Esileht Ilu ja tervis Teismelisel striiad

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Teismelisel striiad

Postitas:
Kägu

Mida teha või ette võtta, kui teismeliesl poisil on striiad? Millest need tekivad?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mida teha või ette võtta, kui teismeliesl poisil on striiad? Millest need tekivad?

Kiire kasv?
Just kirjutas Kroonika Kristjan Lüüsist, kes kasvas nooruses ühe suvega 12 cm ja jutid on nahal siiani: “Ei tea, mis sõnniku pealt ma võrsusin, aga lisaks mehisele häälele viskasin samal suvel pikkusesse 12 cm nii et nahk ragises. Mul on triibud senini seljal, nagu oleks peksa saanud või sebra.”
https://kroonika.delfi.ee/news/kroonika/kattemaksukontori-taht-kristjan-luus-sai-legendaarselt-kalju-komissarovilt-valusa-oppetunni-olin-sodi?id=91059221

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Just, kiire kasvu perioodil. Ka mul on mehel seljal striiad. Ühesõnaga, kui nahk peab venima lühikese ajaga liiga palju ja naha kihid ei jõua venida (kõhunahk ja ka rinnad raseduse ajal, kiire kaalutõusu ajal ka kintsudele, kiire kasvuga seljale ja külgedele), siis nahk rebeneb. Need lähevad heledamaks ja vähemmärgatavaks, aga jäävad elulõpuni.
Kas ja kuipalju tekivad, see on esiteks kinni inimese naha ehituses (mõnel inimesel tekivad kergemini, teisel ka kaksikutega mitte), teiseks kindlasti peaksid nahka niisutama. KAs kehakreemid või pärast pesu niiskele nahale õli määrida (kasvõi toidupoe oliivõli sobib, aga see haiseb salati järele, kõik head külmpressõlid sobivad), see niisutab kõige paremini ja aitab nahal püsida elastne ja niisutatud. Vett tuleb ka korralikult juua, kuigi ega see nüüd ainult niisutusest ei olene, see tekib sügavamates nahakihtides. Kuigivõrd võib edasised armid ära hoida, aga need mis on, need on. Hiljem ei ole küll silmatorkavad, aga nahatoonist jäävad natuke heledamaks.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jah, kasvamisel täiesti tavaline nähtus. Tekivad, kui nahk venib – st kaalu/pikkuse muutudes. Täiesti tavaline nähtus ka, kui jõusaalis ringi vaadata, sest muskli kiirel kasvamisel tekib ka.

Aja jooksul muutuvad ise heledamaks. Et juurde ei tekiks, võib kehaõliga määrida, ent aja jooksul muutuvad need nii kui nii heledamaks ja vähemmärgatavaks. Kui ikka tõsiselt häirib, siis tulevikus saaab ka laseriga neid vähemmärgatavaks teha.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul mõlemal tütrel rindadel. Tekkisid rindade kasvamamise perioodil. Jaole sain liiga hilja, siis ostsin rasedatele mõeldud striiade vastase kreemi.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul mõlemal tütrel rindadel. Tekkisid rindade kasvamamise perioodil. Jaole sain liiga hilja, siis ostsin rasedatele mõeldud striiade vast.

See poleks nagunii suurt aidanud.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul ühel poisil ka, usun et tal oli rohkem rasvkudet, sellepärast. Teine oli jube kleenuke ja polnud midagi. Poisse eriti ka ei suuna õlisid tarbima, tähendab ei olnud huvitatud.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Striiad tekivad sellises nahakihis, et ükski kreem sinna ei ulatu.
Kui tekivad kiirest kasvamisest, siis pole parata. Kui hoopis kaal kasvab liigselt, siis peab sellele pidurit tõmbama. Hiljem alla võttes jääb striiadega nahk väga kole.
Muutuvad heledamaks aga ära ei kao kunagi.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul ühel poisil ka, usun et tal oli rohkem rasvkudet, sellepärast. Teine oli jube kleenuke ja polnud midagi. Poisse eriti ka ei suuna õlisid tarbima, tähendab ei olnud huvitatud.

See pole otseselt rasvkoega seotud, pigem naha elastsusega, mida muuta ei saa. Peale 3 last ja +-15 kilo kõikumist on mul 0 venitusarmi. Samas sale meessugulane sai teismelisena seljale need eelnimetatud “peksuarmid”.

+3
0
Please wait...

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Esileht Ilu ja tervis Teismelisel striiad