et vanem annab ja loobub alati rohkemast, ning laps võtab ja kulutab vanema ressursse.

+21
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa aru, mis kuradi emotsionaalset tasu sa tahad saada selle eest, et oled oma lapse tegemistesse panustanud aja ja rahaga.

Oi kui kuri mutt tuli nüüd välja….
Mis sa kuraditad nüüd, pane pudelile punn peale ja mine magama.

+4
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.11 13:18; 03.11 20:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

äkki tekib siis kui vanem vaatab mingi pinge, ei tunne end hästi, ärevus ja tulemus kannatab.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsik käitumine vanema poolt.

+15
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ta kardab ebaõnnestuda teie nähes. Tahab teid säästa.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Absoluutselt arvestaks selles olukorras lapse soovidega.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest on täiesti arusaadav, et inimestel on selline privaatsusvajadus või häbelikkus, isegi juhul, kui ei tunne otseselt pinget, mis paneb halvemini mängima. Mina ka ei oleks tahtnud, et ema mu referaate loeb, aga õpetaja puhul on suva. Või et ema tuleb spordipäevale publikuks (kõikide vanemad tulevad). Suvalised inimesed ei häiri üldse. Kui koos elatakse, siis just nende ees tekib privaatsusvajadus, sest ollakse nagunii kogu aeg koos.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps ütleb, et tema ei suuda tuttavate ees esineda, võõrastele räägiks musta valgeks. Väljaspool oma kooli esinebki suurepäraselt. Kuna oma klassi ees peab esinema, siis sellega hakkab harjuma. Sugulastele ei laula, ei loe luuletusi, sünnipäevaõnnitlusi kisu tangidega.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma palusin täiesti täiskasvanud inimesena oma vanematel magistritöö kaitsmisele mitte tulla. Pärast tähistamisele kutsusin küll. 🙂

+17
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saa suureks, teemaalgataja!

Mäletan, et palusin teismelisena vanemaid, et nad ei tuleks mu kontsertidele. Olime väga lähedased, aga läksin iga kord krampi, kui teadsin, et isa või ema kuulavad-vaatavad. Võõraste ees olin vabam.
Ka hiljuti lõputööd kaitstes tahtsid nad toetama tulla (oleme sama eriala inimesed), aga palusin seda mitte teha. Nad ei solvunud kunagi.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ehk saab kellegi panna mängu filmima. Siis saate hiljem vaadata ja lapsel pole sama pinget.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sportlased on erinevad. Ka minu laps võistleb ja treener just räägib, et lapsed ja üldse inimesed on sportlastena väga erinevad. Ühel on justnimelt vaja, et vanem oleks kaasas, teisel on ükskõik ja kolmas ei taha üldse, et vanemad kaasas käiksid. Treeneril oli üks palve – kui lapsel on mõni soov siis võimaluse korral seda toetada. Mina ka ei käinud vahepeal üldse võistlustel sest laps ei soovinud. Pabistas siis rohkem. Ma küll rääkisin talle et ma tahaks ta võistlust näha aga alati toonitasin, et loomulikult me teeme nii nagu temal kõige mugavam. Nüüd on ta neutraalsemaks läinud, ütleb, et kui soovin võin tulla. Meil oli vahepeal selles mõttes keeruline, et väiksem tegeleb sama alaga ja see just nõuab, et tuleksin. Seetõttu tegime juhul kui võistlus oli koos, alati kokkulepped.

Nii et ma ei soovita väga survestada. Kui vähegi saad, siis toeta last ja ära ise hakka oma vajadusi talle peale suruma.

Kas videot oleks sul võimalik oma lapse võistlusest paluda või soovid kindlasti kohapeal olla?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu puhul lähedaste kohalolek sageli näiteks vähendab sooritusvõimet, sest hakkan pabistama, et kas ikka lähedased saavad mõnusa võiduelamuse või ei saa ja kokkuvõttes on tulemus halvem. Ja kui inimene tunneb, et vanemate kohalolu tekitab temas kasvõi ebaadekvaatsetel põhjustel ebavajalikku lisapinget ja häirib keskendumisel, siis tuleb seda lihtsalt aktsepteerida.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma ka lapsena ei tahtnud oma ema ja isa võistlusi vaatama. mitte et ma neid armastanud poleks, vastupidi.
samuti ei tahtnud mu tütar et ma ta ratsutamisvõistlusi vaataks, austasin ta soovi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul näiteks oli alati siis suurem pinge peal, kui lähedased olid vaatamas. Nagu keegi hingaks pidevalt kuklasse ja siis tegin ka rohkem vigu kui tavaliselt. Kui lähedasi kohal ei olnud, siis sain palju paremini keskenduda ja mängisin paremini.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )


Esileht Pereelu ja suhted Teismelise soovidega arvestamine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.