Esileht Tööelu, raha ja seadused. Terviseedendus Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Teema: Terviseedendus Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis

Postitas:
Kägu

Tere!

Siin on palju juttu olnud õenduse õppest tervishoiu kõrgkoolis, aga kas kellelgi on kokkupuudet ka terviseedenduse erialaga?

Mul on varasem magistriharidus sotsiaalvaldkonnas ning töötan igapäevaselt ka selles sektoris, kuid tervishoid ja sellega seotud teemad on mind alati huvitanud. Arstiks õppimiseks olen aga liiga vana juba ning õenduse õppeks hetkel ajalist ega rahalist ressurssi ei ole.

Kas olete selle erialaga rahule jäänud? Kas olete pärast lõpetamist eriala vahetanud või kellena töötate? Või on see õpe pigem selline laialivalguv ning sellega ei ole muud teha kui Terviseametisse spetsialistiks minna (mitte, et see halb ametikoht oleks, aga mitte nii ambitsioonikas ehk ning ka Terviseameti palgatase ei ole kahjuks kiita).

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

selle ala lõpetaja on kontorirott omavalitsuses enamasti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

selle ala lõpetaja on kontorirott omavalitsuses enamasti.

Mis ametikohal see rott siis töötab?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See eriala on muide tervisedendus, mitte terviseedendus. Ongi selline mõiste olemas.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See eriala on muide tervisedendus, mitte terviseedendus. Ongi selline mõiste olemas.

Kahjuks on jah, aga keeleliselt on see täiesti vale.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere!

Siin on palju juttu olnud õenduse õppest tervishoiu kõrgkoolis, aga kas kellelgi on kokkupuudet ka terviseedenduse erialaga?

Mul on varasem magistriharidus sotsiaalvaldkonnas ning töötan igapäevaselt ka selles sektoris, kuid tervishoid ja sellega seotud teemad on mind alati huvitanud. Arstiks õppimiseks olen aga liiga vana juba ning õenduse õppeks hetkel ajalist ega rahalist ressurssi ei ole.

Kas olete selle erialaga rahule jäänud? Kas olete pärast lõpetamist eriala vahetanud või kellena töötate? Või on see õpe pigem selline laialivalguv ning sellega ei ole muud teha kui Terviseametisse spetsialistiks minna (mitte, et see halb ametikoht oleks, aga mitte nii ambitsioonikas ehk ning ka Terviseameti palgatase ei ole kahjuks kiita).

täiesti mõttetu eriala. peale pole sellega suurt midagi hakata, kui just mõnda KOVi või terviseametisse tööle ei lähe, aga ega sealgi neid vabu kohti palju pole.

pole ise seda ala õppinud, kuid olen nendega päris palju kokku puutunud, käivad meie asutuses praktikat tegemas. õpivad enamasti nö sooja tuule puhumist, kuidas võiks tervist edendada jne. erasektoris pole selle erialaga midagi peale hakata ja KOViski pole enamasti terviseedendajat.

ma saan aru, et seda läheb õppima koolilõpetaja, kellel pole suurt aimu, mida oma eluga peale hakata ja kusagilt peaks ju kõrghariduse saama, aga muuks on see küll täiesti kasutu. vaadates meie keskkonda, siis selleks, et seal õpitav ka reaalsesse ellu jõuaks, läheb veel aastakümneid. muidugi oleks tore, kui igas ettevõttes oleks inimene, kes tegeleks töötajate tervise küsimustega, aga selleks pole raha. tihti ei suudeta isegi seadusega nõutud töökeskkonnaspetsialisti palgal pidada ja seadusest tulenevaid tervisenõudeidki täita, mingist tervisedendamisest ei tasu unistadagi

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seda eriala võiks juurde õppida juba õe eriala omandanud inimene ja siis minna ntx lasteasutusse tööle ja hakata seal loenguid pidama.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seda eriala võiks juurde õppida juba õe eriala omandanud inimene ja siis minna ntx lasteasutusse tööle ja hakata seal loenguid pidama.

Ta võib neid loenguid lastele ilma selle erialata ka pidada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seda eriala võiks juurde õppida juba õe eriala omandanud inimene ja siis minna ntx lasteasutusse tööle ja hakata seal loenguid pidama.

Lihtne öelda – minna tööle. Millises lasteasutuses selline ametikoht on?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See eriala on muide tervisedendus, mitte terviseedendus. Ongi selline mõiste olemas.

Nad on vist ise ka aru saanud, et see on jabur sõna, sest sellekevadistel vastuvõtureklaamidel on igal pool terviseedendus ????

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere!

Siin on palju juttu olnud õenduse õppest tervishoiu kõrgkoolis, aga kas kellelgi on kokkupuudet ka terviseedenduse erialaga?

Mul on varasem magistriharidus sotsiaalvaldkonnas ning töötan igapäevaselt ka selles sektoris, kuid tervishoid ja sellega seotud teemad on mind alati huvitanud. Arstiks õppimiseks olen aga liiga vana juba ning õenduse õppeks hetkel ajalist ega rahalist ressurssi ei ole.

Kas olete selle erialaga rahule jäänud? Kas olete pärast lõpetamist eriala vahetanud või kellena töötate? Või on see õpe pigem selline laialivalguv ning sellega ei ole muud teha kui Terviseametisse spetsialistiks minna (mitte, et see halb ametikoht oleks, aga mitte nii ambitsioonikas ehk ning ka Terviseameti palgatase ei ole kahjuks kiita).

täiesti mõttetu eriala. peale pole sellega suurt midagi hakata, kui just mõnda KOVi või terviseametisse tööle ei lähe, aga ega sealgi neid vabu kohti palju pole.

pole ise seda ala õppinud, kuid olen nendega päris palju kokku puutunud, käivad meie asutuses praktikat tegemas. õpivad enamasti nö sooja tuule puhumist, kuidas võiks tervist edendada jne. erasektoris pole selle erialaga midagi peale hakata ja KOViski pole enamasti terviseedendajat.

ma saan aru, et seda läheb õppima koolilõpetaja, kellel pole suurt aimu, mida oma eluga peale hakata ja kusagilt peaks ju kõrghariduse saama, aga muuks on see küll täiesti kasutu. vaadates meie keskkonda, siis selleks, et seal õpitav ka reaalsesse ellu jõuaks, läheb veel aastakümneid. muidugi oleks tore, kui igas ettevõttes oleks inimene, kes tegeleks töötajate tervise küsimustega, aga selleks pole raha. tihti ei suudeta isegi seadusega nõutud töökeskkonnaspetsialisti palgal pidada ja seadusest tulenevaid tervisenõudeidki täita, mingist tervisedendamisest ei tasu unistadagi

Sellega ma olen nõus, et bakatasemel on see mõttetu eriala, kuid magistrantuuris on juba teine jutt. Ma ei tea õppekavast täpsemalt, aga see on pea ainus eriala, millel on nt õel v ämmakal võimalik üldse kraad saada. Eestis.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere!

Siin on palju juttu olnud õenduse õppest tervishoiu kõrgkoolis, aga kas kellelgi on kokkupuudet ka terviseedenduse erialaga?

Mul on varasem magistriharidus sotsiaalvaldkonnas ning töötan igapäevaselt ka selles sektoris, kuid tervishoid ja sellega seotud teemad on mind alati huvitanud. Arstiks õppimiseks olen aga liiga vana juba ning õenduse õppeks hetkel ajalist ega rahalist ressurssi ei ole.

Kas olete selle erialaga rahule jäänud? Kas olete pärast lõpetamist eriala vahetanud või kellena töötate? Või on see õpe pigem selline laialivalguv ning sellega ei ole muud teha kui Terviseametisse spetsialistiks minna (mitte, et see halb ametikoht oleks, aga mitte nii ambitsioonikas ehk ning ka Terviseameti palgatase ei ole kahjuks kiita).

täiesti mõttetu eriala. peale pole sellega suurt midagi hakata, kui just mõnda KOVi või terviseametisse tööle ei lähe, aga ega sealgi neid vabu kohti palju pole.

pole ise seda ala õppinud, kuid olen nendega päris palju kokku puutunud, käivad meie asutuses praktikat tegemas. õpivad enamasti nö sooja tuule puhumist, kuidas võiks tervist edendada jne. erasektoris pole selle erialaga midagi peale hakata ja KOViski pole enamasti terviseedendajat.

ma saan aru, et seda läheb õppima koolilõpetaja, kellel pole suurt aimu, mida oma eluga peale hakata ja kusagilt peaks ju kõrghariduse saama, aga muuks on see küll täiesti kasutu. vaadates meie keskkonda, siis selleks, et seal õpitav ka reaalsesse ellu jõuaks, läheb veel aastakümneid. muidugi oleks tore, kui igas ettevõttes oleks inimene, kes tegeleks töötajate tervise küsimustega, aga selleks pole raha. tihti ei suudeta isegi seadusega nõutud töökeskkonnaspetsialisti palgal pidada ja seadusest tulenevaid tervisenõudeidki täita, mingist tervisedendamisest ei tasu unistadagi

Sellega ma olen nõus, et bakatasemel on see mõttetu eriala, kuid magistrantuuris on juba teine jutt. Ma ei tea õppekavast täpsemalt, aga see on pea ainus eriala, millel on nt õel v ämmakal võimalik üldse kraad saada. Eestis.

Õdedel on viimastel aastatel magistri võimalused vägagi laiad. Näiteks TÜ-s õendusteadus, rahvatervis, mõlemad tervishoiu kõrgkoolis kolm erinevat magistri suunda, TalTechis mingi valik jne.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

see on pea ainus eriala, millel on nt õel v ämmakal võimalik üldse kraad saada. Eestis.

Mis mõttes? TÜ-s saab magistrikraadi teha õendusteaduses ja veel mitmel teiselgi erialal.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui vana see liiga vana siis on arstiteaduskonna jaoks?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Taltechis õenduses magistriõpe? Kuidas selle eriala nimi kõlada võiks ja millisest teaduskonnast seda otsima peaks?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Taltechis õenduses magistriõpe? Kuidas selle eriala nimi kõlada võiks ja millisest teaduskonnast seda otsima peaks?

https://taltech.ee/e-tervis  

Sellest aastast (?) uue nimega õppekava. Mitmed õe taustaga tuttavad selle eriala lõpetanud, eks tegemist pole klassikalise puhtalt õendusele keskenduva erialaga vaid pigem tervishoiust teise vaatega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ellega ei ole muud teha kui Terviseametisse spetsialistiks minna

Ilmselt saab selle erialaga tööle ka Sotsiaalministeeriumi rahvatervise osakonda,  Tervise Arengu Instituuti,  Ravimiametisse (need pidi küll lähiajal Terviseametiga liidetama), haigekassasse, spetsialistiks Sotsiaalkindlustusametisse või  mingiks KOV-i  tegelinskiks.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Õppisin seda eriala, aga mitte Tervishoiu Kõrgkoolis ja kaugõppes. Esialgu oli isegi TAI poolt stipendium.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Taltechis õenduses magistriõpe? Kuidas selle eriala nimi kõlada võiks ja millisest teaduskonnast seda otsima peaks?

https://taltech.ee/e-tervis

Sellest aastast (?) uue nimega õppekava. Mitmed õe taustaga tuttavad selle eriala lõpetanud, eks tegemist pole klassikalise puhtalt õendusele keskenduva erialaga vaid pigem tervishoiust teise vaatega.

See pole õendusega kuidagi seotud eriala, jah 😀

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kellel baka käes, see saab ka tartus terviseteaduste alal magistrikraadi teha

https://ois2.ut.ee/#/curricula/2625/details

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Terviseedendus Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis