Esileht Beebi ja mitmikud Televiisor mängib terve päev ja väike beebi kodus

Näitan 7 postitust - vahemik 31 kuni 37 (kokku 37 )

Teema: Televiisor mängib terve päev ja väike beebi kodus

Postitas:
Kägu

Ma olen beebigrupis, kus lausa sätitakse 3kuuseid lamamistoolidega teleka ette multikaid vaatama. Tahaks neid vanemaid raputada. Mingi taustaks käiv telekas on köömes. Mu laps nägi vist telekat esimest korda 1aastaselt, mul reaalselt ei olnud mahti ega mõtetki varem seda käima panna, sest iga kõrvaline piuks ja valgus häiris teda, ta ei maganud õieti üldse terve esimese eluaasta, ma muud ei teinud, kui kussutasin ja kiigutasin. Aga sellegipoolest on see teema kuidagi nõme.

Ei saa aru, miks see teema nõme on? Sellest on vaja rääkida, sest paljud võibolla ei tea selliseid asju või ei tule selle peale. Paraku on võimatu kõige peale ise tulla. Kas see on mingi tabu teema, mida ei tohi avalikult rääkida, sest keegi solvub? Miks see on nõme, kui tegu on olulise probleemiga?

Minu arvates on nõme selliselt teemat tõstatada – teise pere kohta ning sellises kõneviisis. “Kas ongi normaalne päev otsa telekat jõllitada?”

Eks see foorum ongi selline, on mulje jäänud. On oluliselt halvustavamaid teemapüstitusi. Eriti muidugi mingite influencerite jms kohapealt, kus lausa nimeliselt halvustatakse. Miks seal keegi ei ütle, et kuulge, see teema on väga nõme ja lõpetame ära selle isiku mahategemise, kritiseerimise, mõnitamise jms? Praegune teema on üpris üldine küsimus ja keegi ei peaks solvuma. Kuigi jah, sõnastus saaks kindlasti parem olla.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie kodus mängib telelas hommikust õhtuni. Lapsed on sellega sünnist saadik nii harjunud, et suuremat huvi kõik neli (2-8a) teleka vastu ei näita.

Sellega on nagu kommide ja küpsistega – kogu aeg laual ja seetõttu mingit magusa õgimist kunagi olnud ei ole. Isu tuleb, võtavad ühe ja lähevad eluga edasi.

Olen kasvanud samasuguses peres. See keeras mu hambad pekki ja pani televiisorit jälestama (vihkama ei ole piisvalt tugev sõna selle tunde jaoks)

Mu vanematel olid ‘halvad hambad’. Auke täis ja said varakult proteesid Meie peres olid ‘halvad hambad’ paratamatus, ka mul oli auke palju. Mäletan kui vanemate juurest ära kolisin ja esimest korda hambaarstile minnes ei olnud MITTE ÜHTEGI auku. Arst, peretuttav, ise ka imestas ja küsis kuidas selle ime saavutasin..

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie kodus mängib telelas hommikust õhtuni. Lapsed on sellega sünnist saadik nii harjunud, et suuremat huvi kõik neli (2-8a) teleka vastu ei näita.

Sellega on nagu kommide ja küpsistega – kogu aeg laual ja seetõttu mingit magusa õgimist kunagi olnud ei ole. Isu tuleb, võtavad ühe ja lähevad eluga edasi.

Olen kasvanud samasuguses peres. See keeras mu hambad pekki ja pani televiisorit jälestama (vihkama ei ole piisvalt tugev sõna selle tunde jaoks)

Mu vanematel olid ‘halvad hambad’. Auke täis ja said varakult proteesid Meie peres olid ‘halvad hambad’ paratamatus, ka mul oli auke palju. Mäletan kui vanemate juurest ära kolisin ja esimest korda hambaarstile minnes ei olnud MITTE ÜHTEGI auku. Arst, peretuttav, ise ka imestas ja küsis kuidas selle ime saavutasin..

Just. Minu 2 esimest last on tervete hammastega, ei olnud komme jms kogu aeg käepärast. Kolmas lapos, kellel on, on 7a juba oma 10 suuremat või väiksemat parandust saanud. Ta sai mul küll rinda ka kaua, aga usun, et maiustuste kättesaadavusel on suurem osa seal. Mina kuulun ka nende hulka, kas võib lõpmatuseni magusat süüa, abikaasa mitte. Ja olen täiesti veendunud, et see pole sellepärast, et temal oli alati kommikauss laual ja mul polnud. Pigem vastupidi – tal sai see kauss laual olla, kuna ta ei tahtnudki väga magusat. Meil on ka jäätist näiteks alati sügavkülmas, lapsed söövad ikka mitu tk päevas, ei piirdu keegi ühega.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie kodus mängib telelas hommikust õhtuni. Lapsed on sellega sünnist saadik nii harjunud, et suuremat huvi kõik neli (2-8a) teleka vastu ei näita.

Sellega on nagu kommide ja küpsistega – kogu aeg laual ja seetõttu mingit magusa õgimist kunagi olnud ei ole. Isu tuleb, võtavad ühe ja lähevad eluga edasi.

Olen kasvanud samasuguses peres. See keeras mu hambad pekki ja pani televiisorit jälestama (vihkama ei ole piisvalt tugev sõna selle tunde jaoks)

Mu vanematel olid ‘halvad hambad’. Auke täis ja said varakult proteesid Meie peres olid ‘halvad hambad’ paratamatus, ka mul oli auke palju. Mäletan kui vanemate juurest ära kolisin ja esimest korda hambaarstile minnes ei olnud MITTE ÜHTEGI auku. Arst, peretuttav, ise ka imestas ja küsis kuidas selle ime saavutasin..

 

Meie peres on kombeks lastel ikka kaks korda aastas hambaarstil käia ja regulaarselt hambaid pesta 🙂 Nagu ka täiskasvanutel. 8 aasta jooksul ühtegi hammast ühelgi neljast lapsest parandama pole pidanud. Samuti keegi perest telekat ei jälesta ka 😀 Õhtuti vaadatakse ikka koos uudiseid aga tõesti, raamatuid armastatakse rohkem.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie kodus mängib telelas hommikust õhtuni. Lapsed on sellega sünnist saadik nii harjunud, et suuremat huvi kõik neli (2-8a) teleka vastu ei näita.

Sellega on nagu kommide ja küpsistega – kogu aeg laual ja seetõttu mingit magusa õgimist kunagi olnud ei ole. Isu tuleb, võtavad ühe ja lähevad eluga edasi.

Olen kasvanud samasuguses peres. See keeras mu hambad pekki ja pani televiisorit jälestama (vihkama ei ole piisvalt tugev sõna selle tunde jaoks)

Mu vanematel olid ‘halvad hambad’. Auke täis ja said varakult proteesid Meie peres olid ‘halvad hambad’ paratamatus, ka mul oli auke palju. Mäletan kui vanemate juurest ära kolisin ja esimest korda hambaarstile minnes ei olnud MITTE ÜHTEGI auku. Arst, peretuttav, ise ka imestas ja küsis kuidas selle ime saavutasin..

Meie peres on kombeks lastel ikka kaks korda aastas hambaarstil käia ja regulaarselt hambaid pesta ???? Nagu ka täiskasvanutel. 8 aasta jooksul ühtegi hammast ühelgi neljast lapsest parandama pole pidanud. Samuti keegi perest telekat ei jälesta ka ???? Õhtuti vaadatakse ikka koos uudiseid aga tõesti, raamatuid armastatakse rohkem.

Meil on samamoodi kombeks hambaid pesta ja hambaarstil käia, ega muidu poleks nii palju auke avastatud ja parandatud. Hambaarsti külastamine ei hoia auke ära.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma arvan, et see, kuidas iga pere enda lapsi kasvatab, on nende endi asi.

Ma ei kiida ka heaks sõbranna laste kasvatus stiili, kus esimese asjana on lastel paadid hommikul peos ja õhtul viimased asjad, mis ära pannakse.

Laste toiduks on enamasti piiramatus koguses magusat, alustatakse päeva jäätise, kohukese või Coca-Colaga, õhtusöögiks enamasti vähemalt normaalne söök.

Lapsed peale arvutis mängimise ja you Tubes mängimist õpetajate videode muud ei tee. Õues on batuut ja palju muud võimalusi, kuid neid lapsi see ei huvita.  Need lapsed ei oska enda kätega mitte miskit teha, ei värvi nad värviraamatuid, ei lõika lõika, ei kleebi, ei meisterda, ei loe. Ei paku huvi, ei saagi pakkuda, kui neid ei ole suunatud.

Mina sellist kasvatusviisi heaks ei kiida. Kuid ei ole minu lapsed ja ei ole minu teha, et teda hukka mõista.

Kui tema arvates on nii ok,las siis nii olla. Minul on nendest lastest kahju, justkui lapsepõlvele on kriips peale tõmmatud.

Kuid nii palju, kui on erinevaid inimesi, on ka erinevaid arvamusi.

Tema ehk peab minu kasvatusstiili valeks ja see on ka ok.

Me lihtsalt ei räägi neist teemadest.

Üritame lihtsalt enda lapsed teisiti kasvatada ja ongi kõik.

 

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma arvan, et iga vanem ise teab, kuidas selle aja üle elab. Ma lapse esimeste elukuude jooksul olingi suurema osa ajast diivanil kinni laps süles magamas, ei saand püstigi tõusta, et teed või võileiba teha, muidu ärkas (jälle). Ärkvel olles tahtis ringitassimist, õõtsutamist, pidevat tähelepanu. Et ma täitsa süüdimatult “triikisin” oma närve mingeid seriaale vaadates. Ei olnud telekas eriti vali. Ja ma kogu elu selline olnud, et meeldib kui midagi taustaks mängib vaikselt, jutuga mitte muusika. Laps nüüd aastake suurem ja siiani sageli mängib tasa taustaks, vahel vaatan/vaatame, aga suurema osa ajast teeme midagi muud ja laps eriti tähelepanu sellele ei pööra. Kõne areng on ka eakohane või veidi ees.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 31 kuni 37 (kokku 37 )


Esileht Beebi ja mitmikud Televiisor mängib terve päev ja väike beebi kodus