Esileht Koroonaviirus COVID-19 Teist korda koroonas

Näitan 10 postitust - vahemik 31 kuni 40 (kokku 40 )

Teema: Teist korda koroonas

Postitas:
Kägu

Ei ole sama inimene kellele sa vastasid aga suur imestus – Kus otsast on vaktsineeirmine ühiskonna lahti hoidnud???? Mille alusel seda väidad? Võibolla selle alusel et valitus on nii otsustanud?!

Mis sul selle ühiskonna siis lahti hoidis? Sa arvad, et kui haiglavajadus oleks 1000 koroonapatsienti, siis me elaks igapäevast tavapärast elu nagu praegu ilma piiranguteta?

See on omaette teema kas haiglaravi ja kohtade arv oli korraldatud parimal viisil või mitte. Kas varajases staadiumis mitte ravimine ja ooamine kuni haiglasse kukutakse on õige.

Suuremale osale elanikkonnast EI ole koroona surmahaigus või haiglasse viiv tõbi. Kas panna kõik inimesed luku traha, hävitada majandus, elanikkkonna vaimne tervis või kaitsta sihtgruppi?

Palun süvene kes need haiglas on (sarnane vanuseline jaotuvus näha ka eelnevate tüvede puhul) : https://www.delfi.ee/artikkel/95717591/graafikud-krista-fischer-esmase-vaktsineerimise-kaitse-omikroniga-nakatumise-vastu-on-vaike-kull-aitavad-vaktsiinid-raske-haigestumise-vastu

Mina olen noor ja põdesin koroonat 2021. aasta märtsikuus. Jah, haiglasse ei sattunud ja maha ka ei surnud. Aga tüsistused kimbutavad siiani! Suur terve sporditüdruk olen muidu, aga pärast koroonat köhisin mitu kuud nagu 35 aastat suitsetanud inimene! Koroonatüsistused nii tugevad, et spordi tegemine kannatas hullumoodi ja jõudu ei jätkunud enam millekski. Siiamaani on sportides (seda sportimist taastasin ka väga pikalt) enesetunne vâga kehv.

Olen ka gripis olnud – haigus, millega covidit võrreldakse, aga see on alati möödunud kerge köha-nohu-palavikuga, aga sellist haigust nagu märtsis… no ei soovi kellelegi seda. Ja lihtsalt seetōttu juba ajab mind selline jutt nii marru – jah, mina noore inimesena ei surnud maha, aga kohutavad tüsistused sain siiski! Ja selleks, et ka teised noored (ja eriti vanemad) inimesed ei peaks sellist asja läbi elama, siis ehk peabki kõiki luku taga hoidma ning vaktsineerima utsitama.

Ausõna, näen siin tänapäeval tihti ainult seda joru, kuidas lüüakse rusikaga vastu rinda ja kiretakse, et ega noored ei sure ning satu haiglasse. Elavad edasi küll jah, aga mis elu see on?

Minul vastupidi grippi põdesin kordades hullemini kui koroonat. Ei maksa enda näite pealt üldistada.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja mida pean mina tegema, kui ei põe ei girppi ega koroonat?

Jeeps,kui kõrini sellest jurast on.

 

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja mida pean mina tegema, kui ei põe ei girppi ega koroonat?

Jeeps,kui kõrini sellest jurast on.

Naudid terve olemist.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja mida pean mina tegema, kui ei põe ei girppi ega koroonat?

Jeeps,kui kõrini sellest jurast on.

Sa pole aru saanud, et elad ühiskonnas?

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, sina pead ühiskonna ja kõigega arvestama. Keegi teine sinuga ei pea. Hea diil.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

palun öelge kuidas koroonat yldse ravida? No suht 0 infot selle kohta.

mis köha puhul oluline oleks peale auru?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

palun öelge kuidas koroonat yldse ravida? No suht 0 infot selle kohta.

mis köha puhul oluline oleks peale auru?

Ega siin ravida ei olegi midagi, saad leevendada neid sümptomeid, mis konkreetselt sul esinevad. Mul oli nt kuiv ärritusköha, sellele ei aita aur ka.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

palun öelge kuidas koroonat yldse ravida? No suht 0 infot selle kohta.

mis köha puhul oluline oleks peale auru?

Koroonat ei saagi ravida, sellest on juba varsti kaks aastat räägitud.

Saab leevendada neid sümpomeid, mis on. Kui on palavik, siis võtad palavikualandajat. Kui on köha, võtad köharohtu (või kuidas sa siiamaani elus oma köhadega toime oled tulnud). Haiglasse sattunud inimesi aidatakse seal samamoodi sümpomite leevendamisega, millega enam kodus iseseisvalt toime ei tulda – hapnikupuuduse puhul lisahapnik, organismi üldiseks turgutamiseks vedelikravi, jne.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

palun öelge kuidas koroonat yldse ravida? No suht 0 infot selle kohta.

mis köha puhul oluline oleks peale auru?

Kui su tervis on muidu hea, saab su keha selle viirusega sedasi hakkama ehk küll, et teiste organite kahjustamiseni ei jõua. Kui sul on aga mingid ainetepuudused, unepuudus – võib juhtuda, et viirus pääseb nö sügavamale ja hakkab rohkem probleeme tekitama, su immuunsüsteem võib lolliks minna ja hakkab üle reageerima (liiga kõrge palavik jne).

Et oma tervist ja keha haiguse vastu toetada, võid ka haiguse ajal võtta vitamiin c, d, tsink, kui rase ja avene ei ole – kvertsetiin. Kui isu pole, ära söö (mõningane paast võib aidata); kui sööd, toitu tervislikult ja ära tarbi üleliigseid süsivesikuid, kuna see tekitab su kehas veel suuremat põletikku ja segadust. Õhuta tube, loputa kurku (Listerine, iood) ja nina (NaCl), proovi saada parema kvaliteediga und. Koduseid ravimeid covidi vastu, abi on leitud ka mustköömnetest ja kurkumist.

Antiviraalsed ravimid jõuavad meile vist alles Märtsis – ja sedagi siis vast pakutakse ainult neile, kellel on oht raskemalt põdeda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

*vaene *jood

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 31 kuni 40 (kokku 40 )


Esileht Koroonaviirus COVID-19 Teist korda koroonas