Esileht Ajaviite- ja muud jutud Teiste une austamine

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 71 )

Teema: Teiste une austamine

Postitas:
Kägu

Külas ööbides kasuta unerohtu.

Ma prooviks esmalt heade kõrvatroppidega ja siis mõtleks tablettidele.

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Külas ööbides kasuta unerohtu.

Ma prooviks esmalt heade kõrvatroppidega ja siis mõtleks tablettidele.

Jah, muidugi.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Külalised kannataks lühiajaliselt ära,sest nagu ka öeldi, siis ka vaikne tegutsemine ajaks teid ilmselt üles. Mul aga on mees, kes kellegi und miskiks ei pea. Vot see käib närvidele. Ja ta ei saa aru sellest.

Mehed kipuvadki sellised olema. Kuna nad ise on hea unega, magavad ükskõik mis kell ja mis asendis, siis nad arvavad, et pole ju võimalik, et nende häälekas telekavaatamine, külmkapi vahet ja wc käimine kedagi segaks. Mul on kolm meest majas ja oi kui palju ma olen selleteemalist selgitustööd teinud.

+11
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mehed kipuvadki sellised olema. Kuna nad ise on hea unega, magavad ükskõik mis kell ja mis asendis, siis nad arvavad, et pole ju võimalik, et nende häälekas telekavaatamine, külmkapi vahet ja wc käimine kedagi segaks.

Milline rumal üldistus: “Mehed on vaat sellised, kõik viimseni”. Ei ole. Mehi on erinevaid, naisi on erinevaid.

+13
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mehed kipuvadki sellised olema.

Ei, kõik mehed ei ole enesekesksed ja isekad.

+10
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma olen vist hoopis teisest puust, sest kui tulevad kûlalised môneks pàevaks meile külla ja ööbima, siis ongi ju teistmoodi, ongi nagu pidu – oleme ööni üleval, màngime lauamànge, sööme, joome, jutustame. Tahame vôimalikult kaua koos aega veeta. Mis sest, et und jààb nende pàevade jooksul vàheseks.

Teine lugu on siis, kui kûlalised ei jàà paariks pàevaks, vaid pikemaks perioodiks. Siis muidugi ei jaksa.

Kui mind aga niivôrd hàiriks, siis ma ilmselgelt ei lasekski külalisi ööbima tulla.

+11
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ükskõik, kes tuleb teie koju ööbima, segab teie elurütmi. Nad tulevad ju hotelli. Nad tulevad puhkama. Miks nad peaksid end vaiksemalt ülevalpidama. Nad tulid lõõgastuma oma kodusest elust. Siin on ainult valik selles, kas sobivad külalised või mitte. Tuleb õppida ütlema, et otsime mingi teise lahenduse. Sugulased võivad ööbida läheduses olevas majutuses ja käia külas, aga mitte tulla elama. Hetkel ei ole asi mitte teiste une austamises, vaid enda austamises. Kui sa ennast austad, sa ei pane end olukorda, kus sa ise oled oma kodus külaline. Teised tulevad lõõgustama ja puhkama, miks nad peaksid hakkama end pingesse panema? Eriti veel, kui nad ENNE ei tea, kuidas käituda. Siin tuleb väga täpselt end väljendada, mõtteid ei oska keegi lugeda ja kui suud lahti ei tee, tähendab see seda, et oled rõõmuga nõus kõigega, mis tehakse. Kui lased inimesi enda juurde elama, siis tuleb sinul arvestada, et magada ei saa siis peres keegi.

+10
-10
Please wait...

Postitas:
Kägu

Teised tulevad lõõgustama ja puhkama, miks nad peaksid hakkama end pingesse panema?

Huvitav tõesti, miks? Kui enesekeskne saab veel olla. Kui üldse ei soovi teistega arvestada, vaid lõõgastuda, miks siis üldse teiste juurde ööbima minna, kas mitte hotell ei oleks parem variant.

+19
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul on ammusest ajast lapse toas nn valge müra äpp ‘sahisemas’, olen seda isegi kasutanud, kui tahan kauem magada. Tänu sellele magab laps suvel 9-10ni, ei häiri teda alumise korruse köögis toimetamine, teiste laste hääled, raadio, uste paukumine ega väljas põrisev muruniiduk. See on tänuväärne äpp ka siis kui külas või hotellis ööbida, kus niikuinii rohkem müra ja liikumist.

+5
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul ka kolm meest kodus, neist 2 ärkab enne mind ja üks peale, aga kõik on vait seni kuni ükskõik kes meist magab. Lapsed said varakult vaikselt käituma õpetatud kui keegi magab. Mees on ise täie astumise ja häälega perest, aga harjus ruttu ümber.
Õnneks meil toad sellise paigutusega, et külalisi ööbima eriti ei mahugi, aga need kes jäävad on meie magamistubadest eraldi. Ise eelistame alati ööseks koju tulla, lisaks on meil koerad keda ei saa niimoodi mitmeks ööks üksi jätta.

+8
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma jälestan inimesi, kes pikemaks ajaks teiste koju elama ronivad ja käituvad sealjuures nagu pererahvas segaks neid.

+22
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meie peres pole vist küll uni püha. Pereliikmeid üsna palju, elame üsna kompaktselt, aga uni on kõigil hea. Lapsed väiksena ka alati häälte keskel maganud, keegi kikivarvul ei käinud ja kellegi magamisest mingit erilist numbrit ei tehtud. Samas on see ka kohati probleemiks – kui juba magama jäädud, siis naljalt mingi telefoni või uksekella peale keegi üles ei ärka. Külalised meil kodus ei ööbi (pole ruumi) ja ise vist ka kellelegi koju ööbima naljalt ei lähe. Aga kui on ette tulnud võõrsil magamist, pole mingit probleemi enamasti. Kui on mingi periood elus, kus mul ööuni jäänud lühikeseks, magasin päeval natuke, laste mänguhääled tavaliselt taustaks. Kui mul oleks nii ergas uni, siis ma ilmselt lastega külalisi endale üldse külla ei kutsuks.

+4
-14
Please wait...

Postitas:
Kägu

Miks peab üldse majutama nii pikalt sugulasi enda juures. Ma saan aru kui läbisõidul üheks ööks ja hommikul kohe lähevad, aga mitu päeva? Pereelu, isiklik elu, elurütm saab ju kohe häiritud sellest. Järgmisel korral palu neil ööbimispaik leida, mõne külaliskorteri ikka leiab.

+8
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Miks peab üldse majutama nii pikalt sugulasi enda juures. Ma saan aru kui läbisõidul üheks ööks ja hommikul kohe lähevad, aga mitu päeva? Pereelu, isiklik elu, elurütm saab ju kohe häiritud sellest. Järgmisel korral palu neil ööbimispaik leida, mõne külaliskorteri ikka leiab.

Miks miks! Mis see sinu mure? Teema on millestki muust.

+12
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Aitäh vastuste eest. Miks nii kaua majutada? Nad elavad teises Eesti otsas ja meie juures on hea suvel puhata. Seni ei ole nad kunagi nii pikalt olnud, aga ühepäevast käiku ka ei kujuta ette, sest sõit oleks tüütult pikk. Nüüd kuna eriolukorra tõttu kaua ei kohtunud ja varsti jälle kahtlane sügis tulemas, otsustasimegi pikema koosolemise kasuks. Päeviti on tore, aga just need varahommikud…

+13
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu uni on ka püha ja enamus inimesi teab seda. Ma siiamaani veel kuri oma ema peale, ükskord läksin ülakorrusele uinakut tegema ja ütlesin veel spetsiaalselt mehele, et palun mind mitte äratada. Ema aga leidis, et tema ikka tuleb ja vaatab, kas ma ikka magan, kuigi mees ütles talle, et ei ärataks. Kolinal uks lahti ja “kas sa magad?” No milleks?? Jah, ma magasin, just jäin, aga ukse hääl äratas mu üles ja edasine uni oli rikutud. Ema ignoreerisin, läks alla tagasi ja mis iganes see oli, mis tahtis, polnud nii oluline. Mul on väga raske uinuda ja ärkan iga krõpsu peale ja lähen kohe närvi.

+15
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Selle teema alla käivad minu arust ka äratuskellad. Mul on selline mees, kes tahab kogu aeg äratust edasi lükata, ütleb, et talle meeldibki niimoodi tasapisi ärgata, äratust 3-4 x edasi lükates. Mina olen esimese helina peale üleval ja rohkem magama ei jää, tema ärkab pool tundi hiljem ja ei mäletagi, et äratusi on edasi lükanud. Sellest ei hakka rääkimagi, et tema kuuleb äratust alles 3-4 helina pärast. Kui ma kindlasti magada tahan, siis ei luba tal panna varasemat äratust kui tal tegelikult vaja on ja siis ajan ta kasvõi ise üles. Ise kannan üldse aktiivsusmonitori käel ja äratus hakkab randmel vibreerima, ei sega teisi.

Mul unehäireid pole, aga kui olen juba üleval, siis on raske uuesti magama jääda. Kui mees võtab nädalavahetusel lapsega tegelemise enda peale hommikul, siis ta kipub ikka jätma magamistoa ukse lahti ja siis kõnnib mööda korterit ringi müts-müts, nii et ma ei saa ikkagi magada. Pärast ütleb, et mis mul viga, sain ju paar tundi pikemalt voodis olla. Sellistel inimestel ongi raske aru saada sellest, kes ise suudavad jääda nö paugust magama ja ei lase ennast millestki segada.

Teiste kodudes ööbimisega on nii, et vähesed kohad sobivad tingimuste või siis pererahvaga sarnase rütmi poolest. Enamasti on teiste kodud minu jaoks ebamugavalt palavad ja hämmastavalt vähestel inimestel on tubades normaalsed pimendavad kardinad. Ma saan veel aru, et elutoas ei pruugi olla, aga ka magamistubades mitte. Suvel läheb nii vara valgeks, et niimoodi ei tule mul magamisest eriti midagi välja. Pärast selliseid külaskäike on alati eriti mõnus tulla oma pimedasse ja jahedasse magamistuppa magama.

+18
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Selle teema alla käivad minu arust ka äratuskellad. Mul on selline mees, kes tahab kogu aeg äratust edasi lükata, ütleb, et talle meeldibki niimoodi tasapisi ärgata, äratust 3-4 x edasi lükates. Mina olen esimese helina peale üleval ja rohkem magama ei jää, tema ärkab pool tundi hiljem ja ei mäletagi, et äratusi on edasi lükanud. Sellest ei hakka rääkimagi, et tema kuuleb äratust alles 3-4 helina pärast. Kui ma kindlasti magada tahan, siis ei luba tal panna varasemat äratust kui tal tegelikult vaja on ja siis ajan ta kasvõi ise üles. Ise kannan üldse aktiivsusmonitori käel ja äratus hakkab randmel vibreerima, ei sega teisi.

Mul unehäireid pole, aga kui olen juba üleval, siis on raske uuesti magama jääda. Kui mees võtab nädalavahetusel lapsega tegelemise enda peale hommikul, siis ta kipub ikka jätma magamistoa ukse lahti ja siis kõnnib mööda korterit ringi müts-müts, nii et ma ei saa ikkagi magada. Pärast ütleb, et mis mul viga, sain ju paar tundi pikemalt voodis olla. Sellistel inimestel ongi raske aru saada sellest, kes ise suudavad jääda nö paugust magama ja ei lase ennast millestki segada.

Teiste kodudes ööbimisega on nii, et vähesed kohad sobivad tingimuste või siis pererahvaga sarnase rütmi poolest. Enamasti on teiste kodud minu jaoks ebamugavalt palavad ja hämmastavalt vähestel inimestel on tubades normaalsed pimendavad kardinad. Ma saan veel aru, et elutoas ei pruugi olla, aga ka magamistubades mitte. Suvel läheb nii vara valgeks, et niimoodi ei tule mul magamisest eriti midagi välja. Pärast selliseid külaskäike on alati eriti mõnus tulla oma pimedasse ja jahedasse magamistuppa magama.

Jaa, need hommikused äratused ka! Mul mees paneb äratuse pool tundi varem ja siis lükkab seda 10 minuti kaupa edasi, ja tema äratus on nagu püssipauk, mille esimese piiksu peale mina püsti kargan. Minul seevastu äratus viimasel minutil, sest tahan kauem magada, õhtul uinun ka kaua ja kui vahepeal ärkan, siis on raske uuesti magama jääda. Minul linnulaul kitarrimängu saatel, mille kohe kinni panen ja ärkan. Eriti jube on siis, kui mul on vaba päev ja teoorias saaks magada, aga tema püssipaugu peale ehmatan üles ja enam magada ei saa.

+9
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen ka rase ja väikelapse ema, ning mees töötab tihti öösiti. Kui ta on sellises vahetuses, et hommikul magab meist kauem, siis üritame nii tasa olla kui saab, aga kuna meil on aktiivne laps, kes tahab ikka mängida ja rääkida, siis koguaeg ei õnnestu tasem olla. Õnneks on mees harjunud nende häältega, mis laps teeb või mis mina, kui ärkab siis üritab uuesti magada.

Õde on käinud oma lastega külas, aga alati olen öelnud et mees on selles vahetuses et võite tulla külla või tulge järgmine nädal, ning nii saabki hakkama.
Ma soovitan sul sama taktikat kasutada, kui tahad et mees magaks. Üldjuhul on siiski nii, et beebisid ja lapsi on raske päris vait hoida, oota ainult mil teie perre beebi tuleb. 😀
Ja need mõned päevad kannatab ära, samuti hommikused varajased ärkamised.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ega nüüd enam muud polegi, kui need paar päeva ära kannatada. Tagantjärele tarkusena võib muidugi öelda, et oleksite pidanud külalistele ära ütlema, et oled väsinud, lõpuraseda hädad jne, et nad selle külaskäigu oleks üldse ära jätnud. Teine asi, et kellega nad poole ööni üleval istuvad? Sinu mehega või oma perega? Kui sinu mehega, siis peaks ju ka sellest piisama, et ta ise ütleb mõistlikul ajal, et on väsinud ja tahab magama minna, läheb voodisse ära, tuled kustu. Külalised siis oma toas peaks ju aru saama, et nüüd pererahvas magab, et aeg neil ka vaiksemalt toimetada.

Lastega saab ka rääkida, et kui nad ärkavad hommikul teistest varem, siis väiksemate puhul, et vaatavad vaikselt multikat, suuremad kasvõi telefonis. Meil endal toimib see mitu aastat, et üks lastest on väga varajane ärkaja, et teisi mitte äratada, läheb elutuppa, ei hakka mängima vmt tegema, vaid paneb ukse vahelt kinni ja vaatab multikaid, kuni teised 8-9 ajal nädalavahetusel ärkavad. Ta ise ärkab 6.30-7 ajal.

+9
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul on ämm selline, kelle jaoks peale kaheksat hommikul magamine on lubatud vaid väga äärmisel juhul, noh siis kui 40 palavik on. Muul juhul on tegemist täieliku laisklemisega. Väldime tema juurde ööbima jäämist, enne läheksime hotelli, sest ta juba peale 7t teeb toa ukse lahti ja tuleb äratama.

+19
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul on ämm selline, kelle jaoks peale kaheksat hommikul magamine on lubatud vaid väga äärmisel juhul, noh siis kui 40 palavik on. Muul juhul on tegemist täieliku laisklemisega. Väldime tema juurde ööbima jäämist, enne läheksime hotelli, sest ta juba peale 7t teeb toa ukse lahti ja tuleb äratama.

Kohutav

+19
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sättige väike seks selleks ajaks… Äkki edaspidi ei saja sisse.

+9
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Uni on püha.
Kui käime õe juures, kelle mehel on vahetustega töö, siis teame, et sel päeval, kui mees tuleb hommikul koju, siis ta peab saama magada lõunani. Siis olemegi hommikul vaikselt ning läheme kuhugi nii kauaks välja, kui mees kodus magab.
Samas, kui on külalised, siis tuleb arvestada teatud ebameeldivustega, kindlasti on rohkem lärmi, magada ei saa nii palju jne – kuna ise oleme kas siis õhtul pikemalt üleval, sööme, joome. Minule endale meeldib tõusta varem sp. ei maga külalised suures toas, vaid kabinetis, et ma saaksin hommikul rahulikult toimetada, kohvi juua. Kui remont oli – siis panin külalised meie magamistuppa, mehe lastetuppa ja ise magasin suure toas, et hommikul oleks mul vaba olemine (meil on poolavatud köök).

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ei saa aru, mida te sööte koos oma külalistega poole ööni?! Sellepärast ei saagi korralikult magada, et õgite ennast punni täis ja siis kirute küll lapsi küll kodumasinaid lärmakuses ja rahutus unes. Peale kella 6-7 pole suust vaja midagi sisse ajada ja küll näete, kui magusuni tuleb külas ja kodus ja mingid hääled ega teiste tegevused ei häiri seda.

0
-21
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

väikesi lapsi on ikka päris keeruline vait hoida, isegi kui nad teavad, siis nad kipuvad unustama või lihtsalt vahel ei suuda ennast talitseda kui nutt peale tuleb vms
ühest küljest olen nõus, et magada võiks lasta, teisest küljest on see pidev hiilimine ja laste vaigistamine tohutult ahistav, ise püüan lastega külla minemist üldse vältida, aga kodus on meil ikka tihti probleeme, aegajalt tuleb vangi tunne peale, mees istub õhtuti kaua üleval ja siis hommikuti magab vabadel päevadel nii 12ni, laps on kuskil 8 hiljemalt üleval no ja ikka siis ju tahab pissile ja süüa ja mängida ja seletada ja tundide kaupa seda vaikust hoida on ikka paganama raske, kohvi tegemine ka ju kolistab, ei ole sedagi abiks. tundide kaupa last teleka taga ka nagu hoida ei taha.
samas meil on päeval ka kolistamisega probleemid, köök ja elutuba on koos ja kui mees ärkab, siis tavaliselt hakkab telekat vaatama, siis on samuti jama – segab tolmu imemine, kohvi tegemine, rääkimine jne

+1
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ütleksin sellele toredale meheõele, et järgmisel korral mingu oma pesakonnaga hotelli.

+2
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

väikesi lapsi on ikka päris keeruline vait hoida, isegi kui nad teavad, siis nad kipuvad unustama või lihtsalt vahel ei suuda ennast talitseda kui nutt peale tuleb vms

ühest küljest olen nõus, et magada võiks lasta, teisest küljest on see pidev hiilimine ja laste vaigistamine tohutult ahistav, ise püüan lastega külla minemist üldse vältida, aga kodus on meil ikka tihti probleeme, aegajalt tuleb vangi tunne peale, mees istub õhtuti kaua üleval ja siis hommikuti magab vabadel päevadel nii 12ni, laps on kuskil 8 hiljemalt üleval no ja ikka siis ju tahab pissile ja süüa ja mängida ja seletada ja tundide kaupa seda vaikust hoida on ikka paganama raske, kohvi tegemine ka ju kolistab, ei ole sedagi abiks. tundide kaupa last teleka taga ka nagu hoida ei taha.

samas meil on päeval ka kolistamisega probleemid, köök ja elutuba on koos ja kui mees ärkab, siis tavaliselt hakkab telekat vaatama, siis on samuti jama – segab tolmu imemine, kohvi tegemine, rääkimine jne

Su mees on ju täielik tropp, päriselt hiilite igapäevaselt lapsega oma kodus ringi. Tolmuimeja anna mehe kätte, las teeb ka midagi.

+12
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mees ei oska oma õega rääkida? Lõpurasedana poleks ma üldsegi nõus olnud külalistega …

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mees ei oska oma õega rääkida? Lõpurasedana poleks ma üldsegi nõus olnud külalistega …

See on ilmselt veel suurem tohlakas, kui teemaalgataja ise ongi.
Käib öösiti tööl, päeval magab ja siis kutsub õe omale külla, et “elage meil natuke aega, nii tore ju on”.
Ja tädi ise, kes kohe sünnitama hakkab, käib ja vihjab läbi lillekeste, et “kas ikka lastekestele paneksite filmi käima, siis nad on vaikselt”
?????

Selle asemel, et oma suukene lahti teha ja öelda, et lugupeetud sugulased, PALUN HAKAKE ASTUMA.

Eiiii, ta teeb perekooli teema, et need siin tema saamatusest tekkinud “pingeid maandaks” ….
No halllooo, inimesed.

+3
-15
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 71 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Teiste une austamine