Esileht Pereelu ja suhted Teismeliste häiriv armuelu

Näitan 11 postitust - vahemik 61 kuni 71 (kokku 71 )

Teema: Teismeliste häiriv armuelu

Postitas:

Asi on selles, et keelamise ja kasvatamisega on TA juba hiljaks jäänud, enam ei ole mõtet sellel teemal sõna võtta, et teismeline ei too pruuti koju elama. Pruut juba elab seal, tuleb vaid panna reeglid paika, istute lihtsalt maha ja räägite elukorralduse läbi. Mingi karjumine isa poolt või ema sõnavõtud siin ei aita. Eneriajoogi joomist ei saa üle 16 aastasel keelata. Samuti peategi leppima, et poeg on juba suur ja temal oma elu.

Minu poeg tõi pruudi koju, kui oli 20. Loomulikult võtsime ta spa’sse kaasa ja käisime koos söömas jne. Neiu väga soovis enda eest maksta, aga tegime selgeks, et meie kutsusime, meie maksame.

Teiseks. Kasvatada ei ole kunagi hilja, sest just praegu on ju selline olukord tekkinud ja seega on just praegu õige aeg sel teemal n-ö kasvatama asuda. Miks oleksin pidanud seda teemat varem tõstatama? Pole põhjust hakata 10-aastasega rääkima, missugused reeglid kehtivad siis, kui ta teismeliseks saab ja pruudi koju toob. Nüüd tõi, nüüd räägimegi. Reeglite seadmine ongi kasvatuse üks osa. TA mure on pigem selles, et ta eriti ei julge reegleid seada.

Mina rääkisin kohe, et nii kaua kui õpite koolis – siis pruudid meile elama ei koli. Minu kasvatus oligi selline, et koolilapsed elavad oma vanemate juures, mingit perekonna mängimist ei toimu.  Seega tõi poeg pruudi koju juba täisealisena ja vaid korraks ööbima, seega ei ole ta minu ülalpidamisel. Spa ja söögi tegin neile välja, kuna ise kutsusime. Jah, meie rahaline olukord võimaldab seda.

Aga see rong on juba läinud, et hakata nüüd rääkima põhimõtetest, et alaealised ei koli kokku, kui pruut elab juba ammu majas.

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.10 08:31; 31.10 11:13; 31.10 13:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olin küll napilt-napilt 18 täis, kui mu peika mu vanematekoju käima hakkas, lõpetasin keskat / läksin ülikooli just

18-aastane on täisealine ja alla selle vanusepiiri on tegemist alaealisega, kelle eest vastutavad vanemad. 18-19-aastastel on enamasti juba läbitud keskkool või kutsekool. TA poeg on alaealine ja alles õpib kutsekoolis ja arvestades tüdruku huvi nt alkoholi vastu ja kummalisi nalju, siis on oht, et neil mõlemal võib jääda kool pooleli. Keegi pole neil keelanud omavahel suhelda ja läbi käia, aga nemad tahavad igapäevaselt poisi vanemate juures ööbida ja elada lastetoas täiskasvanute elu. Kui on suur armastus, siis ei tohiks olla probleem, lõpetada kõigepealt kool, otsida töö ja alles siis hakata koos elama, kui on ainult kirg, siis on kindlasti ka suhe kohe läbi, kui jäävad ära igapäevased koos ööbimised ja elamine vanemate kulul. Kõik paarina elavad tudengid ei käi ka tööl ja ei oma sissetulekut, aga on otsuste tegemisel arukamad ja neil on õppimise ja elus hakkamasaamise vastu suurem huvi ja tahe.

+13
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 30.10 10:35; 30.10 12:49; 30.10 13:46; 31.10 08:30; 31.10 13:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Las kolib siis kohe. Miks oodata omaette kolimisega kui kooli ühikast on leitud eluarmastus ja 2 kuud hiljem on selge, et teised tema jaoks välistatud. Vahet pole, et joob energiajooki. Pigistame silma kinni, muidu jääb veel vanapoisiks, nii jah? Ma esiteks kruviks selle pudeli lahti ja nuusutaks, mis kamüüse seal pudelis tegelikult üldse on ja kuidas ei pea tüdruk küsima, kas vanematele meeldib tema ööbimine seal nende juures ja miks ei julge keegi kellegagi ausalt rääkida? Poeg ja tüdruk tuleb koos ette võtta. Mis plaanid on neil teineteisega ja mis on selle tegevuse eesmärk? Minule tundub see küll üsna ühene, aga vaja oleks kuulda ka noorte suust. Kui kinnitavad, et ongi ühine tulevik ja plaanid, tuleb see tüdruk omaks võtta, aga praegu puudub ju selgus.

Edu sellise kasvatusstiili puhul siis. Mul olid täpselt sellised vanemad nagu sina ja tulemuseks sisuliselt null suhtlust juba 11 aastat

+14
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olin selline teismeline nagu Sinu poja tütar. Tänan jumalat, et minu poisi vanemad meil nende juures “pereelu” elada lubasid. Ega armastus siis kohta ei küsi, kui te ei luba neil teil koos olla, siis küll leiavad teise koha, kus koos ööbida. TA tundud oma lapsest hoolivat, seega on Sulle oluline, et Su lapsel oleks kõik hästi ja turvaline. Sinu pilgu all kodus ongi. PJa kui poeg on juba avastanud vastassoo võlud, siis anna ta nö vabaks, ei ole temast enam perega spaatajat, vaid pigem tahab tüdrukuga koos olla. Laske neil nv rahus teil toimetada ja minge ülejäänud perega puhkama. Eks nooremale lapsele tulebki selgeks teha, et vend on suureks kasvanud ja oma elu peal, kui noorem kaasa tulla ei taha, las läheb vanaema juurde nt-ks ja teie mehega tehke romantikat.

Vahest võite ju poja koos pruudiga kuskile kaasa kutsuda ja äkki saate suhteis omavahel soendada. Iseenesest peab teil juba usalduslik suhe olema, kui sellist raseduse nalja tehti…kui see ikka oli nali!?

Jeebus.

‘Oma elu peal’ tähendab siis seda, et vend okupeerib oma vanemate ja noorema venna/õe kodu ja hakkab seal oma 2 kuud tagasi leitud eluarmastusega laiama, muu pere aga kadugu pagendusse ja vaadaku ise, kus ja mismoodi nädalavahetusi veeta, et mitte jumalapärast kodus olla ja ‘oma elu peal’ olevale vennale jalgu jääda?

+17
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.10 07:14; 30.10 07:34; 01.11 09:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Poleks küsimustki. Sellise nalja teinud isik ei tuleks enam iialgi minu kodu ja ma ei räägiks enam temaga silpigi. FBks oleks ta poole sekundiga kadunud.

Ma ei saa aru, mis toimub. Keegi võõras kolib minu koju minult küsimata ja kõik. Mida hekki?

+14
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas nooremal lapsel ka pole oma sõpru kellega aega veeta? Jutust jäi mulje, et vanemal poisil pole. Seega pole vist kunagi tema sõpru kodus käinud aega veetmas? Ja nüüd on tüdruk seal 2 kuud olnud ja juba häda?

Kui poiss oli ennem tore ja abivalmis, siis peaks ta aru saama, et enda järelt tuleb koristada ja süüa teha ise oma külalisele, muusikat kuulatakse vaikselt jne. Loomulikult ei pea teised neid teenindama.

Kuskile spaasse võtaks tüdruku kaasa. Võite ka rabamatkale minna, see ju tasuta. Noorem laps näeb, et tulevikus võib ka tema oma pruudi koju tuua.

+7
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.10 11:09; 01.11 10:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma võin olla ja olen olnud tolerantne (3 poega, olen pruute näinud ja on meil ööbinud), kui see raseduse nali on täiesti üle mõistuse, seda üks normaalne inimene ei tee. See ju sihilikult, planeeritud, korraldatud “nali”, mitte ehmatus, et äkki…

+16
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas see ” nali” siis lavastati? Punase vildikaga miinusele pluss peale või kuidas? Äkki see tütarlaps on ikkagi rase?!

0
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.10 23:30; 02.11 01:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Punase vildikaga miinusele pluss peale või kuidas?

Jah, sest netis pole ju ainsatki rasedustesti fotot. Püha müristus, on ikka kaader koos.

+17
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 31.10 03:43; 02.11 06:49; 06.11 01:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga see rasedusenali oli inetu, kui see ikka nali oli. Selliste asjadega nalja ei tehta. Aga äkki oli see abipalve? Nad tahtsid Su reaktsiooni näha ja kuna see oli nii negatiivne, siis….

Kustotsst teemaalgataja reaktsioon negatiivne oni? Ma leian, vastupidi, et vägagi positiivne ja toetav oli, pakkus, et paneb arstile aja ja läheb kaasa, andis tervisealast nõu. Mis sinu arust positiivne reageering oleks, kui alaealise poja alaealine tüdruksõber rasedusest teatab? “Lõpuks ometi” või mis?

+13
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 31.10 03:43; 02.11 06:49; 06.11 01:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui “lapsed” on nii tegijad, et paarielu elavad, siis oleks aeg ju ka OMA kodu rajada, vanematekodu on siiski VANEMATE kodu ja nemad ei pea sinna kedagi võõrast sisse laskma, kui ei taha. Ei saa olla nii, et kui vaja sängi jagada, siis on hirmus täiskasvanud, aga kui vaja täiskasvanu kohustustega silmiti seista, siis ühtäkki lapsed ja “see on tema kodu ka”.

Sest eluülikooli emmede arvates, kelle varajase noorusaja pöörased seiklused neid tänagi muigama panevad, ei tee teismelised midagi valesti, nad ju ainult seksivad, mis selles halba saab olla? Kodus, oma voodis olevat ikka palju mugavam, kui võõrad seal ei tolgenda. Kui ruumi on, siis miks mitte, emme saab teha teises toas romantikat. Hooliv, eluülikooli emme ostab vajalikud vahendid ja küsib, kas raha on energiajookide, mokatubaka jaoks juurde vaja? 15-17 aastased on nende arvates juba suured inimesed, ise vastutavad, ise teavad, mis teevad ja täiesti arusaamatu ja ebaõiglane on mitte lubada ööseks oma koju teisi teismelisi.

Täiesti mööda paned.

Mina olin küll napilt-napilt 18 täis, kui mu peika mu vanematekoju käima hakkas, aga põhimõtteliselt sama vana kui TA laps, st ikkagi lapsestaatuses – tööl ei käinud veel, vaid vanemate rahakoti peal, lõpetasin keskat / läksin ülikooli just. Mul on haritud vanemad, kes ei teinud sellest, et mul ühtäkki külaline on, kes meil ka ööbib, mitte mingit numbrit. Ei kutsunud meid köögilaua taha “rääkima”, ei esitanud väljakolimisultimaatumeid, ei survestanud mind peikaga aja veetmise asemel hoopis emme-issiga loomaaeda minema vms. Nad austasid minu valikut, seda, et ma olen (kohe) täiskasvanuks saamas, minu õigust leida kaaslane ja turvaliselt katsetada koos olemist-elamist, selle asemel et survestada mind kohe peika tekkides kodust lahkuma, ühist eluaset üürima vms (mis olnuks ju hoopiski selge tõuge liiga vara pereelu alustama ja märksa ebakindlam valik).

Algul veetsime aega minu või poisi lapsepõlvekodus, käisime teineteise peredega koos emma-kumma maakodus jne, ja kui peika ülikooliga poole peal oli, kolis ta lõplikult meile (mu perel oli suurem maja) ja hakkas ülikooli kõrvalt tööl käima ning muidugi panustas siis ka eluaseme ülalpidamisse minu ja enda osa (mina käisin ülikoolis ja selle kõrvalt tänu vanemate ja mehe toele ööle minema ei pidanud). Veel mõned aastad hiljem abiellusime, kolisime omaette elama, saime lapsed. Nüüd, mituteist aastat hiljem, on mu vanemad pensionärid ja ehitame neile väikest maja OMA kodu lähistele, et nad saaksid suurest linnakodust loobuda, kui enam ei jaksa sellega hakkama saada ja vajavad kellegi abi.

Ma tahan selle pika jutuga öelda, et häid suhteid saavutatakse harva ultimaatumeid esitades ja kellegi kõige tugevamatest tunnetest üle sõites. See, et peaaegu täiskasvanud laps mingil hetkel kellessegi armub ja vastuarmastust leides ka ihu ja hingega selle armumise objektiga pidevalt koos olla tahab, on loomulik. On vanema valik, kas ta sellel hetkel lükkab last endast teadlikult veelgi eemale või annab lapsele ja ta kaaslasele aega ja ruumi. Ma ei tea, kas ma oleks nii edukalt keskkooli ja ülikooli lõpetanud, kui vanemad oleksid meid mehega välja visanud, oma elu peale surunud. Ja ma ei tea, kas minu ja ema-isa vahel oleksid siis nii soojad suhted, millest võidavad kokkuvõttes KÕIK osapooled – mitte ainult need äkitselt seksima hakanud noored.

No ma ei tea…
Meil kaheküneaastane poeg tõi meie kolmetoalisse korteriise pruudi, kes seitsmest päevast vähemalt viiel meil elab, sööb, joob ja magab, peseb ja kuulab muusikat.

Mina küll ei taha oma kõrges vanaduses – 58 – enam kodu ja sissetulekuid noortega jagada, ja ega minu arvates see just õige polegi.

Ka minul on õigus oma elule ja rahule, segamatule seksile ja sissetulekute oma äranägemise järgi kulutamisele.

 

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 61 kuni 71 (kokku 71 )


Esileht Pereelu ja suhted Teismeliste häiriv armuelu