Esileht Pereelu ja suhted Teismeliste ohjeldamatu söömine

Näitan 22 postitust - vahemik 31 kuni 52 (kokku 52 )

Teema: Teismeliste ohjeldamatu söömine

Postitas:

Jube raske on ENDA toitumisharjumusi muuta, aga teemaalgataja peres tuleb seda küll teha. Minu meelest oleks ka normaalkaaluliste lastega peres mõeldamatu, et laps sooja sööki ei söö, aga muud vitsutab valimatult. Okei, kõigil on MÕNI toit, mis üldse ei maitse, sellisel puhul võiks lubada alternatiivina nt suure sooja einevõileiva söömist, aga see oleks siis erand, tõesti, et emal tuli maksakastme isu ja tegigi seda, ehkki teab, et lapsed seda suu sissegi ei võta. Muu toiduga ei sunniks sööma, aga muud ka võtta ei lubaks. Ja toiduajad peaksid olema kindlad, st mitte kellaajaliselt päevast-päeva samal ajal täpselt, aga et söögikordade vahel oleks VÄHEMALT 3, parem kui 4 tundi pausi, kus ei näksita mitte midagi. See pole ainult kehakaalule oluline, vaid ka hammaste tervisele.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on küll sinu enda peas olev probleem. Mul samas vanuses lapsed üks on poiss. Pikkused samad, aga kaalu numbrid mitukümmend kilo väiksemad. Süüvad muidugi eriti poiss ikka palju juba, aga mitte sedasi nagu sinu omad. EI. Päts saia päevad! Latt vorsti! Halloo. Mis vorst see on ja mida ta ka sisaldab, seda ikka oled vaadanud? Tee korralik toit ja usu nad söövad. Küht on tühi.
Kas nad sul mingit sporti ikka teevad või ainult lösutavad diivanil, hängivad nutiseadetes ja popsivad saia vorstiga.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere, aitäh heade mõtete eest.
Ma usun, et viilutamata asjade ostmine airab, sest käntsakas juustu on veel kapis. Vorstidega on nii, et need on ämma-äia poolt ja ise tehtud (äi on jahimees). Saia asemel ostsin vormileiba.
Pean veel mõtlema ja ilmselt söömisele rohkem tähelepanu pöörama. Kuna mul.kaaluga probleeme pole, siis ma olen ise alati seda meelt, et süüa võib kõike, aga tuleb energia ära kulutada.
Ja selline hull söömine on nö suve teema. Enne kosusid vaikselt. Nad on suvega u 7kg juurde võtnud. Alustasid uue hobiga, mis on liikuv ja füüsiline, ilmselt see ka väsitab ja söövad rohkem.
Sooja toiduga on nii, et ma pean end heaks kokaks ja menüü on siiani kõigile kõlvanud. Kui lapsed on ramenit vms tellinud, siis on ka seda saanud, aga nüüd on mingi kiiks sooja toiduga. Olen edaspidi rangem ja jälgin, kui palju külmkapi kallal käiakse.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.08 22:46; 15.08 12:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil pole vist 10 aastat juba kodus saia ostetud. Jah, mõnikord tahame vaheldust ja ostame siis saia, aga et järjepidevalt oleks kodus leivakapis saia, no ei. Ja meil ei ole kaaluprobleeme kellelgi (peale minu praegu, 45+ hakkas kaal ikka vaikselt tõusma). Ka pole meil vähemalt 15 aastat ostetud kohukesi (ka erandina kord aastas vb keegi ostab igaühele ühe). Kohukeses on praktiliselt terve söögikorra jagu kaloreid, no milleks ometi?
Ka puuviljades ja putrudes on palju kaloreid, pigem ikka juurvilju koju osta. Juurviljadest võib teha aeglase mahlapressiga mahla, sellest saab tohutult vitamiine ja vähe kaloreid. Puuviljad on peaaegu puhas suhkur, magustoidu asemel võib 1 päevas ju süüa, aga rohkem küll pole vaja.
Kui lapsed midagi armastavad, siis valmista algul rohkem seda toitu (no nt kapsahautis ja kartulipuder hakklihakastmega on meil lemmikud), hiljem hakka siis muid sooje toite vaikselt lisama.

+1
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kohukeses on praktiliselt terve söögikorra jagu kaloreid

Millised sinu söögikorrad küll on, kui see 146 kcal söögikorra jagu on?

+18
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida teha?
Ära anda ikka….Oma elu peale! Kiiresti!
Vastikud lapsed sellised, söövad…
Lisaks selgub, et tüdrukud juba ideaalkaalust täitsa väljas, ülekaalulised sellised, kus seda perekonna häbi…
Seega, jah, ära anda sellised….kohe homme!

+1
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul naine ka sööb nagu tolmuimeja kõik mis laiali jääb. Teismelised ka samamoodi, siis tekib eriti tüdrukutes süütunne et nüüd olen rullis ja ei meeldi kellelegi. Osta lihtsalt kerge toidu asemel nö tooraineid ja tervisliku asja? Süüakse pigem igavusest, kui hoida teismelisi tegevuses (mitte ainut toimetamised ja muu vaid ka lõbusad asjad), siis ei ole aega süüa ja kui kapid on täis kuivaineid ja juurikaid toorest liha jne, ehk siis võetakse võibolla porgand ja ega rohkem ei taheta vaeva näha. Minul ka naine vaatab nüüd kurva pilguga kappi ja hakkab midagi muud tegema.

Võibolla ei soovi teismelised äkki koos perega süüa, kui nende meelest näägutatakse koguaeg? mitme otsaga asi võib olla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja kes toitu koju ostab?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks see kohuke nii halb on?????? kohupiim ja natuke shokolaadi? Kui magusaisu on siis kalorite poolest on võrdne- kas võtta 2-3 mingeid Kalevi komme või siis üks kohuke. Kohuke on ju tervislikum nii kommidest/ jäätisest ja rääkimata erinevatest värvilistetst maiustustest??

Teine asi vorst, viinerid jne… kas keegi tänapäeval tõesti sisaldust ei loe ja ostab mingeid “müstilisi” jahu/rupski vorste ja viinereid…millest kõik jahuvad? Miks siis ei võiks osta normaalselt liha sisaldavaid vorste ja viinereid- tänapäeval on nende valik poodides juba üsna lai!! Lastele keeleta vahel viinerit süüa on puhas nõmetsemine- osta siis lihaviiner ja las laps naudib lapsepõlve nagu teised lapsedki!!

Saia puhul olen nõus, miks seda üldse igapäevaselt osta? tervislikum variant sepiku näol on ju olemas? Kui lapsele ei maitse- siis vanemad on algusest peale saia pakkunud- kui teismeeani on sai olnud koguaeg menüüs- siis loomulikult on raske ümber harjuda.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.09 11:28; 06.09 17:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaata nende kohukeste koostist ja rasvasisaldust ja tule siis rääkima, kuidas kohuke on puhas kohupiim ja viiner on puhas liha! Kaks kohukest on 40gr rasva, kas su kohupiim on nii rasvane, 20%line kohupiim? Ja sepik on rohkem enese petmine, sai on sai, pruun sai on ainult naaaatukene parem kui valge sai.

+4
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.08 20:58; 06.09 11:38; 24.09 18:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelmisel nädalavahetusel käisin päeval lõunal külas 4 teismelisega peres (2 poissi umbes 14 ja 16 ja kaks tüdrukut umbes 14 ja 17). Normaalkaalus, üks poiss pigem liiga kõhn. Kõik käivad trennis, lisaks kaasatakse neid väga kodutöödes, ka aiatöödes. Lisaks on neil veel 2 koolieelikust last, aga nemad ei olnud kodus. Soolaleivapeol käisime, uutel naabritel. Köögis haaras mu tähelepanu, et neil on kaks pliiti, üks nö tööstuslik. Kokku 10 auku (6+4) ja kaks praeahju. Lisaks puupliit.

Kogu pilt sai selgeks, kui me hakkasime ära minema ja pereema vaatas kella ja ütles, et läheb vaatab metsast seeni ja siis peabki varsti kanad ahju panema. 3 tunni pärast vaja õhtusöök lauale panna. Loodab, et neil on ikka veel 5 kana külmikus. Ma vist tegin imestunud nägu, sest ta selgitas. Igale lapsele üks terve kana ja üks vanematele kahe peale, millest jääb veel umbes pool järelegi.

Ja me olime just tund-poolteist tagasi lõpetanud lõuna, kus oli külmsupp ja kartulipuder salati ja kiievi kotlettidega (lastele läks 2-3 näkku). Ja jäätis marjadega. Ja keefir. Musta leiba ka.

Päeva norm olevat hommikuti keeta 5 kilo kartuleid või poolteist kilo riisi ja teha mitu suurt kaussi salateid (meile anti kapsa-porgandi-kurgi-õliga salatit), kui lapsed koolis ei käi. Kooki pidavat tegema mõned korrad nädalas 5 plaaditäit, sest siis jääb 2 plaati ka järgmiseks söögikorraks ja 3 süüakse kohe ära.

Teismelised söövadki palju, las söövad. Teeni juurde, kui võimalik.

Mul on endal ka palju lapsi, aga päris nii näljased minu omad ei olnud. Pool kana näkku läks muidugi ka kaks korda päevas. Või 3-4 seakarbonaaditükki. Salateid sai hakitud mõõtmatus koguses. Lihtsalt kanna ette.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.09 11:59; 25.09 14:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaata nende kohukeste koostist ja rasvasisaldust ja tule siis rääkima, kuidas kohuke on puhas kohupiim ja viiner on puhas liha! Kaks kohukest on 40gr rasva, kas su kohupiim on nii rasvane, 20%line kohupiim? Ja sepik on rohkem enese petmine, sai on sai, pruun sai on ainult naaaatukene parem kui valge sai.

Kodus on näiteks Matsimoka tailihaviinerid :sealiha,sool, valge pipar, paprika, muskaatpähkel,koriander, lambasool, säilitusaine naatrriumnitrit. See viimane nendest on jah kaheldav- kuid seda sisaldavad enamus singid ja “poe” lihad samuti..Arvan, et mõned korrad kuus lastele pakkuda on täiesti ok!

Sepikuid on nii palju erinevaid…kamasepik, seemnesepik jne! Loomulikut on korralik leib toitvam,..aga kui valida igapäevaselt, kas sai või sepik- siis igaljuhul sepik! Saia võib ka ikka süüa, aga mitte nii- et igapäevaselt lapsed ainult saia saavadki.

Minu point on see, et miks mitte osta lastele nendele maitsevat toitu- kui poes on olemas samadest toitudest ka normaalseid variante. Ei pea ostma mingit jahuviinerit/ valget saia ja magustoiduks vahel mõni kohuke on täiesti ok (pole see nii halb midagi, eriti võrreldes kommide/küpsistega jne).

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.09 11:28; 06.09 17:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõige tähtsam, et isu täis saaks peitub toitainetes. Paljudel ini estel tänapäeval ei ole kahjuks õiget informatsiooni toitumisest. See ei ole midagi keerulist, lihtsalt on vaja natuke loogikat ja õigeid teadmisi. Inimene peaks sööma põhiliselt loomseid toite, loomne rasv ja liha, eriti organid nagu maks ja süda on väva toitainete rikkad. Kõik teraviljad just takistavad toitainete i imendumist, nt nagu sai. Mina teen nt igal hommikul endale smuuti, kuhu panen 15% koorekreemi, 3% maitsestamata jogurtit, paar banaani ja 2 toorest muna. Igasugune loomse toidu kuumtöötlemine tapab toitained, see on mul juba järgi kõik proovitud. Muide olen 30 aastane naine ja kaalun 65 kg, terve nagu purikas, kui puuvilju vähem sööksin langeks kaal ilmselt 60 kg, vahel ikka harva söön ka saia ja pähkleid, sest olen neist kergelt ikka sõltuvuses, kuna ei ole alati kvaliteetset ja korraliku loomseid asju osta, midq võib toorelt süüa, nt tarttarri tegemiseks, see on kulukas aga tasub proovimist.

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.09 15:32; 24.09 19:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

üks asi on peres laste õgimise piiramist motiveerida. teine asi on see, kui need samad lapsed satuvad külla ja söövad võõrustaja külmkapi tühjaks. mul on tutvuskonnas paar veganit ja jumal-teab-mis-toitumis-usku perekonda, kelle lapsed külla tulles kõik lihad-vorstid-viinerid mu külmkapist mu enda lastega koos üles leiavad ja sisse vitsutavad. võin ka väita täie kindlusega, et selliste perede lapsed lahkuvad lauast viimasena, kuni taldrik on täielikult tühi. minu enda lapsed jätavad toitu järele, raiskavad tegelikult, krimpsutavad nina. ja siis kuulen, kuidas nii mõnigi ema uhkustab, kuidas tema ja ta pere nende maailmavaatest lähtuvalt toituvad. saame mehega alati kõhutäie naerda.

ohjeldamatu söömine kuulub tegelikult õgimise valdkonda. neil lastel on muud häired, õgimine on kaasuv nähtus. soovitaks pigem psühholoogi ja pereteraapiat.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil pole vist 10 aastat juba kodus saia ostetud. Jah, mõnikord tahame vaheldust ja ostame siis saia, aga et järjepidevalt oleks kodus leivakapis saia, no ei. Ja meil ei ole kaaluprobleeme kellelgi (peale minu praegu, 45+ hakkas kaal ikka vaikselt tõusma). Ka pole meil vähemalt 15 aastat ostetud kohukesi (ka erandina kord aastas vb keegi ostab igaühele ühe). Kohukeses on praktiliselt terve söögikorra jagu kaloreid, no milleks ometi?

Ka puuviljades ja putrudes on palju kaloreid, pigem ikka juurvilju koju osta. Juurviljadest võib teha aeglase mahlapressiga mahla, sellest saab tohutult vitamiine ja vähe kaloreid. Puuviljad on peaaegu puhas suhkur, magustoidu asemel võib 1 päevas ju süüa, aga rohkem küll pole vaja.

Kui lapsed midagi armastavad, siis valmista algul rohkem seda toitu (no nt kapsahautis ja kartulipuder hakklihakastmega on meil lemmikud), hiljem hakka siis muid sooje toite vaikselt lisama.

Kohukesi süüa ei või, puuvilju süüa ei või. Kuidas sa asendad süsivesikuid ja suhkurt siis?

+2
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.09 17:33; 24.09 19:18; 24.09 20:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas sa asendad süsivesikuid ja suhkurt siis?

Kas sa kujutad ette, et kartulipudrus ja tatras näiteks on süsivesikuid maa ja ilm? Pika ahelaga toitvaid liitsüsivesikuid. Suhkur on nüüd küll viimane asi, mida kuidagi asendada oleks vaja, palun ära aja nii padurumalat juttu.

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.08 20:58; 06.09 11:38; 24.09 18:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas sa asendad süsivesikuid ja suhkurt siis?

Kas sa kujutad ette, et kartulipudrus ja tatras näiteks on süsivesikuid maa ja ilm? Pika ahelaga toitvaid liitsüsivesikuid. Suhkur on nüüd küll viimane asi, mida kuidagi asendada oleks vaja, palun ära aja nii padurumalat juttu.

Mis asja sa ajad? Suhkur on oluline meile. Minu jaoks on arusaamatu, miks hoidutakse puuviljadest ja no pudrust(va.muidugi kartulipuder).

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.09 17:33; 24.09 19:18; 24.09 20:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

süsivesikud ja suhkrud saab asendada mõningate puuviljadega ja magusat ei ole tegelt palju vaja,, peab lihtsalt tarbima rohkem loomset rasva

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.09 15:32; 24.09 19:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

süsivesikud ja suhkrud saab asendada mõningate puuviljadega ja magusat ei ole tegelt palju vaja,, peab lihtsalt tarbima rohkem loomset rasva

Süsivesikuid vajab inimene rohkem, kui loomset rasva. Sa saad oma energia süsivesikutest.

Ja loomulikult ka valgud.

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.09 17:33; 24.09 19:18; 24.09 20:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jube raske on ENDA toitumisharjumusi muuta, aga teemaalgataja peres tuleb seda küll teha. Minu meelest oleks ka normaalkaaluliste lastega peres mõeldamatu, et laps sooja sööki ei söö, aga muud vitsutab valimatult. Okei, kõigil on MÕNI toit, mis üldse ei maitse, sellisel puhul võiks lubada alternatiivina nt suure sooja einevõileiva söömist, aga see oleks siis erand, tõesti, et emal tuli maksakastme isu ja tegigi seda, ehkki teab, et lapsed seda suu sissegi ei võta. Muu toiduga ei sunniks sööma, aga muud ka võtta ei lubaks. Ja toiduajad peaksid olema kindlad, st mitte kellaajaliselt päevast-päeva samal ajal täpselt, aga et söögikordade vahel oleks VÄHEMALT 3, parem kui 4 tundi pausi, kus ei näksita mitte midagi. See pole ainult kehakaalule oluline, vaid ka hammaste tervisele.

Vaesed lapsed.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Riisigaletid, jogurtid, kohukesed, sai, leib, helbed, vorst – aga MIKS sa sellist jura üldse koju ostad???

Osta külmkappi kodujuustu, aedvilju, muna, liha ja vaata siis, mida nad sul nahka panevad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil pole vist 10 aastat juba kodus saia ostetud. Jah, mõnikord tahame vaheldust ja ostame siis saia,

Kumidas siis on? 10 aastat pole üldse ostnud, välja arvatud mõnikord? Ahsoo.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.09 11:59; 25.09 14:05;
To report this post you need to login first.
Näitan 22 postitust - vahemik 31 kuni 52 (kokku 52 )


Esileht Pereelu ja suhted Teismeliste ohjeldamatu söömine