Esileht Koroonaviirus COVID-19 Tervelt kolmandik Eesti inimestest ebaadekvaatsed?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 34 )

Teema: Tervelt kolmandik Eesti inimestest ebaadekvaatsed?

Postitas:
Kägu

Kas tervelt 1/3 Eesti elanikkonnast on lamemaalased, antivaxxerid, vaimse hälbega, vene propaganda ohvrid, vandenõuteooriate uskujad? Kas  iga kolmas Eesti inimene on tõesti puruloll, et ta vaktsineerima ei lähe? Kas sinu pereringist, sõprusringkonnast, kolleegidest 30% inimesi on “uhhuutajad”, väärivad haiglaravita jätmist (kuigi sotsiaalmaksu maksavad) või seina äärde saatmist?

+6
-17
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas tervelt 1/3 Eesti elanikkonnast on lamemaalased, antivaxxerid, vaimse hälbega, vene propaganda ohvrid, vandenõuteooriate uskujad? Kas iga kolmas Eesti inimene on tõesti puruloll, et ta vaktsineerima ei lähe? Kas sinu pereringist, sõprusringkonnast, kolleegidest 30% inimesi on “uhhuutajad”, väärivad haiglaravita jätmist (kuigi sotsiaalmaksu maksavad) või seina äärde saatmist?

Mul tööjuures siis 50% antivaxxereid isegi.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas tervelt 1/3 Eesti elanikkonnast on lamemaalased, antivaxxerid, vaimse hälbega, vene propaganda ohvrid, vandenõuteooriate uskujad? Kas iga kolmas Eesti inimene on tõesti puruloll, et ta vaktsineerima ei lähe? Kas sinu pereringist, sõprusringkonnast, kolleegidest 30% inimesi on “uhhuutajad”, väärivad haiglaravita jätmist (kuigi sotsiaalmaksu maksavad) või seina äärde saatmist?

Sellise sõnavõtuga sa sellele ülejäänud 2/3-le küll au ei tee. Sa ikka aru annad endale, mida sa suust välja ajad?

+6
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sellise sõnavõtuga sa sellele ülejäänud 2/3-le küll au ei tee. Sa ikka aru annad endale, mida sa suust välja ajad?

Sa ei saa aru, et ta provotseerib?

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küllap nende lõualottide pihta, kes “antivaxxer antivaxxer” muudkui vahutavad.

Aga mitte midagi produktiivset. Emotsionaalne postitus.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sellise sõnavõtuga sa sellele ülejäänud 2/3-le küll au ei tee. Sa ikka aru annad endale, mida sa suust välja ajad?

Sa ei saa aru, et ta provotseerib?

Sorry, ei saanud tõesti, sest siin mõni ajab tõsimeeli samasugust ila.
Aga see on tore, et sellest vaimse hälbega ja purulollide seltskonnast on vastu korralike kodanike igasuguseid ootuseid sirgunud tublisid advokaate, pankureid, arste ja teadlasi. Nii et ärgem kandmekm neid veel päris maha.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma pole ka sugugi kindel, kas see teemaalgatus ikka oli iroonia, olen samuti kohanud (ja just perekoolis) päris palju sarnaseid mõtteavaldusi.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kontoris, kus ma vanasti tööl käisin (praegu on kodukontor), on vaktsineeritud ja venelased. Seda, kas nad kõik ootavad Sputnikut, ma ei tea.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma pole ka sugugi kindel, kas see teemaalgatus ikka oli iroonia, olen samuti kohanud (ja just perekoolis) päris palju sarnaseid mõtteavaldusi.

Neid ei vormistataks küsimusena ega omaette perekooli teemana. Sarnast mõtlemist ja ütlemist muidugi esineb, kuid käesolev on 100% provokatsioon (mitte iroonia).

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas tervelt 1/3 Eesti elanikkonnast on lamemaalased, antivaxxerid, vaimse hälbega, vene propaganda ohvrid, vandenõuteooriate uskujad? Kas iga kolmas Eesti inimene on tõesti puruloll, et ta vaktsineerima ei lähe? Kas sinu pereringist, sõprusringkonnast, kolleegidest 30% inimesi on “uhhuutajad”, väärivad haiglaravita jätmist (kuigi sotsiaalmaksu maksavad) või seina äärde saatmist?

1/3 kohta ei oska öelda, aga üks vaimse hälbega on täiesti kindlalt olemas.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Statistika ja % on algatsuses valed. Ja eeldus lollidele ka- pole ühildatud nt lihtsat IQ testi vaktsiinilaadse toote manustamisega.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

<p style=”text-align: left;”>

Kas tervelt 1/3 Eesti elanikkonnast on lamemaalased, antivaxxerid, vaimse hälbega, vene propaganda ohvrid, vandenõuteooriate uskujad? Kas iga kolmas Eesti inimene on tõesti puruloll, et ta vaktsineerima ei lähe? Kas sinu pereringist, sõprusringkonnast, kolleegidest 30% inimesi on “uhhuutajad”, väärivad haiglaravita jätmist (kuigi sotsiaalmaksu maksavad) või seina äärde saatmist?

Esiteks minu isiklikus pere -ja sõprusringis ei ole ainsatki vaktsineerimata inimest.</p>
Teiseks jah, usun küll, et 1/3 (kui mitte rohkem) inimestest on lollid. See on juba ammu teada, mitte alles nüüd ja ainult koroona asjus.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arvan, et sellest kolmandikust käib see kõik üsna vähese osa kohta. Ilmselt on see kolmandik lihtsalt nii kindel, et ega tema ju koroonasse ei jää, pole lähedasi, kes oleks koroonaga haiglas viibinud, et oleks pere tasandil näide olemas. Lisaks veel osad eakad, kes ütlevad, et “ma suren niikuinii varsti ära, mis ma enam vaktsineerin”.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitu inimest on Eestis rumalad, olen mõelnud viimase paari või enama aasta jooksul. Enda subjektiivsel arvamusel veel selle aasta alguses oletasin, et kuni kolmandik. Hetkel näib, et kuni pool elanikkonnast. Seega esineb kollektiivne “kamm”.

Põnev näide on energiahinnad kogu spektri ulatuses. Kuidas saab olla, et piltlikult terve maailma elanikkond on kollektiivselt antud jamaga nõus? Loogiliselt võttes on võimatu, et mitte keegi kõrgeid energiahindu ei näinud ette ja ei teinud mitte midagi, et ebanormaalsus tekiks. Asi tundub olema absurdne ja näib, et on toimunud kollektiivne lolliks minemine… Vabandan, otsekohest sõnakasutust.

Seega 21. sajandil ei ole probleem, et inimkond teeb tagasikäigu… Samal ajal iga lugu õpetab… Ikkagi tõusetub küsimus, miks tarkus vahepeal ära kadus? Kümned-sajad tuhanded analüütikud, ökonomistid, teadlased jne. Loomulikult on kõrged hinnad teatud ettevõtjatele ülikasulikud – see on materialism. Järelikult materialism võib tingida hulluks minemise… Teisisõnu ahnus viib terve mõistuse…

Tulles tagasi küsimuse juurde, siis antud teemat oleme trennis arutanud. Kõik, kellelt olen küsinud, siis vastused on kolmandik kuni 90% Eestis elavatest inimestest on totukesed!

Järelikult tõde on individuaalne ja puudub absoluutne tõde. Inimkond ongi niimoodi seatud – igal ühel on oma teerada, mille vältel esinevad tõed, mis võivad ka muutuda. Ehk teerajal kõndimine on liikumine ja liikumine tingib muudatused.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siit sealt on kuulda põhjuseid, miks vanemad inimesed, kes on vaktsineerimata. Nende lapsed või lapselapsed ei luba vaktsineerida neid.

Nooremate seas on suhtumine, et mina olen terve ja tugev, mind see covid ei puuduta.

Minu tutvusringkonnas on 1 selline lipalopa inimene, kes ei suuda otsustada. Kaugemas tutvusringkonnas on paar-kolm tulihingelist vastast, kes umbes ongi sellise suhtumisega, et need covid haiged, kes haiglas on, need ei ole seal hingamisraskusega vaid mingi muu haigusega ja testitud sümptomiteta. Ehk et meile kõigile valetatakse, et nad on raskes seisus. Need on inimesed, keda ma pean varsti FB-st blokkima, sest seda sodi lugeda üle päeva seinalt on ikka piinlik, täiskasvanud inimesed.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tulles tagasi küsimuse juurde, siis antud teemat oleme trennis arutanud. Kõik, kellelt olen küsinud, siis vastused on kolmandik kuni 90% Eestis elavatest inimestest on totukesed!

Arutasid trennis??

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

<p style=”text-align: left;”>Esiteks minu isiklikus pere -ja sõprusringis ei ole ainsatki vaktsineerimata inimest.</p>

Teiseks jah, usun küll, et 1/3 (kui mitte rohkem) inimestest on lollid. See on juba ammu teada, mitte alles nüüd ja ainult koroona asjus.

Huvitav, et selliste mõtete juures mitte kunagi mitte keegi ei pea ise ennast selleks lolliks.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, trennis. Trenn on koht, kus treenitakse ja on tutvusringkond, kellega samal ajal saab maailmaasju arutada:)

Teisisõnu, kes arutab kodus, bussis, tööl jne. Inimene on sotsiaalne ja kommunikeeruv olend:)

+1
0
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Minu vaktsineerimata tuttavad ei taha vaktsineerida sellepärast, et nad kardavad. Nad ei ole vaktsiinivastased, uhhuud ega lamemaateooriat uskuvad inimesed. Lihtsalt, praegune meedia ja sotsiaalmeedia on nii palju vastuolulist infot täis, et nad lihtsalt ei tea, mida või keda uskuda. Lihtsad inimesed on. Ja see kõige vajalikum info, mis julgustaks vaktsineerima, kahjuks ei jõua nendeni, sest palju jõulisem info on hirmupealkirjad meedias ja youtube-üleskutsed kõige vastu, mis puudutab vaktsineerimist.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lihtsalt, praegune meedia ja sotsiaalmeedia on nii palju vastuolulist infot täis, et nad lihtsalt ei tea, mida või keda uskuda. Lihtsad inimesed on. Ja see kõige vajalikum info, mis julgustaks vaktsineerima, kahjuks ei jõua nendeni, sest palju jõulisem info on hirmupealkirjad meedias ja youtube-üleskutsed kõige vastu, mis puudutab vaktsineerimist.

Siin tuleks küll neil endale otsa vaadata ja küsida, millist meediat ma tarbin. Suuremaid Eesti päevalehti lugedes ei näe küll mingeid hirmupealkirju vaktsineerimise kohta, ikka järjestikused rasked covid-haigete lood on need, mis peaksid hirmu tekitama.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Suurem meedia ei saa ise ka aru, mis paanikasignaale nad edastavad.

Sealt ei ole võimalik saada informatsiooni. Külvatakse hirmu ainult.

Kui sa kohe süsti ära ei tee, oled paari päeva pärast ventiili all jne.

Ikka leitakse, keda vankri ette rakendada. 2-aastane laps haiglas. Sportlik inimene haiglavoodil ägamas. Reigo Ahven. Eetikaprofessorid ja natsimeelne Joller.

See suurem meedia ei “julgusta” mitte kuidagi.

+2
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Suurem meedia ei saa ise ka aru, mis paanikasignaale nad edastavad.

Sealt ei ole võimalik saada informatsiooni. Külvatakse hirmu ainult.

Kui sa kohe süsti ära ei tee, oled paari päeva pärast ventiili all jne.

Ikka leitakse, keda vankri ette rakendada. 2-aastane laps haiglas. Sportlik inimene haiglavoodil ägamas. Reigo Ahven. Eetikaprofessorid ja natsimeelne Joller.

See suurem meedia ei “julgusta” mitte kuidagi.

küsin jälle, aga kuidas siis peaks?

mina näen meedias hulgaliselt selgitavaid artikleid, mida peaks teisti tegema, et need kõlama jääks?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

küsin jälle, aga kuidas siis peaks?

mina näen meedias hulgaliselt selgitavaid artikleid, mida peaks teisti tegema, et need kõlama jääks?

Suur meedia võiks üldse vähem teha. Kõlama jäävad isiklikud, empaatilised lähenemised perearsti ja patsiendi vahel. Kui perearst EI SUUDA oma patsiendile ära selgitada, miks temal tervislikel põhjustel oleks parem see vaktsiin saada, kui mitte, lähenetakse sellele ikkagi natuke halvast küljest.

Sinu tervis on sinu ja su perearsti vahel arutada. Sul on õigus ise ka asju uurida, ja veel parem, kui kasutad parimat mõlemast maailmast – tunned ise oma tervise vastu huvi, ja perearst on valmis konsulteerima ja variante pakkuma.

Ja noh, igaüks ei tunne oma tervise vastu sellist huvi, et ise midagi uuriks või parandaks. Siis võiks perearstil olla isegi lihtsam – ta saab piirduda nende ravi või kaitsevariantidega, mis temal valikus olemas on.

Aga kui perearst on keegi, kes sulle hoopis kohustusi peale surub, on suhe hoopis teine. Aga vb mõned teist ongi valesti aru saanud, mis asi see autoriteet meditsiinis on. Vitsaga tädi?

Ma ei tea, kas sellest on raske aru saada. Vb lihtsalt pole sellele varem mõelnud.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sinu tervis on sinu ja su perearsti vahel arutada. Sul on õigus ise ka asju uurida, ja veel parem, kui kasutad parimat mõlemast maailmast – tunned ise oma tervise vastu huvi, ja perearst on valmis konsulteerima ja variante pakkuma. Ja noh, igaüks ei tunne oma tervise vastu sellist huvi, et ise midagi uuriks või parandaks. Siis võiks perearstil olla isegi lihtsam – ta saab piirduda nende ravi või kaitsevariantidega, mis temal valikus olemas on. Aga kui perearst on keegi, kes sulle hoopis kohustusi peale surub, on suhe hoopis teine. Aga vb mõned teist ongi valesti aru saanud, mis asi see autoriteet meditsiinis on. Vitsaga tädi? Ma ei tea, kas sellest on raske aru saada. Vb lihtsalt pole sellele varem mõelnud.

Sul on reaalsustaju natuke “roosas”. Perearsti juurde oma vaktsineerimisteemat arutama lähevad need, kellel ilmselt süst ammu tehtud. Valdav osa inimestest ei teagi oma perearsti, pole kunagi näinud, käis 6 aastat tagasi viimati jne – ja see ei tähenda, et tegu on tervete inimestega. Sa otsid lihtsalt vigu, et mitte vaadata tõele näkku – rumalus ja vandenõude kartmine on peamiselt see, mis vaktsineerimast takistab, mitte riigi või perearstide tegematajätmised. Rõhutan, “peamiselt”.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

<p style=”text-align: left;”>

Kas tervelt 1/3 Eesti elanikkonnast on lamemaalased, antivaxxerid, vaimse hälbega, vene propaganda ohvrid, vandenõuteooriate uskujad? Kas iga kolmas Eesti inimene on tõesti puruloll, et ta vaktsineerima ei lähe? Kas sinu pereringist, sõprusringkonnast, kolleegidest 30% inimesi on “uhhuutajad”, väärivad haiglaravita jätmist (kuigi sotsiaalmaksu maksavad) või seina äärde saatmist?

Esiteks minu isiklikus pere -ja sõprusringis ei ole ainsatki vaktsineerimata inimest.</p>

Teiseks jah, usun küll, et 1/3 (kui mitte rohkem) inimestest on lollid. See on juba ammu teada, mitte alles nüüd ja ainult koroona asjus.

Ainult et nad ei asu kõik sellel poolel, kus sina neid arvad asuvat 😉

Koroona on päris tore lakmus – inimesed (sõbrad-tuttavad), kes on alati veidi kahtlased tundudnud (vähese analüüsivõimega, pealiskaudsed ja muidu uimased, ehkki muidu ametlike näitajate poolest võiks nagu ok ja intelligentsed olla) on täna kinnitamas neid kahtlusi. Lihtsas arutelus on ainsaks “argumendiks” mingi delfi artikliga lajatamine, igasugune analüüs puudub.
Suur osa inimesi elab konstantselt mingis poolunes ja mõttelaiskuses. Ja seda mitte ainult koroona teemal. Mugavam on lihtsatl olla, teha suu lahti, kui lusikas läheneb ja kahe lusika vahelt valida see, millel on pehmem puder…

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu jaoks näitab koroona ära, et need kes enne natuke pooletoobised olid, on nüüd ikka täiesti pooletoobised. Üks segment on need, kes kannavad kivikesi ja sulekesi ja usuvad mingeid üleloomulikke jõude. Teine segment on need, kes tunduvad isegi päris adekvaatsed, aga kellele lihtsalt meeldis kõigele vastanduda, need vastanduvad ka praegu. Ja kolmas segment on lihtsameelsed.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, trennis. Trenn on koht, kus treenitakse ja on tutvusringkond, kellega samal ajal saab maailmaasju arutada:)

Teisisõnu, kes arutab kodus, bussis, tööl jne. Inimene on sotsiaalne ja kommunikeeruv olend:)

Mis trenn see selline on, kus saab samal ajal maailmaasju arutada? Ma käin BodyPumpis ja seal pole kordagi näinud, et keegi kellegagi pläterdaks. Ikka trenni teevad kõik.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, trennis. Trenn on koht, kus treenitakse ja on tutvusringkond, kellega samal ajal saab maailmaasju arutada:)

Teisisõnu, kes arutab kodus, bussis, tööl jne. Inimene on sotsiaalne ja kommunikeeruv olend:)

Mis trenn see selline on, kus saab samal ajal maailmaasju arutada? Ma käin BodyPumpis ja seal pole kordagi näinud, et keegi kellegagi pläterdaks. Ikka trenni teevad kõik.

Introvertide trenn on ka okei. Ära mõista teistsuguseid hukka siis kohe.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kontoris, kus ma vanasti tööl käisin (praegu on kodukontor), on vaktsineeritud ja venelased. Seda, kas nad kõik ootavad Sputnikut, ma ei tea.

Iroonilisel kombel on see Sputnik tegelikult brittidelt varastatud AstraZeneka, mida kohalikud venelased kartsid kui tuld ega nõustunud süstima 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

🙂 Trennid ongi erinevad. BodyPump on väga mõnus ja aktiivne liigutamine ja lobiseda on võimalik põhiliselt ennem või pärast.

Mina käin jõusaalis ja seetõttu on “mokalaadaks” võimalusi avaramalt. Kusjuures mainin ja seda teab ilmselt iga regulaarne liigutaja, et trenn on üks suurepärane meeleolu tekitaja!:) Rääkimata, et mõjub kehale väga hästi! Järelikult nii vaim kui füüsis saavad meeldiva impulsi osaliseks:)

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 34 )


Esileht Koroonaviirus COVID-19 Tervelt kolmandik Eesti inimestest ebaadekvaatsed?