Esileht Ilu ja tervis Terve inimese pass

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 44 )

Teema: Terve inimese pass

Postitas:

Mida arvate ideest, et terved inimesed ei pea ennast vaktsineerima? Näiteks kui perearst tunnistab teid terveks või teil pole digiloos kirjas kroonilisi haigusi ega te pole olnud ka haiguslehel vms, siis saate “terve inimese passi”.

Kuidas hindate enda ja pereliikmete tervist, kas teie pääseksite vaktsineerimisest? Mina mitte, kuigi olen normaalkaalus ja tegelen ka (tervise)spordiga ja liikumisega.

https://epl.delfi.ee/artikkel/94163945/robert-sarv-tervisliku-elustiiliga-kodanik-ei-pruugi-vaktsiini-vajadagi-talle-voiks-teha-hoopis-terve-inimese-passi

 

+4
-26
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.07 14:21; 31.07 19:37;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Mulle see idee meeldib. Ma saaks küll sellise passi. Vahel nohu on, aga ei midagi hullu. Arsti juures olen käinud vaid tervisetõendeid võtmas (juhiluba, töö jne) ja haiglas olin songaopi pärast. Sama päeva õhtul peale oppi läksin juba koju.
See on ka põhjus miks ma end ei vaktsineeri. Kui ma veel koroonat põdenud pole, siis ilmselt läheb see kergelt. Aga täitsa võimalik, et juba põetud.

+5
-18
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.07 14:41; 01.08 08:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Halvasti arvan. See Robert ei paista asjadega eriti kursis olevat. Praeguseks on ju küllalt näiteid noortest ja tervetest inimestest, kes raskelt haigestuvad, isegi surevad või ka kerge haigestumise korral pikaajaliste probleemidega maadlevad. Probleem ei ole tihti üldse immuunsüsteemi nõrkuses, vaid vastupidi, immuunsüsteemi ülereageerimises, mida ei ole võimalik ette näha ja mis on paljuski geneetikaga seotud, elustiil ei puutu üldse asjasse.

+24
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina kindlasti saaksin. Mul ei ole ühtegi kroonilist haigust. Teen tervisesporti, toitun tervislikult. Kõik kehalised näitajad on ideaalsed. Pole enda 39-eluaasta jooksul isegi kordagi haiguslehel olnud.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.07 14:57; 31.07 14:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa ei tea kunagi mis varjatud haiguse võimalus sul võib olla, arstiteadus ka kõikvõimas pole, et kõike diagnoosida suudab 100%. Inimorganism on ettearvamatu ja geneetika võib alati mingi vimka visata

Seda enam ei tea ma seda ju vaktsineerides.

+2
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.07 14:57; 31.07 14:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma saaks selle passi lõdva randmega, sest hoolimata ülekaalust on mu tervisenäitajad väga head ja haige olen üliharva. Nohussegi ei jää. Samas ma ei poolda sellist passi, sest tervis on väga habras seisund. Täna on immuunsüsteem okei, aga ülehomme võib juhtuda, et erinevate asjaolude kokkulangemisel enam hakkama ei saa. See jutt täisväärtuslikust toidust, värskest õhust ja liikumisest on muidugi tore, aga üsna naiivne. Piisavalt on näiteid, et sellised inimesed, kes oma eluviiside poolest peaksid elama saja-aastaseks, võivad ikkagi haigeks jääda.

+13
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa ei tea kunagi mis varjatud haiguse võimalus sul võib olla, arstiteadus ka kõikvõimas pole, et kõike diagnoosida suudab 100%. Inimorganism on ettearvamatu ja geneetika võib alati mingi vimka visata

Seda enam ei tea ma seda ju vaktsineerides.

Mul on jäänud mulje, et paljud ei saa aru, mis asi on vaktsiin. Räägitakse vaktsiinide pikaajalistest kõrvaltoimetest, justkui oleks need kuidagi erinevad haiguste kõrvaltoimetest. Vaktsiini ei tehta nagu kratti suvalisest rämpsust, vaid vaktsiin on süstelahus+säilitusaine+nõrgestatud viirus/viiruse osa/harva ka elusviirus. Vaktsiini ei lisata kõrvaltoimeid, teisi haigusi, kõik kõrvaltoimed, mille sa vaktsiinist saad, saad sa ka haigust läbi põdedes.

+13
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 31.07 15:12; 31.07 19:10; 31.07 21:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida arvate ideest, et terved inimesed ei pea ennast vaktsineerima? Näiteks kui perearst tunnistab teid terveks või teil pole digiloos kirjas kroonilisi haigusi ega te pole olnud ka haiguslehel vms, siis saate “terve inimese passi”.

Ja kes siis täiskasvanuna pole olnud haiguslehel? Mõned kindlasti. paljud nt, kel ülemus on vastutulelikum ja annab paaripäevaseid puudumisi niisama, kui mingi väiksem külmetus või palavik vms on. Mõned, kes kodust töötavad, töötud. Ja kindlasti ka ongi inimesi, kes pole aastaid haiged olnud, isegi mitte väikest külmetust vms. Aga kindlasti on ka neid, kes enne koroonat ja võib-olla hiljemgi käisid tatistena ja kergema palavikuga tööl ja lihtsalt ei võtnud haiguslehte. Ja need, kes lihtsalt said kodus end ravida ilma haigusleheta. Paberil on need kõik sama terved ju ja saaksid selle tõendi. Ja kes arvab, et perearst näeb inimese toitumist jms kohe peale vaadates, eksib rängalt. Koormustesti saab muidugi teha lasta, mis juba midagi näitab (mitte küll toitumist, aga vähemalt vastupidavust), aga see ju jälle kulukas ja ajamahukas, kui massiliselt kõik nüüd hakkaks seda koormustesti tahtma. Ja ülekaaluline muidugi ei saaks seda passi, pekk on- pole ju tervislik enam, siis ka on koroonaalgusest alates räägitud, et ülekaalulised on ka raskema haiguskulu riskiga.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

inimene, kes on vaktsineeritud sai endale Delta tüve külge nagu naksti.

See soomlanna, kes oli kahe doosiga vaktsineeritud ja delta tüve külge sai, põdes väga kergelt, kerge nohu ja veidi kurk valus, kirjas oli, et tavaolukorras poleks ta üldse haiguslehte võtnud. Ma nii täpselt ei mäleta, aga testiti vist selle pärast, et keegi pereliikmetest oli juba haige.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle see idee meeldib. Ma saaks küll sellise passi. Vahel nohu on, aga ei midagi hullu.

Mitte ükski normaalne perearst ei anna mitte kellelegi sellist tõendit.

+8
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tervet artiklit ei saanud lugeda, aga juba alguses oli nii rumal jutt. Vaktsiiniga toimub järeleaitamine? Inimestel puudub tõepoolest arusaam vaktsiinidest ja nende toimimisest ning milline oli suremus vaktsiinvälditavatesse haigustesse enne vaktsineerimisi, sellepärast ongi võimalik sellist rumalat juttu ajada ja kiidetakse veel takka ka.

Kuidas saab perearst üldse öelda, et inimene on täiesti terve? Kuulab kopse, vaatab kurku ja teeb selle otsuse? Arvutab KMI, teeb EKG? Hemoglobiinitaseme järgi ütleb ära? Selleks, et leida haiguseid, millel aktiivsed sümptomid puuduvad, peab teadma, mida üldse otsida. Ning isegi kui oleks võimalik kindlaks teha, et inimene on täiesti terve, saaks selline tõend kehtida ainult sellel ajahetkel, see ei välista ju haigestumist tulevikus.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Et sisuliselt jagaks siis elanikkonna pooleks – terved ja haiged? Vbl peaks suisa märgid rinda panema nagu koonduslaagri juutidel?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas on haiglas ventilaatori all?

Ventilaatori all??

0
-4
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Et sisuliselt jagaks siis elanikkonna pooleks – terved ja haiged? Vbl peaks suisa märgid rinda panema nagu koonduslaagri juutidel?

Ja see vaktsineerituteks ja mittevaktsineerituteks jaotamine on kuidagi parem?

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Et sisuliselt jagaks siis elanikkonna pooleks – terved ja haiged? Vbl peaks suisa märgid rinda panema nagu koonduslaagri juutidel?

Ja see vaktsineerituteks ja mittevaktsineerituteks jaotamine on kuidagi parem?

Igal juhul. Juba sõnastus on leebem.
Mõtle ise: mul pole terve inimese passi, järelikult olen haige, arva, mismoodi minusse suhtuma hakatakse?
Vaktsineeritu on siiski enda ja teiste heaks midagi teinud, vaktsiinivastastega kokku puutudes on mingigi % mitte nakatuda/nakatada suurem ja no nendega ei tahaks niiehknaa kokku juhtuda.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vbl peaks suisa märgid rinda panema nagu koonduslaagri juutidel?

Märgid rinda, nagu koonduslaagris juutidel, meil juba ju on.
Vaktsineeritud ja mittevaktsineeritud. Esimesed käivad poes ja peol, teised mitte.

Esimest korda kuuled või?

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 31.07 16:11; 31.07 17:57; 31.07 18:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eestis ei saaks enamik seda passi. Meil on üle 60% inimestest ülekaalulised või rasvunud. Ja see on juba riskitegur. Nii koroonasse haigestudes, kui paljude teiste haiguste põdemiseks.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleks selle saanud enne koroona põlemist. Olin 35 aastat olnud täiesti terve, haiglas vaid elus 2 korda sünnitamas. Isegi korralikku koha polnud varem olnud. Siis sain koroona ja nüüd olen 8 kuud hiljem sisuliselt töövõimetu.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tuletaks siin praalijatele meelde tippvormis balletitantsija lugu.

Kõik kes te olete jube kindlad, et oh kui ka põeks, siis ikka kergelt. Mõelge natuke, kas elus ikka on nii kindlaid absolutisme.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

<p style=”text-align: left;”><p style=”text-align: left;”>

Oleks selle saanud enne koroona põlemist. Olin 35 aastat olnud täiesti terve, haiglas vaid elus 2 korda sünnitamas. Isegi korralikku koha polnud varem olnud. Siis sain koroona ja nüüd olen 8 kuud hiljem sisuliselt töövõimetu.</p>

kas põdedes sattusid haiglasse või kulges haigus keskmise raskusega ja said kodus hakkama? mis tervisehädad seoses haigusega tekkisid mis nii pikalt veel tunda annavad?</p>
 

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jutu mõttest saad ju aru, isegi kui see ei ole õige eestikeelne vaste.

Perekoolikas tavaliselt ei saa.
Kui on mingi kasvõi 10 kraadi tema tavapärasest “kastist välja” väljend, siis tal kiilub koheselt selle vähesegi mõistuse kinni ja ta kukub küsimärgitama.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 31.07 16:11; 31.07 17:57; 31.07 18:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selge on see, et praegusel kujul vaktsiin ei aita, kuna selle haiguse tüvi muutub nii kiiresti ja kokkuvõttes tehtud vaktsiinidest ei ole kasu, sest inimene, kes on vaktsineeritud sai endale Delta tüve külge nagu naksti.

Aga miks sa levitad valeinfot. Vaktsineerimata inimesi on nakatunute hulgas ligi 90 protsenti, vaktsineerimata inimesel on 700 korda suurem tõenäosus koroonasse surra kui vaktsineeritud inimesel. Kuigi nakatutakse ja satutakse haiglasse, on lõviosa surnutest, haiglapatsientidest ja nakatunutest vaktsineerimata. Järelikult see ju töötab väga hästi. Palju paremini kui näiteks gripivaktsiin, kuigi selle kohta ei mäleta, et seda nii maha oleks tehtud ja väidetud, et kasutu oleks.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.07 18:06; 31.07 18:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida arvate ideest, et terved inimesed ei pea ennast vaktsineerima? Näiteks kui perearst tunnistab teid terveks või teil pole digiloos kirjas kroonilisi haigusi ega te pole olnud ka haiguslehel vms, siis saate “terve inimese passi”.

Kuidas hindate enda ja pereliikmete tervist, kas teie pääseksite vaktsineerimisest? Mina mitte, kuigi olen normaalkaalus ja tegelen ka (tervise)spordiga ja liikumisega.

https://epl.delfi.ee/artikkel/94163945/robert-sarv-tervisliku-elustiiliga-kodanik-ei-pruugi-vaktsiini-vajadagi-talle-voiks-teha-hoopis-terve-inimese-passi

Kus riigis sa elad, et sind on vaja vaktsineerimisest päästa? Meie riigis kehtivad veel seadused, kus vaktsineerimine on vabatahtlik ja kehtib ka seadus, kus on vajalik vaktsineeriva eelneva arstlik kontroll. Kas on toimunud riigipööre selles riigis, kus elad, et vaktsineerimise eest on vaja päästa?

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ja kehtib ka seadus, kus on vajalik vaktsineeriva eelneva arstlik kontroll.

Saaksid sa viidata sellele seadusele?

Mind vaktsineeriti täiesti lõdva randmega 2X ja ükski arst enne midagi ei kontrollinud.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 31.07 16:11; 31.07 17:57; 31.07 18:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga ma ei levita valeinfot. Ma räägin absoluutsest konkreetsest juhtumist, mille tunnistajaks ma ise olen, et isegi kui oled vaktsineeritud, siis saad ikkagi haiguse muteerunud tüve ja selleks on hetkel Delta. See haigus muudab oma tüve kiiresti ja need vähest aega  kasutusel olnud vaktsiinid ei kaitse sind selle haiguse eest. Ja päriselt on ka sedasi, et mitte keegi antud hetkel ei tea, kuidas need vaktsiinid töötavad meie organismis mingi teatud aja pärast ja kuidas edasi toimetab meie sees. Ma toon ühe teise näite, nt lemmikloomade puhul ei ole samuti väga uuritud neid vaktsiine, mida suure raha eest lemmikloomale süstitakse. Aga ometi on fakt et vaktsiinid tekitavad osadel lemmikloomadel sarkoomi, pahaloomulist kasvajat. Ja kuna see nii on, seega hakati varajasemat kasutusel olnud turjasüsti  tegema kintsu, sest sealt saab paremini kasvaja ära lõigata kui turjal, mis selgroole väga lähedal.

Täielik jura, ka loomadele on vaktsiine tehtud aastakümneid. Sa räägid üksikjuhtumist, kus vaktsineeritud inimene sai koroona, mina räägin sellest, mis on üldised numbrid. Ja seda tuuakse ju juba igapäevaselt numbriliselt välja, mitu protsenti oli nakatunutest vaktsineeritud, mitu vaktsineerimata. Kuidas ometi saad sa öelda, et vaktsineerimisest pole kasu.

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.07 18:06; 31.07 18:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga ma ei levita valeinfot. Ma räägin absoluutsest konkreetsest juhtumist, mille tunnistajaks ma ise olen, et isegi kui oled vaktsineeritud, siis saad ikkagi haiguse muteerunud tüve ja selleks on hetkel Delta. See haigus muudab oma tüve kiiresti ja need vähest aega kasutusel olnud vaktsiinid ei kaitse sind selle haiguse eest. Ja päriselt on ka sedasi, et mitte keegi antud hetkel ei tea, kuidas need vaktsiinid töötavad meie organismis mingi teatud aja pärast ja kuidas edasi toimetab meie sees. Ma toon ühe teise näite, nt lemmikloomade puhul ei ole samuti väga uuritud neid vaktsiine, mida suure raha eest lemmikloomale süstitakse. Aga ometi on fakt et vaktsiinid tekitavad osadel lemmikloomadel sarkoomi, pahaloomulist kasvajat. Ja kuna see nii on, seega hakati varajasemat kasutusel olnud turjasüsti tegema kintsu, sest sealt saab paremini kasvaja ära lõigata kui turjal, mis selgroole väga lähedal.

Täielik jura, ka loomadele on vaktsiine tehtud aastakümneid. Sa räägid üksikjuhtumist, kus vaktsineeritud inimene sai koroona, mina räägin sellest, mis on üldised numbrid. Ja seda tuuakse ju juba igapäevaselt numbriliselt välja, mitu protsenti oli nakatunutest vaktsineeritud, mitu vaktsineerimata. Kuidas ometi saad sa öelda, et vaktsineerimisest pole kasu.

Ei ole jura. Ei ole üksikjuhtum, vaid neid juhtumeid on ikka mitmeid ja mitmeid, kus vaktsineeritud inimene saab ikkagi endale koroona. Samuti on fakt see, et veel mingid aastad tagasi tehti lemmikloomadele iga aasta vaktsiini, kuna see pidi hullult vajalik oleme. Seejärel otsustati (european commission) et lemmikloomale on soovitav vaktsiine teha vaid iga 3-4 aasta tagant, kuna haigusjuhtumeid oli palju. Selle kohta on ametlik info olemas ja kui sind see piisavalt huvitab, siis leiad selle info ise üles.

Selle kohta, kui paljud vaktsineeritud haigestuvad, kui paljud neist haigestuvad raskelt ja kui paljud neist surevad, on Indrek Saul teinud väga puust ja punaseks tabeli. Tabelit ma siia kopeerima ei hakka, panen tabelit selgitava info:

Kui paljud vaktsineeritud haigeks jäävad?
Ma ei hakka väga peeneks seda statistikat ajama, aga laias laastus vähendab vaktsineerimine haigestumist 90%. Kuidas seda mõista? Kui samades oludes (näiteks kontserdil) on ühe haigega kontaktis sada inimest, siis mittevaktsineeritutest jäi vanasti haigeks umbes 20 inimest. Kui nendest sajast pooled on vaktsineeritud, jääb haigeks 10 mittevaktsineeritut ja 1 vaktsineeritu.

Mis kasu veel vaktsineerimisest on?
See üks, kes haiguse üles korjas:

tema haigus on 66% lühem;
üle pooltel juhtudel nii kerge, et isegi palavikku ei ole;
haiglasse sattumise risk väheneb 18 korda;
surma risk väheneb 700 korda.

 

+4
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 31.07 15:12; 31.07 19:10; 31.07 21:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja see vaktsineerituteks ja mittevaktsineerituteks jaotamine on kuidagi parem?

Mittevaktsineeritul on võimalik saada vaktsineerituks, kuid krooniliselt haigel pole võimalik saada terveks?

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.07 14:21; 31.07 19:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul üks lähisugulane. Koguaeg terve olnud. Tegi sporti. Sai koroona külge. Nädal aega maas nagu laip. Köhi või kopsud välja.

Haigusest möödas 3+ kuud ja võhma ikka pole.

Kas sarv on saanud meditsiinilise hariduse, et sellist juttu ajab?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Samas ei taha ma ka teisi enda valikutega mõjutada. Ebameeldiv oleks leppida teadmisega, et minu valik ebaõnnestus ning kandsin nakatudes viirust ka teistele edasi, kes selle tõttu kas surid või jäävad püsivate tervisekahjustustega.

Ma loodan, et sa (vaktsineerituna) siis käid kõikjal kirurgilise maskiga, sest vastasel juhul sa potentsiaalselt just seda teed.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 31.07 21:21; 31.07 21:25; 31.07 21:34; 31.07 21:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on jäänud mulje, et paljud ei saa aru, mis asi on vaktsiin. Räägitakse vaktsiinide pikaajalistest kõrvaltoimetest, justkui oleks need kuidagi erinevad haiguste kõrvaltoimetest. Vaktsiini ei tehta nagu kratti suvalisest rämpsust, vaid vaktsiin on süstelahus+säilitusaine+nõrgestatud viirus/viiruse osa/harva ka elusviirus. Vaktsiini ei lisata kõrvaltoimeid, teisi haigusi, kõik kõrvaltoimed, mille sa vaktsiinist saad, saad sa ka haigust läbi põdedes.

Kas see teooria kehtib ka niipidi, et kõik kõrvaltoimed, mis sa nakatudes saad, saaksid ka vaktsiinist? Sele juhul oleks ju eriti loll vaktsineerida?

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 31.07 21:21; 31.07 21:25; 31.07 21:34; 31.07 21:37;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 44 )


Esileht Ilu ja tervis Terve inimese pass