Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: Telkimine

Postitas:
Kägu

Nooruses meeldis mulle väga telkimine, kuid nüüd pärast kahte ööd telkimist tunnen, et olen vist vanaks jäänud.

Hetkel selline tunne, et elu õudsamad 2 ööd olid. Sipelgad, pesemisvõimaluse puudumine, linnulaulukoor kell 4 hommikul, kõva küljealune, umbne ja palav telk hommikuks jne.

Koju jõudes tormasin esimese asjana dušši alla ja täna öösel tuleb vähemalt hea uni vast.

Lastel oli muidugi väga tore ja seetõttu võib tripi ikka õnnestunuks lugeda. eks nende pärast saigi mindud.

Kas teile meeldib telkida või eelistate pigem mugavusi ja lähete hotelli?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Telki ei pea ju ometi sipelgapessa panema ja küljealune ei pea kindlasti olema kõva. Samuti telk ei ole ju ometi umbne, kui õhuaugud lahti on. Lisaks saab telgi püstitada nii, et hommiku Päike peale ei paistaks. Nii et need ebamugavused tulevad kõik sellest, et oled vähe telkinud. Linde tõsi, ei saa metsast kõrvaldada 🙂 Oskus valida laagriplatsi ja varuda endale varustus mugavaks telkimiseks, eks see tuleb ajaga. Järgmine kord juba oskab paremini telkimise olmet korraldada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Duši alla, mitte dušši alla.

Aga ma ka ühe öö võin telkides vastu pidada. Probleem pole mitte putukates või linnulaulus, vaid selles, et pole enam leidnud sellist mereäärset telkimiskohta, kus rahus saaks olla. Ikka pannakse lähedal automakk õhtul üürgama.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu maksimumtaluvus on ka üks öö telgis. Eriti ei meeldi mulle just hommikud telgis, avatud õhuaukudest hoolimata on õhk telgis umbne ja niiske, endal olemine higine. Lapse rõõmuks saan üheöise telkimisega hakkama, käime ujumas, teeme lõket ja grillime aga teise päeva õhtul tahaks siiski duši alla.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Telgis magamise vastu pole mul midagi, aga vot põõsas hädal käimise vastu on küll – sääsed ja parmud närivad tagumikku.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Telk tuleb panna sellisesse kohta, kuhu hommikupäike paistma ei hakka. Kõva küljealuse vastu aitab täispuhutav madrats, tänapäevased on täitsa talutava vedrumadratsi moodi. Ainuke jama on jah selle niiskusega, kuigi ma usun, et matkakaupluses on kindlasti midagi selle jaoks müügil. Üks suur miinus mu jaoks telkimisel on riietevahetamine jms, mis tuleb teha kuidagi poolkügeledes.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Hea tähelepanek-see tuleb vanusega.
Isegi nn võõras kohas magamine on midagi teistmoodi.

Nt vanasti ei olnud probleem sohval või põrandal magada, peaasi, et pinna saaks. Nüüd on siiski suht piin ja järgmisel päeval annab magamatus tunda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Telk õigesse kohta, hea madrats ja oma padi.
Pesemiseks kasutame meie akuga duši, mida saab autos laadida. Ämbritäie sooja veega saab kenasti puhtaks.
Kaks ööd on maksimum, mis mina vastu pean, aga seltskond lõkke ümber peab hea ja oma olema.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minagi naeran, kui hiiglama vahva tundus lapsena telgis, lakas või külas magamine. Nüüd ei taha mõeldagi. KÕIK tundub nii ebamugav, ebahügieeniline ja häiriv. Noh ainult oma aias väga kuumaga katsetaks telki. Siis saaks selle sisustada võimalikult mugavalt ja kasvõi keset ööd tagasi tuppa kobida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina üldiselt ei ole kunagi telgis end korralikult välja maganud, sest kõva, vähe ruumi, hommikul palav, öösel jahe. Kuigi tõttöelda on matkamine mu lemmiktegevus, lihtsalt võtan paratamatusena, et selleks et näha hommukust udu rabas, päikesetõusu alpiaasal või kasvõi jõmiseda sõpradega poole ööni lõkke ääres ja lasta lastel kambana ringi joosta, tuleb see ebamugavus ära kannatada. Olen ka kuuajastel matkadel käinud, kuigi telgis magada on ebamugav.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

mina ei maga enam matkadel telgis. magan suures ja mugavas rippvoodis teki ja magamiskotiga, kui on palju sääski siis sääsevõrk ka üle.
olen endine lillelaps ja käisin tihti matkamas, aga isegi siis ei olnud telgis magamine minu jaoks kuidagi mugav ega meeldiv

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vanuse kasvades on tõesti suurenenud vastumeelsus telkimise suhtes, vea neid asju palju tahad kaasa ja säti telki, kuidas oskad – aga ikka igatsed oma kodu ja WC järgi. Reisides piilun ikka kodumajutuste, turismitalude võimalusi, kus saad voodis magada ja WC-s pissida.

Please wait...
Postitas:
Tõutäkk

Ega mulle ka ei meeldi telkida, aga kaitseliidu õppustel on see ju tavapärane, ka talvel.
Minu teenuseosutamise tingimustes on see, et klient kas maksab kinni koduskäimissõidud (väikse vahemaa puhul) või majutab mind(suure vahemaa korral). Nüüd on üks nädalane tööots Kilingi-Nõmmel ja kuna olen töögraafikust maas ja viimane mai klient sai juulisse lükatud, aga pakkusin talle ka välja, et olen nõus tema kulude kokkuhoiu nimel oma telgis ööbima. Muidu varasemalt majutas ta mind mingis kodumajutuses. Eks kuritarvitan natuke ka riigi vara kaitseliidu varustusse kuuluva lebomati ja magamiskoti näol. Telgi eelmisel aastal ostsin, 4 kohalise, juhuks kui Riigikogu polügaamiasätted Kooseluseadusesse peaks lisama. (ok,viimane lõik on nali, ei olnud mul seda mõtet peas).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vanuse kasvades on tõesti suurenenud vastumeelsus telkimise suhtes, vea neid asju palju tahad kaasa ja säti telki, kuidas oskad – aga ikka igatsed oma kodu ja WC järgi. Reisides piilun ikka kodumajutuste, turismitalude võimalusi, kus saad voodis magada ja WC-s pissida.

Nojah, see toimib Eestis. Mägedes pole seda ripptelki sageli kusagile riputada, korralikke puid ei ole.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Õnneks on telkimisega laagrid lastele. Meie poiss läheb sinna, saab oma telgiisu täis. Meil ei ole keegi täiskasvanutest – ei mina, mees ega kumbki täisealistest lastest, nõus isegi oma hoovis telki magama minema noorima lapsega. Oma voodi on ikka parim.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul on ripptelk, selles on küll väga mõnus magada. Õhku on palju ja küljealune on mõnus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Harjumise asi jah. Meie käime nii mehega kahekesi kui ka lastega tihti matkamas. Nii Eestis kui välismaal. Seega on ostetud korralik varustus, nii et ei hakka ei külm ega palav, telgis on piisavalt õhku, eelistame veekogu lähedust, et saaks end pesta. Sipelgad ega muud putukad telki ei pääse, madratsid on korralikud.

Please wait...
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )