Esileht Lapse ootamine Terav ülakõhuvalu

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Terav ülakõhuvalu

Postitas:
Kägu

Istusin rahulikult elutoas kui järsku lõi ribide kanti äkiline valu, mis kiirgas ka ülaselga. Täpselt nagu sünnitusvalu aga täiesti vales kohas. Oigasin mõned minutid põrandal, sest valu tõttu liigutada ei suutnud ja kui püsti sain võtsin kohe kaks parakat ja läksin duši alla ligunema. Ütlesin juba lapsele, et tooks mu telefoni, olin valmis kiirabi kutsuma ja siis valu kadus. Kas kellelgi veel nii olnud? Üldse ei saa aru, mis asi see nüüd siis oli. Kohe algamas 36.nädal

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Preeklampsia riski pole? Ehk tasuks igaks juhuks siiski kontrollis käia.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Preeklampsia riski pole? Ehk tasuks igaks juhuks siiski kontrollis käia.

See tuli jah esimese asjana pähe aga vererõhk on korras, kuskilt paistes pole, peavalu pole, iiveldust pole, alles üleeile andsin pissiproovi ja valku polnud. Kuna valu pole tagasi tulnud, siis ilmselt ei võta nad mind seal eriti tõsiselt. Ämmakale saan kurta teisipäeval ja kui enne seda uuesti peaks tekkima, siis käin EMOs ära…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Helista Pelgusse või ITK’see ja konsulteeri igaksjuhuks.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõlab väga sapikivide valu moodi. Mul tekkisid viimase raseduse ajal sapikivid. Raseduse ajal hakkasid valud lööma ribide alla paremale ja selga.

Ämmaemand ega naistearst ilmselt ei saa sind aidata, kuna sapipõie uurimiseks oleks vaja uh-uuring teha seedelunditest, ülekõhust hoopis. Võimalus on perearst, kes suunab, aga uuringu ootamine võib võtta aega. Kui raha pole probleem, siis erakliinikus saaksid teha uuringu kiiresti. No ja muidugi on võimalus pöörduda EMO- sse, kui tugev valu peaks korduma. Igatahes – mida rutem selgust saad, seda parem.

Koduseks abiks on No-spa (spasmide vastane ravim) tablettide võtmine. Rasvaseid toite igaks-juhuks vältida, kuni uuringu tulemuse selgumiseni.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga miks ei võiks lihtsalt valu olla, kas peab kohe midagi hullemat olema? Mul on ka olnud paar korda lihtsalt valus, sest asend oli halb ja kui liigutasin, siis oligi valus.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selle kirjelduse peale tulid ka kohe need sapikivide valud meelde. Algasid teise raseduse lõpupoole aga väga hulluks läksid umbes kuu peale sünnitust. Ära lõigati kui teine laps oli 6-kuune. (selleks ajaks oli mind 5-6 korda külastanud kiirabi sest lihtsalt miski ei aidanud).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul tuli ka juba teemat nähes esimesena pähe sapikivid. Minul algas ka täiesti “lambist”, väga spetsiifilises kohas oli ka. Tundus nagu päikesepõimik ja siis paremal pool, lõi selga ka.

Muu enesetunne oli täiesti korras, just olin ka vereproovi andnud korras näitudega. Mõtlesin, et äkki läheb üle, aga läks nii hulluks, et hakkasin tõsiselt kartma ja helistasin 1220. Sealt soovitati minna koheselt ITK-sse kontrolli. Nii kui hakkasin autosse minema, jäi valu järsku üle. Mõtlesin aga siiski minna kontrolli.

ITK-s oli ülitore arst ja õde oli ka tore, kuigi ilmselt ma olin talle väga tüütu 😀 hullult muretsev rase. Mulle pandi kanüül ka ja siis ma juba arvasin et surema hakkan 😀 Aga analüüsid olid kõik korras ja siis saadeti ultrahelisse (ülitore oli ka see, et arst lubas mul hommikul tagasi tulla UH jaoks, et ma ei peaks seal öösel tunde ootama). Hommikul leitigi UH-st mul sapikivi, aga kuna põletikku polnud, soovitas arst võtta NoSpad kui valu tagasi pöördub ning kui üle ei lähe, siis kindlasti viivitamatult kontrolli minna.

Olen väga õnnelik, et läksin kontrolli ja sain teada, millest vaevus on. Nüüd on palju rahulikum – saan teemaalgatajast täiesti aru, see on ikka väga ehmatav kui korraga tekib ei tea kust väga karm valu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Lapse ootamine Terav ülakõhuvalu