Esileht Beebi ja mitmikud Televiisor mängib terve päev ja väike beebi kodus

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 37 )

Teema: Televiisor mängib terve päev ja väike beebi kodus

Postitas:
Kägu

Kas see on normaalne, et beebiga kodus oleval perel terve päev televiisor mängib? Kas laps siis vaatab ka telekat?? Kas beebit see müra ei häiri? Kas terve emapuhkuse aja päevast päeva televiisoriga jõllamine ongi normaalsus? :S

+6
-23
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Kas see on normaalne, et beebiga kodus oleval perel terve päev televiisor mängib? Kas laps siis vaatab ka telekat?? Kas beebit see müra ei häiri? Kas terve emapuhkuse aja päevast päeva televiisoriga jõllamine ongi normaalsus? :S

oih, televiisori*

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No küsi selle inimese käest, kel päevad läbi televiisor mängib.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõnel mängib raadio, mõnel hoopis telekas, mõni kuulab oma telefonist audioraamatuid, mõni laulab iseendale kogu päeva, mõni seletab iseendale iga tegevuse sisu lahti, mõni remondib trelli, haamri ja kirumise saatel…
Kui beebi eest on igati hoolt kantud, siis las too ema vaatab telekat, palju tahab.
Vaevalt, et tol emal telekahääl põhja on lükatud, eks ole.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas see on normaalne, et beebiga kodus oleval perel terve päev televiisor mängib? Kas laps siis vaatab ka telekat?? Kas beebit see müra ei häiri? Kas terve emapuhkuse aja päevast päeva televiisoriga jõllamine ongi normaalsus? :S

Mul pohh, mida see beebsu kuulab või näeb, oluline on see, et sai uue teema teha. Homme uurin raadio kohta ja siis nädala pärast liiklusmüra jne jne …

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuni mu lapsed teleka poole ei vaadanud, mängis ka mul palju. Mida ma seal kodus ikka teen. Nt 1-2kuune beebi magab suurema osa päevast. Ja kui magab kandelinas nagu mul viimane esimesed 4 kuud, siis polegi suurt muud teha – sest linas magavad nad siis rahulikult, kui liigud ringi ehk et ei saa istuda ka ja rahus lugeda.

Kinni hakkasin siis panema, kui beebid hakkasid vaatama. Aga kui lapsed magasid, jälle – no ei ole nii palju majapidamistöid.

 

 

+10
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tundub tõesti väga nüristav mitmeid kuid ja mitmeid tunde päevas telekat vahtida. Telekat nimetatakse ju “lollikastiks”…

+3
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Internetist guugeldades on suht selge, et teleka müra ja see vilkumine (veel vähem see, kui beebi telekat lausa jõllitab) pole kohe üldse hea beebi aju arengule.

+6
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Appi kui nõme teema! Käisid stopperiga naabrite/sõbeanna/õe juures aega võtmas?

Minu mõlemad lapsed ei tundnud teleka vastu mingit huvi enne aastaseks saamist. Mingit jõllitamist küll ei toimunud. Laps tegeles samal ajal oma mänguga kui ma nt telekat vaatasin ja pesu kokku lappasin. Kõrvulukustavalt valjuks ma seda ka ei sättinud ja 24/7 see muidugi ei vilkunud. Aga mingit tohutut kahju beebile ma selles küll ei näe… ????‍♀️

+9
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuni mu lapsed teleka poole ei vaadanud, mängis ka mul palju. Mida ma seal kodus ikka teen. Nt 1-2kuune beebi magab suurema osa päevast. Ja kui magab kandelinas nagu mul viimane esimesed 4 kuud, siis polegi suurt muud teha – sest linas magavad nad siis rahulikult, kui liigud ringi ehk et ei saa istuda ka ja rahus lugeda.

Kinni hakkasin siis panema, kui beebid hakkasid vaatama. Aga kui lapsed magasid, jälle – no ei ole nii palju majapidamistöid.

1-2 kuune beebi ei maga enamuse ajast. Ärkab u 30 kuni tunni aja tagant üles ja siis 1.5 tunni pärast paned teda jälle 30 min magama. Ja nii 6 korda päevas.

+2
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

1-2 kuune beebi ei maga enamuse ajast. Ärkab u 30 kuni tunni aja tagant üles ja siis 1.5 tunni pärast paned teda jälle 30 min magama. Ja nii 6 korda päevas.

Arvad, et need emad, kelle beebid oma esimesed elukuud enam-vähem maha magavad, et need emad su meelest valetavad oma elu kõvasti roosilisemaks?

Aga sina tead muidugi ülitäpselt, et tegelikult ei maga nad meil midagi nii palju, vaid otse loomulikult sinu kõige tõesema, õigema päevarežiimi järgi.

Kust sa küll taolist infot hangid??

????

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kellel mängib raadio taustaks, kellel telekas, mõnel ei mängi midagi. Mina olen ka näiteks see, kellel telekas sageli nö taustaks tiksub ja toimetuste kõrvalt natuke jälgin. See ei tähenda seda, et lapse seda jõllitab kogu aeg. Kui tekib see oht, siis panen kinni. Mõnele lapsele meeldib töötavat pesumasinat jälgida, kas pesu ikka tohib beebsu kõrvalt pesta või ainult öösel lubatud?

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina küll seda ei poolda, kui beebi kõrvalt telekas terve päev mängib. Mõned tunnid päevas, mõistliku volüümiga, nii et beebi ekraani ei näe – muidugi! Ja uneaegadel vaikselt – vabalt. Aga terve päev? Liigne taustamüra minu arvates ei saa küll beebi arengule/enesetundele hästi mõjuda. Pesu pesemisega natuke imelik võrrelda, sest see tavaline argitoimetus ja võib beebile isegi white noisena mõjuda. Samas telekast tuleb nii palju erinevaid võõraid intensiivseid hääli, mis väikest aju väsitavad. Tema ju ei tea, misasi see telekas on, kõik on tema jaoks nagu päris elu.

Ma ise olin ka enne laste sündi selline, kellel telekas kogu aeg mängis. Mulle meeldis nii ja vahel igatsen seda aega. Samas abikaasa ja nii mõnedki tuttavad ei saa sellest aru, sest nende jaoks on see taustamüra väsitav. Aju ei saa ennast välja lülitada.

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuni mu lapsed teleka poole ei vaadanud, mängis ka mul palju. Mida ma seal kodus ikka teen. Nt 1-2kuune beebi magab suurema osa päevast. Ja kui magab kandelinas nagu mul viimane esimesed 4 kuud, siis polegi suurt muud teha – sest linas magavad nad siis rahulikult, kui liigud ringi ehk et ei saa istuda ka ja rahus lugeda.

Kinni hakkasin siis panema, kui beebid hakkasid vaatama. Aga kui lapsed magasid, jälle – no ei ole nii palju majapidamistöid.

1-2 kuune beebi ei maga enamuse ajast. Ärkab u 30 kuni tunni aja tagant üles ja siis 1.5 tunni pärast paned teda jälle 30 min magama. Ja nii 6 korda päevas.

Ega berbid robotid pole, et kõik ühtmoodi. Mul nt viimane laps magas 2h kaupa kandelinas. Kui ärkvel on 30 min ja 3x2h päevas magab + ööuni, siis ikka magab enamuse ajast.

Esimene laps magas tõesti 1,5h kaupa, aga 4x päevas, mitte 6 ja siis juba ööuni. Unetunde oli ikka kõvasti rohkem kui ärkvelolekut. Muide, ta oli kuni 8k ainult 1,5h ärkvel.

Teine laps magas hommikuti 3h, seejärel tegi 2×1,5h.

No ikka magavad suurema osa ajast.

Kui veel mõelda, et 1-2kuune laps võib sul rinnal olla korraga 30-40 minutit, siis suht nüri on terve see aeg lage vaadata.

Ja jah, minu jaoks ongi beebiga kodus olemine nüristav – eriti kui beebi juba nii suur, et tuleb raamatut, ajakirju käest kiskuma (paremal juhul), halvemal juhul peadki terve lapse ärkveloleku aja teda lõbustama…

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Beebid oskavad taustamürast ennast välja lülitada, kui huvi ei tunne (aju lihtsalt on selline). Raskem on hoopis vastupidi – kui üldse mingeid hääli või müra ei ole, siis mingit audiovisuaalset stimulatsiooni saada.

Ülehinnatud on ka vaikus päevaste uinakute ajal.

Beebid on pigem rahul, kui nad kuulevad, et inimesed on ümberringi jne. Suudavad fantastiliselt magada ka siis, kui seltskond ümberringi juttu mulistab.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tegelikult on üks põhjus, miks beebil pole soovitatav terve päeva töötava teleka juures olla hoopis see, et siis ta ei kuule oma ema-isa häält. Isegi kui telekas pole hääl põhjas, siis beebi ei suuda eristada taustahelisid täiskasvanute rääkimisest, aga beebi kõne areng hakkab peale oluliselt varem kui siis, kui ta esimesi sõnu ütlema hakkab ja selline asi võib hakata takistama tema kõne arengut. Lisaks muidugi pole ka teleka vilkumine talle kasulik.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui mu esimesel lapsel oli kõne arengu hilistumine, keelas logopeed teleka ja raadio taustaks mängimise ära. Laps EI suuda eristada päris kõnet taustamürast ja päris kõne võib jääda tähelepanu ta. Kui taustaks on meelelahutus televiisori näol, räägib ema lapsega vähem. Kui emal oleks igav, suhtleks ta lapsega rohkem.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei vaata eriti telekat, aga kuna mu kuuenädalasel on öö ja päev sassis (päevased uinakud kuni poole pikemad kui öised), siis kogu internet soovitab, et päevasel ajal võiks olla aktiivne müra – võib vabalt lasta raadiol mängida, teistel lastel lärmata jne, et ta harjuks ööd ja päeva paremini eristama.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei vaata eriti telekat, aga kuna mu kuuenädalasel on öö ja päev sassis (päevased uinakud kuni poole pikemad kui öised), siis kogu internet soovitab, et päevasel ajal võiks olla aktiivne müra – võib vabalt lasta raadiol mängida, teistel lastel lärmata jne, et ta harjuks ööd ja päeva paremini eristama.

Asi polegi ju müras tegelikult. Müra ikka tohib ka peabki tegema päeval. Tavalised toimetused, omavahel suhtlemine jne. Asi on pigem selles, et telekas on pidevalt erinevad võõrad hääled.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma arvan, et raadio taustaks on ka pigem parem kui telekas, sest see heli on veidi ühtlasem. Vähemalt siis kui kuulata selliseid raadiojaamu nagu klassika, viker jne 🙂 Rahulik taustamuusika või külas olevate inimeste, vanemate või teiste laste jutt – miks mitte. Aga jah, telekas kahjuks on tavalise inimese igapäevaelu keskpunkt ja ei mõelda sellele, et see võiks halvasti mõjuda. Täiskasvanutele ei ole ju teleka vaatamisega kaasnev pidev aju ülestimuleerimine samuti hea.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ekraane kippus beebi juba varakult vaatama ning neid püüame tema nägemisulatuses vältida, telekat vaatame vaid tema une ajal. Muusikat kuulame harva, raadiot üldse mitte.

Samas esimene ca kuu sai tema une ajal ikka telefoniga räägitud ja omavahel ka. Praegu magab õues, kus ikka autod ja muu müra. Beebiga kahekesi olen haruharva, seega ta kuuleb päris palju inimeste vahelist juttu. Mingil hetkel tundus, et ta pisut vähe “räägib” aga nüüd kui juba pisut suurem (8 kuud), on päris jutukas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui mu esimesel lapsel oli kõne arengu hilistumine, keelas logopeed teleka ja raadio taustaks mängimise ära. Laps EI suuda eristada päris kõnet taustamürast ja päris kõne võib jääda tähelepanu ta. Kui taustaks on meelelahutus televiisori näol, räägib ema lapsega vähem. Kui emal oleks igav, suhtleks ta lapsega rohkem.

Mu esimene laps hakkas ka pigem hiljem rääkima, pooleteistaastaselt oli tal umbes 10 sõna ja 2-aastaselt rääkis ka üsna vähe veel. Tagantjärele mõeldes pidin tõdema, et nii mõnigi kord oli temaga tegeledes taustaks mõni seriaal. Ta oli esimesel eluaastal üsna leplik ja ei nõudnudki mult pidevat tähelepanu ja ma ei osanud seda kuidagi kahjulikuks pidada, sest ta ise teleka vaatamisest väga huvitatud polnud. Aga tõsi on see, et samal ajal ma ju ise ka temaga ei rääkinud. Õnneks ta võttis päris hästi järele, umbes 2.5-aastaselt tuli kiire areng ja praegu ütlevad vähemalt lasteaiaõpetajad, et kõik on eakohane.

Teise lapsega tegelemise ajal ma pole telekat vaadanud, kuigi eks ta vanema lapse kõrvalt on multikaid ikka näinud, aga temaga kahekesi kodus olles telekas ei käi ja muusika ei mängi ning erinevus kõne arengus on ikka mäekõrgune. 13-14-kuusel lapsel on üle 50 sõna, ta kordab sõnu järgi, on öelnud esimese 2-sõnalise lause, ütleb juba 3-silbilisi sõnu. Ta on kõne arengus vanemast lapsest 8-9 kuud ees. Eks ma olen proovinud temaga teadlikult rohkem rääkida ka, aga see vahe vanema lapsega on ikka nii suur.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen beebigrupis, kus lausa sätitakse 3kuuseid lamamistoolidega teleka ette multikaid vaatama. Tahaks neid vanemaid raputada. Mingi taustaks käiv telekas on köömes. Mu laps nägi vist telekat esimest korda 1aastaselt, mul reaalselt ei olnud mahti ega mõtetki varem seda käima panna, sest iga kõrvaline piuks ja valgus häiris teda, ta ei maganud õieti üldse terve esimese eluaasta, ma muud ei teinud, kui kussutasin ja kiigutasin. Aga sellegipoolest on see teema kuidagi nõme.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie kodus mängib telelas hommikust õhtuni. Lapsed on sellega sünnist saadik nii harjunud, et suuremat huvi kõik neli (2-8a) teleka vastu ei näita.

Sellega on nagu kommide ja küpsistega – kogu aeg laual ja seetõttu mingit magusa õgimist kunagi olnud ei ole. Isu tuleb, võtavad ühe ja lähevad eluga edasi.

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma pole kunagi ise suutnud taluda telekat taustaks ja beebiga koos ei vaata ammugi. Praeguseks häirib isegi raadio, muusika saab ise valida ja panna, kui tuju tuleb. Väsitav on see taustamüra. Ei kujuta ette, mis beebi veel tunda võib.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie kodus mängib telelas hommikust õhtuni. Lapsed on sellega sünnist saadik nii harjunud, et suuremat huvi kõik neli (2-8a) teleka vastu ei näita.

Sellega on nagu kommide ja küpsistega – kogu aeg laual ja seetõttu mingit magusa õgimist kunagi olnud ei ole. Isu tuleb, võtavad ühe ja lähevad eluga edasi.

Nende kommide ja küpsistega on ka nii, et kuidas kellelegi. Minu mehel on ka terve lapsepõlve olnud kõik kättesaadaval ja laual, ja tema leiab, et nii ongi ok ja peab meil ka olema. Tulemuseks on katkised hambad, ülekaal ja üks lõputu magusa-krõpsude ja Coca-Cola kulistamine. Arvuti ja ekraanidega sama lugu, tema arvab, et ei pea keelama, siis pole lapsel ka suurt huvi. Tulemuseks on 7aastane, kes hommikul ärgates otsib telefoni ja õhtul uinub, telefon käes.

Ja imikul ei peagi olema huvi tv vastu, et see talle kahjulik oleks. See on ajule väsitav ja pärsib arengut ka niisama.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen beebigrupis, kus lausa sätitakse 3kuuseid lamamistoolidega teleka ette multikaid vaatama. Tahaks neid vanemaid raputada. Mingi taustaks käiv telekas on köömes. Mu laps nägi vist telekat esimest korda 1aastaselt, mul reaalselt ei olnud mahti ega mõtetki varem seda käima panna, sest iga kõrvaline piuks ja valgus häiris teda, ta ei maganud õieti üldse terve esimese eluaasta, ma muud ei teinud, kui kussutasin ja kiigutasin. Aga sellegipoolest on see teema kuidagi nõme.

Ei saa aru, miks see teema nõme on? Sellest on vaja rääkida, sest paljud võibolla ei tea selliseid asju või ei tule selle peale. Paraku on võimatu kõige peale ise tulla. Kas see on mingi tabu teema, mida ei tohi avalikult rääkida, sest keegi solvub? Miks see on nõme, kui tegu on olulise probleemiga?

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen beebigrupis, kus lausa sätitakse 3kuuseid lamamistoolidega teleka ette multikaid vaatama. Tahaks neid vanemaid raputada. Mingi taustaks käiv telekas on köömes. Mu laps nägi vist telekat esimest korda 1aastaselt, mul reaalselt ei olnud mahti ega mõtetki varem seda käima panna, sest iga kõrvaline piuks ja valgus häiris teda, ta ei maganud õieti üldse terve esimese eluaasta, ma muud ei teinud, kui kussutasin ja kiigutasin. Aga sellegipoolest on see teema kuidagi nõme.

Ei saa aru, miks see teema nõme on? Sellest on vaja rääkida, sest paljud võibolla ei tea selliseid asju või ei tule selle peale. Paraku on võimatu kõige peale ise tulla. Kas see on mingi tabu teema, mida ei tohi avalikult rääkida, sest keegi solvub? Miks see on nõme, kui tegu on olulise probleemiga?

See teema sõnastus ja ülesehitus on kuidagi nõme, halvustav jne.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen beebigrupis, kus lausa sätitakse 3kuuseid lamamistoolidega teleka ette multikaid vaatama. Tahaks neid vanemaid raputada. Mingi taustaks käiv telekas on köömes. Mu laps nägi vist telekat esimest korda 1aastaselt, mul reaalselt ei olnud mahti ega mõtetki varem seda käima panna, sest iga kõrvaline piuks ja valgus häiris teda, ta ei maganud õieti üldse terve esimese eluaasta, ma muud ei teinud, kui kussutasin ja kiigutasin. Aga sellegipoolest on see teema kuidagi nõme.

Ei saa aru, miks see teema nõme on? Sellest on vaja rääkida, sest paljud võibolla ei tea selliseid asju või ei tule selle peale. Paraku on võimatu kõige peale ise tulla. Kas see on mingi tabu teema, mida ei tohi avalikult rääkida, sest keegi solvub? Miks see on nõme, kui tegu on olulise probleemiga?

Minu arvates on nõme selliselt teemat tõstatada – teise pere kohta ning sellises kõneviisis. “Kas ongi normaalne päev otsa telekat jõllitada?”

 

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas selle eest antakse auhind, kui 13 kuune räägib 50 sõna?

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 37 )


Esileht Beebi ja mitmikud Televiisor mängib terve päev ja väike beebi kodus