Esileht Kodunurk tekkide pesu

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: tekkide pesu

Postitas:

Kuidas te tekke pesete, kas masinas või viite keemilisse või veel mõni muu variant? Praegu üks tekk, vatitekk ei saa öelda, aga see mahuline vatiin sees, mitte väga paks, 150 lai, see peaks mahtuma pesumasinasse. Mis programmi talle võiks panna, mul on nt mingi eraldi programm vaipade pesuks, kas see sobiks? Või õrnpesu või mis?
Aga suuremad tekid, meil abikaasaga on 200×220 tekk, seda küll ei mahu masinasse toppima. Üks suletekk on ka majapidamises. Siis on veel neid nõuka-aegseid villaseid tekke. Pesin ühte sellist villast laste suuruses tekki masinaga. Panin küll õrnpesu ja 30 kraadi, aga tõmbas ikka poole väiksemaks. Õnneks oli niikuinii plaanis see koera pessa panna.
Kuidas te saate puhtaks oma tekid? Ega nad nüüd väga ei määrdugi, aga kui 15 aastat on laps tekiga maganud, vahel vedeleb see voodi all tal, siis tahaks ikka puhtaks saada küll.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänapäeval on tekid nii odavad, et ma ei viitsi pesta ja ostan uue, kui ikka silmnähtavalt määrdunud on.
Kui laps väike oli ja pissiõnnetusi ikka juhtus vahel, siis pesin 150×200 tekki masinas, sest iga nädal tõesti uut ei osta. Aga see oli selline üsna õhuke ja võttis masinas isegi vähem ruumi, kui näiteks kaheinimese voodilina.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänapäeval on tekid nii odavad,

Keemiline puhastus: Suletekk (180 x 200) – 23.50€

Odavamapoolne kvaliteetne suletekk – Luxury Hungarian Goose Down Duvet – maksab 250€ ehk 10X kallim kui pesu.

Isegi Ikea odav tekk maksab 100€ ja seda samuti ei kannata iga määrdumise peale uut osta.

P.S. On ka 7000€ maksvaid suletekke.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei osta ühtki tekki, mida masinas pesta ei saa. Tekke-patju peab vähemalt kord aastas masinas 60 kraadiga pesema, et tolmulestad sureksid, selle pilguga ostan kõik voodiriided. Suletekke ei osta üldse, sest olen näinud, mida lestad teevad väikelapse näoga, kes magas suletekiga. Teoreetiliselt peaks neid suletekke ka masinas koos tennisepallidega pesta saama, aga ei ole reaalselt näinud ühtki inimest, kes viitsiks seesuguse asjaga tänapäeval veel jamada, seega ei tea, kas see üldse on võimalik. Valesti pestud suletekk aga haiseb ja tekib hallitus lisaks lestadele.
Mivar-Vivast sai vanasti ka 5 euroga 2. kategooria tekke, olen isegi ostnud.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on kõik tekid 150×200. Pesen neid masinas tavalise 40 kraadi puuvillaprogrammiga. Pole midagi halba juhtunud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pesen masinas ja kuivatan kuivatis. Väga hästi saab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul pesumasin-kuivati 8/6kg pesule, nii et kõik tekid-padjad käivad regulaarselt pesus ja kuivatis ka. Vaatamata sellele, et tekid on mul odavad, alates 10€. Kõige kallim on vist 30€ Dormeo tekk, soodukaga ostetud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ka selliseid tekke ei osta, mida masinas pesta ei saa. Vanemad on vist 20 aastased, paar korda aastas olen ikka pesnud, mõnda ka tihemini, kui vaja.
Tavaline pesu ja tsentrifuug 1200 p/min.
Kui talvel peaks juhtuma, et t* langeb alla -15 kraadi, viin tekid õue, lestad külma ei kannata.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna oleme üle elanud pika-pika lutikarünnaku, siis on mul kogemusi kõikvõimalike tekkide-patjade korduva pesu ja kuumkuivatusega. Üheinimese sünteetiline vatitekk kannatab seda ilusti, ainult kuivatusega läks pisut lühemaks. Õhemad vatiini peal tekid on ka lihtsad. Suutsin isegi kaheinimese vatiteki masinasse litsuda, see kuivas halvemini, sest masin oli väga täis. Sulepatju vahel lihtsalt kuivatan max kuumusega, saab ka lestadest lahti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas te saate puhtaks oma tekid? Ega nad nüüd väga ei määrdugi, aga kui 15 aastat on laps tekiga maganud, vahel vedeleb see voodi all tal, siis tahaks ikka puhtaks saada küll.

Siis on äkki paras aeg uus tekk osta?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Kodunurk tekkide pesu