Esileht Ajaviite- ja muud jutud Telesoovitus: Taani sari “Rannahotell” ETV-s

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 75 )

Teema: Telesoovitus: Taani sari “Rannahotell” ETV-s

Postitas:
Kägu

Enamik tegelasi ongi mitmeplaanilised, veidi vastuolulised, nagu inimesed päriselt ka on, mitte läbinisti head ega halvad

See ongi asi mida meie seriaalide kirjutajad ei valda (Pilvede all, Õnne 13 jt) ja seepärast nende toodang on igav ja tühine.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Praegu on jah 4.hooaeg, jäänud veel 5., mis originaalis jooksis 2018.a. kevadel Taanis.

Aga võib-olla tehakse veel juurdegi – imdb.com-is sarja lõputähtaeg lahtine, ei ole märgitud lõppenuks.

a meeldib ka näitleja Frigh, kes algul oli päris tühine mehike justkui, aga kellesse on osatud kirjutada ja kes oskab välja tuua oma lüürilisemat, loomingulisemat, sügavamat poolt ka vahepeal, mis jääb ikkagi aina kunstnikuedevuse ja -isekuse varju.

Kas sa pead silmas Weyse’t, seda näitlejat? Frigh on too vabrikant.

Muidugi! 🙂

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Rohkem selline kostüümidraama. Ajastu truudus ainult riietes ja mööblis, mitte inimeste käitumises ja olekus. Käituvad ju nagu tänapäeva inimene topitud vanaaja riietesse.

Ega see vaevalt 100 (veidi vähemgi) aastat tagasi nüüd mingi keskaeg ka polnud, et inimesed lausa totaalselt teistsuguse meelelaadiga peaks olema. Teisalt jällegi mille järgi me seda hinnatagi oskaks (kui siis ehk tolleaegsete raamatute ja tekstide alusel).
Eks sarjas on muidugi teatud “seebika”-elemente, aga muidu tundub, et perioodi iseloomulikud sündmused ja suundumused on üsna hästi kirjeldatud (natside võimuletulek, majanduskriis, seksuaalsättumuste teema jne) nii, nagu need Taani jõudsid. Ka teatud vabameelsus inimsuhetes iseloomustab seda aega ju reaalselt.
Või mida täpsemalt silmas pead?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

No ei lastud ikka küll nii vabameelselt ringi. Esiteks väga suur risk jääda rasedaks. Toidupoes kondoome ei müüdud nagu täna. Teiseks avalik hukkamõist, mis just naisi tabas ja terve pere häbistamine. Kolmandaks oldi tol ajal tunduvalt tõsiusklikumad. No ja väike hotell, kus salasuhtete aretamine on võimatu. Seinad kostavad ka tänasel päeval hästi läbi.

Aga noh arusaadav, et inimestel on ootus, et seriaalides kogu aeg midagi juhtuks ja oleks intriige ning seksi.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ahjaa ning polnud televiisorit, interneti, ajakirju ja meediat, mis propageeriks seksikust, vabameelsust ja naiste õigusi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Downton abbey’s oli vist ka juba pessaar kasutuses.

Aga ega see rasestumine nüüd nii lihtsalt ka käi. Terve naine rasestub regulaarse seksiga keskmiselt vist aasta jooksul. Kui lugeda päevi ka, siis võibki olla, et õnnetusi eriti ei juhtu.

Korralikud naised siiski neid vahendeid omale muretseda ei saanud, seda peeti häbistavaks. Saatis ju see mõispreiligi oma teenija apteeki ja see pidi ka häbi pärast maa alla vajuma. Apteeker mõõtis pika pilguga ja eelkõige oli vahend mõeldud abielunaistele, kelle oli juba trobikond lapsi.

Kuna tol ajal sündis palju lapsi, siis ei saa öelda, et rasestumine nii kergelt ei käinud. Praktiliselt igal aastal üks laps.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Korralikud naised siiski neid vahendeid omale muretseda ei saanud, seda peeti häbistavaks. Saatis ju see mõispreiligi oma teenija apteeki ja see pidi ka häbi pärast maa alla vajuma. Apteeker mõõtis pika pilguga ja eelkõige oli vahend mõeldud abielunaistele, kelle oli juba trobikond lapsi.

OK, julge ja laiemalt ringi liikuv Amanda võis jah saada osta, aga kust Fie sai? Kas seal kolkas apteekigi üldse oli ja kuidas ta sealt midagi sellist ostma oleks vallalise neiuna läinud? Esimese korraga olevat just suurem võimalus rasestuda, sest see on naise kehale eriline elamus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

no kuulge, kondoom leiutati enne “Rannahotelli”!
Ja ilmselt seksiti palju ka lihtsalt lootuses, et ehk seekord ei juhtu. Nõukaaja lapsena toimis oma sekselu 80-ndatel just samadel alustel…

Wiki: Rubber condoms become available in 1855, followed by latex condoms in the 1920s

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

taevas hoidku, isegi sellises teemas ei suudeta muule mõelda kui seksile?
see on ka naljakas, et paljude arvamusest kumab läbi nagu oleks 1930 mingi kauge kiviaeg. Kullakesed, see oli praktiliselt eile.

Please wait...
Postitas:
Kägu

see on ka naljakas, et paljude arvamusest kumab läbi nagu oleks 1930 mingi kauge kiviaeg. Kullakesed, see oli praktiliselt eile.

Millele me siis mõtlema peaks kui nad on seal nagu kiimas jänesed?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Millele me siis mõtlema peaks kui nad on seal nagu kiimas jänesed?

on või? ma pole küll märganud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minule meeldib just see, kuidas suhtlevad omavahel n.ö. kõrgem klass ja alam klass – üksteisesse suhtutakse lugupidavalt, väärikalt. Mul on sellest vaesest vabrikandist kahju – jooksis noore, kavala näitlejanna pärast katus ära ning nüüd teeb ennast tolaks. Paras keskeakriis ikka temal.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Rohkem selline kostüümidraama. Ajastu truudus ainult riietes ja mööblis, mitte inimeste käitumises ja olekus. Käituvad ju nagu tänapäeva inimene topitud vanaaja riietesse.

Mis moodi siis vanaaja inimesed käitusid? Õudselt huvitav oleks teada, mis seal siis valesti käitutakse.
Kostüümidrama see film nüüd kohe kindlasti ei ole 😀 😀 Kostüümidraamat võid Sa “Versailles” vaadata.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kuna tol ajal sündis palju lapsi, siis ei saa öelda, et rasestumine nii kergelt ei käinud. Praktiliselt igal aastal üks laps.

Veidi naljakas arutlemiseks nende sarjade tõepärasuse üle kasutada näidet samast sarjast, aga usun sul (ja sarjal) on õigus tõesti – need vahendid olid olemas, saadaval ja kasutati. Ühtlasi, need olid veidi tabuteema ja mõisapreili loomulikult ise ei käinud apteegis ostmas.
Oletan, et Fie taolised noorukesed neiud ehk siiski neid kasutada ei pruukinud. Lootsid ehk kalendrile ja veidi kogenuma meespoole ettevaatlikule tegutsemisele.
Sarjast aga täpsemalt – ei tea, mis Fie õeraasust siis saab? Päris kindel vist ei saagi olla, et Jesperi tegu, mõista on antud, et enne maale tulekut kippus ka ula peale tüdruk.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Veidi naljakas arutlemiseks nende sarjade tõepärasuse üle kasutada näidet samast sarjast, aga usun sul (ja sarjal) on õigus tõesti – need vahendid olid olemas, saadaval ja kasutati. Ühtlasi, need olid veidi tabuteema ja mõisapreili loomulikult ise ei käinud apteegis ostmas.

Oletan, et Fie taolised noorukesed neiud ehk siiski neid kasutada ei pruukinud. Lootsid ehk kalendrile ja veidi kogenuma meespoole ettevaatlikule tegutsemisele.

Sarjast aga täpsemalt – ei tea, mis Fie õeraasust siis saab? Päris kindel vist ei saagi olla, et Jesperi tegu, mõista on antud, et enne maale tulekut kippus ka ula peale tüdruk.

ehk suisa pastorihärra ise?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Liiga muinasjutuks kisub. Morten on igalpool, kõike jõuab osta, kõike teab/näeb/kuuleb nagu mingi selgeltnägija. Fie on ju nö võõras, miks talle hotell osteti, ei ole usutav.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuidas teile viimane osa meeldis? Minu arust päris hästi välja tulnud.
Õdede teema jäi pisut kummaliseks minu jaoks. Ise arvasin esialgu, et see sensitiivsete huvidega õde mõtles kihluse arstivanamehega välja selleks, et õde nö raputada mõistusele, et too haaraks oma õnnest kinni, kui saab aru, mille on kaotamas, aga jah…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kahju, et lõppes.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kahju, et lõppes.

Kas ikka lõppes? Taanikeelset wikipedia-lehekülge vaadates tundub, et 6. hooaeg tehakse ka veel ju?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ülihea sari! Hetkel filmitakse kuuendat hooaega ja Taanis läheb see eetrisse 2019 aastal. Loodetavasti näitab kunagi ka ETV seda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma väga vabandan, et teemat risustan, aga jäi eelmine aasta nägemata Islandi sarja Lõksus 2 viimast osa. Tore oleks, kui keegi vaevuks valgustama, kes oli mõrvar.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Läbi jah ning kahju tõesti – just selline õhtune aeg, et söök söödud ja paras teleka ees pikutada. Head tegelased ka, igaüks omamoodi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Oli tõesti hea sari! Väga kahju, et otsa sai. Isegi mu abikaasa hakkas seda vaatama minu kõrvalt. Tavaliselt meie telesaadete maitse ei kattu üldse. Aga Rannahotelli puhul ta isegi pahandas, kui ma hakkasin vaatama enne, kui tema töölt koju jõudis.
Ma usun ka, et see läheb edasi. Frigh proua hakkab ise tubakavabrikut juhtima, see on kindlasti üks liin. Seal sarjas olid nii head tegelaskujud kõik, Wejse oma tohutus enesekesksuses, endast äärmiselt heal arvamusel kaupmees Madsen jne. Võib-olla Fie on kirjutatud liiga ingliks, võiks temalgi mõni väike negatiivne omadus olla.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minule ka tohutult meeldib see sari!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nii järsku sai läbi, ei olnud ennast selleks ette valmistanud 🙂
Õdedega lahendati veidi kummaliselt jah, nagu ei oleks stsenaristid osanud nendega midagi peale hakata enam. Samas point oli hea – head asja tasub (mõnda aega) oodata, aga kui ikka liiga kaua peab ootama, siis ehk tulebki edasi liikuda, muidu võibki elu elamata jääda.
Viimasel hooajal häiris ka Ditmari “hüplemine” ühe ja teise otsuse vahel, oli küll kena lõpplahendus viimases osas, aga ei oskagi öelda, kas seda nüüd uskuda saab. Ülikena muidugi ka polnud, kui nüüd lihtsalt naise asemel raseda naise maha jättis, aga oli mõista antud, et lapse tulek/olemasolu oligi kõigile asjaosalistele tähtsam, kui Mitzi-Ditmari kooselu iseenesest.
Mulle on ikka meeldinud see pikk otsekohese moega teenija, kes õpetajaks hakkas, kahju, et temal sobivat love interesti ei tekkinud (veel).

Please wait...
Postitas:
Kägu

ime et see Madsen südameatakki ei saanud, närvitseb kogu aeg ja puhata ei oska üldse:))

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga Rannahotelli puhul ta isegi pahandas, kui ma hakkasin vaatama enne, kui tema töölt koju jõudis.

Meil sama lugu 🙂 Minu abikaasa ka hakkas minuga koos seda vaatama ja üsna kiiresti leppisime omavahel kokku, et üksinda ühtegi osa ei vaata. Ikka õhtul koos peale õhtusööki vaatame kahekesi koos “vanainimeste vilmi”. 🙂
See on niisugune tore ja positiivne ja parajalt põnev sari, kus tegelikult tead juba algusest peale, et kindlasti on ilus lõpp ja “kõik abielluvad”. Hooaegu oli ju mitu järjest, aga tüdimust küll peale ei tulnud. Kahju, et praeguseks kõik.

Mul tekkis ka huvi, et kas need sarjas osalenud näitlejad on omal maal nö. tippnäitlejad ja sellised, keda iga taanlane tunneb. Minu meelest olid kõik eranditult silmapaistvalt andekad. Eriti meeldib mulle vanaproua Olga, kes on oma range oleku ja kõnepruugiga lihtsalt võrratult tabav ja koomiline. No ja muidugi Weyse 🙂 Tema ei pea midagi ütlemagi, et naerma ajada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul tekkis ka huvi, et kas need sarjas osalenud näitlejad on omal maal nö. tippnäitlejad ja tuntud, keda iga taanlane tunneb. Minu meelest olid kõik eranditult silmapaistvalt andekad.

Kõigi kohta ei oska vastata, aga Fie ja Amanda näitlejaid guugeldades tulid (taanikeelsed) artiklid, kus viidati neile kui “Rannahotellist” tuntud näitlejatele.
Vanemad näitlejad ehk ikka varasemastki tuntud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga Rannahotelli puhul ta isegi pahandas, kui ma hakkasin vaatama enne, kui tema töölt koju jõudis.

Mul tekkis ka huvi, et kas need sarjas osalenud näitlejad on omal maal nö. tippnäitlejad ja sellised, keda iga taanlane tunneb. Minu meelest olid kõik eranditult silmapaistvalt andekad.

Madsenit ja Frighi mängivad küll väga tuntud näitlejad (selle põhjal, mida Soome ja Eesti telest aastakümnete jooksul nähtud).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Frigh, Wejse ja Berggreni osatäitjaid olen näinud “Võimu kantsis”. Madseni osatäitja on praegu “Silla” III hooajas äärmiselt ebameeldiv tüüp. Rohkem ei tulegi meelde. Teine taanlaste sari, mida olen vaadanud, on “Pärandus”, aga sealt ei meenu kohe kedagi, kes ka “Rannahotellis” oleks. Seda “Pärandust” ma ka nii väga ei fännanud nagu “Võimu kantsi”, mida vaatasin vist kolm korda.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 75 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Telesoovitus: Taani sari “Rannahotell” ETV-s