Esileht Koolilaps teritaja teritamine

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: teritaja teritamine

Postitas:

tundub labane teema, kuid kindlasti on siin neid, kes oskavad nõu anda või on sama murega hädas.
mul mitu algklassides õppivat last ja pidevalt häda pliiatsite teritamisega. kuna pliiatseid palju, siis aitan neil neid pidevalt ise teritada. ja see on minu jaoks tõeline õudusunenägu. sõrmed villis ja pliiatsid ikka koledad ja katki. kusjuures ostan õpetaja soovituse järgi parimaid pliiatseid ja vastavaid teritajaid. kui ka nädalakese-kaks saab ilusti teritada, siis varsti jälle teritaja nüri ja sõrmed/käed villis.
viimasena ostsin lausa mootoriga teritaja, et säästa käsi.
noh, nüüd on mootoriga teritaja olnud kasutusel 3 kuud ja nüri 🙁 Närib kõik pliiatsid ära, ka süsid katki.
proovisin mingi vanamoodsa luisuga seda teritada, aga ei saanud sugugi paremaks. kas kellelgi on kogemust, mis aitaks? Kas olete hankinud/leidnud mingi mõistliku teritaja teritaja tera teravana hoidmiseks? :)))
või ostategi iga natukese aja tagant uusi teritajaid? Või kuidas hakkama saate?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.03 15:56; 11.03 21:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minul maped`i teritaja lastel juba 5 aastat ning siiani pole probleemi olnud, et lõhuks pliiatseid või süsi või oleks nüriks jäänud. tööl on noname teritaja juba umbes 10 aastat kasutusel olnud ning samuti töökorras

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

las lapsed teritavad ise.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina ostan neid kõige prostamaid pisikesi metallist teritajaid, millel ei ole kogujat küljes ega mingit dekoratsiooni a`la Hello Kitty. Need on kõige paremad. Peavad praktiliselt igavesti vastu, kui enne ära ei kao.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsel on tohutult pliiatseid. Mitusada tk ja ta teritab neid ise, teritab seda pliiatsit, mida tal on vaja. Ta on muidu laiskus kuubis aga selle teritamisega tegeleb 1. klassist peale väga hoolsalt ja teritajate nürisusest pole ta veel kurtnud…3kl praegu. eks neid teritajaid kaob ja läheb katki, ikka aegajalt toon uue.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Sally kunstistuudio on osadele koolitarvetele pannud peale oma kleepsu (must koer, kiri Sally soovitab). Mina olen oma lapsele koolitarvete ostmisel neid \”märke\” jälginud ja julgen ka teistele soovitada. Nii sain väga hea teritaja ja see on praeguseks pea aasta vastu pidanud ja ei näita mingeid kulumisjälgi. Laps joonitab palju ning teritamist jagub igaks päevaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]las lapsed teritavad ise.[/tsitaat]
et las parem neil olla sõrmed villis? Noh, tänud konstruktiivse abi eest 😉
Meile meeldib koos teha, nemad aitavad mind ka asjades, mis minul raskelt sujub või probleeme tekitab, nii pole minulgi probleemiks otsida teritamis-jamale lahendust.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.03 15:56; 11.03 21:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

et las parem neil olla sõrmed villis? Noh, tänud konstruktiivse abi eest 😉
Meile meeldib koos teha, nemad aitavad mind ka asjades, mis minul raskelt sujub või probleeme tekitab, nii pole minulgi probleemiks otsida teritamis-jamale lahendust. [/tsitaat]

No ma ei tea – minu esimese klassi laps on nüüd juba kolmveerand aastat ainult ise pliiatseid teritanud – pole ta kunagi kurtnud, et on ebamugav või sõrmed villis. Teritajad on olnud suvalised ja erinevad, kuna need lihtsalt pidevalt kaovad kuhugi, nii et tuleb jälle uus osta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Raske või pliiatseid näriv on olnud ainult siis, kui on
– kehvema kvaliteediga pliiats (ei lõika, vaid murrab)
– pliiats juba hästi lühike
– söetükike on teritaja vahele kinni jäänud. Kui tükk eest ära lükata, teritab jälle korralikult.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lastel on teritajatega sama probleem, mis teemaalgatajatel. Pärast suure hulga pliiatsite teritamist on näpud villis nii lastel kui ka minul. Pliiatsid on väga hea kvaliteediga (lyrad). Lisaks kipuvad teritajad lagunema. Muud ei jäägi üle, ostan kooliaasta jooksul mitu korda uued teritajad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ostsin Soomest lennujaamast Muumi teritaja kogumiskarbiga, see oli kohe nüri, täitsa mõttetu. Siin müüdavad Maped firma teritajad on enamasti head. Suurem probleem on see, et laps suudab need kogumiskarbid pidevalt ära lõhkuda, nüüd ei lubanudki enam kooli viia, käsen pliiatsid kodus ära teritada/üle vaadata igal õhtul.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil ka Lyra pliiatsid ja samuti aeg ajalt probleem nüri teritajaga. Ma avastasin, et teritajal on üks väike kruvi, mida aeg ajal pingutades muutub ka teritamise kvaliteet, aga igavesti ei kesta midagi…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas see teritajaga teritamine üldse üks mõtetu tegevus ei ole? Teritajaga tuleb pliiatsi otsast ainult millimeetri või paari jagu seda pliiatsi süsi välja ja see kulub ju praktiliselt kohe ära. Kui ma ise veel koolis käisin, siis teritas mul isa noaga kõik pliiatsid ära ja süsi oli väljas ikka oma 5-6 mm jagu. Sellisega sai kohe päris pikka aega joonistada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil on hetkel selline teritaja ja olen väga rahul, teritab väga teravaks (http://linux.byroomaailm.ee/guest/default.asp?WMFN=EPCSSItemDescription&WMFT=D&WPG=EPHomepageOnline&WVID=Peapuu&WTID=939&WREC=-1604866725&WKEY=%5B2:121216%5D%5B1:217209%5D%5B30001:Peapuu%5D) kodus on meil samuti palju pliiatseid ja nende teritamine oli tõsine väljakutse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.03 21:45; 13.03 21:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kahjuks link ei tule korrektselt, aga saab otsida Byroomaailm.ee otsingusse panna: Pliiatsiteritaja Linex DS-1000 vändaga

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.03 21:45; 13.03 21:47;
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Koolilaps teritaja teritamine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.