Esileht Väikelaps Tervislik keemiata vitamiin

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Tervislik keemiata vitamiin

Postitas:

On keegi terviseinimene avastanud Eesti turult sellise laste üldvitamiini, mis lapsele päriselt maitseb, sisaldab ka kaltsiumi ja selle koostises ei ole glükoosi-fruktoosi suhkruid jm varjatud kahjulikku keemiat ?

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mahetoit on selle asja nimi 😀

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

On keegi terviseinimene avastanud Eesti turult sellise laste üldvitamiini, mis lapsele päriselt maitseb, sisaldab ka kaltsiumi ja selle koostises ei ole glükoosi-fruktoosi suhkruid jm varjatud kahjulikku keemiat ?

Mis on keemiata vitamiin? Vitamiinid niimoodi eraldi tableti või toidulisandina on päris kindlasti keemialaboris sünteesitud.

“Keemiata” vitamiine saab toidust, kuigi keemilised ühendid on nad sealgi. Vitamiinid ilma suhkrulisandita ei ole reeglina maitsvad. Mitmeid vitamiine manustatakse kapslina, et maitset ei tunneks.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind ka huvitab, kuidas TA arvates näiteks D-vitamiin niimoodi naturaalselt tableti sisse saab?

Muidu Lysil on kalamaksaõli ja vist mingi sidruniga maitsestatud kalamaksaõli, kas see lapsele maitseb, on iseasi.

Nt Muumi vitamiinis (https://www.sudameapteek.ee/muumi-d-vitamiin-narimistbl-10mcg-n100-ksulitooliga-pmm0116986ee ) on looduslik magusaine ksülitool, mida põhjamaades kasutatakse hambaaukude tekke ennetamiseks. Ma pole küll keemik a mu arust selle vitamiini kompott väga kole ei tundu… Millist varjatud keemiat muidu silmas peetakse?

 

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõigis närimis- ja tavalistes tablettides ning ka vedelates vitamiinides on mingi keemia lisaks vitamiinidele ja mineraalainetele sees. Selleks, et need tabletid püsiksid tabletid ja et nendes olevad ained ei laguneks aja jooksul, tuleb kasutada lisaaineid. D-vitamiini tilkadelgi kirjas, et avatuna säilib 3 kuud, sest kohe kui sa pudeli lahti teed ja hapnik ligi saab, hakkab D-vitamiin oksüdeeruma.

Maitse osas on raske nõu anda, kui sa ei ütle, mis on need vitamiinid, mida olete proovinud ja mis su lapsele ei maitse. On üsna tõenäoline, et minu ja sinu laste maitse on erinev. Isegi mu enda kaks last võivad mingite maitsete osas eriarvamusele jääda. Näiteks on mu lastel 2 erinevat hambapastat, sest üks ei kannata neid laste tüüpilisi läägeid pastasid absoluutselt ja teine jälle ainult neid tahabki.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps saab vedelal kujul vitamiini D+tsink+prebiootikum. Magusaineks ksülitool. Seda saab soomest. Säilitusaine on sees.
Ma kunagi nägin mingeid vitamiine lastele mis olid valmistatud kuivatatud puu- ja juurviljadest. Äkki midagi sellist mõtled?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas ühes vitamiinis on nii kohutav hulk suhkrut, et ei kannata seda vähemat, kui grammi võtta?

Teisest küljest jälle peab mürgistuse suhtes ettevaatlik olema. Kui vitamiinid (nt Yogi kummikarud) on liiga maitsvad, siis laps võib salaja kapi otsa kasvõi ronida ja need ära süüa. Laste mürgistuste koolitusel räägiti, et seda juhtub päris sageli. Peab vaatama, et kätte ei saaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen andnud lastele kuurina toetavalt enne reisi või haiguse ajal Biomarketist Natures Aid vedelat C-vitamiini ja Immune support vitamiinisegu (C, D ja Zn). Tõenäoliselt sel firmal ka Ca mõnes multivitamiinisegus, riiulil erinevad, aga ise ei ole näinud neid põhjust võtta. Üldiselt mina olen aru saanud, et kui lapsele maitseb, siis järelikult on magusainega, ehk ei imendu vitamiinid hästi ja suurt kasu sest pole. Pigem kiirelt toiduga-joogiga tilgutada. Kuigi ühele see mustsõstramaitseline Immune Support täitsa meeldib.

Igapäevane D-vitamiin on ka spreina.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Väikelaps Tervislik keemiata vitamiin