Esileht Ajaviite- ja muud jutud Telefoni leidmine

Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Teema: Telefoni leidmine

Postitas:
Kägu

Mida teeksite, kui teie laps tuleks ühel päeval leitud nutitelefoniga ja tahaks seda kasutama hakata?

Mina viiksin koos temaga selle politseisse või kui kusagil poest leitud telefon, siis selle poe infolauda, aga tean inimest, kes jättiski telefoni lapse kätte… Lasi factory reset teha ja kasutama hakata.

+5
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mida teeksite, kui teie laps tuleks ühel päeval leitud nutitelefoniga ja tahaks seda kasutama hakata?

Kui on kallis telefon, siis võtaks selle lapse käest ära ja hakkaks ise kasutama.
Kui odav, siis las mängib, nagunii lööb varsti puruks.

+12
-20
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ei tuleks selle pealegi, et seda kasutama hakata. Püüaks omanikku leida ja viiks ilmselt samuti politseisse. Issanda loomaaed, ausõna!

+23
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Püüaks omanikku leida

See käis vanasti nii, et leitud asju viidi omanikule tagasi.

Kui täna sellise lollusega hakkama saad, siis varguses süüdistamine on miinimum, mis sinuga juhtuda saab.

+7
-14
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuidas küll omanikku leida? Telefonid kõik koodi all ju, ei pääse ühelegi numbrile ligi.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

§ 98. Teatamiskohustus
(1) Isik, kes on kaotatud asja leidnud ja selle oma valdusse võtnud, peab sellest viivitamata teatama kaotajale või
omanikule. Kui kaotaja või omanik on leidjale teadmata, on leidja kohustatud teatama leiust politseile, kui asja väärtus
ületab 50 eurot.
[RT I 2010, 22, 108 – jõust. 01.01.2011]
(2) Asja leidmisel elamus, avalikus asutuses või transpordivahendis on asja leidnud isik kohustatud asja üle andma
majaomanikule, üürnikule, vastava asutuse teenistujale, transpordivahendi juhile või politseile. Majaomanik, üürnik,
asutus, transpordiorganisatsioon või politsei, kellele leitud asi üle anti, loetakse leidjaks.
§ 99. Leiu hoidmine ja müümine
(1) Leidja on kohustatud leitud asja hoidma selle säilimist tagaval viisil.
(2) Leidjal on õigus pärast avalikku teatamist asi:
1) müüa avalikul enampakkumisel, kui asja hoidmine on ülemääraselt kulukas või kui asi on kiiresti riknev või kui avalik
asutus või politsei on asja hoidnud kuus kuud;
2) hävitada, kui asja hoidmine või võõrandamine on kulukam kui asja müügist tõenäoliselt saadav tulu.
[RT I, 31.12.2016, 2 – jõust. 01.02.2017]
(3) Enampakkumisel saadud raha, millest on maha arvatud hoiu- ja müügikulud, asendab asja.
§ 100. Leiu omandamine
(1) Kui leidja on oma kohustused täitnud ja omanik ei ole selgunud ühe aasta jooksul, arvates leiust teatamisest,
omandab leidja asja või seda asendava raha.

+5
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

ma leidsin ise talvel lumehangest iphone’i … vaatamata sellele, et sai kõikvõimalikes gruppides kuulutatud, mina selle omanikku ei leidnud. nüüd vedeleb sahtlinurgas. ei hakka mina selle pärast kuskil pärapõrgus asuvasse politseijaoskonda sõitma 🙂

+5
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Laps on ikka päris mitmel korral telefoni ära kaotanud. Lukku peal ei ole ning oleme alati tagasi saanud. Lisaks on ta ise ka leidnud telefoni, mille tagastasime omanikule.

+11
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Siin vast keegi väga tunnistama ei kipu, et hea meelega jätaks endale leitud telefoni.

Ma prooviks enne ise omanikku leida, alles siis viiks politseisse.
Imelikul kombel pole ma kunagi leidnud midagi väärtuslikku, pole ka lapsed seni võõraid asju koju tassinud. Ma ise ükskord kaotasin oma telefoni taksosse, märkasin küll kiirelt ja telefoni sain tagasi vähem kui tunni jooksul, aga sellele oli juba hard reset tehtud (oli selline algelisem puuteekraaniga telefon). Ilmselt taksojuht tegi, aga täitsa kindel ei saanud olla, seega süüdistama ei hakanud. Telefoni sain tagasi ainult enda tegutsemise peale, kui õnnestus sama takso uuesti kinni püüda ja telefoni kohta küsida.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen telefoni ära kaotanud ja kui helistasin oma telefonile, siis võeti vastu ja sain kokkuleppida, kus kätte saan.
Ise olen ka leidnud ja polnud koodi all ja helistasin sealt ühele numbrile. Omanik tuli järgi ja maksis ka leiutasu 50.-

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Imelikul kombel pole ma kunagi leidnud midagi väärtuslikku, pole ka lapsed seni võõraid asju koju tassinud

Ma olen ise tänavalt leidnud telefonist saanud kätte isiku, kelle hüüdnimeks oli õnneks pandud “mama”, helistasin ja palusin enda töö juurde telefonile järele tulla. Oli tol hetkel päris väärtuslik telefon.
On muidugi tõsi, et politseisse viimine on muudetud võimalikult ebamugavaks, kuna politsei.. klienditeenindusi? on järjest vähemaks korjatud ja kesklinnast ära viidud. Samas oleks juhul, kui laps võõra telefoni koju tooks, see pingutus olulise kasvatusliku tähtsusega, olen ma mõelnud (minu oma ei too, sest ta ei puutu üldse õues kahtlasi võõraid asju). Ja ise… Võibolla katsuks mõne patrulli leida ja nende kätte anda, kui ikka üldse ei viitsiks. Või mõne leiukoha lähedal asuva asutuse turvateenistuse kätte või valvelauda. Aga mingi lahenduse ikka leiaks. Sahtlis hoida ja FB peale loota on ikka kaunis loll tegu.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuidas küll omanikku leida? Telefonid kõik koodi all ju, ei pääse ühelegi numbrile ligi.

Tegelikult tuletas see mulle meelde, et saab panna oma telefoni lukustuskuvale jooksma mõne sellise kontakti, kuhu telefonist teatada. Lock screen message või emergency info on selle nimi. Otsige oma mudeli kohta, kuidas seda lisada. Ma panen enda omale ka kohe.
——
Panin.

+13
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui lukku peal ei ole, siis helistan mõnele kontaktides olijale ja ütlen, et telefon on leitud ja kuskohast kätte saab.

Kui telefon on lukus, siis viin lähima kaubanduskeskuse infoletti või politseisse. Enne üleandmist teen telefonist pildi ja jagan seda infot ka FB-S.

Võõrast telefoni lapsel kasutama hakata kindlasti ei lubaks.

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui leiaksin suurema summa raha, siis oleks see minu jaoks enesega võitlemise koht, aga võõra telefoni leidmine – no milleks mulle seda jama vaja on mingi võõra telefoni pärast, hakkan midagi ümber seadistama, häkkima, pärast tuleb veel süüdistus vms. Idioodid on, kes võõra tehnikaga möllama hakkavad.

+9
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tegelikult tuletas see mulle meelde, et saab panna oma telefoni lukustuskuvale jooksma mõne sellise kontakti, kuhu telefonist teatada. Lock screen message või emergency info on selle nimi. Otsige oma mudeli kohta, kuidas seda lisada. Ma panen enda omale ka kohe.
——
Panin.

Tegelikult selgub sellest teemast siiski see, et enamus inimesi ei tea oma telefonist mitte halligi.

Ei tea seda, et oma telefoni saab ju interneti kaudu jälgida, kus ta sul parasjagu on.
iPhone omanikud: Kui kaotate oma seadme, siis kasutage selle asukoha kuvamiseks kaardil, selle distantsilt lukustamiseks, selles heli esitamiseks, sellel sõnumi kuvamiseks või selle andmete kustutamiseks rakendust Find My iPhone teises seadmes või minge Mac- või PC-arvutis Find My iPhone veebirakendusse.

Samuti on päris hea jälgimissüsteem Samsungil (https://findmymobile.samsung.com/) ja olen kindel, et ka igasugu LG-del jne.

Nad ei näita sulle meetri pealt, kus su telefon vedeleb, aga mingi aimu saab ikka. Näiteks, kui kodus hetkel telefoni ei leia, siis vaatad ja saad teada, et maja kõrval parklas asub.
Ehk siis autos, juhiistme all. jne.

Samsungi lehte olen kasutanud lihtsalt naabrimehe järgi “luuramiseks”; kunagi tegime konto minu arvutist ja paroolid on Chrome`l meeles.

Näiteks, lubas õhtul läbi tulla, jääb hiljaks ja vaatan, kus ta asub – ok, roheline punktike asub alles Vabaduse pst 54, järelikult läks enne Comarketisse õlle ja liha järele.
Tore, kohe järelikult jõuab ja panen grilli sooja.

P.S. Kes nüüd ebaseadusliku luuramise üle kisama hakkab: naabrimees on kursis ja heameelega laseb seda teha. Kui telefoni tööle maha unustab, siis helistab mulle naise telefonilt ja küsib, et kas ikka on tööl.
Või peab muretsema, et on kadunud…:)

+5
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma uuemate arengutega ei ole väga kursis, aga enamikel Androididel data factory reset või hard reset kustutab kõik eelmise omaniku andmed, sh võimaluse jälgida. Apple telefonidel vist see ei aita, ka data factory ei kustuta seda viimast infot.
Aga jah, oma lapse telefoni olen ka Google kaudu otsinud ja leidnud. Siiski, kavalama tundmatu leidja puhul poleks sellest abi.

Lock Screen Message aitab juhul, kui leidja on heatahtlik aga lihtsalt ei viitsi väga tõmmelda. Nagu, ma arvan, enamik inimesi ongi.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma uuemate arengutega ei ole väga kursis, aga enamikel Androididel data factory reset või hard reset kustutab kõik eelmise omaniku andmed, sh võimaluse jälgida.

Kas seda saab siis teha igaüks, lihtsalt niisama, kui telefon on ka lukus?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma uuemate arengutega ei ole väga kursis, aga enamikel Androididel data factory reset või hard reset kustutab kõik eelmise omaniku andmed, sh võimaluse jälgida.

Kas seda saab siis teha igaüks, lihtsalt niisama, kui telefon on ka lukus?

Minu teada saab. Kui oskad. Samas on muidugi paljudel tootjatel oma kontod, mis aktiveerimise korral võivad tõesti suuta ka pärast reset-i telefoni jälitada.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

§ 98. Teatamiskohustus

(1) Isik, kes on kaotatud asja leidnud ja selle oma valdusse võtnud, peab sellest viivitamata teatama kaotajale või

omanikule. Kui kaotaja või omanik on leidjale teadmata, on leidja kohustatud teatama leiust politseile, kui asja väärtus

ületab 50 eurot.

[RT I 2010, 22, 108 – jõust. 01.01.2011]

(2) Asja leidmisel elamus, avalikus asutuses või transpordivahendis on asja leidnud isik kohustatud asja üle andma

majaomanikule, üürnikule, vastava asutuse teenistujale, transpordivahendi juhile või politseile. Majaomanik, üürnik,

asutus, transpordiorganisatsioon või politsei, kellele leitud asi üle anti, loetakse leidjaks.

§ 99. Leiu hoidmine ja müümine

(1) Leidja on kohustatud leitud asja hoidma selle säilimist tagaval viisil.

(2) Leidjal on õigus pärast avalikku teatamist asi:

1) müüa avalikul enampakkumisel, kui asja hoidmine on ülemääraselt kulukas või kui asi on kiiresti riknev või kui avalik

asutus või politsei on asja hoidnud kuus kuud;

2) hävitada, kui asja hoidmine või võõrandamine on kulukam kui asja müügist tõenäoliselt saadav tulu.

[RT I, 31.12.2016, 2 – jõust. 01.02.2017]

(3) Enampakkumisel saadud raha, millest on maha arvatud hoiu- ja müügikulud, asendab asja.

§ 100. Leiu omandamine

(1) Kui leidja on oma kohustused täitnud ja omanik ei ole selgunud ühe aasta jooksul, arvates leiust teatamisest,

omandab leidja asja või seda asendava raha.

Päris hea! Oled aus leidja ja annad asja ametnikele üle, aga omaniku mitteleidmisel saavad raha või asja omale hoopis ametnikud, mitte sina.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Leidsin mobiili pargist. Oli tollal kõige uuem iPhone. Aku oli tühi. Laadisin selle ära. Panin FBsse kirja, et sel ja sel päeval see ja see kell leitud sellest ja sellest pargist iPhone. Omanik teab selle marki ja värvust ning ekraanipilti. Palun jagada. Mingitesse kinnisematesse ja lahtisematesse gruppidesse ei pannud, sest gruppides on ainult murdosa inimestest (ja kes meist kuuluks “kadunud mobiiliga inimeste” gruppi). Ikka niisama, inimeselt inimesele. Juba mu omad sõbrad jagasid seda pooltunniga 55 korda (mul on ca 250 sõpra) ja siis kõigi nende sõpradest mingi osa ja siis sende sõprade sõpradest mingi osa. Ehk see ilmselt jõudis väga-väga paljude tuhandeteni.

Kulus alla kahe tunni, kui sain meilile sellesama ekraanipildi, mis telefonis oli. Küsiti, mida võiks tänutäheks tuua. Ma vastasin, et pudeli kuiva valge veini vastu poleks midagi. Inimene tuli mulle tööle sellele aparaadile järele, pakkus ka raha, aga ma võtsin ainult veini. Mul ei kaasnenud mingeidki kulusid tema leidmisega, seega nüüd sajalist vastu võtta oleks olnud mulle vastuvõetamatu.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Esmalt ma püüan omanikku leida.
Minu enda jaoks sisaldab mobiil täna juba üsna palju olulist infot. Mitte niivõrd privaatset aga olulist. Jah on pilveteenused jne aga mitte kõike ei hõlju pilves ja oleksin küll ka ise tänulik, kui leidja võtaks vaevaks natuke pingutada ja omanikku otsida.

Uuemad mudelid on aga täna juba päris kenasti varustatud kõikvõimalike jälgimist võimaldavate süsteemidega, et kui kuritarvitada just ei taha, siis peaksid omanik ja ese teineteist leidma küll.

Iphonel on tihti see nn hädaolukorra kontaktide osa täidetud (minul on) ja selle kaudu saab ka vaadata mõne kontakti.
Avakuval tuleb valida Emergency -> medical ID, seal siis kirjas kontakte erinevaid. Ma oma tuttavatest tean küll, et see kõigil täidetud, kes sellest teadlikud olnud.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Telefonioperaatori kaudu peaks ju ka leida saama, st kõige mõttetum on sahtlis hoida. Pigem viia kuskile Tele2 vms esindusse.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Võtaks endale kui lemmikmudel , või siis müüks maha

0
-5
Please wait...

Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Telefoni leidmine