Esileht Ilu ja tervis Terviseasutused

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )

Teema: Terviseasutused

Postitas:

Miks terviseasutustes, näiteks haiglad, Tervisekeskused, isegi osades Erakliinikutes paljud registratuuris töötajad ülbed on? Konkreetselt ülbe ja üleolev suhtlusviis. Kas läheksite sellisesse kohta arsti juurde, kui on valida ka muu koht, kus viisakas ja sõbralik ollakse? Kas võiks olla alust arvata, et ka sellistes asutustes arstidel on suhtlemisviisiga probleeme või ei hakkaks kohe seostama, vaid loodaks, et pole seotud?

+4
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 04.11 14:18; 04.11 14:25; 04.11 15:15; 07.11 09:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei ole sellist ülbust märganud.
Väga sõbralikud ja lausa armsad ollakse. Eriti, kui nt lapsega seotud probleemi tõttu minna.
Kuidas see üleolek väljendub?

+9
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.11 14:20; 06.11 22:49; 08.11 08:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei ole sellist ülbust märganud.

Väga sõbralikud ja lausa armsad ollakse. Eriti, kui nt lapsega seotud probleemi tõttu minna.

Kuidas see üleolek väljendub?

Näiteks hääletoonis, mis on selline, et ebasobiv aeg, ei sobi küsimus, ühesõnaga tekib tunne, et ära parem tüüta, küsi ega tule. Ühesõnaga tundub paha tuju või paha päev olevat. Kiire päev võib ka olla.
Üldiselt kahtluseuss on sisse tekkinud ja mõtlen, et kas on õige koht, kuhu minna, ignoreeriks seda suhtlemist või otsiks pigem uue, et mitte aega raiskama minna.

+3
-14
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 04.11 14:18; 04.11 14:25; 04.11 15:15; 07.11 09:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei ole sellist ülbust märganud.

Väga sõbralikud ja lausa armsad ollakse. Eriti, kui nt lapsega seotud probleemi tõttu minna.

Kuidas see üleolek väljendub?

Näiteks hääletoonis, mis on selline, et ebasobiv aeg, ei sobi küsimus, ühesõnaga tekib tunne, et ära parem tüüta, küsi ega tule. Ühesõnaga tundub paha tuju või paha päev olevat. Kiire päev võib ka olla.

Üldiselt kahtluseuss on sisse tekkinud ja mõtlen, et kas on õige koht, kuhu minna, ignoreeriks seda suhtlemist või otsiks pigem uue, et mitte aega raiskama minna.

Kas sina oled see, keda kõik igal pool sõimavad või vähemalt altkulmu põrnitsevad?

+10
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei ole sellist ülbust märganud.

Väga sõbralikud ja lausa armsad ollakse. Eriti, kui nt lapsega seotud probleemi tõttu minna.

Kuidas see üleolek väljendub?

Näiteks hääletoonis, mis on selline, et ebasobiv aeg, ei sobi küsimus, ühesõnaga tekib tunne, et ära parem tüüta, küsi ega tule. Ühesõnaga tundub paha tuju või paha päev olevat. Kiire päev võib ka olla.

Üldiselt kahtluseuss on sisse tekkinud ja mõtlen, et kas on õige koht, kuhu minna, ignoreeriks seda suhtlemist või otsiks pigem uue, et mitte aega raiskama minna.

Kas sina oled see, keda kõik igal pool sõimavad või vähemalt altkulmu põrnitsevad?

Kindlasti mitte. Ei sõima kuskil ega vaata altkulmu. Omateada olen viisakas inimene, aga kui minuga ollakse ebaviisakas, siis ma viisakas enam pole. Sõimama sellegipoolest ei hakka. Lihtsalt edaspidi väldin. Kui ma selline ka ülbe oleks, siis poleks ka loogiline, et sellise teema teeksin.

+2
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 04.11 14:18; 04.11 14:25; 04.11 15:15; 07.11 09:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen viimasel ajal erinevate terviseprobleemide pärast palju pidanud registratuuridesse helistama, ebaviisakust või ülbust pole kohanud. Väga sõbralik ja rahulik teenindus igal pool.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

PERH-i EMO-s on küll ebaviisakad tädid. Aga saan aru, et see on taotluslik, peletab ehk vähe tervemad eemale. Sest kui juba poolsurnud oled, siis on ükskõik.

+10
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Erakliinikusse küll oma raha ei viiks, kui juba alguses on ebameeldiv. Ma saan aru, kui kassapidaja on veits tõre või koristaja ei ole alati rõõmsameelne, aga 50 eurot 10-minutilise vastuvõtu eest kasseerivatele erakliinikutele ma küll mingeid n-ö mööndusi tegema ei hakkaks.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.11 08:25; 08.11 08:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sina oled see, keda kõik igal pool sõimavad või vähemalt altkulmu põrnitsevad?

sa pole siis veel piisavalt palju desktoppidesse helistanud…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

PERH-i EMO-s on küll ebaviisakad tädid. Aga saan aru, et see on taotluslik, peletab ehk vähe tervemad eemale. Sest kui juba poolsurnud oled, siis on ükskõik.

Mitu asja. Töökoormus EMOdes on väga suur, töötajad ongi juba ette kaitsvas positsioonis, kaasneb madal palk, kehv positsioon ja töötajate suur voolavus. Näha pidevalt kõrvalt inimeste kannatusi on raske, töötaja püüab ennast emotsionaalselt distanseerida ning tulemuseks ongi seinatunne, mida patsient tunnetab nende poole pöördudes. See on ikka karm koht, kus vastu pidada, vahetuse jooksul saadetakse sind korduvalt kõikvõimalikesse kohtadesse (ja see tähendab patsientide sõimu, mitte et keegi tädisid kulleritena kasutaks), igaüks loetleb enda kui maksumaksja õiguseid jms, lisaks see, et nemad ise ei saa reaalselt tervendamise heaks midagi ära teha ja nad ei saa millegagi survestada triaaži ja arste kiiremini tegutsema.

Ja palun mitte lugeda siit välja, nagu ma õigustaks või arvaks, et nii peabki olema. See on analüüs ja põhjendused, miks nii võib juhtuda. Kuidas sellest läbi murda ja parendada, seda ei tea. Kuidagi peaks olema võimalik ametikohti väärtustada, aga kuidas seda teha!?

Oleks eestimaalased päikselisema loomuga, siis ehk oleks kergem tõsta teatud ametikohtade (klienditeenindajad, koristajad, hooldajad jm) mainet. Kuidas sa valmistad töötajat ette, et saad küll iga päev pange solki kaela (ülekantud tähenduses), aga ise oled samal ajal nii toetav, sõbralik, abivalmis, rõõmus ja rahulik…

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

EMOs on see neil kaitsereaktsioon. Kui vähegi nunnutama hakkad, siis põled ise kiirelt läbi. Ei õigusta neid tigedikke, aga saan neist aru.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen selgelt tajunud vahet riigi- ja erahaiglas. Eras on ikka reeglina väga viisakas vastuvõtt, sest inimesel on ju võimalus teise erakliinikusse minna. Riigi omas rohkem nagu liinitöö, kuigi kui tegin tasulist tervisekontrolli, siis jälle oli väga meeldiv. Kõige ebameeldivam kogemus on TÜ Kliinikumi registratuurist, kus konkreetselt nähvati kõrvalistuvale vanainimesele. Vaat siis ma küll kergitasin kulmu ja ütlesin, et nii ei ole viisakas – ütleme nii, et tädi ehmatas ära küll. Aga üldiselt on ikka see reegel, et kui ise oled meeldiva ja sõbraliku olekuga, siis vastatakse samaga.
Aa ja mu isa ütles, et kõige omapärasem kogemus oli tal ühe tuntud meestearstiga, kes riigihaiglas oli tõeliselt ebameeldiva ja ülbe suhtumisega, aga tema erakliinikusse minnes nagu teine inimene.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen selgelt tajunud vahet riigi- ja erahaiglas. Eras on ikka reeglina väga viisakas vastuvõtt, sest inimesel on ju võimalus teise erakliinikusse minna. Riigi omas rohkem nagu liinitöö, kuigi kui tegin tasulist tervisekontrolli, siis jälle oli väga meeldiv. Kõige ebameeldivam kogemus on TÜ Kliinikumi registratuurist, kus konkreetselt nähvati kõrvalistuvale vanainimesele. Vaat siis ma küll kergitasin kulmu ja ütlesin, et nii ei ole viisakas – ütleme nii, et tädi ehmatas ära küll. Aga üldiselt on ikka see reegel, et kui ise oled meeldiva ja sõbraliku olekuga, siis vastatakse samaga.

Aa ja mu isa ütles, et kõige omapärasem kogemus oli tal ühe tuntud meestearstiga, kes riigihaiglas oli tõeliselt ebameeldiva ja ülbe suhtumisega, aga tema erakliinikusse minnes nagu teine inimene.

Aga sa nüüd defineeri, mida sinu jutus tähendab termin ‘riigihaigla’? Huviga ootan vaatust.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.11 17:22; 06.11 20:04; 06.11 21:48; 09.11 16:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga sa nüüd defineeri, mida sinu jutus tähendab termin ‘riigihaigla’? Huviga ootan vaatust.

Ma pole küll see, kellelt küsiti, kuid nii mõnegi Eesti haigla omanik on 100% ulatuses kohalik omavalitsus. Seega õigem termin oleks ehk munitsipaalhaigla, aga ega riigihaigla ka otseselt vale ei ole.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.11 19:46; 07.11 19:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga sa nüüd defineeri, mida sinu jutus tähendab termin ‘riigihaigla’? Huviga ootan vaatust.

Ma pole küll see, kellelt küsiti, kuid nii mõnegi Eesti haigla omanik on 100% ulatuses kohalik omavalitsus. Seega õigem termin oleks ehk munitsipaalhaigla, aga ega riigihaigla ka otseselt vale ei ole.

Nimeta need haiglad. Ja kui saad, siis umbkaudu nende mastaap suhtes teiste haiglatega Eestis.

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.11 17:22; 06.11 20:04; 06.11 21:48; 09.11 16:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga sa nüüd defineeri, mida sinu jutus tähendab termin ‘riigihaigla’? Huviga ootan vaatust.

Ma pole küll see, kellelt küsiti, kuid nii mõnegi Eesti haigla omanik on 100% ulatuses kohalik omavalitsus. Seega õigem termin oleks ehk munitsipaalhaigla, aga ega riigihaigla ka otseselt vale ei ole.

Nimeta need haiglad. Ja kui saad, siis umbkaudu nende mastaap suhtes teiste haiglatega Eestis.

Ida-tallinna keskhaigla. Lääne-tallinna keskhaigla
Kliinikum on vist pooleks tartu linn ja tartu ülikool.
Perh on riigi asutatud sihtasutus.
Lastehaigla on vist ka täies ulatuses tallinna linna oma.
Pärnu keskhaigla kuulub pärnu linnale ja ida viru keslhaigla vist kohtla-järve linnale.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.11 20:22; 07.11 08:51; 08.11 07:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga sa nüüd defineeri, mida sinu jutus tähendab termin ‘riigihaigla’? Huviga ootan vaatust.

Ma pole küll see, kellelt küsiti, kuid nii mõnegi Eesti haigla omanik on 100% ulatuses kohalik omavalitsus. Seega õigem termin oleks ehk munitsipaalhaigla, aga ega riigihaigla ka otseselt vale ei ole.

Nimeta need haiglad. Ja kui saad, siis umbkaudu nende mastaap suhtes teiste haiglatega Eestis.

Ida-tallinna keskhaigla. Lääne-tallinna keskhaigla

Kliinikum on vist pooleks tartu linn ja tartu ülikool.

Perh on riigi asutatud sihtasutus.

Lastehaigla on vist ka täies ulatuses tallinna linna oma.

Pärnu keskhaigla kuulub pärnu linnale ja ida viru keslhaigla vist kohtla-järve linnale.

Appi!

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.11 17:22; 06.11 20:04; 06.11 21:48; 09.11 16:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sina oled see, keda kõik igal pool sõimavad või vähemalt altkulmu põrnitsevad?

sa pole siis veel piisavalt palju desktoppidesse helistanud…

Desktoppidesse??

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.11 14:20; 06.11 22:49; 08.11 08:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina olen tajunud mitte ebaviisakust, aga seda et riigihaiglas on tamp suur ja sinust tehakse vähe välja. aga olukorras kui olen oma murega arsti juures siis ma ju tahaksin et minust ja minu probleemist tehtaks välja ja võetaks tõsiselt.
kindlasti ei ole riigihaigla inimesed ebaviisakad nimme, aga nemad näevad iga päev kümneid kordi rohkem inimesi ja jõuavad ühe inimesega vähem tegeleda. selleks et kõik hädavajalik saaks tehtud jätavadki nad viisakussõnad ja kõik muu hädavajaliku ära

erakliiniks käin kui ei saa muidu eriarstile aega, sageli on see sama arst nii riiklikus kui eras. vahe ongi selles, kas tal on sinu jaoks 10-15 minutit või 30-60 minutit.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga sa nüüd defineeri, mida sinu jutus tähendab termin ‘riigihaigla’? Huviga ootan vaatust.

Ma pole küll see, kellelt küsiti, kuid nii mõnegi Eesti haigla omanik on 100% ulatuses kohalik omavalitsus. Seega õigem termin oleks ehk munitsipaalhaigla, aga ega riigihaigla ka otseselt vale ei ole.

Nimeta need haiglad. Ja kui saad, siis umbkaudu nende mastaap suhtes teiste haiglatega Eestis.

Ida-tallinna keskhaigla. Lääne-tallinna keskhaigla

Kliinikum on vist pooleks tartu linn ja tartu ülikool.

Perh on riigi asutatud sihtasutus.

Lastehaigla on vist ka täies ulatuses tallinna linna oma.

Pärnu keskhaigla kuulub pärnu linnale ja ida viru keslhaigla vist kohtla-järve linnale.

Appi!

Mis appi? Sa soovisid teada, mis haiglad kuuluvad KOVidele Palun. Nende suurust oskad egk ise hinnata.

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.11 20:22; 07.11 08:51; 08.11 07:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja. Kaugemale ei jõudnudki, et juba telefonis aega broneerides oli suhtumine selline, mis ei kutsu. Umbes, et mis te tahate ja mis probleem teil on. Nagu suruks end sinna, kuigi mul on saatekiri ja vaja minna. Olen ka varem sellesse kohta helistanud, siis oli sama ülbe toon, aga teine hääl. Miks just sinna vaja mul minna? Otseselt polegi, aga sain hea aja ja ei pea kaugele seiklema.

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 04.11 14:18; 04.11 14:25; 04.11 15:15; 07.11 09:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eestis on kõik haiglad eraettevõted. TÜ kliinikum on nt sihtasutus. TÜ kliinikumile kuulub nt Põlva haigla. Põlva linn ei oma seal mingit rolli. Kõik on vast teadlikud, et sealt kaotati sünnitusosakond ja kohalik omavalitsus ei saa midagi teha. Kõik otsused teeb sihtasutuse juhatus.

TÜK asub Tartu linnas aga rohkem seost linnaga pole. Ülikoolile on see õppebaasiks aga rohkem seost ka pole. Ülikool haiglat ei juhi. Sellega tegeleb sihtasutuse juhatus.

Eestis üks haigla kuulub nt mehele, kes pani haigla juhatusse oma lapselapse. Lapselapsel oli ametiautoks ostetud mingi hirmkallis auto. Kui auto vananes, siis haigla pani selle müüki. Ajakrjanduses imestati, et miks ja kellele haiglas nii kallist autot vaja oli. Noorele, u ainult 20-aastasele poisile oli vaja.

Kui keegi arvab, et haigla kuulub kohalikule omavalitsusele, siis see ei tähenda veel, et see nii ka on. Kahju lugeda, et keegi arvab, et TÜK kuulub linnale ja ülikoolile.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eestis on kõik haiglad eraettevõted.

Näiteks AS Ida-tallinna Keskhaigla aktsiatest 100% kuulub Tallinna linnale. Seega vormiliselt on jah justkui tegu eraettevõtega, kuid realselt on tegu KOV-le kuuluva asutusega.

SA Tartu Ülikooli Kliinikum ei ole “eraettevõte” juba seetõttu, et teda majandatakse kui sihtasutust. Lisaks on see sihtasutus 1998. a. asutatud Eesti Vabariigi valitsuse, Tartu Ülikooli ja Tartu linna lepinguga. https://www.kliinikum.ee/et/ajalugu

Teiste kohta ei viitsi otsida.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.11 19:46; 07.11 19:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eestis on kõik haiglad eraettevõted. TÜ kliinikum on nt sihtasutus. TÜ kliinikumile kuulub nt Põlva haigla. Põlva linn ei oma seal mingit rolli. Kõik on vast teadlikud, et sealt kaotati sünnitusosakond ja kohalik omavalitsus ei saa midagi teha. Kõik otsused teeb sihtasutuse juhatus.

TÜK asub Tartu linnas aga rohkem seost linnaga pole. Ülikoolile on see õppebaasiks aga rohkem seost ka pole. Ülikool haiglat ei juhi. Sellega tegeleb sihtasutuse juhatus.

Eestis üks haigla kuulub nt mehele, kes pani haigla juhatusse oma lapselapse. Lapselapsel oli ametiautoks ostetud mingi hirmkallis auto. Kui auto vananes, siis haigla pani selle müüki. Ajakrjanduses imestati, et miks ja kellele haiglas nii kallist autot vaja oli. Noorele, u ainult 20-aastasele poisile oli vaja.

Kui keegi arvab, et haigla kuulub kohalikule omavalitsusele, siis see ei tähenda veel, et see nii ka on. Kahju lugeda, et keegi arvab, et TÜK kuulub linnale ja ülikoolile.

Sul võib igasugusetest asjadest kahju olla, juriidiliselt on see ikka tõsi ja korrektne.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.11 20:22; 07.11 08:51; 08.11 07:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul küll ei ole erakliinikutes ainult positiivsed kogemused olnud. Üks nahaarst oli nt lapse vastu suhteliselt tõre või lapse silmis isegi vihane, kohtumine ise kestis ka alla 10ne minuti. Teine arst oli normaalse suhtumisega kohtumisel, aga analüüside tulemustega venitas 10 päeva lubatust kauem (pidin lõpuks ise helistama ja küsima jne) ja lõpuks tuli tagasiside kirja teel kaks lauset, et kõik on korras, midagi tegema ei pea. See oli vale. Perearsti juures selgus, et kõik ei ole korras ja peab küll midagi tegema.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.11 08:25; 08.11 08:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja. Kaugemale ei jõudnudki, et juba telefonis aega broneerides oli suhtumine selline, mis ei kutsu. Umbes, et mis te tahate ja mis probleem teil on. Nagu suruks end sinna, kuigi mul on saatekiri ja vaja minna. Olen ka varem sellesse kohta helistanud, siis oli sama ülbe toon, aga teine hääl.

Niisiis oli asi ainult toonis ja hääles, mitte juttu sisus. Keegi ei öelnud midagi ebaviisakat ega üleolevat.
Hea teemaalgataja, palun ära kujunda oma eelarvamusi kellegi hääletooni järgi telefonis. Mõni inimene ei saa üldse oma tooni osas midagi parata. Kui jutu sisu on OK, siis katsu ikka oma ebakindlusest üle saada.
Tead ju küll Perekooli vanasõna – eeldamine (hääletoon oli vale, järelikult ei taheta mind sinna) on kõigi ämbrite ema!

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.11 14:20; 06.11 22:49; 08.11 08:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks terviseasutustes, näiteks haiglad, Tervisekeskused, isegi osades Erakliinikutes paljud registratuuris töötajad ülbed on? Konkreetselt ülbe ja üleolev suhtlusviis. Kas läheksite sellisesse kohta arsti juurde, kui on valida ka muu koht, kus viisakas ja sõbralik ollakse? Kas võiks olla alust arvata, et ka sellistes asutustes arstidel on suhtlemisviisiga probleeme või ei hakkaks kohe seostama, vaid loodaks, et pole seotud?

Inimestega tegelemine teeb mõned inimesed sellisteks, see tekitab tohutult stressi. Igaühel on omad nõudmised, igaühe tervisehäda on kõige tähtsam, valatakse oma valu ja hirm juba registratuuris välja. Nii ongi haiged ja ka registratuuris töötajad pidevas stressis.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul küll ei ole erakliinikutes ainult positiivsed kogemused olnud. Üks nahaarst oli nt lapse vastu suhteliselt tõre või lapse silmis isegi vihane, kohtumine ise kestis ka alla 10ne minuti.

Nii kaua isegi. Minul lapse probleemiga aastaid tagasi Tartus üks nahaarst viskas meile pilgu kui uksest sisenesime ja oligi diagnoos käes, ei võtnud 2 minutitki. Oli tasuline vastuvõtt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul küll ei ole erakliinikutes ainult positiivsed kogemused olnud. Üks nahaarst oli nt lapse vastu suhteliselt tõre või lapse silmis isegi vihane, kohtumine ise kestis ka alla 10ne minuti.

Nii kaua isegi. Minul lapse probleemiga aastaid tagasi Tartus üks nahaarst viskas meile pilgu kui uksest sisenesime ja oligi diagnoos käes, ei võtnud 2 minutitki. Oli tasuline vastuvõtt.

Kui oli õige diagnoos, siis pole ju probleemi.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.11 17:22; 06.11 20:04; 06.11 21:48; 09.11 16:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Niine nahakliinikus (fuajee on nagu luksushotellil jne) ei suutnud nahaarst diagnoosida borrelioosi erüteemi, ajas viirusejärgse ekseemi juttu. Perearst tegi kohe järgmine päev borrelioositesti ja õnneks sai kiirelt jaole, muidu oleks veel hormoonkreemiga “ekseemi” kreemitanud!

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )


Esileht Ilu ja tervis Terviseasutused