Esileht Koolilaps Teismelised ei taha maakodus olla

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 36 )

Teema: Teismelised ei taha maakodus olla

Postitas:

Elame Tallinnas, aga jaanipäeva ajal, osal nädalalõppudest ja puhkuste ajal viibime perega maakodus. Nüüd on tüdrukud 13 a ja 12 a ja enam ei taha nad ema-isaga koos maakodus käia. Soovivad linna jääda. Vanem tütar pole aasta aega mitte kordagi meiega koos maal käinud, on ainult linnas. Õnneks elab ülakorrusel ka vanaema, seega päris üksi lapsed pole.

Maal on küll ruumi palju, kuid pood on kaugel ja eakaaslasi läheduses pole. Oleme oma perega maakodus, päevitame, mängime palli, niidame, töötame peenardega, käime järve ääres ujumas jne. Tavaline maaelu.

Meile meeldiks, kui lapsedki selles kõiges osaleksid. Kui nad linnas on, siis kaob pealegi ära kontroll nende ekraaniaja üle. Jah, oleme võtnud neilt nutikad ära või limiteerinud netti, kuid arvutit kasutab ka vanaema ja sel juhul lähevad lapsed lihtsalt vanaema arvutisse.

Kuidas teil sellega on? Kas teie teismelised armastavad maal olla ja millega nad seal aega veedavad? Või käivad maal vanemad, lapsed aga on linnas? Ja seda just olukorras, kus maal ollakse ainult oma perega, mingit suurt seltskonda seal pole.

+8
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tõenäoliselt selles see point ongi, et ainult oma pere ja teisi sh teismelisi ei ole.

+19
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga sa kutsu seltskond kaasa, näiteks et võtku kumbki tütar oma sõbranna ka?

+29
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.06 11:43; 20.06 15:39; 22.06 22:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult nad ei taha, kui pole sõpru. Nende vanuses on ju sõbrad kogu maailm. Vanemad ja peenrad ja ujumine ei asenda seda.

+29
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on vanemad lapsed samuti kuskil 13-14-aastaselt (vabatahtliku) maal käimise ära lõpetanud, noorim (8-aastane) veel tuleb kaasa.

Midagi pole teha, nende “elu” on linnas. Tegelikult ma ei näe selles erilist probleemi – kõikidele ei peagi maal meeldima või kui õige aeg käes, küll nad siis jälle tulla tahavad. Päevitamine, rohimine ja pallimäng vanematega ei ole kindlasti see, mis teismelist maale meelitaks:)

+23
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kui see teemaalgatajat lohutab, siis me ei ela küll maal, vaid alevis, aga siiski on meil oma aed, kus lõket teha ja grillida. Sellegipoolest läheb mu 18a poeg jaaniõhtut pidama korteris elava sõbra poole (mis teha, sõber kutsus).

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.06 11:43; 20.06 15:39; 22.06 22:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga tekitage lastele maal tegevusi, mis neid huvitaks. Minu kolm last (15, 12, 9) on juba terve juuni koos meiega maal ning väga hea meelega. Poistel väikesed ehitamisprojektid, tüdruk üritab kokata. Ütlevad, et linnas on igav ja palav. Võib olla on asi muidugi selles, et neil on oma ahel üsna lõbus ja ega linnas mingit suurt seltskonda polegi. Rohkem käib see suhtlus mobiilis, seega vahet pole, kus paikneda.

+10
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on kaks poega, 9-aastane ja 22-aastane ning mõlemad on suvel maakodus. Vanem õpib muul ajal ülikoolis ja suviti töötab siin kohalikus muuseumis mingi abilisena. Kunagi pole olnud seda teemat, et keegi tahaks linna jääda, pigem vastupidi, kõik oleks tegelikult nõus päriselt siia maale kolima. Linnas elame korteris, aga siin oma maja, selle ümber maad, metsa ja merd.

+8
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.06 18:01; 21.06 12:38; 21.06 15:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Inimeste eelistused on erinevad sh teismelistel. Ja võrrelda 22 aastast kes 9 kuud aastast on mujal 12-13 aastasega on liig.

+21
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

las võtavad sõbrannad ja sõbrad kaasa, siis on maalolemine talutav. ega nad ju “maa” vastu pole, vaid sõprade puudumise vastu. me tegime alati nii.
kui lapsed olid vanuses 16-17, siis hakkasime nii korraldama, et sel nädalavahetusel, kui tütar või poeg oma seltskonnaga meie maakodus oli, siis ülejäänud pere ei läinud. käisime kordamööda.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teismeline ei taha perega palli mängida või niita. Ta tahab sõbrataridega lobiseda, küünelakke proovida, rääkida sellest, kuidas nad tahavad esimest suudlust kogeda.
Kas sa pole ise teismeline olnud?
Armastasin oma vanemaid väga, aga nendega koos maal olla ja seal lakkamatult rassida, samal ajal, kui linnas oli muid tegevusi – kino, kokteilid (jäätisebaaris), näitused, rõivaste proovimine, ajakirjade lappamine, rääkimine sõbratariga.

+17
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.06 19:35; 21.06 07:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin on teisedki pakkunud, et las kutsuvad mõne sõbra kaasa. Ja kui tegelikult on linnas vanaema, kes saab neil silma peal hoida, siis ei pea nad ju igal maalkäigul kaasas olema. Minu jaoks oli ka väga tüütu, et peaaegu kõik nädalavahetused tuli vanematega maale sõita, oleksin lihtsalt tahtnud kodus olla, niisama telekat vaadata, raamatuid lugeda, isegi seda polnud, et oleks sõpradega tahtnud midagi teha, tahtsin lihtsalt rahus kodus olla.

+12
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.06 22:04; 21.06 20:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma soovitaksin teemaalgatajale, et anna oma teismelistele hingamisruumi.

+6
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.06 19:35; 21.06 07:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tuttav teema, et teatud vanuses on maakodu üks nõme koht – aga see läheb üle. Ise ma ka ei käinud suvilas 15-21, linnas oli palju huvitavam, siis hakkasin käima ja nüüd ehitasime endale maakodu. 11-aastane tuleb kaasa, 18-aastane käib harva.
Aitab tõesti sõbra kaasavõtmine.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul 19-aastane tütar ja üksik laps. Mitte kunagi pole keeldunud maale tulemisest kui selleks pole mõnda mõjuvat põhjust või üritust olnud.
Pigem on see just olnud hea vaheldus talle alati. Internet on maal olemas, saab oma jutud ära ajada sõbrannadega kui vaja, Netflixis filmid vaadatud. Samuti maal olemas televiisor. Kui ta linnas praktiliselt televiisorit ei vaatagi, siis maal jälgib telekava ja vaatab ehk rohkemgi. Igasugu peenardega me teda ülekoormanud ei ole, saab mingi väiksema ülesande, teeb selle ära ja ülejäänud aja vaba. Armastab väga maal võrkkiiges raamatuid lugeda või filme vaadata. Peenarde juures oskab vägagi hinnaga selle maasika ja herne maitset, mis on peenrast võetud ja mitte turult ostetud. Sõbrannasid on kaasas olnud suhteliselt vähestel kordadel. Tütar on elanud linnas väga aktiivset elu, huviringid ja sõbrad ja maale minek on nagu mõnus puhkus seltsielust. Poodidest seal küll puudust ei tunne, sest ammu on juba üle saanud sellest tarbimishullusest. Meil on küll maakoha lähedal üks Eesti keskmise suurusega linnake, kuhu autoga sõit võtab max 10 min. Seal käime vajaduse põhiselt, mitte lihtsalt aega veetmas.
Lapse sõbrannadel on ka erinevates kohtades maakodusid ja juba põhikooli ajal mindi nendesse ka sõpruskondadena ja ülihea meelega. Eriti just ilma vanemateta. Maakodud on olnud mu lapse sõpruskondades pigem ikka väga populaarsed.
Mulle tundub, et teemaalgataja on lihtsalt lasknud asja käest ja teismeliste soovidele liiga kergelt alla andnud. Mis igavusest maal rääkida kui tüdrukuid on ju lausa 2 ja suhteliselt üheealised. Saavad ju kasvõi koos midagi mõelda ja teha. Internet on ju kindlasti mingil moel maal olemas ja päris suhtlusest eemale ei jää. Ja mida on sellises vanuses tüdrukutel teha üksi jaanipäeval linnas? Raamatud, ajakirjad saab ju maale kaasa võtta, súüa ka piisavalt, et poe lähedus ei ole oluline. Ujumine, päevitamine õues vedelemine peaks ju parem olema igasugu linnas arvutis passimisest. Mu jaoks ikka tõeline ohu märk, et kirjeldatud lapsed liiga netisõltlasteks muutunud. Kui asi on sõbrannade puudumises, siis neid saaks ju vahelduseks vahel kaasa võtta kui maal ruumi on.
Jah, ma olen kuulnud sellistest lastest, kes hakkavad tesimelise eas keelduma maale tulemasT ja kui vanemad järgi annavad, siis see maal mitte käimine jääbki väga pikkadeks aastateks, sest hiljem nad ei leia kohta endale seal maaelus. Peamiselt ongi just tegu netisõltlastest lastega. Ja samas mul on väga palju tuttavaid perekondi, kelle lapsed on ikkagi sinna maale meelitatud ka keerulisematel teismelise aegadel ning põhikooli lõpus, gümnaasiumis ja ülikoolide ajal kaifivad nad neid maakodusid koos sõpruskondadega ikka täiega. Paljudele isegi pole takistus kui nende vanemad samal ajal seal viibivad. See on märk minu jaoks õigest kasvatusest.

+5
-18
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, ma olen kuulnud sellistest lastest, kes hakkavad tesimelise eas keelduma maale tulemasT ja kui vanemad järgi annavad, siis see maal mitte käimine jääbki väga pikkadeks aastateks, sest hiljem nad ei leia kohta endale seal maaelus. Peamiselt ongi just tegu netisõltlastest lastega. Ja samas mul on väga palju tuttavaid perekondi, kelle lapsed on ikkagi sinna maale meelitatud ka keerulisematel teismelise aegadel ning põhikooli lõpus, gümnaasiumis ja ülikoolide ajal kaifivad nad neid maakodusid koos sõpruskondadega ikka täiega. Paljudele isegi pole takistus kui nende vanemad samal ajal seal viibivad. See on märk minu jaoks õigest kasvatusest.

mina olen praegu 40+ ja jälestasin teismelisena täiega maal käimist – mis nutisõltlane sai 30 a tagasi olla? pigem on asi selles, et kõigile inimestele lihtsalt ei meeldi maal, nagu kõiile ei meeldi ka linnas.
selline vägisi kaasa vedamine teeb karuteene, sest paneb maalkäimist ja lõpuks ka sundivaid vanemaid vihkama. kui linnas on vanaema, kes lastel silma peal hoiab, siis las lapsed olla linnas. tehke nt kompromiss, et ühe nädalavahetuse tulevad lapsed maale, muidu võivad linna jääda

+17
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nad ei kui ju maal sõpruskonnaga nagu tudengid, vaid vanematega.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul elasid maal vanavanemad ning suviti pidin ka mingi aja seal veetma. Ei mäleta, et oleksin kunagi maale sõitnud “hurraa” karjudes. Seda ei lapse- ega teismeeas.
Täiskavanud rääkisid mulle suvise maaelu võludest: oma aed, herned ja maasikad, värske õhk, jalutuskäigud metsas(marjade korjamine), jalgrattaga järve äärde sõitmine, loodus ja päike. Minu silmis oli see tol hetkel rohkem kui õudne igavus(üksinda koos vanemaealiste sugulastega, kellel kõigil on oma tööd ja toimetused), peenarde rohimine kuuma ilmaga, metsas marjade korjamine kui sääsed su ümber olid piiranud, vanaema kes teeb omamoodi süüa… Tõesti ei mäleta, et oleksin selle maal veedetud aja suhtes tundnud mingit erilist hardust või igatsust.

Kuigi tegelikult oleksin võinud kõik muu ära kannatada, kui seal ainult midagi teha oleks olnud. Peamine oli siiski igavus.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja võrrelda 22 aastast kes 9 kuud aastast on mujal 12-13 aastasega on liig.

Ei ole liig. See 22-aastane on sünnist saati kõik suved meiega maakodus veetnud ning 9 kuud aastast elab meie linnakorteris.

0
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.06 18:01; 21.06 12:38; 21.06 15:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Armastasin oma vanemaid väga, aga nendega koos maal olla ja seal lakkamatult rassida, samal ajal, kui linnas oli muid tegevusi – kino, kokteilid (jäätisebaaris), näitused, rõivaste proovimine, ajakirjade lappamine, rääkimine sõbratariga.

Miks maal peaks lakkamatult rassima? Meil ei rassi küll keegi lakkamatult. Ainus järjepidev tegevus on niitmine ja selle me jagame mitme vahel ära, nii et kulub ikka päris mitu päeva enne kui keegi niitma peab. Põhitegevus on ikkagi selle maal olemise ja vabaduse nautimine. Et igaüks saab teha, mis talle meeldib. Kes ujub, kes pikutab võrkkiiges, kes hüppab batuudil, kes vaatab filmi, kes loeb raamatut, kes jookseb niisama ringi. Kes tahab, saab õhtul sauna. Ma ei tahaks ise ka maal olla, kui keegi mind lakkamatult rakkesse paneks.

+1
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.06 18:01; 21.06 12:38; 21.06 15:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, ma olen kuulnud sellistest lastest, kes hakkavad tesimelise eas keelduma maale tulemasT ja kui vanemad järgi annavad, siis see maal mitte käimine jääbki väga pikkadeks aastateks, sest hiljem nad ei leia kohta endale seal maaelus. Peamiselt ongi just tegu netisõltlastest lastega. Ja samas mul on väga palju tuttavaid perekondi, kelle lapsed on ikkagi sinna maale meelitatud ka keerulisematel teismelise aegadel ning põhikooli lõpus, gümnaasiumis ja ülikoolide ajal kaifivad nad neid maakodusid koos sõpruskondadega ikka täiega. Paljudele isegi pole takistus kui nende vanemad samal ajal seal viibivad. See on märk minu jaoks õigest kasvatusest.

Hmmm… keskmisel vanemal, kellel puudub üldiselt võimalus enda elu suunata ja kontrollida, lähevad silmad peas põlema iga kord kui tundub, et tal on võimalus täielikult kontrollida enda lapsi, sest tal on juriidiliselt see õigus ja lapsed sõltuvad temast. Kas tunnete end vanemana õnnestunuma kui õnnestub sundida enda last, kes pigem oleks nõus lugema entsüklopeediad, lahendama kolmekordseid integraale ja lugema kõik osad “Sõda ja rahu”, kui et rohima palava päikese käes maasika- (mille saak hiljem küll koristatakse kuid läheb osaliselt mädanema (sest keegi hiljem nende müügiga tegeleda ei viitsi)) või moos käärima (sest moosi keegi korralikult teha ei viitsi) ja lillepeenraid (mille ainuke funktsioon, et emale meeldib ja kuna laps sõltub emast, siis laps peab või noh vähemalt kui ta tahab olla “tubli laps”, siis ta teeb nö. “vabatahtlikult”). Laps saab ametlikult 18 või lahkub kodust ja maale ei tule enam mitte mingi hinnaga. Kas see ongi see korras närvisüsteemi ja tasakaalus enesehinnaguga tulevase täiskasvanu kasvatus? Kas nii raske on leppida, et laps ei ole vanema koopia ja tal võivad olla hoopis teistsugused huvid? Jah, nõukogude ajal, kui tahtsid süüa saada, pidi peenraid tegema, see oli hädavajadus. See ei ole enam nii.
PS! Mina tahtsin lugeda ja elada suurlinnas. Nüüd kus ma olen juba ammu täiskasvanud, ma seda ka teen. “Maale” lendan kord aastas Tallinnasse.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu jaoks ikka tõeline ohu märk, et kirjeldatud lapsed liiga netisõltlasteks muutunud. Kui asi on sõbrannade puudumises, siis neid saaks ju vahelduseks vahel kaasa võtta kui maal ruumi on.

Jah, ma olen kuulnud sellistest lastest, kes hakkavad tesimelise eas keelduma maale tulemasT ja kui vanemad järgi annavad, siis see maal mitte käimine jääbki väga pikkadeks aastateks, sest hiljem nad ei leia kohta endale seal maaelus. Peamiselt ongi just tegu netisõltlastest lastega.

Väga naljakas kommentaar ausalt öelda. Sel ajal, kui ma olin teismeline, ja jälestasin ka seda pidevat maale sõitmist ja maal olemist, oleks tahtnud lihtsalt oma kodus olla, siis polnud veel mobiiltelefonegi. Mis nutisõltuvus? 😀 Ei ole teismelised praegu teistsugused kui 20-30 aastat tagasi. Nutisõltuvus ei puutu asjasse, lihtsalt nõme ja tüütu on, kui vanematega peab iga nädalavahetus muudkui maale sõitma. Minu peres tähendas see veel lõputu aiamaal küürutamist. Nii et kõigest sellest ülesaamiseks kulus minul mitukümmend aastat. Nüüd olen 40+ ja esimest korda tunnen, et naudin nädalavahetusel maal olemist. Ja saan täitsa aru, kui mu enda lapsed väga tihti maal ei taha käia. Enda autoritaarsele emale ei julgenud ma muidugi noorena piuksatadagi, et vihkan maal olemist, aiatöid jne, et oleks lihtsalt niisama oma kodus (korteris) tahtnud olla ja raamatut lugeda, mitte väikses maakodus pead-jalad koos kogu perega.

+13
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.06 22:04; 21.06 20:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See ongi normaalne, et nad tahavad omaette olla. Ma mäletan, et ma olin samasugune. Ma tahtsin lihtsalt üksi kodus olla- sain proovida meigitooteid ja ema riideid-kingi:) nutivahendeid siis polnud. Tahtsin vahepeal sõbrannadega käia, aga sellist maaelu ma ei nautinud ega naudi ka praegu. Minu lapsed 14 ja 16- üldjuhul ikka toimetame koos, aga tihti eelistavad nad ise omapäi olla. No on teatud erandid- jõulud jms pühad. Nad ei taha enam eriti meiega kaasas ei külas ega kuskil mujal käia. Vanaema juures maal oli vahva kuskil 10-aastaseni, pärast seda nagu väga ei tahtnud suveks maale, vähemalt terveks suveks.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina vältisin samuti teismeeas maale minemist, kuigi lapsena käisin seal peaaegu igal nädalavahetusel, pluss kõik vaheaejad (vanavanemad elasid maal). Teismelisena oli maal igav, sest sõpru polnud ja telekast vaadati, mida vanavanemad tahtsid. Aga hoopis olulisem põhjus oli, et mulle lihtsalt väga meeldis üksi kodus olla. Ma ei teinudki midagi erilist, ei käinud salaja peol ega kutsunud sõpru külla, lihtsalt olin omaette, lugesin raamatuid, vaatasin telekat, olin kaua üleval, magasin hommikul kaua, lobisesin telefonis sõbrannadega. Täiskasvanuna on sama kiiks, endiselt meeldib üksi kodus olla ja naudin kui mees vahel lapsed kuskile viib ja ööseks jääb.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Probleem oleks kui lapsed jääks üksi linna. 12 ja 13 on selleks siiski liiga lapsed arvan mina. Aga kui vanaema ka, siis minu meelest see on just äge võimalus mehega omaette aega veeta. Kui sageli te muidu nii seksida saate, et ei pea mõtlema, et pereliikmed ei kuuleks. Hundid söönud ja lambad terved.
Aga mulle just meeldis lapsena ja ka teismelisena maakodus olla, üllatav lugeda, et nii paljudele ei meeldinud. Uitasin looduses, sõitsin rattaga, korjasin lilli, lugesin pööningul raamatuid.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil 16a laps tuleb jaanipäevaks maale, 19a laps juba kolmandat aastat peab jaanipäeva koos sõpradega. Vanemal lapsel umbes 15-16a oligi selline iga kui eelistas pigem üksi linna jääda. Noorem eelmisel suvel kui 15 oli ka iga kord ei käinud, küsisimegi kas tuleb kaasa või jääb linna.
Teismelised ei armasta maal olla (sääsed, herilased, kehvem internet kui linnas), aga mõnikord nad siiski tulevad. Loodetavasti kui neil endil on kunagi pered, sis muutub suvel maal käimine jälle toredaks. No ja kui ei muutu, siis oleme harjunud juba abikaasaga kahekesi käima, eks nad tulevikus ise vaatavad, mis maakoduga peale hakata või müüvad maha hoopis.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega nad linnas ka koguaeg sõpradega pole ju. Ja kui on siis kas nad peavad olema iga päev sõpradega nii et maal ilma ei saa.
Kas just ei peaks vahel täiesti arvutivaba elu, päris elu ka elama? Päris elu koos aiatöödega ja vanematega. Või peavad selle nimel pingutama vaid vanemad et veeta aega perega ja perena. Pingutama peavad vaid vanemad et teha aiatöid?
Kuidas sa veedad aega vanematena lastega kui nad ei taha sinuga olla koos ????

+1
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.06 08:17; 22.06 20:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on üks suur poeg ja teine alles varateismeline. Meil on maal maja, aga linnale lähedal ja linnas on korter.
Meil on eeliseks see, et võimalik on tänu rongile ise linna sõita. Seega teismeline saab ära käia ja õhtuks tagasi.
Samuti on meil internet normaalne ja suhelda ning koos netis mängida on võimalik. Nii ei ole küsimust olnud, et kas olla koos või üks eraldi.
Ise meenutades enda lapsepõlve, siis ma pidin ka pidevalt maal olema ja mulle see ei meeldinud üldse. Linnas oli kõik minu jaoks parem. Valisime enda maakodu ka selle järgi, et sealt oleks võimalik ise ilma autota noorel ära käia. Nii on palju probleeme ära hoitud. Saan noortest täiesti aru. Kaua sa vahid seda sirelit ja kartulimaad, kui Mäk, kino ja sõbrad ootavad. Käid korra ära ja jälle parem.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks see soov või mittesoov sõltub paljudest asjadest – kas seal on kaaslasi, kas on ka omaette ja perega rohkem olija või igal ajahetkel sõpradega koosolija, kas on seal midagi lapsele huvipakkuvat teha jne. Seda enam on lihtsam meeldivuse järgi valikuid teha, kui tegelikult ei jää lapsed päris omeatte koju, vaid ongi nagu natuke ka vanemaga omette, kui tel vanaema teisel korrusel elab.
Meil endal maakodu ei ole, aga me käime vanavanemete juures. (Eriti sel aastal) kooli ajal ei õnnestu igasuguste asjatoimetuste kõrval (trennid, sõbrad, suurenenud õppimised) väga tihedalt käia, seega suvel käime kahtede vanemate (lapse vanavanemate) juures ka rohkem (juba natuke ka aitamas) ning 15-aastane veel tahabki ka osaliselt nendega olla (koos meiega ja omaette ilma meieta) ja naudib veel teatud koguses korraga ja teatud aja tagant maal olekut, kuigi tahab ka rohkem, kui eelnevad aastad, kodus viibida. Lisa seltskonnaks on ka aeg-ajalt mõned samasugused vanavanemate juures olijad, aga viimasel ajal ei satu ühe ajal olema, sest sellises vanusest tõesti paljud enam ei käi vanavanemate juures nii hea meelega ja pikemalt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 36 )


Esileht Koolilaps Teismelised ei taha maakodus olla