Esileht Ajaviite- ja muud jutud Teismelised välismaale muusikafestivalile

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Teismelised välismaale muusikafestivalile

Postitas:
Kägu

Teismelistel (17 ja 19) tekkis kevadel suur soov minna suvel ühele välismaisele festivalile. Oma raha eest ostid festivalipiletid ja oleksid olnud valmis ka lennu ja ööbimise otsima. Minul süda valutas, ning otsustasime perega samaks ajaks puhkuse võtta. Airbnb kaudu üürime ise suurema ööbimiskoha terveks nädalaks (festival on 4 päeva), et meie puhkame ja tegeleme oma asjadega ning noored lähevad oma festivalile. Nüüd, kui minek käes, tahab kangesti kaasa tulla ka noorte sõber (18), et festivalipileti saab ehk väravast, ööbimine meiega tasuta ja kohale tuleb odavlennuga meiega sama päeva õhtul. Ma olen ausalt öeldes veidi šokeeritud ja vägagi kahtleval seisukohal, et raha nagu eriti pole, piletit ka mitte aga tahtmine on suur ja vanemad on ok sellega. Noored oma plaani toimimises kindlad ega taha kuuldagi minu “aga mis siis kui…”
Olen ma kanaema või eeldavad sõbra vanemad, et meie vastutame või on see noor täiskasvanu siiski ise enda eest vastutaja. Sõbra vanemaid ei tunne.
Anda neile roheline tuli või mitte, sõber ikkagi täiskasvanud inimene juba?
Kui sõber oleks teie laps, oleksite noorte plaani ja asjakorraldusega nõus?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Miks ööbimine tasuta – teie ju maksite?
Kui kaks esimest teismelist ühe pere lapsed, ei võtaks rohkem kedagi kaasa. Perereisiga osaliselt tegu. Sõber rännaku ja ööbigu omal käel soovi korral.
Eriti kui pole pikaaegselt läbi käidud sõber, vaid pigem tuttav nagu tundub.

+3
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kui on 18. a, siis mis vanemate nõusolekut ootad?

Lihtsalt saad ühe suu juurde toita, sest raha tal pole. Ise tead, kas tahad kommmuunielu või ei.

+10
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Miks ööbimine tasuta – teie ju maksite?
Kui kaks esimest teismelist ühe pere lapsed, ei võtaks rohkem kedagi kaasa. Perereisiga osaliselt tegu. Sõber rännaku ja ööbigu omal käel soovi korral.
Eriti kui pole pikaaegselt läbi käidud sõber, vaid pigem tuttav nagu tundub.

Meie laps on see 17, vanem on sugulase oma ja sõber on mõlema koolikaaslane. Sõbrustatud vast 3 aastat, ei ole niisama tuttav vaid ikka päris sõber. Ööbimisega ongi nii, et praegu otsima hakates ei leiaks seal enam midagi, kõik on välja müüdud ja kuna meie üüritavas majas ei ole vahet, üks inimene rohkem või vähem (ka hinnavahet mitte) siis noortel ongi selline plaan tekkinud…et iseenesest sõbra eest meie juurde maksma ju ei pea

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui on 18. a, siis mis vanemate nõusolekut ootad?

Lihtsalt saad ühe suu juurde toita, sest raha tal pole. Ise tead, kas tahad kommmuunielu või ei.

Minu jaoks ongi 18 aastane täiskasvanu, kuid samas tema vanemad võivad eeldada, et nende lapse eest siiski vastutuatakse. Küsingi erinevate vanemate arvamusi, kui see sõber oleks teie laps, siis milline on teie suhtumine noorte plaani.

Söögiga probleemi ei ole, korra päevas see lisasuu ei määra midagi. Festivalil toituvad ise ju.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

et iseenesest sõbra eest meie juurde maksma ju ei pea

Ei mõelnudki, et juurde peab maksma, aga OK, oled enda kulul ööbimise/söömisega nõus – meil on erinev suhtumine rahasse.

Kui oleks minu laps, siis ilmselt eeldaks pisukest “silma peal hoidmist”, kuigi saan aru, et ametlikult 18-aastase puhul seda ei saaks teha.

Kokkuvõttes – kui üks “laps” veel juures, saab sellest laste valvamise reis (muidu oleks olnud pool lastele ja pool endale/perele), lisaks siiski võõram inimene pundis oma pere ja sugulaste kõrval.
Nagu teine vastaja ütles, ise tead, kas kommuunielu sobiks ja mida sellelt nädalalt kokkuvõttes ootasid.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu omad hakkasid iseseisvalt festivalidel käima 16 aastaselt, siis Eestis. Edasi käisid juba paljudel Euroopa metali festivalidel. Mina usaldasin oma lapsi ja nende sõpru. Minul pole probleeme olnud. Aga ma kardan, et sina rikud oma valvamisega noorte elamuse ära. Kas nad sul Eestis on üksi festivalidel käinud?

+3
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

17, 18, 19 ei ole enam mingid teismelised. Va 17 on täiskasvanud, minu laps käis nii vanalt üksi (18) välismaal sellistel üritustel.

+7
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Eestis-Lätis-Soomes on ise käinud, nüüd minek Portugali. Ma ei kavatse neid kuidagi valvama hakata, meil ülejäänutel on omad plaanid juba paika pandud, kus käia ja mida näha tahame. Lihtsalt ööbimine on samas majas (oma rahustuseks tean, et saabusid ööbima ja kõik on ok), süüa oskavad ise teha kui vaja.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Miks ta piletit siit ei osta? Välismaal võib samuti piletipettureid olla ja nii peate pärast veel kohaliku politseiga klaarima. Mina ütleks, et kui pilet on olemas, võtame kaasa, niisama jõlkuma ja kõlkuma ei võta. Mu meelest on küll ka toidus vahe, mitu inimest sööb, aga kui te arvate, et see 18aastane sööb nagu linnuke, ise teate.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina ilmselt lubaksin, enne aga loeksin kõigile kolmele sõnad peale. Olen paras kanaema, sõpra kohtleksin samamoodi nagu “oma” noori ja ta peaks seda aktsepteerima.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Miks ta piletit siit ei osta?

Piletid on välja müüdud ja aega ka ei ole enam. Aga kõigil festivalidel kus nad käinud on, on väravas ka müüjaid olnud ning samas kohe saab ka kontrollida, et on ikka “legit” pilet.
Andsin rohelise tule, kui igatepidi ise enda eest vastutab.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga kõigil festivalidel kus nad käinud on, on väravas ka müüjaid olnud ning samas kohe saab ka kontrollida, et on ikka “legit” pilet.

Aega netist ostmine ju ei võtaks, aga kui on välja müüdud, siis on teine asi. Samas- need väravamüüjad tahavad ju palju rohkem raha saada, te nagu mainisite, et tal raha suurt pole, ja nendega peab ettevaatlik olema. Tore, kui nad seal suudavad legaalsust kontrollida, igal juhul on inimestel vahel selliste tehingutega probleeme tekkinud.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui tegemist on minu lapse hea sõbraga, siis loomulikult oleks ta meie majutuskohta teretulnud.
18 aastase vanematelt mingit luba ega kokkulepet ma ei eeldaks, minu jaoks oleks oluline, et see noor inimene on endale sõlminud korraliku reisikindlustuse (nii med. abi kui reisitõrge). Laste sõbrad on ikka vahel meil söönud, seega ei näeks ühes lisanduvas kohas laua ääres probleemi. Aga võimalik on ju ka see, et lepite enne reisi kokku ja sõber tasub sulle oma toidukulu.
Kuidas ja kas üks täiskasvanud inimene endale festivali pileti saab oleks minu jaoks tema enda asi. Kui ei saa, siis leidku ise endale tegevust.
Lõppkokkuvõttes – miks mitte anda noorele inimesele võimalust näha veidi maailma ja saada kogemusi kui see on minu võimuses.

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina ilmselt siiski võtaks ta vanematega ühendust ja suhtleks, et oleks kõik selge. Võibolla on tema vanematel teile mingid x ootused, kunagi ei tea, mida laps on kokku rääkinud. Võibolla pole vanematele teadagi andnud, kuhu läheb. Pärast otsib politsei taga kui kadunud isikut.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

mul ei oleks midagi selle vastu, kui mõne mu lapse sõber meiega niimoodi ühineks. kui ööbimise maksumus ei olene inimeste arvust (tavaliselt siiski oleneb), siis ei eeldaks ka temapoolset maksmist, kuid kui ta sooviks panustada, siis oleks see teretulnud. vaikimisi arvestaksin siiski sellega, et maksan ööbimise eest summa, mis nagunii oleks pidanud maksma – las saab see noor siis tasuta ööbimise, mina sellega ju midagi ei kaotaks. võib mu lapsele joogi või eine välja teha tänuks 😉

+3
0
Please wait...

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Teismelised välismaale muusikafestivalile