Esileht Ilu ja tervis Tervislikud eluviisid ja haigem kui varem

Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )

Teema: Tervislikud eluviisid ja haigem kui varem

Postitas:

Pisut enaam kui 2 a tagsi olin lodev (mitte otseselt ülekaaluline, aga treenimata), külmakartlik, haigestusin igal talvel 3-4 x nohusse- köhasse ja palavikku, suvel oli alati kõik ok. Ujumas ei käinud ka siis, kui vesi oli 20 kraadi (minu jaoks oli see jube külm), kiirkõndimine-jooksmine minu tegevuste hulka ei kuulunud. Lugesin igalt poolt- karasta, liigu värskes õhus, toitu tervislikult.
Tegin väikesed muudatused- hakkasin 3-4x nädalas sörkima, tegin pikemaid jalutuskäike pea iga ilmaga, ujusin- algul vaid soojade ilmadega, siis pikendasin ujumist maist septembri lõpuni. Riietusin alati ilmale vastavalt, ennast liigselt sisse ei pakkinud.

Nüüd olen rütmi ilusti kätte saanud- 3x nädalas jooksen, liigun palju jalgsi, ujun, toitun tervislikult. Ja olen sel suvel juba kolmandat korda haige- nohu ja palavik. Miks küll? Üle ei treeni, vorm on kõvasti paranenud, enesetunne väga hea (kui terve olen), viirusi ei peaks ka juunist augustini väga palju levima. Tundub, et mu immuunsus on hoopis kehvemaks läinud. Löö või käega ja pöördu vanade eluviiside juurde tagasi- siis olin ma vähemalt suvel terve ja tati-palaviku vaba. 2 aastat peaks ju olema piisav aeg, et organism harjuks. Plaan oli sel talvel ka talisuplusele üle minna, nüüd ei oskagi seisukohta võtta.
Nõuandeid?

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 22.08 10:58; 22.08 15:37; 25.08 10:51; 28.08 10:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viiruseid on alati. Lisaks on üsna jahe tuuline suvi. Riietud ehk lihtsalt valesti+ külm vesi. Tervislik toitumine on kah üsna suhteline termin.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.08 11:05; 22.08 15:34; 28.08 09:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina, kes ma tavaliselt väga harva haige olen, suutsin kah kaks korda sel suvel tatitõppe jääda. Kuna eluviisides mingeid muudatusi pole teinud, siis süüdistan kehva suusailma 🙂

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pese rohkem käsi! Äkki on selle poole pealt midagi jama? Tuled poest, sööd autos mustade kätega näiteks kohe midagi? Paned sageli käsi näkku, suu ja nina juurde? Viirused lähevad eelkõige sisse ikka ninast ja suust ning ikka käte kaudu…

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

vere rauasisaldus on seotud sellega palju haigeks jäädakse – mida kõrgem see on, seda lihtsam on veres igasugustel pahalastel elada. arvata võib et trenni tehes on su hemoglobiin kõrgem kui ilma trennita

0
-13
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.08 14:34; 24.08 13:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen tuttavate sportlaste puhul sama märganud, nende puhul on kõrvalt vaadates tundunud, et asi on üle treenimiseks, aga ega täpselt ei tea ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No kaks võimalust on- kui trenni tehakse saalis, on seal koos palju inimesi, palju pisikuid. Ega seal ju iga tund steriliseerimist tehta.
Kui aga väljas jookstakse, lõõtsutatakse, nahk märg, ahmitakse külma õhku sisse. Mõlemad on head viisid haigusi külge saada.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.08 11:05; 22.08 15:34; 28.08 09:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

vere rauasisaldus on seotud sellega palju haigeks jäädakse – mida kõrgem see on, seda lihtsam on veres igasugustel pahalastel elada. arvata võib et trenni tehes on su hemoglobiin kõrgem kui ilma trennita

Hemoglobiin on normis. Olen olnud doonor 13a ja tean oma näitu. Selline kerge trenn, mida ma harrastan, pole hemoglobiinitaset tõstnud.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 22.08 10:58; 22.08 15:37; 25.08 10:51; 28.08 10:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii imelik kui see ka pole, siis mesi teeb mu haigeks ja kui hakkan üle hulga aja vitamiine tarvitama, jään ka kohe haigeks. Tean inimesi, kes on tigedaks muutunud trennide ja dieetidega. Varem olid rõõmsameelsed. Ja minule vastupidiselt näiteks magneesium paneb just jalad krambitama. Kui seda ei tarbi, on ok. Kui olen võtnud, krambitan ja siplen varahommikuni. Ei saa ka kasutada toidulisandeid, jooke, kus sees on vask või tsink. Seetõttu ei saa ka üht ravimit süüa.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tundub, et mu immuunsus on hoopis kehvemaks läinud.

See võib olla ju õige, aga sa ei saa kuidagi järeldada, et see sõltub trennist. Ehk siis mõtle nii – kui sa trenni ei teeks, äkki oleksid olnud veel haigem?

Võimatu on muidugi öelda, aga äkki sa pingutad üle – kui olid enne täiesti trennikauge, siis kulub keha treenimiseks, nii et ta suudaks koormuseid taluda, päris kaua aega. Tugev treening ka kindlasti pärsib mingil määral lühiajaliselt immuunsüsteemi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa teed kogu seda värki, sest arvad, et nii on tervislik ja nii peab. See ei ole sinu loomulik olek ja sa ei naudi seda. Oled ajanud oma keha stressi ja sellest hakkavad kõik viirused külge.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keha on stressis ja immuunsus on nõrk.
Sport ei ole halb, aga lihtsalt pead ka puhkama.
Mul oli samamoodi, aga point oli see, et olin orav rattas.
Kui töölt ära tulin ja hakkasin sporti tegema, siis viirusi enam külge ei hakanud.
Tegin küll sporti, aga andsin kehale ka laisklemise-taastumsie perioode.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

see immuunsüsteem on üks salapärane asi. mina olin kõige rohkem haige noores õitsvas eas kahekümnendates, kus peaks just tugev ja terve olema.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

vere rauasisaldus on seotud sellega palju haigeks jäädakse – mida kõrgem see on, seda lihtsam on veres igasugustel pahalastel elada. arvata võib et trenni tehes on su hemoglobiin kõrgem kui ilma trennita

Hemoglobiin on normis. Olen olnud doonor 13a ja tean oma näitu. Selline kerge trenn, mida ma harrastan, pole hemoglobiinitaset tõstnud.

aga mis su ferritiin on? on seda üldse kunagi mõõdetud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.08 14:34; 24.08 13:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina soovitaks ka ferritiini lasta moota! Olen ise eluaegne trennitegija aga uhel hetkel hakkasin pidevalt kulmetustesse haigestuma ja kannatasin pideva vasimuse all ja juuksed olid jube lahti, veretestist selgus, et hemoglobiin oli taiesti normis aga ferritiin alla normi, hakkasin Spatone looduslikku rauda votma ja koik need probleemid kadusid.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

1. Jah, viiruseid on alati sh ka suvel. Kätepesu tee koju jõudes esimese asjana. Kas puutud kusagil sagedamini kokku lasteaia ealistega või mõne õpetaja või kasvatajaga – need levitavad ka viiruseid isegi kui nad ise ei haigestu. Äkki mõni töökaaslane pani lapse lasteada vms.

2. Käi tervisesportlase tervisekontrollis. Nt TÜK-is spordimeditsiini kliinikus. Kuula, mis soovitavad.

3. Toitumisega, toidulisanditega, vitamiinidega jne ei tasu ülepingutada. Ära võta midagi kui pole näidustust. Nt liiga palju vett juues, igal söögikorral antioksüdante täis smuutisid pistes või mõne vitamiini liig teeb ka terve inimese haigemaks.

4. Ei maksa alahinnata positiivse või negatiivse emotsiooni mõju. Oluline on leida tervislik eluviis, mida naudid. Hea meeleolu ning lähedaste ja sugulastega suhtlemine hoiab ka organismi tugevamana.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänan nõuannete eest, tellisin Synlabist mõned analüüsid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 22.08 10:58; 22.08 15:37; 25.08 10:51; 28.08 10:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Trenn kui pingutus on stress kehale. Kui see trenn, mida teed, ei ole sulle nauditav, siis on see negatiivne stress, mis teadupärast nõrgestab immuunsust, mille tulemus siis haigestumine.

Mul enda elust on kohe 2 näidet tuua. Kui käisin trennis koos sõbrannaga lõbu pärast, siis ehkki sai hambad ristis trenažööridel vihtuda, me naersime ja itsitasime kogu selle aja, mis andis kogu asjale väga positiivse laengu.

Teisel eluperioodil hakkasin üksi trenni tegema, polnud sel eluperioodil kedagi, kellega joos treenida. Vihtusin jällegi hambad ristis, kuid ma ei nautinud seda, sest olin selleks ajaks vormist väljas, vorm aga ei naasnud ega naasnud ning olin sellest frustreeritud. Mulle jäi endalegi silma, kui sageli ma haige olin trenniperioodi alustades. Viimane kord jäin nii haigeks, et isegi AB- kuur ei aidanud. Ja siis lõin päevapealt trennile käega. Kaal hakkas küll tasapisi kerkima, kuid õppisin end armastama ka trullakamana. Ja tervis hakkas naasma. Igal talvel olin aina harvem haige, sel talvel ainult korra.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Trenn kui pingutus on stress kehale. Kui see trenn, mida teed, ei ole sulle nauditav, siis on see negatiivne stress, mis teadupärast nõrgestab immuunsust, mille tulemus siis haigestumine.

Mul enda elust on kohe 2 näidet tuua. Kui käisin trennis koos sõbrannaga lõbu pärast, siis ehkki sai hambad ristis trenažööridel vihtuda, me naersime ja itsitasime kogu selle aja, mis andis kogu asjale väga positiivse laengu.

Teisel eluperioodil hakkasin üksi trenni tegema, polnud sel eluperioodil kedagi, kellega joos treenida. Vihtusin jällegi hambad ristis, kuid ma ei nautinud seda, sest olin selleks ajaks vormist väljas, vorm aga ei naasnud ega naasnud ning olin sellest frustreeritud. Mulle jäi endalegi silma, kui sageli ma haige olin trenniperioodi alustades. Viimane kord jäin nii haigeks, et isegi AB- kuur ei aidanud. Ja siis lõin päevapealt trennile käega. Kaal hakkas küll tasapisi kerkima, kuid õppisin end armastama ka trullakamana. Ja tervis hakkas naasma. Igal talvel olin aina harvem haige, sel talvel ainult korra.

Iseenesest on see üsna hale.
Selgitus võiks olla, et olid teistest inimestest eemal ega olnud seega viirustele kättesaadav.

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.08 11:05; 22.08 15:34; 28.08 09:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kes siin räägivad,et trenn on stress kehale ja teen seda hambad ristis ning sellest ka haigestumised, siis nii see kindlasti ei ole. Jooksen-sörgin 3 x nädalas, korraga 5-8 km. See on üpris minimaalne liikumine, mis inimesel vaja. Mingit stressi ja hammaste kiristamist see mulle ei põhjusta. Jalutuskäigud metsas ja mere ääres 4x nädalas (neil päevadel kui ei jookse) kestavad 1-1,5 tundi- kah meeldiv ja stressivaba tegevus.
Meeldib liikuda ja olen pigem kurb, kui seda palaviku ja nohu tõttu teha ei saa. Mingi maratoonar või trennisõltlane ma kindlasti pole ja vastu tahtmist ja sunniga ennast välja ei aja.

Paksuksmineku hirmu mul ka pole ja tegelikult ma ei mõtle tõsiselt käegalöömisele- eks ravin oma nohu ja palaviku välja, annan mõned analüüsid ja proovin edasi. Ma ei taha olla kangete kontidega 30ndates naine, kes ei jõua ei joosta ega hüpata.

Tervislik toitumine tähendab minu jaoks seda, et tarbin rohkem valku ja kasulikke rasvu, alkoholist olen pm. loobunud, küpistest ja kommidest ka, palju puuvilju ja juurvilju, liha mõõdukalt ja pigem kana-kala. Kaloreid saan piisavalt ja alakaalus ei ole.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 22.08 10:58; 22.08 15:37; 25.08 10:51; 28.08 10:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina arvan hoopis, et sa oleksid need viirused saanud nagunii. Nüüd on su organism tugevam ja jaksab nendega jõuliselt võidelda. Muidugi on ebameeldiv sest sa tunned seda. Aga viirus kaob rutem. Ära hakka endale mingeid toidulisandeid heast peast igaks juhuks sissesööma.
Minu poeg harrastab sama eluviisi mis sina, tema nohu on hirmus. Tal silmnähtavalt halb olla, aga paraneb paari päevaga. Mina elan tavamugavust armastavat elu ja vindun nohuga päevakest kümme, aga nagu päris haige ei ole. Kumb siis sinu meelest parem variant on?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võtsin 40 kilo alla ja üks haigus hakkas teist taga ajama. Just külmetushaigsued ja viirused, millest ma ülekaalus olles mitte midagi ei teadnud iial.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võtsin 40 kilo alla ja üks haigus hakkas teist taga ajama. Just külmetushaigsued ja viirused, millest ma ülekaalus olles mitte midagi ei teadnud iial.

Kui palju pekki alla võtta, siis tasub külmal ajal lihtsalt kampsun peale võtta, sest üks isolatsioonikiht on puudu. Ja kui sa enne 90 kilo või vähem kaalusid, siis ilmselt pingutasidki ju kaalulangusega väheke üle, ega näljast nõrk inimene muidugi jaksa haigustele vastu panna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuulake oma keha, mitte trennifirmade müügimehi.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )


Esileht Ilu ja tervis Tervislikud eluviisid ja haigem kui varem