Esileht Pereelu ja suhted Teismeliste ohjeldamatu söömine

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 52 )

Teema: Teismeliste ohjeldamatu söömine

Postitas:

Ei oska seda teemat mujale panna, sest see on meie pere probleem ja kõik päevad juba keerlevad selle ümber.
Meil suur pere, 2 teismelist ja 2 alla 3-aastast. Mees töötab täiskohaga, mina 0,5 koormusega. Elame linnas ja eramajas. Suuremad lapsed on 11 ja 12, tüdrukud. Reaalselt söövad meid paljaks. Ma ei räägi isegi rämpstoidust, sest taskuraha on piiratud. Rämpsu saavad nii palju kui mõni sõber külakostiks toob.
Aga probleem siis selline, et soe toit ei kõlba. Kõht pole tühi vms, aga süüakse kõike muud. Päts saia ja latt vorsti päevas. Koju ei saa enam midagi varuks osta, sest see kaob kohe. Mina ja mees oleme normaalkaalus ja tütred paisuvad. Mõlemad 160-162cm ja 68-70kg. Riidesuurus 42. Olen lastega rääkinud, nad vähendavad koguseid ega saa aru, et palju söövad. Perearst on ka rääkinud tervislikust toidust. Null. Täna lõpuks ka mees ägestus, sest tema proteiinibatoonid on ära söödud.
Puuviljad, tomatid, riisigaletid, jogurtid, kohukesed, sai, leib, helbed, juust jms ei püsi üldse. Piima juukakse 2l päevas.
Minu enda kiiks on see, et joon nädalas 2l coca zerot, aitab magusavajadust rahuldada. See juuakse ka ära. Väidavad, et võtsid ainult lonksu. Käin üle päeva poes ja arve 50€, suvega on asi hulluks läinud ja enam ei suuda. Kas teil on mingit lahendust pakkuda?
Soe toit on vähemalt 2x päevas. Seda nokitakse. Mees peidab oma toitu, aga no nii jabur see ka ju olla ei saa.

+16
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.08 22:46; 15.08 12:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ju siis ise olete ära hellitanud ja lubanud snäkke süüa. Ärge muud koju ostke, kui ainult sooja toidu materjal.

+40
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

….

….Päts saia ja latt vorsti…. proteiinibatoonid on ära söödud.

….riisigaletid, jogurtid, kohukesed, sai, helbed..

…. 2l coca zerot….
.

Röägid, et rämpstoitu nad ei söö. Noppisin aga sinu jutust välja justnimelt need rämpstoidud, mida EI pea koju ostma. Sinul kui emal on võimalus lastele ikkagi tervislikku toitu pakkuda ostes koju ainult korralikke toiduaineid. Teismelistel lastel ON kohutav söögiisu – ka mul on kodus üks selline. Samas aga kui ta endal ei ole võimalik poodi minna või kodus kapis mingit rämpsu ei ole, siis sööb ta meiega koos laua taga kenasti. Jah, summa, mis kulub toidu peale on märksa suurem, kui varem aga selline see nende kasvuaeg ongi. Osta koju juurvilja (vähem puuvilja), saia asemel ainult leiba jne. Üks nipp, mis minu laste snäkkimisega on aidanud – juurviljad tuleb ära koorida, lõigata ja valmis lauale panna. Siis söövad nad neid parema meelega.

+40
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks nipp, mis minu laste snäkkimisega on aidanud – juurviljad tuleb ära koorida, lõigata ja valmis lauale panna. Siis söövad nad neid parema meelega.

Mul on teismelistega samamoodi, et nahka pannakse see, mis kergemini kätte tuleb, ja kui porgandikang on laua peal, aga küpsis sahtlis, siis on selleks porgand.

Raske saab olema teemaalgatajal oma teismelisi veenda, et nood peavad sööma ainult sooja toitu, kuni vanemad salaja maiustavad. Natuke rohkem isiklikku eeskuju äkki, mitte ainult “käige mu sõnade järgi”?

+33
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.08 23:00; 14.08 19:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga tee muudatus- hakka ostma mõnda muud juustu ..Emmental ntx. Mis pole just kõige meeldivama maitsega, maitsestamata jogurtit, helveste asemel müsli,mis on palju toitvam,piima asemel keefir, vorsti asemel kappi tomatid,kurgid,paprika.Kohukesi ei osta- võta parem kodujuustu leivale panemiseks.
Küll hakkab soe toit ka maitsema.
Kas sööte terve perega koos või näksib igaüks vastavalt siis kui nälg on?

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle tundub, et teemaalgataja peres ei ole asi lihtsalt selles, et lapsed ealistest “iseärasustest” tulenevalt on suure isuga, vaid reaalselt ju selekteeritakse just selliseid toiduaineid, mis üle tarbimisel selgelt paisutavad.

Esiteks – kas kodus pakutavad toidud on maitsvad? Mina olen töötanud lasteasutuses ja mõnel päeval sõid meil ka teismelised pätsi saia ja lati vorsti, sest nad ei tahtnud lihtsalt pakutavaid toite ja näljas ka ei olnud (olgem ausad, need ei maitsenud ka mulle, meil telliti toidud). Võib-olla peaks lastega menüüd läbi arutama, et mida võiks kodus rohkem pakkuda. Muidugi ei saa iga päev pitsat vms teha, aga toit võiks ikkagi sööjatele maitseda. Mina ka näiteks kõike alati ei söö, kui mees süüa teeb, sest ma ei söö teatud toiduaineid.

Lisaks tõesti nagu ka keegi siin varasemalt mainis, siis on teil kodus ilmselt üsna palju selliseid toiduaineid, mida ei peaks niigi ülekaalus (kui mitte rasvunud) ja rämpsusõltuvusega lastele nina alla tooma. Sai, vorst, jogurtid, kohukesed.. Milleks? Osta siis nt maitsestamata jogurt ja pane toormoosi sisse. Ei ole vaja osta magustatud jogurteid. Igasuguseid tomateid ja puuvilju las nad söövad siis. Osta rohkem, kui tead, et need on minevam kaup. Lapsed kasvavad ja neil ongi teatud vanuses oluliselt suurem isu.

+19
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.08 23:34; 14.08 12:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis siin mõelda, kiirtoitu ei tohi koju osta, kui miskit ei seisa. Ega siis laste tervist ei saa tuksi keerata, põhjendusega, et nad söövad nii palju. Eriti kui kehakaaluga juba probleeme on. Laste kehakaal on ikka vanemate teha. Pätsi leiva ja lati vorsti asemel ( oled vaadanud, mida vorsti sisse pannakse ?) osta parem 5 kilo õunu koju. Kõhud täis ja kaal ei tõuse. Vitamiine saab ka.

+18
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Te ei saa loota et lapsed söövad tervislikult kui ise omale proteiinibatoone kohukesi ja vorsti ostate. See ei ole laste vastu aus. Nad on ainult lapsed ja tahavad sama mida teised kodus söövad.
Sööge terve perega ainult tehtud sooja sööki nii et muud polegi kodus. Kui on magustoidupäev siis olgu seda nii palju et igale ühele üks.
Mees võib keedumuna süüa batoonide asemel, palju tervislikum ka talle.
Snäkkideks valmista ette tükeldatud aedviljad ja veidi puuvilju. Paar korda päevas kontrolli üle et need lihtsasti kättesaadaval oleks. Asisemaks snäkiks sobivad keedetud munad. Täidavad pikaks ajaks kõhtu.
Piima pole ka vaja koju osta. Väikesed võivad piimasegusid juua ja suuremad ei vaja elamiseks piima. Piim on see toiduaine millega Aafrikas tüdrukuid enne abielu pontsakamateks nuumatakse.

+32
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.08 23:46; 14.08 17:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tuttav jutt, meil 2 teismelist ja ka söövad paljaks. Meil toimib see et kõik mis kellegile kuulub seal on kleepekas peal, aga sai, juust, vorst, sink, piim, mahl on kogu aeg otsas. Mingi porgandikangi peale ainult nuusutavad. Mune ostame 30 nädalaks. Meil ka poisid muidugi. Nö rämpstoitu meil pole aga kui nad mu proteiinibatoonid ära õgiksid läheks kohe väga vihaseks. Mis sèe kellegi asi on mida ma endale ostan, minu söök.
Viimati nägin kui noorim,17a, praadis 2 kanafileed, a la 500gr, lõunaks, siis 6 saiaviilu, siis, 4 juustuviilu, siis 4 tomatit, kurgiviile, salatit, majoneesi ja pistis kõik nahka. Ta on muide kõrend.
Õhtul muidugi nälg majas ja vahepeal veel käis midagi söömas. Vanem q9 võib keeta poti nuudleid singi ja juustuga js siis koos saiaga ära süüa. Mulle ei mahu pähe kuidas see kõik sisse läheb.
Oma näkse ostavad ise aga ega nad eriti ei raatsi.
Puuviljad lähevad ka kilode viisi.
Üleüldiselt kui siit loed näed kohe ära kellel tegelikult kodus õgivad teismelised või unistavad et nende teismeline porgandikange dipikastmega sööb või keedetud muna, kuna tal pole ISU sinu valmistatud asjade järgi ja kui päris füürer kodus pole siis pead muud moodi toime tulema.

+11
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.08 03:12; 14.08 03:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tuttav jutt, meil 2 teismelist ja ka söövad paljaks. Meil toimib see et kõik mis kellegile kuulub seal on kleepekas peal, aga sai, juust, vorst, sink, piim, mahl on kogu aeg otsas. Mingi porgandikangi peale ainult nuusutavad. Mune ostame 30 nädalaks. Neid siis praevad nii oma 4 korraga, peale juust, sink, vms asi.
Meil ka poisid muidugi. Nö rämpstoitu meil pole aga kui nad mu proteiinibatoonid ära õgiksid läheks kohe väga vihaseks. Mis sèe kellegi asi on mida ma endale ostan, minu söök.

Viimati nägin kui noorim,17a, praadis 2 kanafileed, a la 500gr, lõunaks, siis 6 saiaviilu, siis, 4 juustuviilu, siis 4 tomatit, kurgiviile, salatit, majoneesi ja pistis kõik nahka. Ta on muide kõrend.

Õhtul muidugi nälg majas ja vahepeal veel käis midagi söömas. Vanem q9 võib keeta poti nuudleid singi ja juustuga js siis koos saiaga ära süüa. Mulle ei mahu pähe kuidas see kõik sisse läheb.

Oma näkse ostavad ise aga ega nad eriti ei raatsi.

Puuviljad lähevad ka kilode viisi.

Üleüldiselt kui siit loed näed kohe ära kellel tegelikult kodus õgivad teismelised või unistavad et nende teismeline porgandikange dipikastmega sööb või keedetud muna, kuna tal pole ISU sinu valmistatud asjade järgi ja kui päris füürer kodus pole siis pead muud moodi toime tulema.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.08 03:12; 14.08 03:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

tee rohkem tööd või otsi tasuvam töö, mis muud ikka teha

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina jätaks senikaua kõik need jogurtid jms kraami hetkel üldse ostmata. Sai asenda sepikuga. Kui hakkavad korralikult ka sooja toitu sööma, hakkaks uuesti vaikselt võileivakraami ja muid snäkke koju ostma.

Meil ema ikka tavatses öelda, et kui soe toit ei kõlba, järelikult pole kõht tühi. Oli ise ka sellises vanuses suur võileiva söödik. Soe toit oli öääkk. Iseenesest ema tehtud toidud olid maitsvad.
Nüüd, kui mul omal laps on, siis ma mõistan väga hästi, miks ema pahandas, kui ei söödud.

Teed heast tahtest ja soovist söögi valmis ja siis mitte keegi ei söö. Ajab ikka vihaseks küll.
Kui ma enam koju kohukesi ja selliseid valmissnäkke ei ostnud, hakkas ka meie pere 5a normaalselt sooja sööki sööma. Võileiba ma talle ei keela aga kui söök hakkab just valmis saama, ei luba ma tal ennem võileiba võtta.

Saan aru, et teismelised võtavad kapist need toidud ise aga kui kapist muud peale sooja söögi võtta pole, siis ei saa nad ju ka pirtsutada. Küll suur nälg lõpuks ka sooja sööki sööma ajab.

+17
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vorst ja sai pole mingi söök, miks te seda ostate? Ostke toorest liha, kartulit, juurikaid, jahu, tange, pudruhelbeid jms.

+20
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tuttav jutt, meil 2 teismelist ja ka söövad paljaks. Meil toimib see et kõik mis kellegile kuulub seal on kleepekas peal, aga sai, juust, vorst, sink, piim, mahl on kogu aeg otsas. Mingi porgandikangi peale ainult nuusutavad. Mune ostame 30 nädalaks. Meil ka poisid muidugi. Nö rämpstoitu meil pole aga kui nad mu proteiinibatoonid ära õgiksid läheks kohe väga vihaseks. Mis sèe kellegi asi on mida ma endale ostan, minu söök.

Viimati nägin kui noorim,17a, praadis 2 kanafileed, a la 500gr, lõunaks, siis 6 saiaviilu, siis, 4 juustuviilu, siis 4 tomatit, kurgiviile, salatit, majoneesi ja pistis kõik nahka. Ta on muide kõrend.

Õhtul muidugi nälg majas ja vahepeal veel käis midagi söömas. Vanem q9 võib keeta poti nuudleid singi ja juustuga js siis koos saiaga ära süüa. Mulle ei mahu pähe kuidas see kõik sisse läheb.

Oma näkse ostavad ise aga ega nad eriti ei raatsi.

Puuviljad lähevad ka kilode viisi.

Üleüldiselt kui siit loed näed kohe ära kellel tegelikult kodus õgivad teismelised või unistavad et nende teismeline porgandikange dipikastmega sööb või keedetud muna, kuna tal pole ISU sinu valmistatud asjade järgi ja kui päris füürer kodus pole siis pead muud moodi toime tulema.

Kui sinu poisid on normkaalus, siis pole ju miskit nii hullu selles õgimises. Paraku aga on teemaalgataja tütred 11a ja 12a, 160-162cm ning 68-70kg. Nii noorte tüdrukute puhul on selliste numbritega tegemist ikkagi juba tugeva ülekaaluga (160cm juures oleks ~70kg ka täiskasvanu kohta palju). Kahju lihtsalt kui ühelt maalt on tüdrukud oma kehadega väga hädas või kannatavad teiste halvustamise all. Just see on minu arust siin see oluline koht, kus vanemad peaksid koduse toitumise ja toitlustamise hoolega üle vaatama ja vajadusel ka ise teatud toitudest loobuma, et lastele eeskujuks olla.

+16
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.08 23:34; 14.08 12:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelpool palju mõistlikke soovitusi ja mõtteid.
Ja olen ka seda meelt, et kui peres on kellelgi millegagi probleem, siis peab terve pere sellega võitlema. Alkohooliku nina ette ju napsi ei pane. Samamoodi ei osta ka saia ja muud, mida siin juba nimetatud oli. Kui on mehega vaja maiustada, siis teete seda töö juures.
Mul on teismeline poiss ja ta käib ise poes piima järel, sest ta ainsana tarbib seda. Piimaraha annan talle tšeki eest pärast tagasi (et ei küsiks raha ette ja ostaks selle eest igasugu jama). See ka väike nipp, kui tahate oma tüdrukuid rohkem liikuma ja vähem tarbima saada. Las tassivad seda piima käe otsas ise koju.
Peresõprade tüdruk oli ka meeletu saia armastaja (päts korraga näkku) ja nemad siis lõpuks ei ostnud lihtsalt saia koju. Olgem ausad – terve pere sellest ainult võidab, sest mingi Kirde sai küll mõistlike toiduainete hulka ei kuulu. Saavad ka väiksemad lapsed kohe omale paremad/õigemad toitumisharjumused.
Kohukesed, jogurtid ja igasugused snäkid kriipsutage poenimekirjast maha! Juba varem soovitatud nipp kasutusele võtta, et naturaalne jogurt ainult kappi, mida puuviljadega ise magustada.

+15
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.08 12:16; 14.08 15:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vorsti ja saia ära osta enam. Küsi, mida nad sooviksid süüa? On ju väga häid sooja toidu retsepte: grillitud kanatiivad, koivad, ahjuliha, isegi ahjukartulid, wokiroad. Küsi, milline soe toit neile peale läheb. Kohukesed ja jogurtid (magustatud) jätke ostmata. Müslit tehke ise koos: kaerahelbed, mesi, pähklid. Las söövad hommikuks. Rääkige nendega tõsiselt. Ja jah, normaalkaalus vanemad, kui tahavad ise maiustada, peidavadki oma maiustused ära. Kõik ühe eesmärgi nimel. Tüdrukutel on ca 10 kg ülekaalu ju!

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sooja sööki saad nad ehk sööma kui teed nii öelda vähem moodsa söögi.
Teismelised kipuvad sööma pigem keedukartulit kotletiga kui et pardifileed salatiga.
Soe söök võikski olla selline, mida nad saavad õngitseda ka söögivälisel ajal.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.08 13:04; 15.08 10:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil oli vanemate laste teismeeas külmikus alati suur potitäis kartuli- või makaronisalatit, keedukartulid praadimiseks ja mingi isetehtud “pikendatud” võileivakate (muna- või singivõi, juustumääre vms). Paljast sinki-juustu polnud mõtet hoida, kuna see saigi reaalselt kohe otsa ja kõht jäi ikka tühjaks.

Aga seda, et cola on ema oma ja proteiinibatoone sööb ainult isa, pole meie peres küll olnud. Kui osta, siis kõikidele soovijatele või siis hoida endale personaalseks söömiseks ostetu üldse teiste silme alt eemal.

Jogurteid ja kohukesi ei peaks üldse igapäevaselt külmikus olema, aga selle üle, et lapsed puuvilju ja tomatid söövad, saab minu meelest ainult rõõmu tunda. Saan aru, et pere suur ja toidu peale kulub palju, aga teil tundub vorsti, jogurti jms pealt kokkuhoiukoht täitsa olemas olevat.

+15
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma teeks ka menüü suurelt seina peale ja annaks väikse taskuraha nädala kohta. Võibolla siis vaatate koos e-selverist 8koostate koos sobiva menüü – igaüks paneb kirja nt 3 sooja toitu mida sooviks) ja igaüks nt saab panna 10 euri eest omale lemmikuid asju – mees batoone, sina coca ja tüdrukud ka midagi, ja teiste asju ei puutu, muidu jääd järgmine nädal oma 10 eurist ilma.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Veel üks asi, mida võib rakendada, kui pereliikmed kipuvad võileibu sööma selle asemel, et võtta sooja toitu või valmis toitu soojendamiseks: mitte osta viilutatud asju. Leib pätsina, juust käntsakana. Vorsti ei pea üldse ostma, pigem osta kilone tükk sealiha, ahjus valmis teha ja vajadusel seda leivale lõigata. Jube lihtne on teha võileib, kui viilud on siin-seal olemas, aga paneb ikka mõtlema, kui on vaja lõikelauda ja siis lõigata üht ja siis teist, liha kuskilt karbist või kausist välja koukida (määrib käed ära ja puha) jne. Ma olen seda nippi enda juures kasutanud, pigem küll kaalu hoidmise eesmärgil, aga vast aitab ka liigse võileivatamise korral. Kui kapist on lihtsam kulbiga toit taldrikule ja minutiks mikrosse panna, siis vast tehakse seda?

+12
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.08 12:16; 14.08 15:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära osta saia, kohukesi ega müslit. Need on otsast lõpuni suhkrut täis, pole vaja.
Müsli asemel kaerahelves, saia asemel leib kui hädasti ikka vaja on, kohukese asemel maitsestamata jogurt või kohupiim (see ju kah suht rasvane).
Tee koos lastega nädalamenüü ja käi poes harvem, toit tehke valmis koos. Aitavad hakkida- riivida – pesta, teevad salatit jm.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Külmikus tasuks hoida potiga või purgis suppi, ühepajatoitu, keedukartuleid, munaga praadimiseks, liha, juurvilju ja kui tuleb magusaisu, siis kisselli, riisi- või mannaputru vms. Kõik need täidavad kõhtu pikemaks ajaks. Koorega või majoneesiga salateid, kohukesi, jogurteid, batoonikesi, saia(kesi), juustu, vorsti võivad teismelised süüa lõputult, iga natukese aja tagant, kuigi kaloreid on neis palju ja ikka jääb tunne, et kõht on tühi.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Vorst ja sai pole mingi söök, miks te seda ostate? Ostke toorest liha, kartulit, juurikaid, jahu, tange, pudruhelbeid jms.

Mul tekkis sama küsimus. Vorst, kohukesed, sai … – milleks te selliseid asju koju ostate? Organismile vajalikke aineid on vähe, aga kaloreid liigagi palju.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paneksin omalt poolt väikse hoiatuse. Igaks juhuks. Mu tütar oli paar aastat tagasi sarnane. Palju hiljem sain alles teada, et tegemist ei olnud lihtsalt suure söömisega, vaid söömishäirega BED. Lapsel oli sisemuses hästi kehv olla ja lohutas ennast ülesöömisega. Praeguseks on olukord palju hullem ja tegemist teistsuguse söömishäirega 🙁

Igaks juhuks võiksid uurida, ega neil koolis kiusamisega probleeme pole vms.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minul tekkis küsimus kas vanemad tüdrukud on nii mehe kui naise lapsed või naisele jäänud eelmise ringi lapsed.
tunudb nagu neile pandaks kõik süüks. söövad kodus olevat toitu, on süüdi, ei söö lõunat on süüdi – mis sest et vanemad on ise ostnud koju rämpsu enne seda, on paksud, süüdi, mis sest et 11aastane ei saa ilma vanemate osaluse ja süüta 70kiloseks.
nendes olukordades on ikka vanemad süüdi.

natuke rohkem mõistmist laste suunas. 11 ja 12 astasel pole veel arusaama temodünaamikast või kaloritest, välja kujunenud tugevaid pidurdusmehhanisme. selle jaoks on perekond.

+16
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.08 23:46; 14.08 17:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kahe viimase postituse valguses – mnjah, pole koolikiusamist vajagi, piisab vanemate lahutuse ja uue mehe majjailmumisega tekkinud stressist.

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.08 23:00; 14.08 19:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ise sööte rämpsu ja siis on häda, kui lapsed sama teevad. Mis kodus on, seda süüakse. Misasi on cola zero, kohukesed kui mitte rämpstoit? Sai ja keeduvorst tegelikult ka. Annab ikka nii jabur olla, et laste eest oma rämpstoitu peita ja pahandada, kui zero ära juukase. Selline asi töötab ehk kolmeaastatega, et lapse nähes ei söö sokolaadi ja hoiad kõrgel kapi otsas ja laps elab õndsas teadmatuses. Hakake ise ka oma toidulaua korrastamisega tegelikult tegelema, mitte ei nääguta laste kallal. Ei ostagi selliseid asju nagu magusad jogurtid, smuutid, kohukesed, no lugege ometi esiteks koostist ja teiseks, kõik need on võltstervislikud ja sellised, mida sööd “päts saia ja lati vorsti” ära ja tunni pärast on kõht tühi.

+16
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.08 20:58; 06.09 11:38; 24.09 18:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis need soojad söögid muidu on, mida ei sööda? Kas lapsed on saanud nende valimisel-valmistamisel kaasa rääkida? Kas päeval, kui lapsed koolist tulevad, on neil alternatiive, millest endale lõuna teha või ongi see vorst ja sai ja kohukesed ainsad variandid? Samas jääb mulle natuke arusaamatuks, kellele või mis ajaks tarbimiseks need vorstid, kohukesed ja jogurtid siis on?

Mina väga ei kujuta ette, et külmkapis oleks perel mingi jaotus, et Coca pudel on, aga võtta ei või, sest see on ema oma, kohuke on, aga väikse õe oma vms. Kui on mingid asjad, mis on nt õhtusöögi tegemiseks ette ostetud, siis loomulikult on arusaadav, et neid ära niisama ei sööda, aga siis võiks nt olla külmkapis nende jaoks eraldi riiul, mida kõik pereliikmed teavad ja kust asju niisama ei võeta.

Mina kaasaks nii suuri lapsi kindlasti rohkem pere söögimajandusse (las pakuvadki iganädalasse menüüsse välja kaks sooja toidu ideed, mis ka teoks saavad) ja no kindlasti peaks olema saadaval teistsugused asjad, mida nt koolist tulles süüa, nt väga head on suured isetehtud soolased plaadipirukad (kodujuustu-täistera jahu põhjaga, peal kana, köögiviljad, juust), mis on head ka külmana, materjal wrappide valmistamiseks (ühes karbis valmispraetud kanakuubikud, teises lõigatud jääsalat, kolmandas jogurtikaste), potitäis “punast” suppi (minu kogemus näitab, et lapsed söövad kõige meelsamini peediga suppe), kausitäis kana-kodujuustu kotlette, mida saab nt vorsti alternatiivina panna täisterasepikule jne.
Need saiad, vorstid, jogurtid ja kohukesed on sellised üsna nö “tühjad toidud” mu meelest, mida võibki sööma jääda, sest kõht ei saa lihtsalt täis.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Veel üks asi, mida võib rakendada, kui pereliikmed kipuvad võileibu sööma selle asemel, et võtta sooja toitu või valmis toitu soojendamiseks: mitte osta viilutatud asju.

Kui tegemist on söömishoogudega teismelistega, siis see ei pruugi aidata. Ma mäletan ise, et mulle meeldiski süüüa paljast juustu või vorsti sellise suure käntsakana teismelisena. Kõrvale võtsin tomati või kurgi ja siis närisingi ühes käes suur vorstitükk, teises terve lühike kurk näiteks. Väga hea oli nii ja kaloreid sai kindlasti rohkem, kui oleks saanud ühest õhukestest valmisviiludest tehtud võileivast. Isegi kui tahad kõigata õhukeselt, siis ise lõigates ei lõika ma iial nii õhukesi viile, kui eelviilutatud asjad on. Ja teismelisena ma ei tahtndki õhukesi, mida suurem seda parem..

Ja nõustun eelmistega, et parim nõuanne sellises peres on mitte ostagi koju ebatervislikke asju. Mingeid näksimisasju ei ole vaja, korralik soe toit ja seda piisavalt, et nad soovi korral kõhu täis saaksid. Teismelised söövadki suuri koguseid, see on iseenesest normaalne. Kui need suured kogused on normaalsest toidust, siis kasuab selle energai kasvamiseks ära. Aga kui saiast-vorstis-kohukestest-limonaadist, siis paisuvad suureks. Hetkel ma muudaks kindlasti menüü tervislikumaks, aga koguseid esimese hooga ei piiraks. Ja loodaks, et kohe-kohe hakkavad pikkusesse kasvama ning ehk aitab see ülekilode vastu (kui suuta kaalu mitte juurde tulla lasta kasvamise ajal).

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis need soojad söögid muidu on, mida ei sööda? Kas lapsed on saanud nende valimisel-valmistamisel kaasa rääkida? Kas päeval, kui lapsed koolist tulevad, on neil alternatiive, millest endale lõuna teha või ongi see vorst ja sai ja kohukesed ainsad variandid? Samas jääb mulle natuke arusaamatuks, kellele või mis ajaks tarbimiseks need vorstid, kohukesed ja jogurtid siis on?

Mina väga ei kujuta ette, et külmkapis oleks perel mingi jaotus, et Coca pudel on, aga võtta ei või, sest see on ema oma, kohuke on, aga väikse õe oma vms. Kui on mingid asjad, mis on nt õhtusöögi tegemiseks ette ostetud, siis loomulikult on arusaadav, et neid ära niisama ei sööda, aga siis võiks nt olla külmkapis nende jaoks eraldi riiul, mida kõik pereliikmed teavad ja kust asju niisama ei võeta.

Mina kaasaks nii suuri lapsi kindlasti rohkem pere söögimajandusse (las pakuvadki iganädalasse menüüsse välja kaks sooja toidu ideed, mis ka teoks saavad) ja no kindlasti peaks olema saadaval teistsugused asjad, mida nt koolist tulles süüa, nt väga head on suured isetehtud soolased plaadipirukad (kodujuustu-täistera jahu põhjaga, peal kana, köögiviljad, juust), mis on head ka külmana, materjal wrappide valmistamiseks (ühes karbis valmispraetud kanakuubikud, teises lõigatud jääsalat, kolmandas jogurtikaste), potitäis “punast” suppi (minu kogemus näitab, et lapsed söövad kõige meelsamini peediga suppe), kausitäis kana-kodujuustu kotlette, mida saab nt vorsti alternatiivina panna täisterasepikule jne.

Need saiad, vorstid, jogurtid ja kohukesed on sellised üsna nö “tühjad toidud” mu meelest, mida võibki sööma jääda, sest kõht ei saa lihtsalt täis.

Kui mul oleks teismelisena sellised toidud koolist tulles valida on olnud, siis ma olekski võtnud lihtsalt saia ja vorsti. Ma poleks lapsena suutnud süüa mingeid sooje köögivilju või praetud suvikõrvitsat, jääsalat-kanakuubikud oleks lihtsalt kius tundunud. Praegu ma söön selliseid asju (no peeti ei söö siiani, aga lapsena – oo ei. Lapsena ma oleks tahtnud, et oleks olnud kartulipuder või keedetud või praetud kartulid, päris kotletid või hakklihakaste, “normaalsed” makaronid ilma mingi kõrvalmaitseteta, kartulisalat, ahjuliha… No sellised tavalised söögid.
Mõned teismelised söövad selliseid asju, teised jälle mitte. Kui teemaalgataja lapsed pole tervislike täisteratoitude fännid, siis praeguses vanuses neid seda sööma ka ei saa.
Enamus teismelisi sööb küll lõputult, kuid püsivad siiski normkaalus. Teemaalgataja peamine probleem on laste kaal nagu aru saan.
Ehk õnnestub just neid näksimise kordi kuidagi vähendada?

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.08 13:04; 15.08 10:11;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 52 )


Esileht Pereelu ja suhted Teismeliste ohjeldamatu söömine