Esileht Pereelu ja suhted Teismeliste häiriv armuelu

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 71 )

Teema: Teismeliste häiriv armuelu

Postitas:

Mul on 3 nüüdseks täiskasvanud poega. Mind häirib väga kogu loo juures, et peetakse justkui loomulikuks, et poisi vanemad võtavad tüdruku enda juurde ja plekivad kõik kulutused. Olin ise ka alguses segaduses, kui vanem poeg oma esimese tüduksõbra meile ööbima tõi. Eluase, toit, taskuraha jne muudkui kõik meie poolt ja meil oli kaks teismelist veel kasvatada. Otsustasin seada reegli, et vähemalt pooled ööbimised on tüdruku pool ja pooled kulud peavad kandma tema vanemad. Ca poole aasta pärast mindi lahku. Minu soovitus on võtta ühendust tüdruku vanematega ja kokku leppida, kes missugused kulud maksab. Võib-olla suudate lastele ühiselt üürida elamispinna.

+21
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas see on tavapärane, et alaealised on kaks kuud koos ja juba seksivad? Ma olin küll teismelisena üsna vabameelne, käisin palju pidudel ja sebisin poistega, aga nii kaugele peale 2-kuust tutvust iial ei läinud. Isegi täiskasvanuna.. Ja no ma pole mingi oivik.

+16
-16
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on 3 nüüdseks täiskasvanud poega. Mind häirib väga kogu loo juures, et peetakse justkui loomulikuks, et poisi vanemad võtavad tüdruku enda juurde ja plekivad kõik kulutused. Olin ise ka alguses segaduses, kui vanem poeg oma esimese tüduksõbra meile ööbima tõi. Eluase, toit, taskuraha jne muudkui kõik meie poolt ja meil oli kaks teismelist veel kasvatada. Otsustasin seada reegli, et vähemalt pooled ööbimised on tüdruku pool ja pooled kulud peavad kandma tema vanemad. Ca poole aasta pärast mindi lahku. Minu soovitus on võtta ühendust tüdruku vanematega ja kokku leppida, kes missugused kulud maksab. Võib-olla suudate lastele ühiselt üürida elamispinna.

Jah, see on normaalne, aga kas seda tuleb leppida kokku teise poole vanematega, või ikka oma lapsega? Igaüks seab reegleid ikka oma lapsele. Sa ei saa nõuda kelleltki ühegi kulu katmist, saad ainult öelda siis tüdrukule, et “vabandust, aga me soovime vahepeal oma perega olla ja täna ei ole külalised oodatud. Kooselu võite siis elada, kui ise tööl käite”

+17
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.10 21:07; 30.10 08:37; 30.10 12:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võib-olla suudate lastele ühiselt üürida elamispinna.

Kas siit on läbi käinud, et kus linnas elatakse? Vist ei. Suures linnas on see mõeldamatu, üür, pluss kommunaalid, pluss toit ja raha. Samuti pole selge, kuidas selle ühikaga on ja kui kaugel see kodust on või mismoodi see ühikakoht on? Kas lihtsalt voodikoht(nagu vanasti) koos teistega kuskil ühistoas või  on see omaette mingi toake? Kas see on mõlemal see koht või tuba või ühel?

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.10 11:17; 30.10 12:30; 30.10 16:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võib-olla suudate lastele ühiselt üürida elamispinna.

Alaealistele? Ärge nüüd ikka hulluks ka minge.

+23
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.10 12:38; 31.10 11:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alaealistele? Ärge nüüd ikka hulluks ka minge.

Seda tehes võib üsna kindel olla, et nn “nali” ellu viiakse, tüdruku initsiatiivil ja vanemad hakkavad lisaks elamiskulusid kinni maksma, ikka oma poja ja tulevase lapselapse huvides. Sellise nalja tegemine näitab, et tegemist on ikka veel lastega, kes proovivad täiskasvanute eluga tutvust teha. Siin räägitakse alaealistest, mitte tudengitest, kes on juba täisealiseks saanud ja otsuste tegemisel arukamad.

+16
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 30.10 10:35; 30.10 12:49; 30.10 13:46; 31.10 08:30; 31.10 13:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa ei saa nõuda kelleltki ühegi kulu katmist, saad ainult öelda siis tüdrukule, et “vabandust, aga me soovime vahepeal oma perega olla ja täna ei ole külalised oodatud. Kooselu võite siis elada, kui ise tööl käite”

Ühest küljest jah, saaks nii öelda, teisest küljest lööks see kiilu sinu ja tüdruku vahele ning tõenäoliselt kujuneks tal sinusse pigem negatiivne suhtumine… Ja kui nad peaksid kokku jääma, lapsed saama jne, vaevalt see tema suhtumine muutuks.

+4
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.10 13:36; 30.10 16:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

teisest küljest lööks see kiilu sinu ja tüdruku vahele ning tõenäoliselt kujuneks tal sinusse pigem negatiivne suhtumine…

Kas vanemad peavad oma kodus nööri mööda käima, et noortele meelepärane olla ja kartma hirmuga, midagi öelda, sest äkki löövad kiilu vahele, äkki poeg läheb kodust minema, äkki tüdruk solvub jne? Tobeda nalja peale peaksid malbelt naeratama ja kinnitama, tehke nagu soovite, aitame teid kõiges? Kui teismelised arvavad, et nad on piisavalt täiskasvanud ja nende inimõigus on regulaarselt intiimelu elada, siis üürigu elamispind ja teenigu endale ise elatist, et ema ei peaks sahtlisse kondoome poetama.

+23
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 30.10 10:35; 30.10 12:49; 30.10 13:46; 31.10 08:30; 31.10 13:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on neli poega ja tütar.

Kõigi lastega olen õigel ajal rääkinud, et mingeid jamasid ei tekiks.

Kui tahetakse olla pere, siis peab poiss peret ka toitma/katma/ülal pidama. Lastetoas verinoore kallimaga ei seksita ja tõsine suhe on vastutus. Mina pole nõus miniakandidaate ega väimehehakatist ülal pidama ega “hotelliksolemist” taluma.

Käia saab ka koos elamata, õppimine olgu ikkagi prioriteet, kui mina olen see, kes koolitab ja raha annab.

Kui soovib iseseisvaks hakata, hakaku.

Minu lapsed on koju toonud näitamist väärt kaaslase, seni ka kenasti kokku jäänud. Ei ütleks, et me pole iseseisvumisel aidanud – aga kuniks vähemalt üks suhte pooltest sissetulekut ei teeni – peret ei mängita.

Tänitada pole mõtet, korra halvasti ütleda ka mitte – istu nootega maha ja rääkige üksteisele ootused selgeks. lapsed on nad sul veel – ja lapsed ei tohiks peret mängida.

+17
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.10 14:31; 31.10 11:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ju ma nii turvalise mulje olen jätnud, et minuga seda raseduse nalja julgeti teha. Rumala peaga šoki seisundis rääkisin seda raseduse nalja mehele ka, kes läks jällegi täiesti pöördesse, kuidas nad julgevad nii käituda ning nüüd ei tha ta seda tüdrukut enam üldse näha.

Mitte turvalise vaid rumala mulje…

Mehel on täiesti õigus. Selliseid nalju ei tehta. Nagu ei helistata ka emale naljana, et su laps on liiklusõnnetusse sattunud või midagi sarnast. See näitab ainult, et need lapsed käituvad sinuga nagu kaltsuga ja et sinuga on võimalik kõike teha.  Ja eks emmekestega sageli ongi. Nad teavad, et sa ei taha oma kullakalli pojakesega suhteid rikkuda, ükskõik kui sigalikult ta käitub.

Aga isegi su poeg ei täna sind selle eest tulevikus. Kui ütled talle selgelt, et nali läks üle piiri ja see tüdruk pole enam sinu koju teretulnud enne, kui on ennast tõestanud. Edaspidi oled SINA nõus tüdrukuga koos väljaspool kodu kohtuma. Käite jalutamas ja juttu rääkimas – üksteist tundma õppimas. Võibolla isegi mõni kultuuriüritus kui corona lubab. Aga ennast sellise kaltsuna kohelda ei luba ma ei enda pojal ega kindlasti mitte mõnel võõral tibil. Las saavad oma õppetunni.

Aga teemaalgataja leebeid kirjutusi lugedes arvan, et minu stsenaarium muidugi käiku ei lähe. üks vedela selgrooga inimene juba niisama lihtsalt selga sirgeks ei saa. Kahjuks.

+13
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tahetakse olla pere, siis peab poiss peret ka toitma/katma/ülal pidama.

Ma ei arva, et see noorte, ilma abielu ja lastega paaride puhul kehtiks. See pole ju islamimaa abielu? Kas ei alustatagi siis ühiseelu loomist koos, ühiselt, seda teeb vaid üks? Mida tüdruk siis teeb panuseks? Kui koos ei panusta, pole tulemas ka ühist vara ju? Pooldan, et ikka mõlemad käivad tööl ENNE LASTE SAAMIST.

+9
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.10 11:17; 30.10 12:30; 30.10 16:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saage ometi aru, et lapsed kasvavadki suureks, leiavad endale kaaslase ja nad ei tule enam sinuga reisidele, spa’sse – neil oma elu, mida nad elada tahavad.

Selle asemel, et olla õnnelik, et poiss endale pruudi leidis – tehakse teema, kuidas pruudist lahti saada.

Ma olen ka suureks kasvanud aga hea meelega veedan oma vanematega aega, see on alati nii olnud ja sellel on väga mõjuv põhjus, ma tahan, et ühel päeval, kui mul vanemaid pole, oleks mul palju ilusaid mälestusi. Me kõik oleme surelikud aga seda enne vist raske mõista, kui pole väga kallist inimest kaotanud, noorte täiskasvanutena tundub alati, et aega on.

Mis teemasse puutub, siis kodu on sinu kodu ja seal kehtivad sinu reeglid, vähemalt nii palju lugupidamist võiks olla, et teisi oma kohaloluga mitte häirida ja enda järelt koristada, seda igalpool, mitte ainult vanemaid külastades. Põhimõtteliselt ega sa lapse eest tema elu elada ei saa, saad vaid toeks olla, oma valikud teeb ta ise ja läheb enamasti alati nii nagu peab minema, varu kannatust, enamasti läheb see ikka mööda, ta noor ka veel ju.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

teisest küljest lööks see kiilu sinu ja tüdruku vahele ning tõenäoliselt kujuneks tal sinusse pigem negatiivne suhtumine…

Kas vanemad peavad oma kodus nööri mööda käima, et noortele meelepärane olla ja kartma hirmuga, midagi öelda, sest äkki löövad kiilu vahele, äkki poeg läheb kodust minema, äkki tüdruk solvub jne? Tobeda nalja peale peaksid malbelt naeratama ja kinnitama, tehke nagu soovite, aitame teid kõiges? Kui teismelised arvavad, et nad on piisavalt täiskasvanud ja nende inimõigus on regulaarselt intiimelu elada, siis üürigu elamispind ja teenigu endale ise elatist, et ema ei peaks sahtlisse kondoome poetama.

Ei, mitte seda, kuid teemasse tuleks suhtuda ettevaatlikult. Kui keegi minuga niimoodi käituks “sa pole siia enam oodatud” ütleks… 10a hiljem oleks raske rõõmsalt jõululauas istuda ja head nägu teha, okas oleks hinges, ma usun.

+10
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.10 13:36; 30.10 16:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on poeg 17 aastane, kutseka teisel kursusel. Eelmise sügise kolmandast koolinädalast saadik on ta koos oma tüdrukuga. Olen tüdrukut näinud, aga meile ööbima pole teda toodud reaalselt kitsaste tingimuste pärast, poiss vendadega ühes toas. Aga tema on olnud palju tüdruku juures, esimest korda juba nädal-paar peale suhte algust. Siis küll n.ö.sõbra juures.  Kevadel veidi enne distantsõpet paluti luba ühikas ühte tuppa kolida. Kõhklesin veidi, aga lubasin. Tüdruk vanema luba ei vajanud, oli selleks ajaks juba täisealine. Tüdruk lõpetas kevadel, läks tööle. Koos üüriti korter, vastutavad ise, maksavad ise, poeg saab minult samapalju raha kui ühikas olles, suudavad säästagi. Algusest saadik olen poisile selgeks teinud, et vastutada tuleb ka võimalike laste eest, kõik on kontrolli all. Saan pojaga rääkida kõigil teemadel ilma häbenemata, poiss on asjalik ja täiskasvanulik, pubekaplärtsu pole olnudki. Alkoholiprobleeme pole, tüdruk teeb küll suitsu, aga ta on täiskasvanu, ise teab.

Arvan, et ühel ajal tuleb lahti lasta ja usaldama hakata. Seda rohkem usaldavad lapsed sindki. Mul on hea meel, et selle tüdruku ema samuti võttis asja rahulikult, kui mingi poisinolk talle koju ilmus. Poeg saab tüdruku perega sama hästi läbi kui oma kodustega.

Aga see rasedusenali oli inetu, kui see ikka nali oli. Selliste asjadega nalja ei tehta. Aga äkki oli see abipalve? Nad tahtsid Su reaktsiooni näha ja kuna see oli nii negatiivne, siis….

+20
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.10 17:12; 30.10 19:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen õps koolimajast ja avaldan ka nüüd ses asjas oma ebapopulaarset arvamust. Vanusevahemikus u 15 – 18 ei tohi lapsi kodust kuhugi teise linna ühikasse elama saata, kui on soov, et nad kooli lõpetaksid ja hariduse omandaksid. Ja isegi sellest pole alati kasu kui laps kodus elab ja 10 min kaugusel gümnaasiumis käib. Poisslapsed on selles vanuses lihtsalt ühed vasikad. Mõistus on ülemisest peast ära alumisse kolinud ja jalad viivad sinna suunda kuhu mastis lipp näitab. Tüdrukud konkreetselt jookseksid saba seljas kohe kodu mängima ja täiskasvanuelu elama, kui võimalus avaneks. Eks ta mõnikord avaneb ka, nt mõne täisealise tööl käiva peika näol ja siis on kooliga selleks korraks ühel pool. Kui nüüd need ullikesed saata omapäi elama ja veel kutsekooli, kus on palju praktikat, õppetööd, mis erineb seni harjumuspärasest klassis paigal istumisest, pluss keegi ei kraaksu kõrval, et kas sul kontrolltööks on õpitud, siis pole alati isegi pruuti vaja, et elumere lained mäslema hakkas.

Tuleb leppida, et tänapäeva lääne ühiskonna laste lapsepõlv on tunduvalt pikem kui kunagi varem inimajaloos. Meie bioloogilised kehad paraku sellele veel pihta saanud ei ole ja hakkavad ammu enne oma joru ajama kui arunatuke järgi jõuab. Kõik need jutud stiilis, suur mees juba, ise vastutab, ise teab, mis teeb… no on jah, aga siis pärast on sul 20-aastane põhiharidusega poeg, kes kehvemal juhul on su ka juba vanaemaks teinud.

Ma ise sellises olukorras ootaks nüüd poolaasta hinded ära. Jõuluvaheajaks kupataks poisi koju plikast eemale. Ühikakoha annaks ära, kui sai enne poolteist tundi sõidetud, saab edaspidi ka. Järgmisel poolaastal elaks õppimisega seljas ja tüdrukuid konkreetselt ei laseks koju sisse. Üldse olen ma seisukohal, et alaealised ei käi üksteise kodudes öösiti armuelu elamas ja iga laps ikka magab oma kodus oma voodis.

+26
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga see rasedusenali oli inetu, kui see ikka nali oli. Selliste asjadega nalja ei tehta. Aga äkki oli see abipalve? Nad tahtsid Su reaktsiooni näha ja kuna see oli nii negatiivne, siis….

???? Imelik suhtumine. Ülimalt ülevõlli omamoodi arvamus. Millega nad appi hüüavad, mis abi oleks vaja? Kondoome ta ju viis.

Äkki tüdruk oligi rase, seda mõtlesin.

+3
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.10 17:12; 30.10 19:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks helikopterema ei suuda leppida, et laps saab täiskasvanuks

Mul on 2 tiinekat poissi. Selles olukorras teeksin poisile selgeks, et hinded on alla käinud ja see raseduse nali oli üle piiri. Tüdruk meie juurde enam ei tule ning alaealine poiss on kõik nädalavahetused kodus. Kui nii ei ole, koligu välja. Tuleviku perspektiivi teeks ka üheselt selgeks.

 

Tundub, et poissi on nunnutatud, aga mitte õigel ajal kasvatatud.

+5
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Raseduse”nali” oli arusaamatu ja nõme.

Koosööbimised mind ei häiriks, st muidugi on oma kodus mõnusam, kui n-ö võõraid seal ei tolgenda, aga kui poisi jaoks on pruta nii oma, et soovib temaga muudkui koos olla, siis nii ongi. Kellegi järelt koristama ma muidugi ei hakkaks, aga suhtumine, et kuni (peaegu täisealine) poeg veel kodus elab, seni ei tohi pruudiga koos kodus ööbida, on mu meelest arusaamatu ja ka ebaõiglane: kodu on ju lapse kodu ka ja kui 17-aastane seksib, siis seksib, ja kui soovib seksida kodus, siis parem seksigugi kodus kindla pruudiga, kui et ei tea kus ei tea kellega.

Sellest, et pojaga õhtuti kahekesi telkut vaadata või koos spaatama minna, peab teemaalgataja aga vaikselt lahti laskma hakkama, see pole selle konkreetse tüdruku süü, vais poiss kasvabki suureks ja talle ei peagi enam tunduma oluline sinuga nii palju aega koos veeta.

 

+9
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.10 20:46; 31.10 12:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on ka nii olnud. Mul tekkis tunne et ma sain ühe lapse juurde. Ma isegi harjusin mingil moel ära sellise uut moodi eluga. Teatud mõttes oli ka rahulikum. Lapsed olid kodus. St meie kodus. Ei olnud kuskil teadmata kohas, teadmata kellega ja ei tea mida tegemas. Nii nad olid lapse toas. Süüa jätkus kõigile.

+11
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olin selline teismeline nagu Sinu poja tütar. Tänan jumalat, et minu poisi vanemad meil nende juures “pereelu” elada lubasid. Ega armastus siis kohta ei küsi, kui te ei luba neil teil koos olla, siis küll leiavad teise koha, kus koos ööbida. TA tundud oma lapsest hoolivat, seega on Sulle oluline, et Su lapsel oleks kõik hästi ja turvaline. Sinu pilgu all kodus ongi. PJa kui poeg on juba avastanud vastassoo võlud, siis anna ta nö vabaks, ei ole temast enam perega spaatajat, vaid pigem tahab tüdrukuga koos olla. Laske neil nv rahus teil toimetada ja minge ülejäänud perega puhkama. Eks nooremale lapsele tulebki selgeks teha, et vend on suureks kasvanud ja oma elu peal, kui noorem kaasa tulla ei taha, las läheb vanaema juurde nt-ks  ja teie mehega tehke romantikat.

Vahest võite ju poja koos pruudiga kuskile kaasa kutsuda ja äkki saate suhteis omavahel soendada. Iseenesest peab teil juba usalduslik suhe olema, kui sellist raseduse nalja tehti…kui see ikka oli nali!?

+6
-21
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja kui poeg on juba avastanud vastassoo võlud, siis anna ta nö vabaks, ei ole temast enam perega spaatajat, vaid pigem tahab tüdrukuga koos olla. Laske neil nv rahus teil toimetada ja minge ülejäänud perega puhkama.

Just, jäta oma kodu kellegi võõra tütarlapse kasutada ja ise mine nädalavahetuseks minema. No ei ole normaalne suhtumine. Kui “lapsed” on nii tegijad, et paarielu elavad, siis oleks aeg ju ka OMA kodu rajada, vanematekodu on siiski VANEMATE kodu ja nemad ei pea sinna kedagi võõrast sisse laskma, kui ei taha. Ei saa olla nii, et kui vaja sängi jagada, siis on hirmus täiskasvanud, aga kui vaja täiskasvanu kohustustega silmiti seista, siis ühtäkki lapsed ja “see on tema kodu ka”. Poja kodu jah, aga kuni iseseisvumiseni siiski.

+16
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 31.10 03:43; 02.11 06:49; 06.11 01:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui “lapsed” on nii tegijad, et paarielu elavad, siis oleks aeg ju ka OMA kodu rajada, vanematekodu on siiski VANEMATE kodu ja nemad ei pea sinna kedagi võõrast sisse laskma, kui ei taha. Ei saa olla nii, et kui vaja sängi jagada, siis on hirmus täiskasvanud, aga kui vaja täiskasvanu kohustustega silmiti seista, siis ühtäkki lapsed ja “see on tema kodu ka”.

Sest eluülikooli emmede arvates, kelle varajase noorusaja pöörased seiklused neid tänagi muigama panevad, ei tee teismelised midagi valesti, nad ju ainult seksivad, mis selles halba saab olla? Kodus, oma voodis olevat ikka palju mugavam, kui võõrad seal ei tolgenda. Kui ruumi on, siis miks mitte, emme saab teha teises toas romantikat. Hooliv, eluülikooli emme ostab vajalikud vahendid ja küsib, kas raha on energiajookide, mokatubaka jaoks juurde vaja? 15-17 aastased on nende arvates juba suured inimesed, ise vastutavad, ise teavad, mis teevad ja täiesti arusaamatu ja ebaõiglane on mitte lubada ööseks oma koju teisi teismelisi.

+10
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 30.10 10:35; 30.10 12:49; 30.10 13:46; 31.10 08:30; 31.10 13:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei, mitte seda, kuid teemasse tuleks suhtuda ettevaatlikult. Kui keegi minuga niimoodi käituks “sa pole siia enam oodatud” ütleks… 10a hiljem oleks raske rõõmsalt jõululauas istuda ja head nägu teha, okas oleks hinges, ma usun.

Nii, aga mõtle seesama oma avaldus nüüd üle selles valguses, et sa oleksid just äsja oma poisi vanematele sellise raseduse”nalja” teinud ja veel öelnud, et tegid seda selleks et näha nende reaktsiooni? Kas siis sa ka võtaksid omale õiguse nende vastu okast hinges kanda?

Kas sa pigem ei ole nii, et need vanemad võivad ka 10 a hiljem jõululauas istudes tüdruku vastu okast hinges tunda? Niisugune sissejuhatus esimese 2 kuu tutvuse jooksul – vanematele, kes on tüdrukul lasknud enda juures elada ja teda toitnud ja teenindanud? Milliseid “nalju” või “katseid” sealt veel oodata on?

+22
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii, aga mõtle seesama oma avaldus nüüd üle selles valguses, et sa oleksid just äsja oma poisi vanematele sellise raseduse”nalja” teinud ja veel öelnud, et tegid seda selleks et näha nende reaktsiooni? Kas siis sa ka võtaksid omale õiguse nende vastu okast hinges kanda?

Tüdruk tegi seda nalja ikka poisi teadmisel. Poiss ka ei kiirustanud kohe vastama, et see nali. Nad tahavad ju hirmsasti kodu mängida ja vist arutasid omavahel, mis saaks kui kogemata rasedaks jääks  ja tekkis selline jabur mõte olukorda testida. Ma oleks vastupidiselt teemaalgatajale KOHE õhtul selle näost näkku selgeks rääkinud, et miks selliseid nalju ei tehta.

+12
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.10 11:09; 01.11 10:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Asi on selles, et keelamise ja kasvatamisega on TA juba hiljaks jäänud, enam ei ole mõtet sellel teemal sõna võtta, et teismeline ei too pruuti koju elama. Pruut juba elab seal, tuleb vaid panna reeglid paika, istute lihtsalt maha ja räägite elukorralduse läbi. Mingi karjumine isa poolt või ema sõnavõtud siin ei aita.  Eneriajoogi joomist ei saa üle 16 aastasel keelata. Samuti peategi leppima, et poeg on juba suur ja temal oma elu.

Minu poeg tõi pruudi koju, kui oli 20. Loomulikult võtsime ta spa’sse kaasa ja käisime koos söömas jne. Neiu väga soovis enda eest maksta, aga tegime selgeks, et meie kutsusime, meie maksame.

 

+7
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.10 08:31; 31.10 11:13; 31.10 13:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui “lapsed” on nii tegijad, et paarielu elavad, siis oleks aeg ju ka OMA kodu rajada, vanematekodu on siiski VANEMATE kodu ja nemad ei pea sinna kedagi võõrast sisse laskma, kui ei taha. Ei saa olla nii, et kui vaja sängi jagada, siis on hirmus täiskasvanud, aga kui vaja täiskasvanu kohustustega silmiti seista, siis ühtäkki lapsed ja “see on tema kodu ka”.

Sest eluülikooli emmede arvates, kelle varajase noorusaja pöörased seiklused neid tänagi muigama panevad, ei tee teismelised midagi valesti, nad ju ainult seksivad, mis selles halba saab olla? Kodus, oma voodis olevat ikka palju mugavam, kui võõrad seal ei tolgenda. Kui ruumi on, siis miks mitte, emme saab teha teises toas romantikat. Hooliv, eluülikooli emme ostab vajalikud vahendid ja küsib, kas raha on energiajookide, mokatubaka jaoks juurde vaja? 15-17 aastased on nende arvates juba suured inimesed, ise vastutavad, ise teavad, mis teevad ja täiesti arusaamatu ja ebaõiglane on mitte lubada ööseks oma koju teisi teismelisi.

Täitsa õiged tähelepanekud!

Kusjuures teismelised armunud on sageli seksi asjus väga ninakad, kuid aasta-pooleteise pärast veab miski alt ja siis on titt majas. See aga teeb noore emme valikud palju raskemaks, isegi kui emapalk näib ahvatlev.

Eluülikooli emad muidugi paljunevad koos sigimiseas südamest südamesse suhtega tütardega võidu. Paljulapseliste toetused on ju päris head. Igas kogukonnas on vähemalt üks taoline pesakond olemas.

 

+9
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.10 14:31; 31.10 11:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olin selline teismeline nagu Sinu poja tütar. Tänan jumalat, et minu poisi vanemad meil nende juures “pereelu” elada lubasid. Ega armastus siis kohta ei küsi, kui te ei luba neil teil koos olla, siis küll leiavad teise koha, kus koos ööbida.

Haige! Nii oli vaja alaealisena seksima hakata? Ei olnud võimalik oodata ja niisama käia?

+15
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.10 12:38; 31.10 11:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Asi on selles, et keelamise ja kasvatamisega on TA juba hiljaks jäänud, enam ei ole mõtet sellel teemal sõna võtta, et teismeline ei too pruuti koju elama. Pruut juba elab seal, tuleb vaid panna reeglid paika, istute lihtsalt maha ja räägite elukorralduse läbi. Mingi karjumine isa poolt või ema sõnavõtud siin ei aita. Eneriajoogi joomist ei saa üle 16 aastasel keelata. Samuti peategi leppima, et poeg on juba suur ja temal oma elu.

Minu poeg tõi pruudi koju, kui oli 20. Loomulikult võtsime ta spa’sse kaasa ja käisime koos söömas jne. Neiu väga soovis enda eest maksta, aga tegime selgeks, et meie kutsusime, meie maksame.

Ma sellega päris ei nõustuks. Esiteks ei ole see “loomulik”, et ma pean maksma kõiki arveid lisainimese eest, kui mul ei ole selleks raha planeeritud. Ma ei saa oma peregagi spaades ja restoranides käia, sest ei saa seda endale lubada. Tore, kui keegi saab, aga ei maksa seda teistele presenteerida kui mingit normi või loomulikkust. Ja selline neiu, kes saab aru vajadusest ennast maksma pakkuda, ongi ilmselt väga normaalne ja kui rahaliselt võimalik, miks mitte teda oma perre võtta. Kui aga sissekolija hakkabki seda eeldama, et nüüd käivad asjad tema järgi, siis vaevalt seda keegi taluda tahab. Samuti on suur vahe, kas pruudi toob koju 20-aastane või alaealine ja veel ilma igasuguse hariduseta õpilane, kes saab peret mängida vaid vanemate kulu ja kirjadega.

Teiseks. Kasvatada ei ole kunagi hilja, sest just praegu on ju selline olukord tekkinud ja seega on just praegu õige aeg sel teemal n-ö kasvatama asuda. Miks oleksin pidanud seda teemat varem tõstatama? Pole põhjust hakata 10-aastasega rääkima, missugused reeglid kehtivad siis, kui ta teismeliseks saab ja pruudi koju toob. Nüüd tõi, nüüd räägimegi. Reeglite seadmine ongi kasvatuse üks osa. TA mure on pigem selles, et ta eriti ei julge reegleid seada.

Jah, muidugi ei saa ma võõrale inimesele öelda, kas ta tohib juua energiajooki või misiganes asja. Küll aga saan ma öelda, et seda ei tehta minu kodus – see tähendab ka, et ma ei taha seal näha tühje pudeleid. Sama asi võib käia kõige kohta. Olgu see suitsetamine, alkoholitarbimine, loomapidamine, veganlus vmt. Kui minu majas ei suitsetata, lemmikloomi ei peeta (või vastpidi – just peetakse, neiuke aga on allergiline) või taimetoiduajupesu ei tehta, siis nii ongi. Igasugu neiukesed järgivad minu reegleid või leiavad endale sobivamad elamistingimused.

Olen ka nõus siin eelnevalt kommenteerinud õpetajaga, et ilmselt need armunud õppetööga küll ei tegele. Ma soovitaksin TA-l üle vaadata, mis seis üldse kooliga on. Kahjuks vanemad tavaliselt ei teagi, mis toimub, sest küsimise peale öeldakse ju alati, et kõik on korras. Kui aga hakatakse lapsukest välja viskama, siis on vanemad šokis, aga lohel jääb veel õigust ülegi, sest “tema on ju juba suur inimene ja ise teab, mis teed ja üleüldse otsib töö ja hakkab kallimaga koos elama”. Mhmhh.

+8
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui “lapsed” on nii tegijad, et paarielu elavad, siis oleks aeg ju ka OMA kodu rajada, vanematekodu on siiski VANEMATE kodu ja nemad ei pea sinna kedagi võõrast sisse laskma, kui ei taha. Ei saa olla nii, et kui vaja sängi jagada, siis on hirmus täiskasvanud, aga kui vaja täiskasvanu kohustustega silmiti seista, siis ühtäkki lapsed ja “see on tema kodu ka”.

Sest eluülikooli emmede arvates, kelle varajase noorusaja pöörased seiklused neid tänagi muigama panevad, ei tee teismelised midagi valesti, nad ju ainult seksivad, mis selles halba saab olla? Kodus, oma voodis olevat ikka palju mugavam, kui võõrad seal ei tolgenda. Kui ruumi on, siis miks mitte, emme saab teha teises toas romantikat. Hooliv, eluülikooli emme ostab vajalikud vahendid ja küsib, kas raha on energiajookide, mokatubaka jaoks juurde vaja? 15-17 aastased on nende arvates juba suured inimesed, ise vastutavad, ise teavad, mis teevad ja täiesti arusaamatu ja ebaõiglane on mitte lubada ööseks oma koju teisi teismelisi.

Täiesti mööda paned.
Mina olin küll napilt-napilt 18 täis, kui mu peika mu vanematekoju käima hakkas, aga põhimõtteliselt sama vana kui TA laps, st ikkagi lapsestaatuses – tööl ei käinud veel, vaid vanemate rahakoti peal, lõpetasin keskat / läksin ülikooli just. Mul on haritud vanemad, kes ei teinud sellest, et mul ühtäkki külaline on, kes meil ka ööbib, mitte mingit numbrit. Ei kutsunud meid köögilaua taha “rääkima”, ei esitanud väljakolimisultimaatumeid, ei survestanud mind peikaga aja veetmise asemel hoopis emme-issiga loomaaeda minema vms. Nad austasid minu valikut, seda, et ma olen (kohe) täiskasvanuks saamas, minu õigust leida kaaslane ja turvaliselt katsetada koos olemist-elamist, selle asemel et survestada mind kohe peika tekkides kodust lahkuma, ühist eluaset üürima vms (mis olnuks ju hoopiski selge tõuge liiga vara pereelu alustama ja märksa ebakindlam valik).

Algul veetsime aega minu või poisi lapsepõlvekodus, käisime teineteise peredega koos emma-kumma maakodus jne, ja kui peika ülikooliga poole peal oli, kolis ta lõplikult meile (mu perel oli suurem maja) ja hakkas ülikooli kõrvalt tööl käima ning muidugi panustas siis ka eluaseme ülalpidamisse minu ja enda osa (mina käisin ülikoolis ja selle kõrvalt tänu vanemate ja mehe toele ööle minema ei pidanud). Veel mõned aastad hiljem abiellusime, kolisime omaette elama, saime lapsed. Nüüd, mituteist aastat hiljem, on mu vanemad pensionärid ja ehitame neile väikest maja OMA kodu lähistele, et nad saaksid suurest linnakodust loobuda, kui enam ei jaksa sellega hakkama saada ja vajavad kellegi abi.

Ma tahan selle pika jutuga öelda, et häid suhteid saavutatakse harva ultimaatumeid esitades ja kellegi kõige tugevamatest tunnetest üle sõites. See, et peaaegu täiskasvanud laps mingil hetkel kellessegi armub ja vastuarmastust leides ka ihu ja hingega selle armumise objektiga pidevalt koos olla tahab, on loomulik. On vanema valik, kas ta sellel hetkel lükkab last endast teadlikult veelgi eemale või annab lapsele ja ta kaaslasele aega ja ruumi. Ma ei tea, kas ma oleks nii edukalt keskkooli ja ülikooli lõpetanud, kui vanemad oleksid meid mehega välja visanud, oma elu peale surunud. Ja ma ei tea, kas minu ja ema-isa vahel oleksid siis nii soojad suhted, millest võidavad kokkuvõttes KÕIK osapooled – mitte ainult need äkitselt seksima hakanud noored.

+9
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.10 20:46; 31.10 12:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Algul veetsime aega minu või poisi lapsepõlvekodus, käisime teineteise peredega koos emma-kumma maakodus jne

No vot, emma-kumma, aga oled sa kindel, et see oleks nii idülliline olnud, kui kogu aeg oleks ühe juures käidud ja tema vanemate leivakoti peal elatud? Ja mitu korda te nalja pärast emma-kumma vanematele ütlesite, et ootate last?

+18
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.10 07:00; 31.10 12:50;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 71 )


Esileht Pereelu ja suhted Teismeliste häiriv armuelu