Esileht Kodunurk tervislikult toituma – soovitused teretulnud

Näitan 2 postitust - vahemik 1 kuni 2 (kokku 2 )

Teema: tervislikult toituma – soovitused teretulnud

Postitas:

Kolesteroolitase on kõrge ja kaal aina kasvab. Sööme nagu tavalised eestlased kunagi, kartulit igal viisil, rohkem kana, harva siga. Vähe suppi, kala. Peres on kaks väikest last. Kokku saame kõik õhtusöögiks.
Tahaks hakata tervislikumalt toituma.
Tihti kirjutatakse, et õhtuks on kasulik süüa pigem juurvilju/aedvilju kanaga. kuidas neid juurvilju teha? hautada? toorelt salatina? keedetult? ühepajatoiduna? mis on teie pere lemmik uimad tervislikud retseptid, mis ka lastele maitsevad?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

1) Meie lemmik on suvikõrvits ja porrulauk kergelt wokituna. Olenevalt kodus olemasolevast võib lisada veel porgandit, paprikat, bakla¸aani, varssellerit, brokolit. Maitseks natuke sojakastet (siis enam eraldi soola lisama ka ei pea), vahel ka noaotsatäis t¨illisegu. Ja minu viimase aja avastus on lisada sinna natuke köömneid.
Köögivilja segule võib lisada ka pruunistatud kanaribasid.
Lisandiks pruun riis.
2) Suvikõrvitsa (või ka lihtsalt kõrvitsa)-kartuli püreesupp. Maitseaineteks koriandriseemned ja muskaatpähkel
3) Kartulipuder spinatiga. Mina olen kasutanud külmutatud spinatit. Maitsestamiseks muskaatpähkel ja tiba soola.
3) Hautatud porgandid mee ja karriga
4) Värske hapukapsas salatina
5) Sushi
6) Frikadellisupp, kus sees peaks olema hästi palju porgandit.
7) Ahjuplaadil küpsetatud porgand-kaalikas-kartul
8) Ahjulõhe
9) Värskekapsa-hakkliha hautis

Minu lapsed on titest peale väga armastanud keedetud porgandit. Brokolitükkide peale minnakse lausa kaklema. Praeguseks söövad juba ka suvikõrvitsat. Bakla¸aaniga tuleb veel vaeva näha, kuid kuubikuteks lõigatuna juba söövad. Asja teeb lihtsamaks see, et mees jumaldab igasuguseid köögiviljavärke ja ka suppe.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 2 postitust - vahemik 1 kuni 2 (kokku 2 )


Esileht Kodunurk tervislikult toituma – soovitused teretulnud

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.