Esileht Pereelu ja suhted Telefoni kasutus lastel-jagelus ja problee

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )

Teema: Telefoni kasutus lastel-jagelus ja problee

Postitas:

Peres 2 last-12 ja 6. Suurim probleem igapäevaelus on telefoni ümber tekkivad tülid. Suurem kasutab telefoni rohkem (videod, vestlused sõpradega, kooliasjad). iga kord aga, kui väiksem näeb,see ärritab teda-tahab tähelepanu suuremalt õelt või siis ka telefoni. Tähelepanu otsimine sellisel puhul võib kujuneda vägivaldseks torkimiseks väiksema poolt(ka suurem plahvatab ja reageerib intensiivselt). Kuidas olete/paneksite paika telefoni kasutamise reeglid, kui peres erineva vanusega lapsed? Hetkeolukord on frustreeriv, terve pere oleks vahel kui tagajalgadel (ka mees).

+1
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.10 15:25; 15.10 17:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esiteks on kindel aeg, millal keegi telefoni kasutab
Reegel kaks- sel ajal ei minda teist torkima, kui tahab ise ka telefoni kasutada hiljem! Kes provotseerib, saab ka karistada. Kui pole igal oma telefoni (ja olgem ausad, kuuesel ei ole seda vaja), siis on telefoni kasutamise aeg ja teised ei torgi samal ajal! Sama, kui teine õpib, loeb jne- ei lällata seljas.
Kolmas reegel- vähendada mõlemal telefonis passimise aega. Midagi tarka nad seal nagunii ei tee.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.10 15:29; 15.10 16:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõlemale oma telefon ja mõlemale oma seal passimise aeg.
Mees mingu tagajalgade asemel poodi.

+15
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 15.10 15:58; 15.10 17:01; 15.10 17:23; 15.10 20:58; 16.10 11:07; 17.10 00:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

hmmm… kas sa oskaksid lahendada probleemi, kui sõna “telefon” asendada sõnaga “raamat”?

meil on asi lahendatud nii, kui keegi perekonnast tahab rahu – vahet ei ole, kas ta on vannis, loeb, on telefonis, telekas v arvutis, siis teised ei torgi. reegel kõigile.
telefon on nagunii eraasi ja 6-aastane ei tohiks oma suurema õe/venna telefoniga mängida. järjekindel tuleb olla.

väikesele laenad kas kindaks ajaks oma telefoni või eraldad talle tema isikliku.

+15
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, peamine on, et teismelisel on õigus oma telefonile, oma privaatsusele. Sa võid piirata tal teatud äppide kasutamise aega ja üldse ekraanis olemise aega, aga telefoni jagamine kahe lapse vahel on lollus.
Telefon, arvuti ja aluspesu peavad olema isiklikud.
Ühtlasi kehtib siis ka reegel, et kes oma telefoni (enneaegu) ära lõhub, on ilma – oma vastutus!

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Telefon, arvuti ja aluspesu peavad olema isiklikud.

Viimasega olen nõus, aga kaks esimest kuuluvad “heast elust lolliks läinud tarbimishooliku” arsenali.
Kuuesel pole telefoniga midagi peale hakata peale mängimise, videote vaatamise jms. Selleks sobib vanema telefon väga hästi.

+5
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.10 15:29; 15.10 16:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimasega olen nõus, aga kaks esimest kuuluvad “heast elust lolliks läinud tarbimishooliku” arsenali.

Ega sa juhuslikult pole kursis, kuidas arvutit selle leiutamise maal algselt (ja vist siiani) nimetatakse?
Nagunii sa ei tea, eks ütlen siis: personal computer ehk PC.

Kuidas sulle selle toote mõte tundub, et see on mõeldud: kas massidele kasutamiseks või igaühel eraldi ja olgu oma isiklik.

Sina kui mittetarbimishoolik, kasutad kindlasti teiste pereliikmetega sama arvutit, hambaharja ja tänavajalatseid.
Kõigil ei ole päris nii, ostetakse ka need asjad igale personaalseks kasutamiseks. Isegi, kui ei olda lolliks läinud.

+5
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 15.10 15:58; 15.10 17:01; 15.10 17:23; 15.10 20:58; 16.10 11:07; 17.10 00:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oma telefoni ei peagi suurem laps väiksemale andma,ta saab kasutada meie oma.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.10 15:25; 15.10 17:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suurim probleem igapäevaelus on telefoni ümber tekkivad tülid.

Oma telefoni ei peagi suurem laps väiksemale andma,ta saab kasutada meie oma.

Kas nüüd sina oled loll või mina ei oska “funktsionaalselt” lugeda?

+9
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 15.10 15:58; 15.10 17:01; 15.10 17:23; 15.10 20:58; 16.10 11:07; 17.10 00:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oma telefoni ei peagi suurem laps väiksemale andma,ta saab kasutada meie oma.

Sama siin. Telefon on privaatne ese. Teismeline ei pea seda jagama. Noorema lapse tegime meie mehega, mitte 12-aastane. Seega jagame nooremaga telefoni mina ja mees.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suurim probleem igapäevaelus on telefoni ümber tekkivad tülid.

Oma telefoni ei peagi suurem laps väiksemale andma,ta saab kasutada meie oma.

Kas nüüd sina oled loll või mina ei oska “funktsionaalselt” lugeda?

No mulle tundub, et teema on selles, et väiksem lihtsalt kiusab vanemat last, kui vanem laps telefoni kasutab, sest tahab ka. Kuigi ta vanema lapse telefoni saama ei pea ja ei saa. Kehvalt sõnastatud teemaalgatus aga ilmselt nii ta mõtles.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma esiteks räägiks veel kord üle, et teist torkima EI LÄHE ja peale seda iga kord võtaks väiksema selle päeva telefoniajast 10 min maha, kui suuremat segab. Mu 7-aastane tohib ekraani taga olla 1 tund päevas, seda 10 min kaupa vähendada tunduks piisavalt korralekutsuv. Kui 10 min ei aita, siis 15 või 20 min.
Kas suuremal lapsel pole oma tuba, kuhu ta saaks väiksemast eemalduda? Või kuidas teil see telefonis olemine korraldatud on üldse?

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Määraksin 6-aastasele lapsele kindla telefoniaja (üsna lühikese, u pool h päevas, ma pakun). Vanema lapse puhul vaataksin vastavalt vajadusele, kas aega on vaja piirata.
Veel selgitaksin lastele seda, et lastel ongi sõltuvalt vanusest erinevad õigused, aga ka erinevad kohustused. Ja torkimise või muul viisil kiusamise keelaksin karmilt ära – kui peres keegi tahab rahus olla ja annab sellest selgelt mõista (“ära sega”), siis edasine segamine kvalifitseerub kiusamiseks.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Noorema saadaks kiusamise eest nurka. Iga jumala kord kui torgib.
Nali muidugi, aga sellisest torkimise lubamisest ma aru ei saa. Karmilt keelaks sellise kiusamise ära.
Praegu arvab noorem, et võib vanemat torkida (kiusata). Koolis hakkab torkima klassiõdesid-klassivendi. Siis hakkab veidi vanemana provotseerima garderoobitädist kuni õpetajani.
Nulltolerants sellise torkimise suhtes.

Kui on igav, tehku midagi kasulikku. Koristagu oma tuba või aidaku süüa teha.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No mulle tundub, et teema on selles, et väiksem lihtsalt kiusab vanemat last, kui vanem laps telefoni kasutab, sest tahab ka. Kuigi ta vanema lapse telefoni saama ei pea ja ei saa. Kehvalt sõnastatud teemaalgatus aga ilmselt nii ta mõtles.

Mulle hakkab ka koitma, mida ta mõtles. Peres on kolm telefoni, AGA neli inimest.
Ja siis mõlemad vanemad + vanem laps istuvad telefonis ja pisikesel keeb üle. MITTE KEEGI temale oma telefoni ei anna. Mul keeks ka üle.
(kui mõni vanematest tall enda oma loovutaks, siis probleemi ju poleks)

Ostku pisikesele tahvel, nagunii ta ju helistada kellelegi ei taha, vaid lihtsalt kõvatada, multikat vaadata, tetrist mängida vms. Ja määraku sellele kasutusaeg.
Või veel parem, pangu papa koos pisikesega legoklotsidest midagi kokku.

+13
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 15.10 15:58; 15.10 17:01; 15.10 17:23; 15.10 20:58; 16.10 11:07; 17.10 00:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

terve pere oleks vahel kui tagajalgadel (ka mees).

Muidu on terve pere neljakäpukil või? 😀 Eriti mees?

Tean, et see on kõnekujund, aga naljakas ikkagi.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Leidke väiksema jaoks tegevus. Mul on sama suure vahega lapsed ja väiksem teab väga hästi, et kui suurem vend ei soovi teda oma tuppa segama, siis sinna ei lähe. 6-aastane vajab veel vanemate juhendamist, tegelemist jne
Minu arust on kodus kord käest ära ja sellepärast oleteki tagajalgadel.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuuesel pole telefoniga midagi peale hakata peale mängimise, videote vaatamise jms. Selleks sobib vanema telefon väga hästi.

Kuuene peaks oskama telefoniga päästeteenistusse helistada, seda esmalt. Vankumatult ja igas olukorras. Soovitavalt ka emale, isale ja veel ühele usaldusisikule. Ja tal peab olema võimalus seda teha igal ajal, st tal peab olema ligipääs või teadmine, kus on mõni telefon. Nagu te poleks keegi lugenud uudiseid, kuidas väikelaps kutsus kiirabi mürgituse vms saanud vanematele.

Vanasti oli telefon esikus või elutoas kapi peal ja juhtmega seinas kinni. Nüüd peab olema kõigil pereliikmetel alates seal ca 4,5. eluaastast teada, kus asub lähim telefon ja kuidas helistada päästeteenistusse. Ja see kuuene peab selleni ka ulatuma, mitte et issi hoiab seda riidekapi peal.

Teiseks, kuuesel, kes käib üksi koduhooviski mängimas, rääkimata teiste suuremate lastega koos pargis vms, peaks olema telefon kaasas, et teda saaks positsioneerida (kui miski ptüi-ptüi-ptüi).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.10 09:49; 16.10 13:11; 16.10 13:55; 16.10 14:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma saan küll sellest pisikesest aru nii, et ta tahab lihtsalt oma õega mängida, telefoni saamine on teisejärguline. Ta on armukade, et õel on muud tegemised.
Mina teeks vanema lapsega kokkuleppe, mis ajal ta telefoni kodus kasutada tohib (kui just mitte salaja oma toas) ja võtaks siis samaaegselt “välja” oma ja/või mehe intensiivaja noorema lapsega. Mängiks temaga midagi – kaarte, lauamänge, mingit muud fantaasiamängu. Lapsel on vaja teise inimese tähelepanu ja tal on seda ehk lihtsam nõuda õelt kui emalt-isalt.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 16.10 09:55; 16.10 13:50; 16.10 14:24; 16.10 22:40; 16.10 22:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oma telefoni ei peagi suurem laps väiksemale andma,ta saab kasutada meie oma.

Kust see probleem siis tuleb?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kust see probleem siis tuleb?

Issi ja emme mõlemad tahavad ju kaaa telefonis olla.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 15.10 15:58; 15.10 17:01; 15.10 17:23; 15.10 20:58; 16.10 11:07; 17.10 00:25;
To report this post you need to login first.

6-aastasel pole üldse mingit telefoni ega telefoniaega vaja!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega sa juhuslikult pole kursis, kuidas arvutit selle leiutamise maal algselt (ja vist siiani) nimetatakse?
Nagunii sa ei tea, eks ütlen siis: personal computer ehk PC.
Kuidas sulle selle toote mõte tundub, et see on mõeldud: kas massidele kasutamiseks või igaühel eraldi ja olgu oma isiklik.

Tegelikult ajalooliselt on nii, et PC loodi vastuseks toasuurusele mainframe arvutile ehk kõlbab kasutamiseks inimesele, mitte instituudile. P ehk personal ei tähenda, et igalühel see olema peaks, vaid seda, et see arvuti sobib kodukasutuseks.
Minu peres on nii, et on tööarvutid (laptopid) ja koduarvuti (samuti laptop). Ei näe probleemi, kui mitu pereliiget sama arvutit kasutavad.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma saan küll sellest pisikesest aru nii, et ta tahab lihtsalt oma õega mängida, telefoni saamine on teisejärguline. Ta on armukade, et õel on muud tegemised.

Mina teeks vanema lapsega kokkuleppe, mis ajal ta telefoni kodus kasutada tohib (kui just mitte salaja oma toas) ja võtaks siis samaaegselt “välja” oma ja/või mehe intensiivaja noorema lapsega. Mängiks temaga midagi – kaarte, lauamänge, mingit muud fantaasiamängu. Lapsel on vaja teise inimese tähelepanu ja tal on seda ehk lihtsam nõuda õelt kui emalt-isalt.

Mina sellega nõus pole, et vanem laps peab olema nagu mingi tola. Kui noorem tahb, peab tema kohe kargama. Oma telefonis oma asju ajama peab salaja ja kui noorem tahab, siis kohe jooksujalu mingi Trilmat mängima. Mis pagana lastekasvatusmeetod see on? Tahate vanemast lapsest ilma jääda moraalselt, kui temast lapsehoidja teete? Teie laps ka see väiksem, rahustage ise, tegelege ISE, mitte ärge lükake teda kuklalaksuga 12-aastase kaela.

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.10 09:49; 16.10 13:11; 16.10 13:55; 16.10 14:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma saan küll sellest pisikesest aru nii, et ta tahab lihtsalt oma õega mängida, telefoni saamine on teisejärguline. Ta on armukade, et õel on muud tegemised.

Mina teeks vanema lapsega kokkuleppe, mis ajal ta telefoni kodus kasutada tohib (kui just mitte salaja oma toas) ja võtaks siis samaaegselt “välja” oma ja/või mehe intensiivaja noorema lapsega. Mängiks temaga midagi – kaarte, lauamänge, mingit muud fantaasiamängu. Lapsel on vaja teise inimese tähelepanu ja tal on seda ehk lihtsam nõuda õelt kui emalt-isalt.

Mina sellega nõus pole, et vanem laps peab olema nagu mingi tola. Kui noorem tahb, peab tema kohe kargama. Oma telefonis oma asju ajama peab salaja ja kui noorem tahab, siis kohe jooksujalu mingi Trilmat mängima. Mis pagana lastekasvatusmeetod see on? Tahate vanemast lapsest ilma jääda moraalselt, kui temast lapsehoidja teete? Teie laps ka see väiksem, rahustage ise, tegelege ISE, mitte ärge lükake teda kuklalaksuga 12-aastase kaela.

Eee, kes on kirjutanud, et 12-aastane peab lapsehoidja olema? Minu kirjutatud tekstis, mida tsiteerid, seda kindlasti pole. Vastupidi. Kui aru ei saanud, siis ehk loed uuesti.
Aga muidu… normaalses peres ikka arvestatakse üksteise vajadustega. Ei ole päris nii, et lapsed omavahel suhtlema ei pea, vähemalt minu meelest. See ei tähenda, et enda vajadused peab nurka viskama.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 16.10 09:55; 16.10 13:50; 16.10 14:24; 16.10 22:40; 16.10 22:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina teeks vanema lapsega kokkuleppe, mis ajal ta telefoni kodus kasutada tohib (kui just mitte salaja oma toas) ja võtaks siis samaaegselt “välja” oma ja/või mehe intensiivaja noorema lapsega. Mängiks temaga midagi – kaarte, lauamänge, mingit muud fantaasiamängu. Lapsel on vaja teise inimese tähelepanu ja tal on seda ehk lihtsam nõuda õelt

No seda sa täpselt kirjutasid ju, et vanem laps ei saa OMI asju kasutada kui tema tahab vaid siis, kui ema viitsib ise väiseema lapsega tegelemise üle võtta. Suurem laps peab olema kiirhüpetega kohal, kui väiksem vajab lõbustamist. Mitte vanemad.

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.10 09:49; 16.10 13:11; 16.10 13:55; 16.10 14:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina teeks vanema lapsega kokkuleppe, mis ajal ta telefoni kodus kasutada tohib (kui just mitte salaja oma toas) ja võtaks siis samaaegselt “välja” oma ja/või mehe intensiivaja noorema lapsega. Mängiks temaga midagi – kaarte, lauamänge, mingit muud fantaasiamängu. Lapsel on vaja teise inimese tähelepanu ja tal on seda ehk lihtsam nõuda õelt

No seda sa täpselt kirjutasid ju, et vanem laps ei saa OMI asju kasutada kui tema tahab vaid siis, kui ema viitsib ise väiseema lapsega tegelemise üle võtta. Suurem laps peab olema kiirhüpetega kohal, kui väiksem vajab lõbustamist. Mitte vanemad.

Eeeee, ehk loed hoopis välja, et ema ja isa peavad olema kiirhüpetega kohal, kui väiksem vajab lõbustamist.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 16.10 09:55; 16.10 13:50; 16.10 14:24; 16.10 22:40; 16.10 22:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina teeks vanema lapsega kokkuleppe, mis ajal ta telefoni kodus kasutada tohib (kui just mitte salaja oma toas) ja võtaks siis samaaegselt “välja” oma ja/või mehe intensiivaja noorema lapsega. Mängiks temaga midagi – kaarte, lauamänge, mingit muud fantaasiamängu. Lapsel on vaja teise inimese tähelepanu ja tal on seda ehk lihtsam nõuda õelt

No seda sa täpselt kirjutasid ju, et vanem laps ei saa OMI asju kasutada kui tema tahab vaid siis, kui ema viitsib ise väiseema lapsega tegelemise üle võtta. Suurem laps peab olema kiirhüpetega kohal, kui väiksem vajab lõbustamist. Mitte vanemad.

Eeeee, ehk loed hoopis välja, et ema ja isa peavad olema kiirhüpetega kohal, kui väiksem vajab lõbustamist.

Jah, kui vanem laps saab viivuks loa noorema lõbustamine lõpetada ja OMA telefonis OMA aega hakata veetma, ehk isegi oma toas ja omaette.

+4
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.10 09:49; 16.10 13:11; 16.10 13:55; 16.10 14:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina teeks vanema lapsega kokkuleppe, mis ajal ta telefoni kodus kasutada tohib (kui just mitte salaja oma toas) ja võtaks siis samaaegselt “välja” oma ja/või mehe intensiivaja noorema lapsega. Mängiks temaga midagi – kaarte, lauamänge, mingit muud fantaasiamängu. Lapsel on vaja teise inimese tähelepanu ja tal on seda ehk lihtsam nõuda õelt

No seda sa täpselt kirjutasid ju, et vanem laps ei saa OMI asju kasutada kui tema tahab vaid siis, kui ema viitsib ise väiseema lapsega tegelemise üle võtta. Suurem laps peab olema kiirhüpetega kohal, kui väiksem vajab lõbustamist. Mitte vanemad.

Eeeee, ehk loed hoopis välja, et ema ja isa peavad olema kiirhüpetega kohal, kui väiksem vajab lõbustamist.

Jah, kui vanem laps saab viivuks loa noorema lõbustamine lõpetada ja OMA telefonis OMA aega hakata veetma, ehk isegi oma toas ja omaette.

Nojah, kirjuta mida tahes, lugeja loeb ikka nii, kuidas ta enda lapsepõlvetraumad tal seda lubavad.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 16.10 09:55; 16.10 13:50; 16.10 14:24; 16.10 22:40; 16.10 22:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina teeks vanema lapsega kokkuleppe, mis ajal ta telefoni kodus kasutada tohib (kui just mitte salaja oma toas) ja võtaks siis samaaegselt “välja” oma ja/või mehe intensiivaja noorema lapsega. Mängiks temaga midagi – kaarte, lauamänge, mingit muud fantaasiamängu. Lapsel on vaja teise inimese tähelepanu ja tal on seda ehk lihtsam nõuda õelt

No seda sa täpselt kirjutasid ju, et vanem laps ei saa OMI asju kasutada kui tema tahab vaid siis, kui ema viitsib ise väiseema lapsega tegelemise üle võtta. Suurem laps peab olema kiirhüpetega kohal, kui väiksem vajab lõbustamist. Mitte vanemad.

Eeeee, ehk loed hoopis välja, et ema ja isa peavad olema kiirhüpetega kohal, kui väiksem vajab lõbustamist.

Sellisel juhul poleks kogu selles teemas olevat probleemi üldse tekkinudki, kui ema ja isa oleksid kiirhüpetega kohal, kui väiksem lõbustamist vajab. Aga ei – väiksemal lastakse suuremat nii kaua torkida, kuni see plahvatab.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )


Esileht Pereelu ja suhted Telefoni kasutus lastel-jagelus ja problee