Esileht Ajaviite- ja muud jutud Telesoovitus: Taani sari “Rannahotell” ETV-s

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 75 )

Teema: Telesoovitus: Taani sari “Rannahotell” ETV-s

Postitas:
Kägu

Kui on soov midagi toredat ja suvist vaadata, siis see seriaal 1928-1932 aastatest sobib väga hästi. Olen Soome pealt näinud, aga vaatan hea meelega uuesti.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Panin ka salvestuse märgi külge ja kavatsen vaadata

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Millal hakkab?

Please wait...
Postitas:
Kägu

eile oli 1.osa, ehk on kordust ka.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Aitäh soovitamast, väga mõnus vaatamine oli.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aitäh!

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

30.-l hakkab ETV näitama seriaali Lahku. Aga ei saa aru kas seda raatsitakse jälle ainult 1x nädalas näidat. Ja kui veel mõni suursündmus (n. “hirmhuvitav” jalgpall) vahele sõidab, siis veel harvem. Ma olen kõik sellised ETV omad lõpuni vaatamata unustanud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vaatan ja mõtisklen, et sel ajal said sellist luksust lubada vaid rikkad. Nüüd müüb hotelliweeb kahepäevaseid pakette mereäärsetes hotellides hinnaga 59,00 eurot – seega saab igaüks endale sellist luksust lubada, isegi vanni ei pea ettetellima.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Vaatan ja mõtisklen, et sel ajal said sellist luksust lubada vaid rikkad. Nüüd müüb hotelliweeb kahepäevaseid pakette mereäärsetes hotellides hinnaga 59,00 eurot – seega saab igaüks endale sellist luksust lubada, isegi vanni ei pea ettetellima.

Tehnika ja teadus areneb. Olid ajad, mil ka rikkal inimesel polnud kraanivett ja vesiklosetti. Ka nüüd on hotelle, mida saab lubada ainult väga rikas. Ei tohi kontekstist välja minna ja üks ühele võrrelda.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Aitäh soovitamast, tõesti tundub peale esimest kahte osa, et on hea sari 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tehnika ja teadus areneb. Olid ajad, mil ka rikkal inimesel polnud kraanivett ja vesiklosetti. Ka nüüd on hotelle, mida saab lubada ainult väga rikas. Ei tohi kontekstist välja minna ja üks ühele võrrelda.

Eks eelmine mõtleski sama. Samas on jah huvitav võrrelda ka tänapäeva eri arengutasemel riike ja ühiskonnakihte. Näiteks kui mõelda India peredele, kes 5 lapsega elavad 10 ruutmeetril, aga majapidamises on olemas televiisor ja endal kasutuses nutitelefonid.
Tehnika tormijooksu tõttu muutuvad teadussaavutused ilmselt palju kiiremini n-ö tavainimestele kättesaadavaks kui varem. Samas kui ressursid, mida me kunstlikult mõjutada ei saa, aina kahanevad. Päris põnev kujutleda, kas tulevikumaailm ongi osalt “Näljamängude” sarnane, kus enamik inimesi elab toidu poolelt väga kasinalt vireledes, aga presidendi kõnet saavad kuulata otse oma elutoas tema hologrammi huulilt.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Eks eelmine mõtleski sama. Samas on jah huvitav võrrelda ka tänapäeva eri arengutasemel riike ja ühiskonnakihte. Näiteks kui mõelda India peredele, kes 5 lapsega elavad 10 ruutmeetril, aga majapidamises on olemas televiisor ja endal kasutuses nutitelefonid.

Tehnika tormijooksu tõttu muutuvad teadussaavutused ilmselt palju kiiremini n-ö tavainimestele kättesaadavaks kui varem. Samas kui ressursid, mida me kunstlikult mõjutada ei saa, aina kahanevad. Päris põnev kujutleda, kas tulevikumaailm ongi osalt “Näljamängude” sarnane, kus enamik inimesi elab toidu poolelt väga kasinalt vireledes, aga presidendi kõnet saavad kuulata otse oma elutoas tema hologrammi huulilt.

Pigem siis juba “Valmistub esimene mängija” stiilis, et enamik on vaesed, elavad konteinertornides ja ainus meelelahutus ongi elada glamuurset elu virtuaalmaailmas.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kui on soov midagi toredat ja suvist vaadata, siis see seriaal 1928-1932 aastatest sobib väga hästi. Olen Soome pealt näinud, aga vaatan hea meelega uuesti.

Soovitan samuti. Olen Rootsis selle sarja kõik hooajad (vist oli 4, kui õigesti mäletan) ära vaadanud. Hea sari ja kihvtid näitlejad.

Ei, ärge kartke, ma ei kavatse teile rääkida, kuidas see lõppeb. 😊

Please wait...
Postitas:
Kägu

Taani sarjad ongi reeglina väga head!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Taani sarjad ongi reeglina väga head!

Jah, on tõesti. Kevadel vaatasin sarja “Issanda teed” ja väga meeldis. “Follow the money” ja “Pärijad” oli ka head, aga on veel mitmeid teisi häid sarju.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Soovitan samuti. Olen Rootsis selle sarja kõik hooajad (vist oli 4, kui õigesti mäletan) ära vaadanud. Hea sari ja kihvtid näitlejad.

nii palju, siis küll kahtlane kas ETV raatsib ikka kõiki näidata.

Please wait...
Postitas:
Kägu

nii palju, siis küll kahtlane kas ETV raatsib ikka kõiki näidata.

Vaatasin just järele– viis hooaega on. Loodame, et ETV ikka näitab kõik hooajad ära, sest vastupidiselt mõnedele teistele pikkadele sarjadele ei kaota see kunagi oma põnevust ja sarmi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kes siis veel selle vahva soovituse peale vaatama hakkasid? 😛
Kuidas meeldib, kellele põialt hoiate tegelastest, kellele mitte nii väga?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui õnestub, siis vaatan. Meeldib, et on ühelt poolt väga hea ajastudraama, aga lisaks ka huumorit. Selline mõnus ja kerge (kuigi aeg hakkas ju juba keeruliseks kiskuma), väga nauditav.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mõnus sari, kohe kahju, et täna ära jäi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga need hooajad lähevad vist väga ruttu? Kas pole nii, et üks suvi = üks hooaeg? Seega on ju juba neljas hooaeg, kui mul õigus on. Algas 1928. suvel ja praegu peaks vist olema 1932. suvi.
Ma loodan, et ikka Fie ja Morten kokku saavad 🙂
Amanda moondumine halvast heaks oli kuidagi järsk ja põhjendamata. Tema õde on ära unustatud, kas ta ei tulegi enam sarja tagasi? Mida noor tütarlaps teeb üksi suved läbi, kui vanemad ja õde mere ääres suvitavad? Ei meenu küll mingit põhjendust, kus ta on, miks teda hotellis pole.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina hakkasin ka vaatama, aitäh 🙂 Meeldib väga.

Amanda mu meelest ei olnud paha, ta oli igavlev ja, khömm, kiimas (hilis)teismeline lihtsalt esimesel hooajal, õppis oma vigadest ja rahunes maha. Mulle meeldib väga ka Madsenite liin, see kaupmees on nii mõnusalt hullumeelne, raevukas, tobe, samas kaval, mu meelest äge roll (ehkki kohutav inimene muidugi). Ja meeldib ka näitleja Frigh, kes algul oli päris tühine mehike justkui, aga kellesse on osatud kirjutada ja kes oskab välja tuua oma lüürilisemat, loomingulisemat, sügavamat poolt ka vahepeal, mis jääb ikkagi aina kunstnikuedevuse ja -isekuse varju. Enamik tegelasi ongi mitmeplaanilised, veidi vastuolulised, nagu inimesed päriselt ka on, mitte läbinisti head ega halvad (asi, mis mind häiris briti väga hea sarja Downton Abbey juures, kus olid eriti hilisemates hooaegades ikka väga mustvalgelt head (suisa ingellikult üllad) ja pahad tegelased).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Praegu on jah 4.hooaeg, jäänud veel 5., mis originaalis jooksis 2018.a. kevadel Taanis.
Aga võib-olla tehakse veel juurdegi – imdb.com-is sarja lõputähtaeg lahtine, ei ole märgitud lõppenuks.

a meeldib ka näitleja Frigh, kes algul oli päris tühine mehike justkui, aga kellesse on osatud kirjutada ja kes oskab välja tuua oma lüürilisemat, loomingulisemat, sügavamat poolt ka vahepeal, mis jääb ikkagi aina kunstnikuedevuse ja -isekuse varju.

Kas sa pead silmas Weyse’t, seda näitlejat? Frigh on too vabrikant.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mulle meeldib proua Anderseni ja Fie olek – nad on hästi head ja hästi lihtsad, mingeid mänge ei mängi ja intriige ei punu, aga õige asja eest julgevad ja oskavad seista (toatüdruku ahistaja ärasaatmine, raha kättesaamine börsil põrunud kaupmehelt jne)

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma olen tollest ajast rääkivate sarjade puhul ka varem mõelnud, samuti raamatuid lugedes – milliseid rasestumisvastaseid vahendeid tollal tarvitati? Kohati elatakse ju üsnagi vabameelset elu, seksuaalsuhted on kohati nagu tänapäevalgi. Kombekas Fiegi ju käis Morteni juures magamas. Aga rasedaks ei jääda. Ainult Fie rumal õde nüüd vist jääb. Samas Amanda pole veel lapseootele jäänud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma olen tollest ajast rääkivate sarjade puhul ka varem mõelnud, samuti raamatuid lugedes – milliseid rasestumisvastaseid vahendeid tollal tarvitati? Kohati elatakse ju üsnagi vabameelset elu, seksuaalsuhted on kohati nagu tänapäevalgi. Kombekas Fiegi ju käis Morteni juures magamas. Aga rasedaks ei jääda. Ainult Fie rumal õde nüüd vist jääb. Samas Amanda pole veel lapseootele jäänud.

Kalender, välja tõmbamine, loputus. Need vanad head kuni 50% tõenäosusega kaitsemeetodid 🙂
“Downton Abbey”-s lõi laineid perekonnaõpetuse raamat, mille abil keegi oli seal rasedust ära hoidnud. Seal küll ei täpsustatud, aga vaevalt seal midagi muud sai kirjas olla, seega mõjus veidi naljakalt, et eeldati üsna kindlalt, et selle raamatu järgi tegutsedes naine ei saanud rasedaks jääda.
Aborte tehti muidugi ka, sedagi teemat oli Downton Abbey’s puudutatud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Downton abbey’s oli vist ka juba pessaar kasutuses.
Aga ega see rasestumine nüüd nii lihtsalt ka käi. Terve naine rasestub regulaarse seksiga keskmiselt vist aasta jooksul. Kui lugeda päevi ka, siis võibki olla, et õnnetusi eriti ei juhtu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen vist lootusetult hiljaks jäänud? Oleks pidanud salvestama? Olen väga väike telekavaataja, aga nüüd kõrges palavikus, ainult pikali, vaataks küll. Kordusena lihtsalt vist ei näe?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mida noor tütarlaps teeb üksi suved läbi, kui vanemad ja õde mere ääres suvitavad? Ei meenu küll mingit põhjendust, kus ta on, miks teda hotellis pole.

On öeldud, et on emapoolse vanaema juures.

Mulle ei meeldi Fie kohe üldse. Täielik mömm on, temas pole üldse mingit elu, nagu robot toimetab seal. Teised tüdrukud ikka sädistavad, viskavad nalja ja naeravad, tal pole ühtegi emotsiooni.
Weyse on aga ülivinge karakter 😀

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Rohkem selline kostüümidraama. Ajastu truudus ainult riietes ja mööblis, mitte inimeste käitumises ja olekus. Käituvad ju nagu tänapäeva inimene topitud vanaaja riietesse.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 75 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Telesoovitus: Taani sari “Rannahotell” ETV-s