Esileht Ilu ja tervis tervislik toitumine (mitte kaaluteema)

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: tervislik toitumine (mitte kaaluteema)

Olen nüüd ligi kuu aega olnud rõõmus nutridata kasutaja ja sellega oma toitumist kenasti tasakaalustanud. Kõige keerulisem oli normi saada valgutarbimist, sain siiski hakkama, ülemise piiri lähedale. Aga nüüd on programmi järjekindel soovitus mulle:

\”Järgmiste päevade jooksul eelista neid toite, et saaksid vajaliku koguse hetkel menüüs puudujäävatest toitainetest:
Vitamiin D: munakollane, või, rasvane kala (lõhe, heeringas), maks
Kaltsium: piim ja piimatooted (sh juust), kala, kaunviljad, pähklid, tumerohelised köögiviljad\”

No mis mõttes nagu? Kui ma neid rohkem söön, siis läheb ju valgutarbimine jälle üle normi. Kuidas siis see mõeldud on – kas inimene peab valima – kaltsium ja D-vitamiin või valgud? Kust ma saan puuduvat kaltsiumi ja D-vitamiini niimoodi, et sellega ei kaasneks mingi tohutu valgulaadung?
(Eeldusel, et ei kasuta mingeid tablette-toidulisandeid. Peab ju olema võimalus ka ainult toiduainetest kõik vajalik kätte saada.)
Kes oskab vastata?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 31.01 09:26; 31.01 18:51; 05.02 17:42; 14.02 13:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Olen nüüd ligi kuu aega olnud rõõmus nutridata kasutaja ja sellega oma toitumist kenasti tasakaalustanud. Kõige keerulisem oli normi saada valgutarbimist, sain siiski hakkama, ülemise piiri lähedale. Aga nüüd on programmi järjekindel soovitus mulle:

\”Järgmiste päevade jooksul eelista neid toite, et saaksid vajaliku koguse hetkel menüüs puudujäävatest toitainetest:
Vitamiin D: munakollane, või, rasvane kala (lõhe, heeringas), maks
Kaltsium: piim ja piimatooted (sh juust), kala, kaunviljad, pähklid, tumerohelised köögiviljad\”

No mis mõttes nagu? Kui ma neid rohkem söön, siis läheb ju valgutarbimine jälle üle normi. Kuidas siis see mõeldud on – kas inimene peab valima – kaltsium ja D-vitamiin või valgud? Kust ma saan puuduvat kaltsiumi ja D-vitamiini niimoodi, et sellega ei kaasneks mingi tohutu valgulaadung?
(Eeldusel, et ei kasuta mingeid tablette-toidulisandeid. Peab ju olema võimalus ka ainult toiduainetest kõik vajalik kätte saada.)
Kes oskab vastata?[/tsitaat]Eks see toitumine olegi nii, et päris ideaalseks ajada on seda peaaegu võimatu.

Aga sellest valikust tasuks kindlasti eelistada pigem natuke rohkem valku tarbida, kui et end kaltsiumist ja D-vitamiinist ilma jätta. Alles väga hiljuti soovitati niikuinii, et valgud peaks andma vähemalt 15-20% päevasest kaloraa¸ist, olen ka küsinud kahelt toitumisspetsialistilt, mida teha, kuna üliraske on valgutarbimist piirata sobiva koguseni, ilma et mõni muu asi kannataks, ning mõlemad nad ütlesid, et absoluutselt ei pea muretsema, kui valkude osakaal toidus on paar protsenti üle normi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

aitäh!
eks mul nii kipubki olema, et valk ülemise piiri (15%) lähedal või vahel veidi üle. no ma vaatan nüüd, kas siis saab D ja Ca normi, kui valk mõnikord 20ni lasta 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 31.01 09:26; 31.01 18:51; 05.02 17:42; 14.02 13:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasutan oma töös ka Nutridata programmi, aga vaatan sealt ainult saadavad rasvane, väljudes, süsivesikute protsenti ning mineraalide/vitamiinide saamist. Neid soovitusi ei soovitaks täht-tähele võtta, need on sellised tüüpvastused seal.
D-vitamiinide soovitaks sul toidulisandina võtta. Seda peaks Eesti kliimas kõik inimesed talvel võtma. Toitumisspetsialistid ise võtavad kõik toidulisandeid, kuna tänapäeva toidust ei ole praktiliselt võimalik vajalikke koguseid min/vit kätte saada. Peaks selleks hullult suuri koguseid sööma. Ca saamiseks ei ole piimatooted seepärast mparim valik, et nagu sa ise ütlesid, sealt tuleb liigne valk.Liigne valgutarbimine aga toob Ca hoopis organismist välja. Kõige suurema ca sisaldusega on vetikate. Neid me enamus niisama süüa ei taha, aga apteegist või tervisepoest saab spirulina pulbrit, mis on kuivatatud vetikad. Lisada seda toidule üks lusikatäis- toidu maitset ei riku, aga ca saad piisavalt.
Ca rikkad on ka lehtkapsas, mandlid, pärm, naeri peamised, nisukliid jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasutan oma töös ka Nutridata programmi, aga vaatan sealt ainult saadavad rasvane, väljudes, süsivesikute protsenti ning mineraalide/vitamiinide saamist. Neid soovitusi ei soovitaks täht-tähele võtta, need on sellised tüüpvastused seal.
D-vitamiinide soovitaks sul toidulisandina võtta. Seda peaks Eesti kliimas kõik inimesed talvel võtma. Toitumisspetsialistid ise võtavad kõik toidulisandeid, kuna tänapäeva toidust ei ole praktiliselt võimalik vajalikke koguseid min/vit kätte saada. Peaks selleks hullult suuri koguseid sööma. Ca saamiseks ei ole piimatooted seepärast mparim valik, et nagu sa ise ütlesid, sealt tuleb liigne valk.Liigne valgutarbimine aga toob Ca hoopis organismist välja. Kõige suurema ca sisaldusega on vetikate. Neid me enamus niisama süüa ei taha, aga apteegist või tervisepoest saab spirulina pulbrit, mis on kuivatatud vetikad. Lisada seda toidule üks lusikatäis- toidu maitset ei riku, aga ca saad piisavalt.
Ca rikkad on ka lehtkapsas, mandlid, pärm, naeri peamised, nisukliid jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasutan oma töös ka Nutridata programmi, aga vaatan sealt ainult saadavad rasvane, väljudes, süsivesikute protsenti ning mineraalide/vitamiinide saamist. Neid soovitusi ei soovitaks täht-tähele võtta, need on sellised tüüpvastused seal.
D-vitamiinide soovitaks sul toidulisandina võtta. Seda peaks Eesti kliimas kõik inimesed talvel võtma. Toitumisspetsialistid ise võtavad kõik toidulisandeid, kuna tänapäeva toidust ei ole praktiliselt võimalik vajalikke koguseid min/vit kätte saada. Peaks selleks hullult suuri koguseid sööma. Ca saamiseks ei ole piimatooted seepärast mparim valik, et nagu sa ise ütlesid, sealt tuleb liigne valk.Liigne valgutarbimine aga toob Ca hoopis organismist välja. Kõige suurema ca sisaldusega on vetikate. Neid me enamus niisama süüa ei taha, aga apteegist või tervisepoest saab spirulina pulbrit, mis on kuivatatud vetikad. Lisada seda toidule üks lusikatäis- toidu maitset ei riku, aga ca saad piisavalt.
Ca rikkad on ka lehtkapsas, mandlid, pärm, naeri peamised, nisukliid jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

aitäh, evelinal! mitu uut ja huvitavat mõtet!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 31.01 09:26; 31.01 18:51; 05.02 17:42; 14.02 13:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hakkasin samuti seda programmi kasutama.Nädal aega olen kasutanud ja ausalt öeldes olen ise üllatavalt rahul.
Tahaksingi küsida sinult teemaalgataja,et sina oled juba rohkem kasutanud,kuidas sa rahule jäänud oled? On sul kaalust ka midagi alla läinud? Mina olen hommikuti suutnud nüüd oma kaks ülihead võileiba vahetada pudru vastu ja ei tea kas asi on mõtlemises või milles aga kaks kilo on alla läinud.Õhtuti ei söö ja vahepeal ei näksi.
Kuidas sul?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.02 10:12; 09.02 10:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga vabandan,etkaalu kohta küsisin,sul pealkiri ju, et pole kaalu teema. Kuid muidu,oled rahul? Kui kaaluteema välja jätta?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.02 10:12; 09.02 10:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Söödav toit ise peaks olema tervislik, aga on ka aineid, mida toidust on raske või võimatu saada – näiteks asendamatud rasvhapped. Hakkasin tarbima kanepiõlikapsleid just – seal on need inimese organismile sobivaimas suhtes. Nende rasvhapete puudusel võib tekkida igasugu haigusi jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Väga vabandan,etkaalu kohta küsisin,sul pealkiri ju, et pole kaalu teema. Kuid muidu,oled rahul? Kui kaaluteema välja jätta?[/tsitaat]
olen jah rahul. alguses oli veidi kummaline, aga nüüd olen täiesti harjunud selliselt toituma, et menüüs on palju köögi- ja puuvilja, samuti täisterakraami ja \”lihahimu\” näiteks peaaegu polegi enam, kolesterooli- ja rasvapomme üldse ei taha enam, kala, ka rasvase kala tarbimine on küll veidi kasvanud.
enesetunne on ülihea, kerge ja energiat jätkub. kaal on mul kogu aeg korras olnud, ei huvita väga. kõigub paari kilo piires siia-sinna. toitumist jälgima hakkasin just enesetunde pärast, enne olin kogu aeg väsinud ja rahulolematu, stressis, nüüd on elu lill.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 31.01 09:26; 31.01 18:51; 05.02 17:42; 14.02 13:16;
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Ilu ja tervis tervislik toitumine (mitte kaaluteema)

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.