Esileht Tööelu, raha ja seadused. Terve rasedus haigusleht

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Terve rasedus haigusleht

Postitas:

Haigusleht terve rasedus
Terve rasedus on haigusleht. Kas see mõjutab ka dekreedi rahasi? Ja kes hiljem kinnitab lehe ära kas arst või ülemus.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rase, kes pole otseselt haigestunud vaid kellele väljastatakse leht “üleviimine kergemale tööle”, sest ta ei tohi rasedana oma tavalist töötamist jätkata ja tööandja ei leia talle kergemat tööd, mida tohib teha, ongi kodus haiguslehel-
1) arst alustab haiguslehte ja kirjutab u iga 30 p järel jätkulehe…nii kuni rasedus-sünnituspuhkuseni (nn dekreedini)
2) iga kord kui järjekordne leht lõpeb st u iga 30 p järel tuleb tööandjale teada anda, et ta lehe kinnitaks
3) siis maksab Haigekassa lehe sulle välja, iga lehe eraldi

Kui need lehed on 2020.aastal ning sinu rsp(dekreet) algab ka 2020.a siis sünnitushüvitis(dekreediraha) määratakse eelmise st 2019.a keskmise alusel, 2020.a lehed ei mõjuta seda kuidagi.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.01 20:30; 05.02 10:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Liigitan oma küsimuse siia teema alla…
Nimelt eelmisel aastal olin rase, läksin aprill 2019 dekreeti (enne dekreeti olin TVL-l kuna rasedana oma tööd teha ei saanud), kuid kuu pärast dekreeti minekut rasedus katkes ootamatult…laps suri teadmata põhjustel. Olin dekreedi lõpuni kodus ja sügisel läksin tööle, kui kuu hiljem avastasin, et olen uuesti rase- jälle TVL. Nüüd jäin uuesti dekreeti ja minu üllatuseks terve sünnituslehe hüvitis ainult 534 eur. Päevane töötasu 4,77 eurot eelmise aasta põhjal. Arvasin, et kui teenitud tasu alla miinimumi, siis makstakse ka sünnituslehte miinimumialusel.
Kas tõesti pean nüüd kuni emapalgani selle 534 euroga hakkama saama? Olen endiselt tööl täitsa hingekirjas ja leping olemas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.02 08:29; 05.02 10:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

eelmisele-

sa saad rsp aja st 140p eest sünnitushüvitist (dekreediraha) miinimumpalga st 2020.a 584 bruto/kuus
juhul, kui TÖÖANDJA MÄRGIB korrektselt sinu SÜNNITUSLEHELE sinu põhipalga numbri ja see on VÄHEMALT 584, mitte väiksem.

Kas töötad täiskoormusega? Kui ei, siis saab dekreediraha olla tõesti väiksem. Kui aga töötad täiskoormusega, siis ei saa.
Palun kontrolli, kas tööandja märkis korrektselt sinu põhipalga numbri. St suhtle Haigekassaga, et miks nii väike summa 140 p eest ja kui on eksitus, parandatakse.

Kui ta seda ei teinud, arvutaski Haigekassa ainult sinu eelmise aasta töine tulu kokku/jagada 365 päeva.
https://www.haigekassa.ee/inimesele/haigekassa-huvitised/toovoimetushuvitised#tab-huvitise-arvutamine
/Kui eelneval aastal inimesel tulu ei olnud või aasta keskmine tulu oli väiksem kui alampalk (2020. aastal 584 eurot kuus), siis arvutatakse päevatulu järgnevalt:

päevatulu = põhipalk : 30, kuid mitte üle alampalga ja arvu 30 jagatise.
Arvutamisel lähtutakse töövõimetuslehel märgitud töövabastuse alguspäevale eelnenud päeval kehtinud kuu põhipalgast või kuupalga alammäärast.

Kui eelmisel aastal tulu puudus ning põhipalk on väiksem alampalgast, siis päevatulu = põhipalk : 30./

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.01 20:30; 05.02 10:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänan kiire vastuse eest! Uurin!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.02 08:29; 05.02 10:44;
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Terve rasedus haigusleht