Esileht Koolilaps Teismelisele breketid

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Teismelisele breketid

Postitas:
Kägu

Varsti 14aastase poisiga minek ortodondi juurde. Üks kord oleme ära käinud ja tehti pildid ja röntgenpildid. Nüüd siis selgub, kas Haigekassa ka toetab või mitte. Poisil ülikitsas ülalõualuu ja hambad ei mahu ära. Eest puseriti. Suu kinni ei seisa.
Mul loll küsimus, et kas teiseks visiidiks peaks juba kotitäis raha olema kaasas või kuidas see asi käib? Esimene kord maksime visiiditasu 5 euri. Ma lihtsalt ei taha lolli olukorda jääda, kui kohe peaks sadu eurosid hakkama maksma, aga mul pole kaardi peal nii palju rahagi. Raha muidugi on, aga see on mul kogumisarve peal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui breketid tulevad, siis võetakse kõigepealt suust jäljendid. Enda laste kogemuse pealt ütlen, et esimene visiit oli olukorra ülevaatus ning ka röntgenpildid. Öeldi, et breketeid on vaja, aga tol hetkel olid veel osad jäävhambad tulemata ning kästi tagasi tulla siis kui kõik hambad suus. Nii umbes 13 aastaselt läksimegi uuesti ning siis esimesel visiidil tehti hammastest jäljendid. Ma käin TÜ hambakliinikus ja seal ei maksnud need midagi. Ja siis järgmine kord kui breketeid paigaldama tuli minna, siis tuli suurema rahakotiga minna.

Seega ma eeldaks, et kui jäljendeid pole võetud (mingi kivistuv möks pannakse hetkeks suhu), siis mingeid breketeid veel panna ei saa. Jäljendite võtmine peaks olema ikka mingi visiiditasu sees olev asi või  isegi päris ilma, oleneb kliinikust.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meile öeldi kohe esimesel visiidil, et haigekassa maksab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meile tegi ortodont umbkaudse plaani, millal kui palju raha läheb. Et paigaldamisel nt 400, siis järgmine kord pingutame, läheb 50 jne. Vabalt võid arstilt küsida, saad paremini planeerida.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei usu, et kohe peaks maksma hakkama, ortodont teeb esmalt raviplaani ja siis vaatate edasi mis ja kuidas.

Aga ma uudishimust küsin, kuidas alles nüüd selgus, et hambad ei mahu ära? Ma pole asjatundja, aga nägin oma eelkooliealise lapse ideaalses reas piimahammaste järgi ära, et tulevased jäävhambad küll ei mahu ja läksin esimesel võimalusel ortodondi vastuvõtule. Esmalt pandigi laiendaja ja hiljem jäävhammastele sai breketid. Ei mäleta enam, kas laiendaja oli haigekassa kulul, aga hilisema breketiravi pidime kahjuks ise maksma kuna  peeti esteetiliseks probleemiks.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meile anti arve tasumiseks, vahest maksin kohe, vahest kandsin kodus. Kui laps ise hakkas seal käima – siis tõi arve koju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga ma uudishimust küsin, kuidas alles nüüd selgus, et hambad ei mahu ära? Ma pole asjatundja, aga nägin oma eelkooliealise lapse ideaalses reas piimahammaste järgi ära, et tulevased jäävhambad küll ei mahu ja läksin esimesel võimalusel ortodondi vastuvõtule. Esmalt pandigi laiendaja ja hiljem jäävhammastele sai breketid.

Ikka võib varem ka näha, et ei pruugi ära mahtuda, aga tihtipeale kasvab lapse lõualuu mõne aastaga nii palju, et pole mingit laiendajat vaja ja ka breketravi võib osutuda oluliselt lühemaks ja kergemaks, kui breketid hiljem panna. Minu lapsel oli u 10-aastaselt näha, et ilmselt ei mahu hambad ära, ei mahtunudki, olid viltu. Paar aastat hiljem käisime esimest korda ortodondi juures, kes arvas, et laseks veidi kasvada lapsel (nii vaimselt kui ka lõualuul puhtfüüsiliselt). 15-aastaselt otsustasime koos ortodondiga breketid panna ja 16-aastaselt sai ta need suhu. Ravi oli 2,5x lühem kui algselt prognoositud, sest lapse lõualuu oli vahepeal nii palju kasvanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen teemaalgataja. Kui lapsel olid piimahambad, siis ma küll ei märganud, et jäävhambad ära tulevikus ei mahu. Küll aga oli meil probleeme suu kaudu hingamisega ja pidevate hingamisteede haigustega, mille tulemusel lõpuks adenoid ära lõigati. Poiss rääkis kogu aeg nagu kuum kartul suus, vaatas telekat, suu pärani lahti. Ja pidevalt suu valgus nagu ila täis. Esimeses klassis saatsin ta lausa kooli logopeedi juurde, sest mulle endale tundus, et kõik pole korras. Mitte keegi minagi imelikku asjas ei näinud. Hambaarstid meid ka kuskile ei suunanud. Ja nüüd siis ortodont ütles, et 14-aastasel keelekida, millest keele liikuvus kehv. Aga kitsa ülalõualuu on ta minult pärinud. Alalõug ju ka teistsugune. Ehk siis huuled ei lähe kokku ilma, et alalõua pingesse tõmbaks. Ma ka umbes sama vanalt kandsin hambaklambreid. Sel ajal tõmmati mõlemalt poolt üks hammas välja, et esihambad saaks tahapoole liikuda.
Ma lihtsalt väga loodan, et Haigekaasa ikka maksab midagi. Minu silmis pole küll tegu üksnes iluveaga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

<p style=”text-align: left;”>Meil ühel maksab haigekassa, teisel mitte. Ilmselt see sõltub paljuski arstist, aga enne breketite pärus suhu saamist tuleb jäljend võtta.</p>
Meil oli vähemasti nii. Kui breketid suhu said, sõlmiti samal päeval ka leping, esmane sissemaks oli 500€ ja iga kuu 150€.

Kusjuures, meie lapsel on ka keelekida. Käisime beebina pikka aega päris lastearsti vastuvõtul, hambaarsti juures ja s-tähega logopeedi juures. Mitte keegi ei märganud ta keelekida lõikamise vajadust.

Laps ka 14.a ja alles sel aastal tekkis breketite vajadus. Enne seda olime kontrollis käinud.

Teisel lapsel on lõualuu kitsas ja tal kompenseerib HK kogu ravi (tõsi!, see ravi on juba kestnud 2,5.a).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Koolilaps Teismelisele breketid