Esileht Tööelu, raha ja seadused. Tervisekindlustuse lõpp

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Tervisekindlustuse lõpp

Postitas:

Tere!
Palun abi targematelt.
Nimelt, sain eelmisel kuul oma viimase emapalga ja seega lõppes minu tervisekindlustus. Igakuine lapsehooldustasu on algusest peale laekunud lapse isa kontole. Kas saaksin oma kindlustuse tagasi, kui laseksin hooldustasu enda nimele ümber teha ja kui see nii on siis millisesse asutusse ma sellise sooviga pöörduma peaksin?
Töötuna arvele võtta ei tahaks, kuna last nii vara veel lasteaeda panna ei soovi ja ega poleks kohtagi talle. Ja nii palju, kui kuulnud olen tuttavate käest, siis ema, kel lapsele hoidjat võtta pole, ei võetagi töötuna arvele, kuna ta pole potensiaalne tööotsija.
Tänud ette!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.07 11:29; 31.07 11:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindlustatud on Eestis elav ning alla 3-aastast Eestis elavat last kasvatav vanem, eestkostja või hooldaja, kellega on sõlmitud kirjalik perekonnas hooldamise leping, või isik, kes kasutab vanema asemel lapsehoolduspuhkust ning kes kasvatab Eestis alla 3-aastast last;

http://www.haigekassa.ee/kindlustatule/taotlemine/riigi/

Lapsehooldustasu saaja ei mängi rolli, kui mees käib tööl, siis on temal töökoha kaudu kindlustus olemas, Sina oled kuni lapse 3-aastaseks saamiseni kindlustatud

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ise arvasin sama aga vot ei ole millegipärast nii. Just käisin täna perearstil, kes kirjutas mulle 12 eurose arve visiidi eest ja ütles, et olen kindlustamata. Kõik uuringud jäid ka tegemata selle tõttu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.07 11:29; 31.07 11:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lisaks, kui oled abielus, siis töötava inimese abikaasa saab taotleda kindlustuse kuni lapse 8-aastaseks saamiseni

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siis võta ühendust Sotsiaalkindlustusametiga , http://www.ensib.ee/ , kes edastab vajalikud andmed Haigekassasse, saad kindlustuse 5 tööpäeva jooksul

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mängib küll lapsehooldustasu saamine rolli – riigi poolt on kindlustatus just VH ja hiljem lapsehooldustasu saajal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsisin Haigekassast järgi, mida tegema peaksin ja nemad soovitasid üldse Töötukassa poole pöörduda. Töötuks ju ma ennast arvele võtta ei saa, sest tegelikult ei otsi ma tööd ja lapse kõrvalt ei ole mul võimalik ka kusagil kursustel osalema hakata, mida nad kindlasti mulle pakkuma hakkavad. Pakuti veel võimalust ise maksma hakata oma kindlustust aga kus ma töötu võtan selle 109 eurot kuus:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui sul on alla 3a laps, siis vormistage peretoetused ümber sinu nimele ja probleem lahendatud ju

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis keelab teil teha avaldust Pensioniametile, et sind st EMA määrata peretoetuste saajaks?

Miks need üldse mehele on tehtud, kuigi sina said VH ja olid kodus?

Avaldus ikka sinna kus te mehe nimele peretoetused taotlesite.

Tehke ümber, tekib sul ravikindlusts kui alla 3a lapse kodusel vanemal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Tervisekindlustuse lõpp

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.