Esileht Ajaviite- ja muud jutud Teiste une austamine

Näitan 11 postitust - vahemik 61 kuni 71 (kokku 71 )

Teema: Teiste une austamine

Postitas:
Kägu

Kui keegi perest magab (ja magab teadlikult, mitte ei tuku kogemata teleka ees), kas teie meelest on elementaarne und austada ja püüda olla võimalikult vaikselt? Minu jaoks on. Minu jaoks on magajal võimalusel magada laskmine elementaarne viisakus, sest uni on oluline. Mul on endal sageli unehäired ja seega pean und oma põhivajaduseks. Mees töötab öövahetustes ja tundub vaielamatu, et kui ta töölt tuleb ja magab, on ülejäänud pere vaikselt ja magamistuppa ei sisene.

Nüüd on meil aga nädalaks külas mehe õe pere – nad on tohutult toredad inimesed ja üldiselt olen nende külaskäigu üle õnnelik -, aga me ei saa absoluutselt magada! Ja täna hommikuks olen juba nii turris, et tulin siia teemat tegema, et kellelegi end välja elada (olete mu maandus, aitäh :))

Olen ise “lõpurase” (tobe sõna, tean) ja meil on peres ka väike laps. Külalised aga lähevad hilja õhtul magama, sest tore on ju elutoas istuda ja juttu rääkida, hommikul aga ärkavad nende lapsed juba pool seitse ja nad isegi ei pinguta, et neid vaikselt hoida! Ja just see on asi, mis ajab mul kopsu üle maksa. Kui minu enda mudilane nende lärmi peale ärkab, on ta päev otsa väsinud ja viril, mul endal käib pea ringi ja iiveldab, kuna rasedana magamata olla ei ole lihtne. Ja nad on siin veel paar päeva…

Olen püüdnud läbi lillede vihjata. Näiteks oma suuremale lapsele öelnud teiste kuuldes, et ta mudilastele varahommikul raamatut loeks, siis on nad vaiksemalt; olen soovitanud filmi panna, siis nad istuvad vaikselt. Aga täna hommikul jälle lapsed rääkisid täie häälega ja jooksid mütt-mütt-mütt.

Kui otse te üteks ja mida paluks? Ma ei taha nendega tülli ka minna ja mehe peres ei ole paraku otsekohesus eriti tavaks, nii et ütlemisel ma mehe peale ei saa loota, temal on selline kannatame-ära suhtumine. Nii et kui öelda, pean ise ütlema. Aga mida ma palun?

ah nad on ainult nädala, siis saad neist rahu, ära ütle midagi, seekord …

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

väikesi lapsi on ikka päris keeruline vait hoida, isegi kui nad teavad, siis nad kipuvad unustama või lihtsalt vahel ei suuda ennast talitseda kui nutt peale tuleb vms

Sellest saan ma aru, et on mingi loomulik müratase, mida laste puhul on keeruline madalamaks timmida. Samas ei pea lapsele kell 6 hommikul kätte andma igasugu laulvaid mänguasju, ksülofoni ega trummi, ei pea lubama tal palli vastu seina põrgatada, ei pea ise täishäälel rääkima ja üle maja teisele lapsevanemale midagi karjuma. Mul on üks selline sõpradepaar ja viimased aastad olen nende ööbimisega külaskäikudest ära laveerinud, sest antud teemal ausalt ja viisakalt rääkimine ei andnud tulemust.

+13
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meil külalisi väga ei käi ja nendega seega muret pole aga mul oma mehega väga palju tuliseid tülisid maha peetud seoses teise inimese une austamisega. Mina magan meie peres kauem, 8-9ni. Mistahes ajal temal uni ära läheb, kasvõi öösel ei saa magada vms, võtab oma telefoni ja passib selles. Mind see isenesest ei häirigi, et telefonis on aga võtaks hääle vähemalt nulli. Ei. Vahib norm heliga videosid ja mis iganes seal on. Olen palunud korduvalt, et hääle maha keeraks, teise tuppa läheks vms.. null kasu. Tema ütleb, et kui inimene on väsinud, siis ta magab igasugustes tingimustes.Aga no mul mees ekstraisekas muudes asjades ka. Sellist teist pole olemas ma arvan. Ta peab auto keset liiklust tuima näoga kinni, keset teed, tee äärdegi ei aja autot,paneb ohutuled peale ja peab oma kõnesid, saadab smse vms. Vähemalt paneb ohutuled, eks😃 Alguses see mind nii ei häirinud aga pikapeale see ainult enda peale mõtlemine paneb mõtlema… Ja see uneteema… oeh..isegi seletades ta ei mõista.

+6
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Olen palunud korduvalt, et hääle maha keeraks, teise tuppa läheks vms.. null kasu.

Miks sa ise teises toas magama pole hakanud?
Pole vist väga mõtet sama meetodit 100 korda järjest kasutades erinevat tulemust saavutada?

“Ma ei maga sinuga enam ühes toas, sest sa ei oska vaikust pidada” ja kõik.
Pole lihtsamat asja.
Aga perekooli kirjutada ja loota, et mees siit loeb ja muutub – tobe meetod.

+4
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Miks sa ise teises toas magama pole hakanud?
Pole vist väga mõtet sama meetodit 100 korda järjest kasutades erinevat tulemust saavutada?

Küllap vaid 1 tuba neil ongi.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

See ise eraldi magama minemine teise tuppa on hea mõte iseenesest aga samas kuna iga öö päris ei juhtu seda mehepoolset äratamist oma asjatamistega, siis ei tahaks päris eraldi tubadesse ka nagu kolida. Et igaks juhuks magan iga öö mujal. Võibolla jah võtan kõike liiga sellelt pinnalt, kuidas ise käituks. A’la kui mul uni ära läheb, tõesti laseks teistel magada ja eemalduks kuhugi, kus kedagi ei sega.

+7
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

väikesi lapsi on ikka päris keeruline vait hoida, isegi kui nad teavad, siis nad kipuvad unustama või lihtsalt vahel ei suuda ennast talitseda kui nutt peale tuleb vms

Ma just tahtsin kommenteerida, et kaheaastane hakkab juba päris edukalt kaasa sosistama, kui vanem seda ees teeb.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sellest saan ma aru, et on mingi loomulik müratase, mida laste puhul on keeruline madalamaks timmida. Samas ei pea lapsele kell 6 hommikul kätte andma igasugu laulvaid mänguasju, ksülofoni ega trummi, ei pea lubama tal palli vastu seina põrgatada, ei pea ise täishäälel rääkima ja üle maja teisele lapsevanemale midagi karjuma. Mul on üks selline sõpradepaar ja viimased aastad olen nende ööbimisega külaskäikudest ära laveerinud, sest antud teemal ausalt ja viisakalt rääkimine ei andnud tulemust.

Ega laps koer ei ole, et koolitad ta vaikselt lamama, kuniks peremees ärkab.

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ja ega vanemad koerad ole, et koolitad nad omakorda vaikselt tegutsema hilisõhtul, kui laps magab, eksole?

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ja ega vanemad koerad ole, et koolitad nad omakorda vaikselt tegutsema hilisõhtul, kui laps magab, eksole?

Kuule, eksole teema on sellest, kui külla tulevad sugulased või tuttavad ei lase pererahval magada mitte sinu ega su elukaaslase allumatusest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

kohvi tegemine ka ju kolistab
köök ja elutuba on koos

Kaks asja mis minus täiesti mõrtsukaliku viha sütitavad. Mäletan lapsepõlvest seda KOHUTAVAT hommikust kohvitegemist – tollal olid ju kohviubade jahvatamise masinad, ja kui see siis hakkas hommikul vara mürisema üle terve elamise… Olen sellest eluaegse kohviviha saanud, ei võta suu sisse ka.

Ja mitte iial pole ma nõus elama köök-elutoaga kodus. No täiesti haige on see, kui keegi tahab nt telekat vaadata, aga teine kolistab oma pottide-pannidega jms.

Ise vajan palju und, minu jaoks 8 tundi öösel magamine on vähe, ja nüüd olen ka jõudsnud selleni, et kui miski und segab, siis on väga raske uuesti uinuda. Ja kui ma välja magada ei saa, siis saan peavalud… Lõbus.

+2
0
Please wait...

Näitan 11 postitust - vahemik 61 kuni 71 (kokku 71 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Teiste une austamine