Esileht Ajaviite- ja muud jutud telepaatia teema- kas ma olen normaalne?:)

Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )

Teema: telepaatia teema- kas ma olen normaalne?:)

Postitas:
Kägu

Kuna mu mees ei tööta kodumaal, siis põhiline suhtlus mobiiliga. Mingi 1-2 korda nädalas juhtub nii, et peale temale mõtlemist ta kohe helistab.

Kord kuus suvalisel kuupäeval teen tuttavale ühe teene raha eest ja mitmel korral on sattunud nii, et helistab 10min jooksul peale temale mõtlemist. Täna nii oligi ja täitsa kriipi tunne tekkis mobiili ekraanil ta nime nähes.

See on suht tavaline nähtus ja nii juhtub paljudel?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kõik teemad “kas ma olen imelik?” on ise juba kriipid.

Please wait...
Postitas:
kitah

mul juhtub seda alati, st sõprade ja perekonna seast ma tean alati, kes helistab, võõraid ja kolleege jne muidugi ei tea. pluss veel see, et kui ma juhtun lambist mõtlema kellelegi, keda pole sada aastat näinud-rääkinud, siis 24 tunni jooksul see inimene võtab minuga ühendust.

no ja on hulk muidki asju, nt kui ma hakkan mingi teema vastu huvi tundma, siis järgmise nädala-kahe jooksul tuleb mulle selle kohta infi igast august. ja ma ei mõtle siin seda, et toksin märksõna netti, vaid kasvõi mõnes ajalehes või ristsõnas või isegi reklaamis, või suva inimene hakkab rääkima, või teeb keegi perekooli teema just sellest 🙂 iseendast ju väga mugav 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga miks mul nii ei ole? Tahaks ka, et oleks, aga minu mõtetele ei reageeri keegi, ei võta keegi ühendust, ei tule mingit infot ja universum mulle neid asju ei saada ka mulle, mida ma tahan. Kas mul on kõik tšakrad kinni või mis viga? Tahaks ka intuitsiooni omada, kuidas seda korraldada?

Please wait...
Postitas:
Mette-Merithh

mul juhtub seda alati, st sõprade ja perekonna seast ma tean alati, kes helistab, võõraid ja kolleege jne muidugi ei tea. pluss veel see, et kui ma juhtun lambist mõtlema kellelegi, keda pole sada aastat näinud-rääkinud, siis 24 tunni jooksul see inimene võtab minuga ühendust.

no ja on hulk muidki asju, nt kui ma hakkan mingi teema vastu huvi tundma, siis järgmise nädala-kahe jooksul tuleb mulle selle kohta infi igast august. ja ma ei mõtle siin seda, et toksin märksõna netti, vaid kasvõi mõnes ajalehes või ristsõnas või isegi reklaamis, või suva inimene hakkab rääkima, või teeb keegi perekooli teema just sellest 🙂 iseendast ju väga mugav 🙂

See info kätte tulemine on mul ka 🙂 Alati ei ole olnud, mingi kolm-neli aastat tagasi hakkas. Ja mul see lausa detailideni välja. Et vahel näiteks kuulen mõnda võõrkeelset sõna, mille täpset vastet ei tea ja siis täiesti ootamatust kohast tuleb mulle see vastu kätte- et ongi mingi reklaam või keegi konkreetselt jutu sees tõlgib seda vms 🙂 Naljakas on see, aga nüüd olen harjunud. Ja mugav on küll 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

mul juhtub

See on Baader-Meinhofi fenomen ehk kollase auto fenomen.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mingi 1-2 korda nädalas juhtub nii, et peale temale mõtlemist ta kohe helistab.

Ja mitu korda ta helistab nii, et sa pole tema peale parasjagu mõelnud? 🙂
Neid kordi ei tule meelde, onju. Tüüpiline seoste loomise psühholoogia.
Ja lisaks võib üsna julgelt arvata, et sa tema peale nagunii mõtled mõned korrad päevas ja tihedamini vast sel ajal, kui te tavaliselt helistategi.

Aga alternatiivikud arvavad, et inimesed on omavahel mõtteliste niitidega seotud ja kui keegi sinu peale mõtleb, tuleb ka tema sulle korraks meelde.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
kitah

mul juhtub

ei ole. seal kirjeldab, et juhtusid HILJUTI sellele sõnale või asjale ja siis hakkad seda ootamatult igal pool märkama. sinu enda huvi on minimaalne või puudub hoopis, sa lihtsalt märkad ja fikseerid neid asju, umbes nagu et wadafakk see siis nüüd on?! sellist asja on ka juhtunud tõepoolest. esimese paari korra mingi asja ilmnemise järel ma ei mõelnud veel midagi, siis hakkasin juba mingeid mustreid tajuma.
aga ei, see on absoluutselt midagi muud.
minu huvid, st sügavad huvid ja soovi nende kohta põhjalikumalt teada saada tulevad hoopis kusagilt mujalt, vahel ka unenägudest. ja minu unenäod ei ole enamasti sellised päevase pahna läbihekseldamine, st on ka selliseid, aga sealt ei teki ega leki mingeid infokilde, mida oleks väärt taga ajama hakata.
selle asja kohta, mida ma silmas pidasin, on korduvalt kirjutatud, et kui sa oled selleks valmis, siis nö jumal ilmutab, või teisisõnu, üleilmne infoväli avab end sulle ja pakub. ma ei ole geenius ega saa väita, et “püha Brigitta oleks end mulle ilmuanud” juba lapsest saadik, või siis ei ole osanud ma seda ära tunda. teadlikult, st mina olen selle asja suhes teadlik olnud umbes viimased 20 aastat või natuke rohkem. alguses juhtus seda harvem, nüüd aga üpris tihti.
ja tõesti, seda juhtub enamasti mitte põgusa huvi korral, kuigi on ka siis vahel olnud, aga siis ei ole saadud teave nii laiaulatuslik ja sügavutiminev. umbes, et noh, satub mulle paar artiklit ette, so what, loen läbi ja lähen päevakorras edasi. ei, vaid need on olnud just sellised asjad, mille suhtes ma tahan sügavuti minna, et lõpuks deklareerida – ma tean juba nii palju, et aru saada, kui vähe ma tegelikult tean.

Please wait...
Postitas:
Kägu

mul juhtub

ei ole. seal kirjeldab, et juhtusid HILJUTI sellele sõnale või asjale ja siis hakkad seda ootamatult igal pool märkama. sinu enda huvi on minimaalne või puudub hoopis, sa lihtsalt märkad ja fikseerid neid asju, umbes nagu et wadafakk see siis nüüd on?! sellist asja on ka juhtunud tõepoolest. esimese paari korra mingi asja ilmnemise järel ma ei mõelnud veel midagi, siis hakkasin juba mingeid mustreid tajuma.

minu huvid, st sügavad huvid ja soovi nende kohta põhjalikumalt teada saada tulevad hoopis kusagilt mujalt, vahel ka unenägudest. ja minu unenäod ei ole enamasti sellised päevase pahna läbihekseldamine, st on ka selliseid, aga sealt ei teki ega leki mingeid infokilde, mida oleks väärt taga ajama hakata.

selle asja kohta, mida ma silmas pidasin, on korduvalt kirjutatud, et kui sa oled selleks valmis, siis nö jumal ilmutab, või teisisõnu, üleilmne infoväli avab end sulle ja pakub. ma ei ole geenius ega saa väita, et “püha Brigitta oleks end mulle ilmuanud” juba lapsest saadik, või siis ei ole osanud ma seda ära tunda. teadlikult, st mina olen selle asja suhes teadlik olnud umbes viimased 20 aastat või natuke rohkem. alguses juhtus seda harvem, nüüd aga üpris tihti.

ja tõesti, seda juhtub enamasti mitte põgusa huvi korral, kuigi on ka siis vahel olnud, aga siis ei ole saadud teave nii laiaulatuslik ja sügavutiminev. umbes, et noh, satub mulle paar artiklit ette, so what, loen läbi ja lähen päevakorras edasi. ei, vaid need on olnud just sellised asjad, mille suhtes ma tahan sügavuti minna, et lõpuks deklareerida – ma tean juba nii palju, et aru saada, kui vähe ma tegelikult tean.

Nojah, Baader-Meinhofi sündroomi võib ka jumalikuks ilmutuseks nimetada, maitseasi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

mul juhtub

Nojah, Baader-Meinhofi sündroomi võib ka jumalikuks ilmutuseks nimetada, maitseasi.

😅😅😅

Please wait...
Postitas:
kitah

aa, sa oled ilmselt see sama troll, kes ei oska lugeda või loebki ainult seda, mida ise tahab. Kui sinu kollased autod on sul Jumalik ilmutus, siis on see täiesti su enda vaba valik nii arvata.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tegelikult pidigi nii olema, et universum saadab sulle infot, mida sul vaja on, või oskavad osad inimesed seda tähele panna.
Mina nt olen veendunud, et õnnetus hüüab tulles. See on see pisike hääl oma alateadvusest või kuskilt, mis korraks enne jamasse sattumist saadab pähe mõtte, et “äkki ei tasuks seda teha/ praegu/ nii jne”. Ja kui seda pisikest hoiatust eirata, siis tulebki jama. Nt kui ma topin mõne asja valesse kohta, siis jõuab läbi käia aju tagaosast mõte “sa ei leia seda hiljem siit ku-na-gi üles!”. Ja kui ma pärast otsin, siis tean küll, et krt, õigus oli jälle 🙂 ei tea mina, on see universum, omaenese ego ehk täiskasvanu minus, kes teab küll, kuipalju ma olen valesse kohta pandud asju juba enne otsinud vms…
Ja pidi olema, et universum aitab inimest, aga inimene ei võta seda alati vastu. Nt kui sul on vaja mingit asja, siis kui sul ON seda vaja, siis ära hakka kammima kõiki linna poode läbi, vaid mine vaata kõige lähemasse, see võib olla kõige lihtsamas ja kättesaadavamas kohas, tihti ka allahindlusega nt. Ja mõnikord sul ei ole vajagi asja, mida sul enda meelest hädasti vaja on. Sensitiivid on näite toonud, et kuilähed apteeki mingit ravimit ostma ja seda pole või on tootmisest maas ja peab tellima või ilmnevad muud suured takistused, siis äkki “universum ütleb sulle”, et sulle poleks see ravim sobilik ja võiks jama tekitada.

Elus on asju(olukordi, seisundeidjne), mida sa nii kangesti tahad, elad sel eesmärgil kõigi raskuste kiuste nelja jalaga seljas, pingutad, et kasvõi läbi ussimxxxi (vabandust!) seda saada endale- ja kui oled saanud oma eesmärgi, selgub, et see polnud üldse see, mida vaja oli! Või tulevad sinu juurde just need asjad, mis on sinu omad. Täitsa ise tulevad. Peab ainult oskama vastu võtta ja tähele panna.
Ühesõnaga, Jumal annab sulle seda, mis sul on vaja ja mitte seda, mida sa tahad! 😀

Please wait...
Postitas:
kitah

Absoluutselt õige jutt.
Aga selle abiga on ka nii, et sa võid mingit asja meeleäraheitlikult tahta, aga ei saa, kuid pmst universum on su soovist ja vajadusest teadlik. Siis on kaks võimalust – kas lased nö lahti, st ei ripu selle soovi küljes nii pingsalt, või vahel on mul tunne, et universum ise ootab nö soodsat tähtede seisu. St sa võid punnida niiet ninast veri väljas, ja muffigit, ja siis ühel hetkel, kui sa enam ei loodagi, plaks ja – voila!

Please wait...
Postitas:
Kägu

See on suht tavaline nähtus ja nii juhtub paljudel?

Aju tekitab üsna pidevalt mõnede ootuspäraste sündmuste suhtes valepositiivseid signaale. Kui andmed tegelikkusest ütlevad, et need signaalid on valed, siis aju unustab need. Kui andmed tegelikkusest nende signaalidega sobivad, siis aju jätab meelde.
Sa mõtled nende inimeste peale ilmselgelt muul ajal ka, lihtsalt kuna enamasti ei tule kinnitavaid andmeid, siis ei jää see sulle meelde. Nii tekibki rumal ettekujutus, nagu oleks ettenägemisvõime olemas.
Päris paljud armastavad ennast sellise enesemeelitamisega petta, nii et päris tavaline asi, jah.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul on nii, et kui mõtlen millestki-kellestki, millest midagi ei tea, siis satubki mulle varsti ette artikkel kuskilt ajakirjandusest just sellest teemast. Ma ei oska seda seletada, aga nii on.
Mehega on nii, et väga tihti mõtleme samu asju. Üks hakkab rääkima ja teine nendib, et mõtlesin just sama või tekkis sama küsimus. Oleme abielus 39 aastat, ju siis inimesed nii pikalt koos olles hakkavad ka ühtmoodi mõtlema.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Oleme abielus 39 aastat, ju siis inimesed nii pikalt koos olles hakkavad ka ühtmoodi mõtlema.

Istute teleka ees ja mees küsib “kas sa võileiba tahad?” kui sina olid just mõelnud, et võiks teha ühe. Kuigi te sööte teleka ees iga õhtu võileiba ja tassi teed, aga telepaatia missugune 🙂 sellisest mastist asjad, kodused rutiinid jne ongi ju teil ühised. Lihtsalt näide.
Minu laps ei saa aru, kuidas ma annana talle enne küsimist klaasi vett, kui tal just tuli mõte et tahaks. Ütleb, et ma loen mõtteid. Tegelikult küsib ta söögi kõrvale tihti vett. Jnejne, lihtsalt näited.

Please wait...
Postitas:
Kägu

mul juhtub

Mina jälle arvan, et see on täiesti lihtsalt seletatav: kui sind hakkab mingi asi sügavuti huvitama, siis sa lihtsalt pöörad sellele tähelepanu, vastasel juhul läheb “ühest kõrvast sisse, teisest välja”. Näiteks, oletame, et ma pole elu sees viitsinud male vastu huvi tunda. Tegelikult aga sellekohast infot on ju igal pool. Aga nüüd järsku tekkis huvi. Ja ma hakkan seda infot igal pool märkama. Või näiteks, olen eluaeg terve kui purikas, terviseteemad ei huvita, ei viitsi lugeda ega mõelda mingistest üliharva esinevatest haigustest. Aga siis tekib mingi tervisejama, arstid ei oska öelda, mis see on, ja hakkan kahtlustama, et on vot see haruldane tõbi. Ja nüüd ma hakkan juba teadlikult tähelepanu pöörama sellele, kui ma selle haruldase tõve keerulist nimetust kuskil näen; loomulikult siis torkab lihtsalt silma.

Seega selline info ligivoolamine, nagu sina kirjeldad, mind tegelikult väga ei veena, et universum, jumal või ükskõik kes-mis minu vajadusi teab. Pigem ikka iseendale teadvustamine ja ise ümbritsevast teadlikuks saamine.

Ma ei pretendeeri mingile absoluutsele tõele, aga sellist telepaatia-asja ma ei suuda siiski ilma veenvamate tõenditeta uskuda.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Oleme abielus 39 aastat, ju siis inimesed nii pikalt koos olles hakkavad ka ühtmoodi mõtlema.

Istute teleka ees ja mees küsib “kas sa võileiba tahad?” kui sina olid just mõelnud, et võiks teha ühe. Kuigi te sööte teleka ees iga õhtu võileiba ja tassi teed, aga telepaatia missugune 🙂 sellisest mastist asjad, kodused rutiinid jne ongi ju teil ühised. Lihtsalt näide.

Minu laps ei saa aru, kuidas ma annana talle enne küsimist klaasi vett, kui tal just tuli mõte et tahaks. Ütleb, et ma loen mõtteid. Tegelikult küsib ta söögi kõrvale tihti vett. Jnejne, lihtsalt näited.

Täpselt nii. Lihtlabane harjumuslike mustrite tähele panemine.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul ka juba lapsest saati nii olnud, et kui keegi tuleb mõtteisse (mitte teadlikult mõtteid suunates), siis üsna varsti võtab ta ühendust. Ka näiteks raadiost tuleva muusikaga on sageli nii, et enne kui üldse mingi lugu mängima hakkab, kuulen seda oma mõtteis.

Selle kohta on kindlasti spetsialistid mingeid tarku tähendusi kirja pannud ja selles pole midagi eriskummalist. Ehk siis olen ülitundlik mingite asjade suhtes ja intuitiivne. Mulle teevad sellised hetked lihtsalt nalja ning end selle tõttu eriliseks küll ei pea. Telepaadiks ammugi mitte.

Aga telekinees oleks küll äärmiselt lahe ja kasulik.

Please wait...
Postitas:
kitah

kuna ma viimasel ajal lahendan palju ristsõnu, siis on hakanud tekkima selline muster, et ma vaatan täiesti tühja ruudustikku ja tean täpselt, mis sõna kuskile käib, isegi ei ole juba enne tähti ega loe ma ruute. no vahel harva ei tea ka ja vahel harva panen mööda ka, aga enamasti läheb täkkesse. isegi kui ma tean või näen, et sinna sobiks ka mõni teine sõna, siis hiljem selgub, et ikka just see esimene päheturgatanud sõna on õige. niimoodi on umbes 70-80 % juhtudest. samamoodi arvan neid vastuselauseid ära paljudel juhtudel.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen ka eluaeg palju ristsõnu armastanud lahendada ja üsna sama lugu (seda siiski nende ristsõnadega, mis pole kõige kangemad, sest ma pole mingi ajuhiiglane), seetõttu pole viimastel aastatel viitsinudki enam eriti ristsõnaajakirju osta. Aga see on puhas ajutreeningu tulemus, mitte telepaatia.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja pealegi on ristsõnades lademes selliseid asju, mida kasutatakse hiiglama tihti, eriti veel kui kõik ristsõnad on “Onu Uno” koostatud. Jälle ei mingit telepaatiat, lihtsalt harjutamine.

Veel helistamisest:

Minul nt nii, et ma mõtlen nii hüplikult, sekundiks-korraks vähemalt mitu korda päevas mõne oma sõbranna peale (“peaks talle helistama”, aga 95% ei tee seda kohe) või vanemate peale või õe peale, või kuidas kellelegi läheb. Kui mina või nemad siis juhuslikult mõtlevad samamoodi ja VIITSIVAD võtta telefoni ja helistada, siis ma kuulengi tihtipeale, et “ma just tahtsin sulle helistada!” või et “ma just mõtlesin su peale!”. Ma arvan, et seda juhtub üsna igaühega aeg-ajalt. Kogu telepaatia.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja pealegi on ristsõnades lademes selliseid asju, mida kasutatakse hiiglama tihti, eriti veel kui kõik ristsõnad on “Onu Uno” koostatud. Jälle ei mingit telepaatiat, lihtsalt harjutamine.

Veel helistamisest:

Minul nt nii, et ma mõtlen nii hüplikult, sekundiks-korraks vähemalt mitu korda päevas mõne oma sõbranna peale (“peaks talle helistama”, aga 95% ei tee seda kohe) või vanemate peale või õe peale, või kuidas kellelegi läheb. Kui mina või nemad siis juhuslikult mõtlevad samamoodi ja VIITSIVAD võtta telefoni ja helistada, siis ma kuulengi tihtipeale, et “ma just tahtsin sulle helistada!” või et “ma just mõtlesin su peale!”. Ma arvan, et seda juhtub üsna igaühega aeg-ajalt. Kogu telepaatia.

Aga miks leiutada põhjuseid, kuidas see saaks olla mitte telepaatia. Võibolla siiski on.

Mul juhtub üpris tihti, et ma helistan peale abikaasale ja tal on telefon kinni. Sellel põhjusel, et ta parasjagu helistab hoopis mulle. Seda ei saa pidevate helistamistega seletada, sest me ei helista tihedamini kui mõned korrad nädalas.
Lisaks on mul tihtipeale töö juures (väga suures firmas) olukordi, et kui mul on mingi probleem siis ma täiesti juhuslikult saan tuttavaks selle kolleegiga kes just sellise probleemiga tegeleb. Seda juhtub nii tihti, et ma isegi enam ei imesta.

Mina imestan selle üle, et kuidas on sündivate poiste ja tüdrukute suhe nii hästi paigas – et poisse sünnib õige pisut rohkem kui tüdrukuid. Et pole ka nii, et ühel kuul sünnib põhiliselt poisse ja järgmisel kuul põhiliselt tüdrukuid – et juhuse tõttu on nii juhtunud. Ei, iga kuu, kogu aeg on see suhe paigas. Ning see, et sõdade järel sünnib rohkem poisse. Eks ta juhus ole, mis muud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Et pole ka nii, et ühel kuul sünnib põhiliselt poisse ja järgmisel kuul põhiliselt tüdrukuid – et juhuse tõttu on nii juhtunud. Ei, iga kuu, kogu aeg on see suhe paigas.

Kust sa seda võtad? Kui võtta pikem ajavahe, on see suhe 100:105 ja püsiv ja paigas (kuigi ma arvan, et ka mitte alati ja igal pool, vaid kõige üldisemalt umbes 103-107 sündivat poisslast 100 tüdruku kohta, nagu siit lugeda: https://ourworldindata.org/sex-ratio-at-birth ). Aga kust sa võtad, et igas kuus on see täpselt sama? Või et igas nädalas? Võta lahti sünnitusmajade “täpitableid” ja näed väga hästi, et lühema aja jooksul ei ole see alati sugugi nii. Lühiajalised kõikumised aga statistikas ühtlustuvad üheks püsivamaks keskmiseks.
Ja see, et sõja järel sünnib rohkem poisse, seda on seletatud spermide erineva vastupidavuse ja ema toitumise ja stressi jne asjaoludega.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kust sa seda võtad? Kui võtta pikem ajavahe, on see suhe 100:105 ja püsiv ja paigas (kuigi ma arvan, et ka mitte alati ja igal pool, vaid kõige üldisemalt umbes 103-107 sündivat poisslast 100 tüdruku kohta, nagu siit lugeda: https://ourworldindata.org/sex-ratio-at-birth ). Aga kust sa võtad, et igas kuus on see täpselt sama? Või et igas nädalas? Võta lahti sünnitusmajade “täpitableid” ja näed väga hästi, et lühema aja jooksul ei ole see alati sugugi nii. Lühiajalised kõikumised aga statistikas ühtlustuvad üheks püsivamaks keskmiseks.

See kõikumine kuude lõikes on siiski kaugelt väiksem, kui täieliku juhuslikkuse puhul.

Please wait...
Postitas:
Kägu

minul oli nii, et kunagi ammusel ajal, kui oli veel ainult tigupost, siis mees töötas Venemaal ja Soomes. kui ma teda öösel unes nägin, siis teadsin, et mulle on kiri postkastis.
ükksord magasin päeval ja ärkasin äkki ning mees seisis täies elusuures uksel. kohe peale seda helises lauatelefon ja ta ütles, et on Eestis ning tuleb õhtul koju. ta ei öelnud isegi bussiaega ja ma läksin talle õigeks ajaks bussijaama vastu.
sellist õigeks ajaks bussi vastu minekut tuli ka hilisemas elus ette. vaja oli ainult päeva teada.
on olnud mitu korda juhus, kus näen unes mõnda inimest, keda pole aastaid näinud ega tema peale mõelnud ja siis näen seda inimest päriselt järgmisel päeval. näiteks mõni vana klassikaaslane aastat 1980. üsna sürr tunne on alati.
seda, kes mulle helistab tean ma alati, kui on tegemist mõne lähedasega. olen mitu korda telefonihelina peale öelnud, et nüüd tema helistab. eksinud ei ole kunagi.

aga nii ma küll ei oska, et mõtlen kellelegi ja siis ta võtab ühendust. ülimugav oleks 😀

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja see, et sõja järel sünnib rohkem poisse, seda on seletatud spermide erineva vastupidavuse ja ema toitumise ja stressi jne asjaoludega.

Just. Sest sellel peab olema teaduslikult põhjendatud tõestus, ja kui imeme piisavalt pastakat, siis võime sealt sellise spermide vastupidavuse ja stressi hüpoteesi alati õhku visata ja “parimaks võimalikuks seletuseks” kuulutada. Ning taguda rusikatega vastu rinda ja öelda, et see pole mille poolest halvem kui teised teooriad. Ja õigus, polegi. See, et põuale järgnenud näljahäda ei muuda poiste ja tüdrukute suhet poiste kasuks, ka sellele leiab mingi teise ja usutava põhjuse kui piisavalt pastakat imeda.

Ma ei ütle, et see on juhus või telepaatia. Pigem arvan, et nii mõneski valdkonnas üritab teadus küünlaga pimedust valgustada, ning on sealjuures ebaefektiivne. Kuskil 500 aasta pärast naerdakse paljude tänaste teaduslike seisukohtade peale täpselt samamoodi nagu meie praegu keskaegsete katku ravimise meetodite ja alkeemikute töövõtete peale.

Please wait...
Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud telepaatia teema- kas ma olen normaalne?:)