Esileht Ajaviite- ja muud jutud Teiste une austamine

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 71 )

Teema: Teiste une austamine

Postitas:
Kägu

Kui keegi perest magab (ja magab teadlikult, mitte ei tuku kogemata teleka ees), kas teie meelest on elementaarne und austada ja püüda olla võimalikult vaikselt? Minu jaoks on. Minu jaoks on magajal võimalusel magada laskmine elementaarne viisakus, sest uni on oluline. Mul on endal sageli unehäired ja seega pean und oma põhivajaduseks. Mees töötab öövahetustes ja tundub vaielamatu, et kui ta töölt tuleb ja magab, on ülejäänud pere vaikselt ja magamistuppa ei sisene.
Nüüd on meil aga nädalaks külas mehe õe pere – nad on tohutult toredad inimesed ja üldiselt olen nende külaskäigu üle õnnelik -, aga me ei saa absoluutselt magada! Ja täna hommikuks olen juba nii turris, et tulin siia teemat tegema, et kellelegi end välja elada (olete mu maandus, aitäh :))
Olen ise “lõpurase” (tobe sõna, tean) ja meil on peres ka väike laps. Külalised aga lähevad hilja õhtul magama, sest tore on ju elutoas istuda ja juttu rääkida, hommikul aga ärkavad nende lapsed juba pool seitse ja nad isegi ei pinguta, et neid vaikselt hoida! Ja just see on asi, mis ajab mul kopsu üle maksa. Kui minu enda mudilane nende lärmi peale ärkab, on ta päev otsa väsinud ja viril, mul endal käib pea ringi ja iiveldab, kuna rasedana magamata olla ei ole lihtne. Ja nad on siin veel paar päeva…
Olen püüdnud läbi lillede vihjata. Näiteks oma suuremale lapsele öelnud teiste kuuldes, et ta mudilastele varahommikul raamatut loeks, siis on nad vaiksemalt; olen soovitanud filmi panna, siis nad istuvad vaikselt. Aga täna hommikul jälle lapsed rääkisid täie häälega ja jooksid mütt-mütt-mütt.
Kui otse te üteks ja mida paluks? Ma ei taha nendega tülli ka minna ja mehe peres ei ole paraku otsekohesus eriti tavaks, nii et ütlemisel ma mehe peale ei saa loota, temal on selline kannatame-ära suhtumine. Nii et kui öelda, pean ise ütlema. Aga mida ma palun?

+50
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ma arvan, et polegi mõtet öelda. On selline grupp inimesi, kes lihtsalt ei saagi aru. Empaatiaga on lood kehvad. Isegi kui ütled, siis ka ei saada aru. Pigem tõesti, kannatage ära ja enam ärge ööseks kutsuge kui võimalik.

+48
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

jäta nüüd perekool ilusti arvutis lahti ja looda, et nad seda loevad…
ega inimestega rääkimine ju ometi normaalne nähtus pole.
kui võimalik, prindi välja oma üllitis ja jäta igale poole, et äkki näevad ja tunnevad ennast ära.

+6
-43
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tead, tegelikult ei ole üldse solvav, kui öelda kenasti näiteks õhtul nii õe perele kui nende lastele “Olge nii paid ja proovige hommikul olla vaikselt, niikaua kui meie magame.” Solvuda pole siin millegi peale ju. Ja kui ei tööta, siis ei tööta, ega väikelapsed harju nii paugupealt ümber ja ega vanemadki, kui pole harjunud, parimal juhul nad veidike üritavad, aga magada sa nagunii ei saa, valmistu selleks. Aga sa oled vähemalt proovinud ja jätkub teine soovitus- “kannata ära”. Tean seda tunnet hästi, kui üles aetakse kolistamisega ja lärmamisega, esimene reaktsioon- tekib tahtmine keegi laiaks lüüa. Ega 2 päeva pärast pole mõtet jah tülli minna. Võiks ju arvata, et kui nemad lähevad hiljem magama, siis nemad on hilisemad ärkajad.

+43
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nüüd on meil aga nädalaks külas mehe õe pere – nad on tohutult toredad inimesed ja üldiselt olen nende külaskäigu üle õnnelik -, aga me ei saa absoluutselt magada! Ja nad on siin veel paar päeva…

Kui nad on veel paar päeva külas, siis on vist juba hilja viimasel päeval öelda, et nad hommikul vaiksemad oleksid, sest te ei saa magada. Eks oled kogemusest targem ja kui nad kunagi uuesti pikemalt ööbida soovivad, siis keeldud või paned reeglid kohe paika.

+26
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei tule sellest vaikselt olemisest ka miskit välja. Isegi kui nad väga püüavad. Mingi liikumise või sosina peale ärkate ikka üles ja nn poolunes olles tunduvad kõik helid majas valjud. Eriti inimestele, kes ei ole harjunud helide taustal magama.
Mina olen pärit suurest perest ja kodu oli meil pisike ja tõenäoliselt ei olnud kodus väga sellist päris vaikust. Õhtuti vaadati telekat, jutustati, hommik algas vanavanematel ja tööle minejatel vara, aga kes magas, see magas.
Aastatega harjusin vaikuses magama.
Aga nüüd, kui lapsed suured ja päevarütm neil öiseks nihkunud, siis uuesti harjuda sellega, et magamise ajal on kodus liikumist, võttis päris pika aja.Kuigi nsd tõesti proovivad nii vaikselt kui võimalik. Sosistavad, muusika on klappides jne

+17
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu jaoks on ka täiesti loomulik, et magajal magada lastakse. Tolmuimejat või blenderit sel ajal ei kasuta, aga täiesti kikivarvul ringi hiilimine pole ka päris normaalne. Kui su meheõde ja tema mees veel ennast vaiksemalt liigutada saavad, siis väikestele lastele niiviisi suht järsku selgeks teha, et nad peavad peale ärkamist pool hommikut veel vaikselt olema, on ilmselt väga raske aru saada, eriti kui sellist vajadust nende elus kunagi varem ette pole tulnud.
Võid ju proovida, nagu siin keegi enne pakkus, et enne magamaminekut palud ilusti, et katsuge palun hommikul veidi vaiksemalt olla, me magame kaua. Siis oled vähemalt välja öelnud ja neil on teada. Aga ma panustaks pigem selle peale, et kannatate need paar päeva ära ja siis sate oma endise rutiiniga edasi elada.

+15
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kikivarvul ei käi aga väikelapsi katsun küll vaikselt tegutsemas hoida kui samas majas veel magajaid on. Isegi kui hiirvaikust ei õnnestu saavutada on elementaarne, et austad teiste und ja vähemalt püüad.
On endalgi kogemus, kus panin lapse ülekorrusele lõunaune ja palusin külalistel 10 minuti jooksul mitte üles minna, et laps jõuaks uinuda. Nii 2 minutit hiljem marssis üks külalistest trepist üles ja virutas ukse veel pauguga kinni ning teine läks uinuva lapse kõrvaltuppa valjult telefoniga rääkima. Ehk siis isegi otse ütlemine ei aita kui inimesel ikka empaatiat pole.

+31
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui need lapsed on alles väikesed siis on suht lootusetu. Ega nad paari päevaga ümber ei õpi. Ja kui nende vanemad peaksid juhtumisi ka siis vara ärkama ja neid vait susistama, siis selle peale ärkad nagunii.

Mul on omal laps selline, et ei suutnudki iial selgeks õppida seda, et ei ole vaja mind kohe üles äratada siis kui tema ise üles ärkab. Samas sõbranna sama vana laps ärkab tasakesti üles ja tegutseb omapäi.

paar päeva tuleb sul veel ilmselt üle elada, üroovi lõunaund magada 😀

+10
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vihkan seda inimeste sorti, kes ei ütle ja kannatavad. Tee suu lahti, saab teine inimene ometi oma käitumises korrektiive teha. Võõras kohas ju ei tea, kas ja kui palkju seinad läbi kostavad või kas ja kui palju sind müra segab.

Mul on endal sageli unehäired ja seega pean und oma põhivajaduseks.

Kas nemad teavad seda, et sa kannatad unehäirete all? Kuidas nad siis teaksid teisiti käituda, kui nad ei tea, et su on selline meditsiiniline (jah, unehäired on meditsiinuline küsimus) probleem. Ole ometi inimeste vastu viisakas, aita neil olla viisakad.

Käisime mehega kunagi kaheks ööks tuttavatel külas. Meile oli eraldatud oma tuba koos eraldi tualetiga. Kunagi aastaid hiljem käisid need tuttavad meil külas ja kurtsid, et ühed kolmandad tuttavad olid neil ööd olnud ja öösel WCs käinud! “See ju asub lastetoa peal ja see veekolin segas laste und!”.
Vahetasime mehega pilke ja mõtlesime – selle tutvuse või vähemalt nende tuttavate külastamise lõpetame küll ära. Ebameeldivad inimesed, ise kannatavad, ei ütle ka, et saaksime oma käitumist muuta (majas oli veel lausa 2 tualetti, mida saanuksime kasutada). Ei ütle, kannatavad ja peavad seda veel viisakuseks! Lisaks pärast veel kiruvad selja taga. Mulle ei meeldi pere reegleid külas olles rikkuda ja ma eeldan, et normaane inimene ütleb mulle, kui ma peaksin midagi nende majas tavapärasest teisiti tegema.

Mis moel oleks olnud ebaviisakas öelda, et “Aga ärge palun öösel, kui vaja tualetis käia, seda WCd kasutage, see toru teeb lastetoas lärmi. Üks lastest on väga õrna unega. Näete, seal on teine tualett. Kas saaksite ütleme pärast kl 22 kasutada seda?”. Milline osa sellest palvest oleks olnud ebaviisakas?

Näiteks pidanuks su külalised kell 21.30 voodisse minema ja hommikul kella 9ni lastega vaiselt voodis multikaid vaatama, sest kellelgi majas on unehäired. KUIDAS su külalised peaksid seda teadma, et sul on unehäired?

See on ikka müstika, millist ebaviisakust oma külaliste vastu põhjendatakse sellega, et see ebaviisakus on tegelikult viisakus. Ei ole. Kui sa aga ei oska viisakalt edastada veidi tundlikuna tunduda võivat informatsiooni, siis artikleid pisut tundlike sõnumite edastamise kohta on palju ja tasuta saadaval.

+31
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Une austamine on tähtis, olen seda teinud tittede puhulgi, kui magavad, et siis on ka teised vaiksed- ma ei ole selle “las beebi harjub müras magama” pooldaja. Ja ma arvan, et sellest suhtumisest need une mitteaustamise algpõhjused ongi.

+11
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ütledki mehe õele ja tema perele kõigi juuresolekul, et teie peres on kombeks hommikuti vaikselt olla, et kõik saaksid end välja puhata. Ei saa üldse aru, kus on siin ebaviisakuse koht? Teie kodu, teie reeglid.

+23
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Üldiselt ma nõustun jah, et peaks laskma teistel magada. Samas, olles ise kell 5-6 ärkava väikelapse ema… No mingi imenipiga ei hoia ma teda kella 9ni vait. Laps saab kohe kaheseks ka. No ja ainus variant, mida kodus praktiseerime, et teine magada saaks, on lapsega õue minemine… Mis käib ka kisa saatel, sest enne on vaja süüa anda midagi, hambad pesta, see riietumise trall. Ma enamasti ei jäägi uuesti magama enam, isegi kui uks on kinni ja mees last muudkui manitseb.

+8
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ehk siis isegi otse ütlemine ei aita kui inimesel ikka empaatiat pole.

Aga kui jätad viisakalt ütlemata, pole sul endal empaatiavõimet. Empaatiavõimega inimene ei soovi, et teine end halvasti tunneks. Seetõttu tutvustatakse kõigile kõiki ÜLIolulisi majareegleid.

Matside eest pole keegi muidugi kaitstud, aga üldiselt siis ei öeldud piisavalt selgelt või ei olnud kuulajate tähelepanu sinu peal. Seda saab ka õppida, kuidas haarata tähelepanu ja mõjuda viisakalt, kuid konkreetselt.

+4
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Samuti eeldan, et võõrustaja paneb unereeglid paika, kui elamine väike. Hiljuti just olime kahe perega kolmanda juures. Magada oli raske, võõras koht, võõrustajad hakkasid vara askeldama. Kui siis allakorrusele nende juurde läksime, siis alles öeldi, et õhtul oleks pidanud meie lapsed vaiksemalt rääkima diivanil, kuna see asub täpselt nende (väiksemate) laste toa all. Oleks siis kohe meie omadele seda öeldud, kindlasti oleksin palunud vakka jääda. Kusjuures nad ei lärmanudki eriti, rääkisid lihtsalt tavahäälega. Samamoodi oli öösel vetsus käimisega, korda neli käidi eri tubadest vetsus ja iga kord ma ärkasin. Teine lugu oli ühise matkamajaga sel suvel, ööbisime ühes toas koos teise perega, ja pereisa norskas, mina norskasin, teise pere laps nuttis öösel ja meie oma häälitses läbi une. Veelkord kinnitas reeglit, et ööbida tuleb eraldi.

+15
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ütle, aga igaks juhuks osta kõrvatropid. Päriselt ka. Mul on üks külaline selline, kes ärkvel olles on küll hiirvaikne, kuid magades norskab väga valjusti. Tal on ka meditsiiniline probleem. Peale esimest korda õppisin ära, et tema küllatuleku ajaks peavad kõrvatropid olemas olema 😀

+12
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul on omal laps selline, et ei suutnudki iial selgeks õppida seda, et ei ole vaja mind kohe üles äratada siis kui tema ise üles ärkab. Samas sõbranna sama vana laps ärkab tasakesti üles ja tegutseb omapäi.

Aga kas sa proovisid seda oma lapsele õpetada? Ma olen sinuga nõus, et ega paari päevaga lapsi ümber ei õpeta, kui vanemad pole neile kunagi varem öelnud, et hommikuti peaks vaiksemalt olema. Aga kui lapsi kodus õpetatakse, siis nad siiski saavad selle selgeks minu meelest.

Ma olen ka see inimene, kes uneaega tähtsaks peab. Ja olen seda ka külalistele viisakalt ja sõbralikult öelnud. Olen pakkunud, et lapsed võivad hommikul vaikselt multikaid või raamatuid vaadata. Aga see ütlemine tõesti ei aita, kui on vanemad, kes ise seda oluliseks ei pea. Lastele lihtsalt ei jää meelde, et sel külas oldud hommikul ei pea ärgates kohe kilkama ja jooksma hakkama. Aga neis peredes, kus lapsed aru ei saa, ei pea vanemad seda ka oluliseks. Nüüd on lapsed täiskasvanud ja vanemad käivad meil külas üksi. Aga siiani on nende jaoks täiesti ok, kui täiskasvanud laps helistab nt pool 8 hommikul lihtsalt lobisemiseks. Võtavad kõne vastu üsna pika ja kõva helisemise peale (mis minu on ammu üles ajanud) ja lobisevad. Kordagi pole öeldud, et kas sa ei võiks pisut hiljem helistada, me hommikul magaksime veidi kauem. Minu lapsi on teiste uneaega austama õpetatud ja nad ei tuleks selle pealegi, et varahommikul helistama hakata, kui just mingit konkreetset vajadust ei ole.

+8
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ütlen enda une rikkujatele alati otse ja halvasti ja probleeme enam ei esine.

+4
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Arvan, et ütlemine ei muuda midagi, osad inimesed on empaatiavõimetud ja see ei muutu. Minu mehe peres ei ole une austamist, ma ei räägi väikelastest vaid täiskasvanutest. Kõige hullem on sealjuures, et nad ise peavad seda täiesti normaalseks ja süüdistavad inimest, kes palub hommikuti vaiksem olla, et “ärahellitatud, sest magada peaks saama igas olukorras”. Mõnikord tundus, et nad teadlikult panid mind sellesse olukorda, sest kell kolm öösel praeti mune ja soojendati suppi (vanainimestel lähebki vara uni ära, öeldi), siis tuldi elutuppa, kus meie lahti võetud diivanil magasime ja pandi telekas samas toas käima, toodi supid ja munad teleka juurde, aga meie magasime meetri kaugusel või vähemalt üritasime. Rääkisin mehega, tema meelest oli see tavaline olukord, sest lapsena oli tal koguaeg nii ja midagi ei saa muuta, sest nad ei ole nõus paar päeva midagi muutma kui seal oleme. Tulemus oli selline, et lõpuks hakkasin vältima külaskäike, mees muidugi käis ja siis räägiti, et ma olen printsess herneteral, kes vanemaid inimesi ei austa. Mu mees oli lahutatud ja tema eksnaisest räägiti sama, seetõttu jõudis mulle üsna kiiresti kohale, et nende pojale ei sobi keegi naiseks. Kui meil lapsed pisikesed olid, tuli välja, et nende peres on veel üks põhimõte, et lastega tegeleb ainult naine. Kuna minu mees ikka kodus osales, tema sellest kinni ei pidanud, aga kui külas käisime, siis mees muidugi oli abiks, ämm rääkis kõigile sugulastele milline vilets naine, et ei suuda mehe abita lapsi kasvatada. Lõpuks ütles mulle otse, et mida sa mehest kutsud, kas sul endal käsi ei ole otsas …
Ma tõesti loodan, et mõned inimesed muutuvad, aga kahjuks on elu näidanud, et mitte. Sa võid neid paluda, et vaiksemad ollakse, aga ülehomseks on see unustatud.

+21
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui kohe esimesel õhtul ei taibanud hoiatada, et olete kerge une ja pika vedelemisega siis nüüd pole viisakas ka enam mainida oma uneprobleeme ilma solvamata.
Ühe kogemuse võrral jälle rikkam ja oskad paremini edasi elada.

+6
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Samas, olles ise kell 5-6 ärkava väikelapse ema… No mingi imenipiga ei hoia ma teda kella 9ni vait. Laps saab kohe kaheseks ka. No ja ainus variant, mida kodus praktiseerime, et teine magada saaks, on lapsega õue minemine… Mis käib ka kisa saatel, sest enne on vaja süüa anda midagi, hambad pesta, see riietumise trall. Ma enamasti ei jäägi uuesti magama enam, isegi kui uks on kinni ja mees last muudkui manitseb.

Sellise lapsega ma ei lähekski teistele nädalaks külla.

+34
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Väikelaste hommikust ärkamist on paari päevaga praktiliselt võimatu ümber koolitada. Küll aga saad sa täna õhtul kell 20 v 21 demonstratiivselt haigutama hakata, siis vabandada, et sul on õudne unevõlg ja sina lähed nüüd ära magama, sest aju ei tööta enam aga sa palud teistel ka vaikselt olla. Võid ka lisada, et raseduse tõttu on magamatus raske taluda.
Hommikute osas aitavad tõesti vaid kõrvatropid. Mine osta kohe. Oma väikelapse võid enda magamistuppa kaasa võtta, et tema ka välja puhkaks.

+13
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kui siis allakorrusele nende juurde läksime, siis alles öeldi, et õhtul oleks pidanud meie lapsed vaiksemalt rääkima diivanil, kuna see asub täpselt nende (väiksemate) laste toa all. Oleks siis kohe meie omadele seda öeldud, kindlasti oleksin palunud vakka jääda.

Ma olen sarnasel puhul ise teismelistele öelnud, et meie peres algas nüüd unerahu aeg ja kui tahate veel juttu vesta, siis vaat Pille magamistoast või sauna eesruumist (mis on igati hubane ja kena istumispaik) ei kosta see rääkimine teistele välja. (Eeldusel, et Pille ise on ka lobisejate seas). Tagantjärele vingumine oleks tõesti kohutavalt nõme.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Minu jaoks on see elementaarne, et teiste und ei segata! Seda õpetan ka oma kuuesele lapsele järjepidevalt.
Aastatega olen ka mehele õnneks sisse juurutanud, et teise uni on püha!
Ma ei lase lapsel isegi diivanil tukkuvat isa segada. Ja kui mehe norskamine öösel segab, ei togi ma teda üles, vaid lähen lihtsalt ise vaikselt diivanile magama ja panen ukse vahelt kinni(me muidu magame lahtiste ustega, et kass liikuda vabalt saaks).

Ma ilmselt ka ikka ütleks, et viisakas oleks hommikul ikka pererahval/võõrustajal lasta enamvähem “vaikuses” magada. Väikelastega on see keeruline aga siiski mingil määral teostatav.
Kui viisakusest aru ei saa, siis poriseks väsinuna juba kurjemalt.
Mina olen hommikuti tige tikker ja oi kui kuri, kui mu und segatakse(ka uneprobleemid- ei ole rase, aga aastaid juba kestnud).

+12
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina kohtasin seda ka esialgu ämma kodus, kus mehega alguses elasime, kuna mees elas vanematega ja ei soovinud sealt alguses kuskile minna. Mina töötasin vahetustega ja kui mul oli hommikune vahetus, siis tõusin teistest varem ja hiirvaikselt sättisin enda valmis ja läksin vaikselt minema.
Kui ma olin õhtuses vahetuses ja saabusin keskööl koju, siis läksin jälle vaikselt hiilides oma tuppa magama. Kahjuks ma järgneval hommikul magada eriti ei saanud, sest möll hakkas pihta. Ämm ja äi olid pensionärid siis juba ja kui äi kolistas seal midagi või koperdas ringi, siis sellest hullem oli ämm, kes teda vaigistama kukkus, aga see vaigistamine oli omamoodi, kuna see oli nii valju kisaga, et seda kuulda oli isegi õue – “mis sa kolistad siin, inimesed tahavad magada,” ja kui enne ei saanud üles, siis selle röökimise peale kindlalt. Vahest hüüdis ta ka midagi sellist, et “ega kõigil pole aega voodis lesida või, et keegi peab tööd ka tegema”. Sellest järeldasin, et just tema ei taha, et ma magaksin.
Muidu aga nõus sellega, et ostke kõrvatropid. Ja edaspidi ärge neid mitmeks ööks külla kustuge, mitte kauemaks, kui üheks ööks.

+16
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meie peres teise inimese uni on pyha. Isegi sellel ajal kui lapsed veel kodus elasid, kui keegi magas, kas siis omas toas vöi teleka ees, siis muud toimetasid kikivarvul ja minu arust on see normaalne. Meil ei käi öökylalisi, ega isegi päevakylalisi kes viibiks rohkem kui paar tundi, aga oleksin äärmiselt häiritud ja vöib olla isegi vihane kui mind keskel päeva und äratataks. Ilmselt olen liiga enesekeskne, aga tunnen, et minu elu, minu maja ja minu reeglid.

+6
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma jäin hoopis selle üle mõttesse, et olen siit loetu põhjal vist väga eraklik inimene.
Enne pereelu ööbisin mõnikord sõbrannade pool. Ka mu lapsed jäävad mõnikord oma sõprade juurde ööseks ja nende sõbrad meile.
Aga peale 20+ aastat pereelu suudan meenutada ainult 1 juhust kui perega teise pere kodus ühe öö ööbisime. Ja ka meie juures kodus on ööbinud ainult paar välismaalt külla tulnud sugulast.
Loomulikult oleme perega ööbinud oma vanemate juures, sõprade peredega koos puhkemaja rentinud ja peale suuremaid sünnipäevi öö pererahva hoovis telkinud.
Aga terve perega pikemaks perioodiks kellegi koju kolimist pole tõesti ette tulnud.

+12
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu mehele meeldib maal vanematekodus käia, korteri- ja linnaelu ajab teda hulluks. Nii me siis viibime üsna tihti seal, aga minul on sama mure, mis teemaalgatajal – unehäired. Paraku ei arvesta seal keegi sellega, et teised magavad. Kõik tegevused käivad täie lauluga, olgu selleks tolmuimemine, nõudepesumasinaga kollamine, nii et nõud laks ja laks kokku käivad, kõva häälega üksteisele millegi hõikumine teisest maja otsast jne. Eriti kui seda täpselt toa ukse taga tehakse. Nt keegi on jalanõud keset põrandat jätnud, siis käib alati kõva häälega kirumine: “Ohhhh issand. Ahhhh. Ahhh.” Ja selle valjuhäälse ohkamise saatel käib iga koristamistegevus, sest täpselt pärast ärkamist on vaja end sellega närvi ajada, et asjad pole õige koha peal. Ajab küll pea tossama, sest kui ma halvasti magan, on terve päev pahur ja halb olla. Midagi pole teha, peab ära kannatama. Aga sellega ei harju mitte kunagi ära.

+12
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Külalised kannataks lühiajaliselt ära,sest nagu ka öeldi, siis ka vaikne tegutsemine ajaks teid ilmselt üles. Mul aga on mees, kes kellegi und miskiks ei pea. Vot see käib närvidele. Ja ta ei saa aru sellest.

+12
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu mehele meeldib maal vanematekodus käia, korteri- ja linnaelu ajab teda hulluks. Nii me siis viibime üsna tihti seal, aga minul on sama mure, mis teemaalgatajal – unehäired. Paraku ei arvesta seal keegi sellega, et teised magavad. Kõik tegevused käivad täie lauluga, olgu selleks tolmuimemine, nõudepesumasinaga kollamine, nii et nõud laks ja laks kokku käivad, kõva häälega üksteisele millegi hõikumine teisest maja otsast jne. Eriti kui seda täpselt toa ukse taga tehakse. Nt keegi on jalanõud keset põrandat jätnud, siis käib alati kõva häälega kirumine: “Ohhhh issand. Ahhhh. Ahhh.” Ja selle valjuhäälse ohkamise saatel käib iga koristamistegevus, sest täpselt pärast ärkamist on vaja end sellega närvi ajada, et asjad pole õige koha peal. Ajab küll pea tossama, sest kui ma halvasti magan, on terve päev pahur ja halb olla. Midagi pole teha, peab ära kannatama. Aga sellega ei harju mitte kunagi ära.

Külas ööbides kasuta unerohtu. Väga paljud inimesed teevad seda. See mingi 3 tabletti kuus ei tee sinust sõltlast, aga saad normaalselt magda. Minul kestab 30-tabletine karp veidi üle aasta. Külas ööbimised. Ööbimised omas kodus, kui on lärmakam pidu. Mõned pikad lennureisid. Mõned ööd enne keerulisi või hirmutavaid tegevusi, mille ümber mõte kipub jooksma jääma.

+3
-12
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 71 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Teiste une austamine