Esileht Koolilaps Teismeliste jututeemad

Näitan 6 postitust - vahemik 31 kuni 36 (kokku 36 )

Teema: Teismeliste jututeemad

Postitas:
Kägu

See on normaalne osa elust ja ära kuulama peab kõiki, aga kaal ja autoriteet on neil arvamustel ikkagi teine ja sellest võiks laps ikka aru saada.

Ma nii ei arva. Maailm on väga palju muutunud sellest ajast, kui eelmine põlvkond noor oli. Ei pea alati see arusaaja ja nõustuja pool olema laps. Vanemate arvamus pole igal juhul õigem. Tõeliselt tark on ju see, kes suudab alati kunagi  omaks võetud dogmades kahelda. Kui lapsevanem peab end targaks ja kogenuks, siis peaks ta suutma ka enda tõekspidamistes kahelda ja arvestada lapse argumentidega.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nooruk võiks ju aru saada, et eriarvamused on normaalne ja hädavajalik osa elust. Samas tema roll munana on siiski kana austada. Jää oma arvamuse juurde, aga ära mine vanema ja kogenuma juurde oma tarkustega hüppama. Sõnade tonaalsus ja tähendus muutub ajas ning laps võib ju kasutada neid sõnu, mida tahab, aga vanemale inimesele sõnu suhu  toppida on igal juhul nõme.

On ilmselge, et vanemal põlvkonnal on mingisuguseid iganenud arusaamu ja see võib tekitada konflikte. Üks ei vääri rohkem lugupidamist kui teine lihtsalt oma vanuse pärast. Ka vanem peab nooremat austama, see ei käi ainult ühtpidi. Ja kellegi sõna ei pea peale jääma sellepärast, et ta on vanem. Tark inimene aktsepteerib eriarvamusi, mitte ei hakka teisi kangekaelselt ümber veenma või viimases hädas oma autoriteediga vehkima (kui pead seda tegema, pole sul seda nagunii).

Kui on näha, et argumentatsioon ei vii kuskile, kumbki pool jääb oma arvamuse juurde, siis tuleb seda tunnistada ja sellel teemal rohkem mitte diskuteerida. Ma saan ka oma pereliikmetega muidu läbi, aga kui keegi hakkab mingisugustel uhhuu-teemadel (mingid vandenõuteooriad jne) rääkima, siis ma ütlen kohe, et vahetame plaati. Paar korda olen juba ära kuulanud, võimaluse andnud, ärritunud selle lolluse peale ja edaspidi lihtsalt öelnud, et väldime seda teemat. Meil on palju muid ja toredaid asju, millest rääkida.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selle homoteemaga on ka meie peres nii, et vanavanemad (70+) suhtuvad põlastuse ja hukkamõistuga. Meie (50 kandis) suhtume küll tolerantselt, aga kohati ka huumoriga – st teeme vahel ka lolli nalja sel teemal. Aga noored, st meie laste põlvkond, võtavad seda väga tõsiselt ja nende kuuldes ei saa ka nalja teha.

Meie näiteks rääkisime ka sel teemal ja saime tulemuseks, et noorim on kõige suurem vastaline, mees on selline pooleldi nõus ja mina pooldan täiesti vaba suhtumist.  Rääkisime , põhjendasime oma seisukohti ja jäime kõik oma juurde.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selle homoteemaga on ka meie peres nii, et vanavanemad (70+) suhtuvad põlastuse ja hukkamõistuga. Meie (50 kandis) suhtume küll tolerantselt, aga kohati ka huumoriga …

Meie näiteks rääkisime ka sel teemal ja saime tulemuseks, et noorim on kõige suurem vastaline, mees on selline pooleldi nõus ja mina pooldan täiesti vaba suhtumist.

..Millega “nõus”? Mille vastaline?

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Rääkimise teema on ka huvitav põlvkondade vahel. Nt mu vanemad on väga jäigad homoteemas. Ja seda on ka mu lapsed. Ühed arvavad et see on haige, ebanormaalne. Teine põlvkond on selle suhtes tolerantne. Aga mõlemad on oma arvamuses kindlad. Kuidas te oma peredes räägite ilma tülli minemata eri arvamustest ja seisukohtadest? Praegu ma siin küll loen et te arutate maailmailmaasju ja olete ilmselt ühel meelel. Aga kui pole? Kui arvamused on nii erinevad, et pererahu säilimiseks on parem mõnd teemat üldse vältida

Mul ema on konservatiiv. Ja vahest lastelaste a rääkides tulevad ka homo ja neegri teemad. Mul lapsed 18 nüüd aga juba varem neile ei meeldinud, kui kasutati sõna neeger. No ja kui nad vanemaga poliitikast jne rääkima hakkavad, siis mingi hetk ms küll ütlen, et kuulge, vahetage teemat.

Selle homoteemaga on ka meie peres nii, et vanavanemad (70+) suhtuvad põlastuse ja hukkamõistuga. Meie (50 kandis) suhtume küll tolerantselt, aga kohati ka huumoriga – st teeme vahel ka lolli nalja sel teemal. Aga noored, st meie laste põlvkond, võtavad seda väga tõsiselt ja nende kuuldes ei saa ka nalja teha.

Aga sinu kuuldes võib “nalja” teha, et kõik keskealised naised on lollid või vanaaegsed või hoopis Karenid?

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Karenid on ka noored naised.

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 31 kuni 36 (kokku 36 )


Esileht Koolilaps Teismeliste jututeemad