Esileht Tööelu, raha ja seadused. Teist pensionisammast ei ole – mis edasi?

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Teist pensionisammast ei ole – mis edasi?

Postitas:

Tere, mure nimelt selline – teise pensionisambaga liitumine läks minust kuidagi mööda. Olen 30 aastates ja palju on ka endal süüd, aga pankadest ka ei pakutud. Lapsed olid väikesed ja sahmimist pali – ühesõnaga polnud kuulnudki, et seda nüüd enam teha ei saa. Mida nüüd edasi tegema peakisn? Küsisin täna ka pangast, soovitati liituda kolmanda sambaga, aga kas on veel mingeid võimalusi? Vastake palun, kellel on kolmas sammas ja kes oskab välja pakkuda veel võimalusi?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

miks ei saa? mis nad põhjuseks ütlesid?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

oled õnnega koos! mu mees meelega pole liitunud ühegi sambaga ja mina loll, kahetsen, et liitusin.
Palgast mingi osa iga kuu annad riigi kasutada ja usud, et et su hoius säilib ja kasvab ja siis pensieas saad teada, et inflatsioon on selle ära söönud. Siis mõtled küll, et sukasäärde sama summat kogudes oleksid saanud selle eest endale midagi lubada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See liitumise võimalus peaks uuesti tulema, lihtsalt ajutiselt on jälle pausi peal. Aga põhimõtteliselt on see nii, et selle lisanduva protsendi, mida riik lubab \”juurde panna\”, võetakse lihtsalt esimese samba arvelt. Nagu ühest taskust teise tõstmine, ainult et üks tasku on selline kindel nagu seif, aga see, kuhu tõstetakse, on kasiinos mängimiseks. Selle loogika kohaselt on küll mõistlikum teha kohe III sammas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tee kohe kolmas sammas. Teine nullitakse ikka nii ära, et kui riik oma jao ära võtab, siis sina võid ainult sõrme imeda. Kolmandaga on sul endal ka tegutsemisruumi rohkem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Silkus kirjutas:[/small]
[tsitaat]See liitumise võimalus peaks uuesti tulema, lihtsalt ajutiselt on jälle pausi peal. Aga põhimõtteliselt on see nii, et selle lisanduva protsendi, mida riik lubab \”juurde panna\”, võetakse lihtsalt esimese samba arvelt. Nagu ühest taskust teise tõstmine, ainult et üks tasku on selline kindel nagu seif, aga see, kuhu tõstetakse, on kasiinos mängimiseks. Selle loogika kohaselt on küll mõistlikum teha kohe III sammas.[/tsitaat]Ei saa aru, sina ja teine vastaja… lolli mängite või?
Kas tõesti leidub mõni inimene, kes ei tea, et II sambaga saab liituda kuni teatud vanuseni.
Teemaalgatajal on see rong läinud ja enam liituda ei saa. Seda ei oskagi öelda, kas see on õnn või õnnetus.
Mina ka ei ole II sambaga liitunud.

III samba kohta ka ei oska kaasa rääkida.
Ma olen teinud omale tähtajalisi hoiuseid ja niimoodi vaikselt raha kõrvale pannud ja väikest intressi teeninud. Tundub kuidagi kõige kindlam variant olevat.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.02 20:41; 11.02 18:56; 11.02 18:59; 11.02 22:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Silkus kirjutas:[/small]
Ei saa aru, sina ja teine vastaja… lolli mängite või?
Kas tõesti leidub mõni inimene, kes ei tea, et II sambaga saab liituda kuni teatud vanuseni.
Teemaalgatajal on see rong läinud ja enam liituda ei saa. Seda ei oskagi öelda, kas see on õnn või õnnetus.
Mina ka ei ole II sambaga liitunud.

III samba kohta ka ei oska kaasa rääkida.
Ma olen teinud omale tähtajalisi hoiuseid ja niimoodi vaikselt raha kõrvale pannud ja väikest intressi teeninud. Tundub kuidagi kõige kindlam variant olevat.[/tsitaat]
Saab jah, teatud vanuseni -aga eeldasin, et teemaalgataja oma 30-ga ei ole veel sellesse vanusesse jõudnud. Mis vanus see siis on, kõiketeadja?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Silkus kirjutas:[/small]
Ei saa aru, sina ja teine vastaja… lolli mängite või?
Kas tõesti leidub mõni inimene, kes ei tea, et II sambaga saab liituda kuni teatud vanuseni.
[/tsitaat]
Ei mängi lolli, olengi loll, kui sinu definitsiooni kohaselt on loll see inimene, kes ei tea, mis aastal sündinud inimestel see viimane võimalus liituda on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Silkus kirjutas:[/small]
Ei saa aru, sina ja teine vastaja… lolli mängite või?
Kas tõesti leidub mõni inimene, kes ei tea, et II sambaga saab liituda kuni teatud vanuseni.
Teemaalgatajal on see rong läinud ja enam liituda ei saa. Seda ei oskagi öelda, kas see on õnn või õnnetus.
Mina ka ei ole II sambaga liitunud.

III samba kohta ka ei oska kaasa rääkida.
Ma olen teinud omale tähtajalisi hoiuseid ja niimoodi vaikselt raha kõrvale pannud ja väikest intressi teeninud. Tundub kuidagi kõige kindlam variant olevat.[/tsitaat]
Noh, uurisin nüüd asja, millega ma ei pidanudki kursis olema, kuna see absoluutselt mind ammu liitununa ei puuduta:
\”1. novembrist 2010. saavad liitumisavaldusi esitada vaid inimesed, kes on sündinud 1983. aastal või peale seda. Inimesed, kes on sündinud enne 1983. aastat ning ei ole kogumispensioniga liitunud, enam liituda ei saa.\”
See info üleval pensionikeskus.ee, mujal fondide jms kodukatel seda infot küll kuskil normaalses kohas näha pole.
http://www.pensionikeskus.ee/?id=589

Nii et ei, ei mängi lolli – olengi selline.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No kuulge, see on ju nii mõttetu sammas. See on nagu auhind, et enam liituda ei saa. Mina loll liitusin nooruse rumaluses (ega ma praegugi kuigi kirgas kriit ei ole) ja tagasi seda sammu võtta ei saa. Ma saaks niigi riigilt vähe pensioni, sest ei teeni keskmist palka, aga noh, nüüd saab vist üldse paari kuu silguraha ja kogu moos.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul veel ca 25 a pensionini ja see raha mis igakuiselt sinna 2. sambasse läheb ei tee mind rikkaks ega vaeseks. las tiksub. lisaks on 3. sammas, püüan investeerida jne
st pole mõtet ju maha teha, kunagi ei tea milleks mõni asi hea on. selge see ,et inflatsioon sööb selle raha ära aga vbl on mul pensionärina iga sent arvel ja see väikegi raha hädavajalik mis praegu lihtsalt näppude vahelt kaoks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Silkus kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Noh, uurisin nüüd asja, millega ma ei pidanudki kursis olema, kuna see absoluutselt mind ammu liitununa ei puuduta:
\”1. novembrist 2010. saavad liitumisavaldusi esitada vaid inimesed, kes on sündinud 1983. aastal või peale seda. Inimesed, kes on sündinud enne 1983. aastat ning ei ole kogumispensioniga liitunud, enam liituda ei saa.\”
See info üleval pensionikeskus.ee, mujal fondide jms kodukatel seda infot küll kuskil normaalses kohas näha pole.
http://www.pensionikeskus.ee/?id=589

Nii et ei, ei mängi lolli – olengi selline.[/tsitaat]Tead, mina ka täpselt neid aastaarve, mis ajani, mis vanuseni keegi liituda saab, aga seda ju peaks küll iga inimene teadma, et seal on vanusepiirang. Kui teemaalgataja kirjutab, et ta on 30 a. ja temast on see liitumine mööda läinud, siis sellest peaks ju iga inimene aru saama, et järelikult ta enam liituda ei saa.
Ja siinkohal anda soovitust, a la ära muretse, küll varsti jälle saab on tõesti imelik.

Kas sa tõesti liitusid mingi sellise asjaga, millest sul isegi suures piires, kõige elementaarsematki ülevaadet pole.
Isegi mina, kes ma pole II sambaga liitunud tean, et seal on vanusepiirang.

Ära pea mind tigedikuks või õelutsejaks, aga praegu ma tõesti lihtsalt imestan, et kuidas saab mitte teada nii üldlevinud asja?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.02 20:41; 11.02 18:56; 11.02 18:59; 11.02 22:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]No kuulge, see on ju nii mõttetu sammas. See on nagu auhind, et enam liituda ei saa. Mina loll liitusin nooruse rumaluses (ega ma praegugi kuigi kirgas kriit ei ole) ja tagasi seda sammu võtta ei saa. Ma saaks niigi riigilt vähe pensioni, sest ei teeni keskmist palka, aga noh, nüüd saab vist üldse paari kuu silguraha ja kogu moos.[/tsitaat]Novat, sellega on vist see asi ka, et alates teatud vanusest on II sambaga liitumine kohustuslik. Sellepärast on sellel sambal ju ka selline nimi nagu kohustuslik kogumispension.
Ehk olid liitudes nii noor, et pididki kohustuslikus korras sellega liituma?
Tean, et minu laste (20a.) käest näiteks ei küsitud, kas nad tahavad või mitte, vaid siis, kui nad tööle läksid, siis neile lihtsalt tehti see ja kogu lugu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.02 20:41; 11.02 18:56; 11.02 18:59; 11.02 22:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Silkus kirjutas:[/small]
Tead, mina ka täpselt neid aastaarve, mis ajani, mis vanuseni keegi liituda saab, aga seda ju peaks küll iga inimene teadma, et seal on vanusepiirang. Kui teemaalgataja kirjutab, et ta on 30 a. ja temast on see liitumine mööda läinud, siis sellest peaks ju iga inimene aru saama, et järelikult ta enam liituda ei saa.
Ja siinkohal anda soovitust, a la ära muretse, küll varsti jälle saab on tõesti imelik.

Kas sa tõesti liitusid mingi sellise asjaga, millest sul isegi suures piires, kõige elementaarsematki ülevaadet pole.
Isegi mina, kes ma pole II sambaga liitunud tean, et seal on vanusepiirang.

Ära pea mind tigedikuks või õelutsejaks, aga praegu ma tõesti lihtsalt imestan, et kuidas saab mitte teada nii üldlevinud asja?[/tsitaat]

Eks sa siis tunne ennast targana, et sina tead vanusepiirangust ja keegi teine ei teadnud. Ei oska arvata, mille poolest selle teadmine või mitteteadmine kuidagi oluline on, kui inimene juba liitunud. Ilmselgelt inimesed ei hoia oma mälus meeletult ebavajaliku informatsiooni ja selline asi ununebki ajapikku ära. Misasja sa nüüd õiendad? Tegeimist on tõesti pisiasjaga, mitte üldteada faktiga, mida kõik liitunud igavesti mäletama peaksid. Neile, kes liitusid siis, kui see piirang oli veel mägede taga, see tõesti oluline polnud, järelikult ei olnud põhjust ka meeles pidada. Imesta parem selle üle, kuidas ikka veel ei teata, et Eestis tulumaks on 21%. \”Kui palju ma saan koolituskuludelt tagasi, 24o euri oli koolitus?\” No vot see peaks olema kõigile teada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mis tähendab Nordea Pensionifond A ? kas see on I sammas?[/tsitaat]
Ei ole I sammas. Üleval küll link juba pandud nende sammaste kohta, loe sealt. Tegemist on ilmselt erineva riskiastmega fondidega, täpsemalt saad ilmselt Nordea kodulehelt teada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kubujuss kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Eks sa siis tunne ennast targana, et sina tead vanusepiirangust ja keegi teine ei teadnud. Ei oska arvata, mille poolest selle teadmine või mitteteadmine kuidagi oluline on, kui inimene juba liitunud. Ilmselgelt inimesed ei hoia oma mälus meeletult ebavajaliku informatsiooni ja selline asi ununebki ajapikku ära. Misasja sa nüüd õiendad? Tegeimist on tõesti pisiasjaga, mitte üldteada faktiga, mida kõik liitunud igavesti mäletama peaksid. Neile, kes liitusid siis, kui see piirang oli veel mägede taga, see tõesti oluline polnud, järelikult ei olnud põhjust ka meeles pidada. Imesta parem selle üle, kuidas ikka veel ei teata, et Eestis tulumaks on 21%. \”Kui palju ma saan koolituskuludelt tagasi, 24o euri oli koolitus?\” No vot see peaks olema kõigile teada.[/tsitaat]Tegelikult ei õiendagi, aga lihtsalt imestan, et miks siin oletades nõu anda, kui teemat üldse ei valda?
Mina küll ei hakka näpunäiteid kellelegi jagama, kui ma konkreetsest asjast tuhkagi ei tea. Siin liigub selle ala inimesi küll, kes võivad teemaalgatajat segadusse mitte ajamata anda häid soovitusi ja vastuseid.

Selle sinu poolt toodud tulumaksu näite peale imestan ma nagunii…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.02 20:41; 11.02 18:56; 11.02 18:59; 11.02 22:55;
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Teist pensionisammast ei ole – mis edasi?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.