Esileht Pereelu ja suhted testament

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 68 )

Teema: testament

Postitas:
Kägu

Kui notariaalne testament, siis Pärimisregistrist näed kas sinu kasuks on mingi testament tehtud v mitte.

0
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui notariaalne testament, siis Pärimisregistrist näed kas sinu kasuks on mingi testament tehtud v mitte.

Teavet pärimisregistrisse kantud andmete kohta antakse pärast seda, kui pärandaja surm on tõendatud.

https://www.just.ee/kohtud-ja-oigusteenused/registrid/parimisregister

Nii et teemaalgatajal muud varianti oma uudishimu rahuldamiseks ei ole, kui mees maha lüüa…

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui notariaalne testament, siis Pärimisregistrist näed kas sinu kasuks on mingi testament tehtud v mitte.

Tõemeeli arvad, et selline asi on võimalik või sinu arust peaks võimalik olema?

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui notariaalne testament, siis Pärimisregistrist näed kas sinu kasuks on mingi testament tehtud v mitte.

Tõemeeli arvad, et selline asi on võimalik või sinu arust peaks võimalik olema?

See oleks ju mõttetu. Testamenti saab ümber teha, kuni pärandaja elus on, see ei ole mingi muutumatu dokument. Et täna vaatan, oh, mis mul küll on pärida: üks annab mulle oma mõisa, teine maamaja, kolmas oma sadadesse tuhandetesse ulatuvad säästud. Homme vaatan: kõik lännu. Mis teen siis? Otsin üles need pärandajad ja hakkan nende kallal vinguma? Teiseks: inimese varad ja kohustused võivad tema elu jooksul muutuda, nii et algul päriks nagu varad, pärast võib-olla on pärida vaid võlad. Kolmandaks: testamendi teinu ei pruugi isegi tahta, et keegi tema testamendi sisu nii täpselt teaks. Võib-olla on paranoiline ja kardab ahneid sugulasi, võib-olla tahab manipuleerida, võib-olla kardab, et sugulased pööravad siis pärandi pärast jageledes tülli või hakkavad teda survestama või mõjub see muus mõttes suhetele halvasti. Vaimsele tervisele on parem, kui elus olevate inimeste vara peale hammast ei ihu ja proovid tekitada endale omaenda varandust. Aga kui mingi kommionu tahab mingile ilusale neiule, kes teda kunagi armastas, midagi pärandada, siis ma küll ei tea, miks see neiu selle pärast muretsema peaks nii hirmsasti. Võib-olla onkel elab veel kaua ja jõuab leida uusi neiusid, kellele oma maid ja maju jagada. Kui sureb, küll siis on näha, kellele kraam läheb, kui selleks ajaks seda kraami üldse on.

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Elusoleva inimese testamenti ei avalda ükski notar kolmandatele isikutele. Pärimise kohta saab teavet vaid isiku surma järgselt. Alati saab inimene oma tahet ka eluajal väljendada ja kasvõi notarisse kaasa võtta oma pärijad, kui ta seda soovib.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemaalgatus on umbes selline, et “sain küll kohe aru, et Nigeeria prints ei taha just mulle oma vara kinkida, aga ikka uudishimust kirjutasin vastu”. Testamenti võib käia kasvõi iga päev muutmas, nii et see teave nagunii ei annaks mitte midagi. Perekoolis jagatakse tihti tõsimeeli juba keskealiste inimeste vara, kes tõenäoliselt veel mitukümmend aastat elavad.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei saa ka aru, kuidas kedagi vara pärandamisega manipuleerida saab? Kui sa ei taha inimesega koos olla, siis miks sa peaks tema vara endale tahtma või miks sul peaks sellele mingit õigust olema? Või kui nüüd selguks kuidagi, et sa oledki seal testamendis, siis lipsaks kähku suhtesse tagasi? Ülimalt jabur üldse pead murda selle üle. Kui inimene valetab ja manipuleerib, siis hoia eemale, mitte ära lase end mingi hüpoteetilise vara pärast tema külge aheldada.

+10
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei saa ka aru, kuidas kedagi vara pärandamisega manipuleerida saab? Kui sa ei taha inimesega koos olla, siis miks sa peaks tema vara endale tahtma või miks sul peaks sellele mingit õigust olema? Või kui nüüd selguks kuidagi, et sa oledki seal testamendis, siis lipsaks kähku suhtesse tagasi? Ülimalt jabur üldse pead murda selle üle. Kui inimene valetab ja manipuleerib, siis hoia eemale, mitte ära lase end mingi hüpoteetilise vara pärast tema külge aheldada.

Annab muidugi manipuleerida. Kui inimene on varsti minekul ja teine ei suuda otsustada, kas lõpetada suhe või ei, siis tasub kannatada.

+4
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Annab muidugi manipuleerida. Kui inimene on varsti minekul ja teine ei suuda otsustada, kas lõpetada suhe või ei, siis tasub kannatada.

Kes siin keda manipuleerib?

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kes siin keda manipuleerib?

Surija oma tüdruksõbraga ilmselgelt.

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miinustada ei ole mõtet. Igasuguseid hulle on olemas. Kui ikka keskeas meesterahvas, kellega on suhe (hetkel juba hapuks läinud), lapsi pole, abielus ega kooselus olnud ei ole, igal kriitilisel hetkel viskab nina peale, et näed, testament ikka veel muutmata ja sinu nimel x osa varast, siis mul on juba ammu tegelikult arvamus, et seda testamenti ei ole olnudki kunagi – ja minu vastus inimesele on olnud alati, et kui sa just surema ei plaani hakata, siis ma ei näe põhjust, miks see info peaks mulle oluline olema.

Miks sa temaga ikka veel suhtes oled? (ükskõik kui hapu)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui mees vara ja testamendiga manipuleerib, ju ta siis on ikka aru saanud, et tasub manipuleerida, et naisel on silm särama läinud mingi hetk selle “jätan maja sulle” jutu peale. Oleks kohe öelnud, kui “suhe hapu”, et sina seda maja ega vara ei taha ja pistku oma maja sinna kuhu päike ei paista sinupoolest ja sina pärandist nagunii loobuksid, kui see isegi nii on, kui ta kõngema peaks, oleks ammu rahu majas ja see jutt unustatud.

Miks te veel suhtlete ja mingeid jaburusi vahetate, kui suhe hapu, minge ükskord lahku. Milleks selline närvide saagimine.

Võib-olla ta tegigi selle testamendi kunagi, kui suhe piastis kindel. Aga no patoloogilise valetaja teksti uskudes saad ikka poolega petta. Kui lahku kavatsete minna, mis sul sellest majast siis enam? Ja elusoleva inimese testamenti ei avalikusta mitte keegi, esiteks testament hakkab kehtima surma hetkest sellele varale, mis alles on (ta võib selle iga hetk elusolevana ju maha müüa või maha juua vms) ja siis ka teatatakse ainult otse pärijatele, mitte mingisugustele huvitundjatele “kas mulle ka midagi…?” Kodune testament kehtib 6 kuud ja selle saab iga kell lihtsalt ära põletada, selle puhul oleks see jutt lihtsalt lollus ja vale. Iga uuem testament tühistab eelmise.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kes siin keda manipuleerib?

Surija oma tüdruksõbraga ilmselgelt.

Kuskohas see teemas siin surija on? Mees on keskealine ja lihtsalt valetaja, “surijaks” pole teda isegi teemaalgataja  pidanud.

Kaks draamakuningannat paistab olevat kokku sattunud, üks jaurab testamendist ja teine ei saa nii lihtsalt asja nagu võtme üleandmine ka ilma suurema draamata korraldatud. Viska ojja kasvõi, saada pakiga, mis vahet seal on, et peab saama pidulikult üle antud! Kui ta ei taha seda võtit, viska lihtsalt ära, ise ta ju ei võtnud vastu seda võtit, miks sa peaksid seda nagu kallist mõletust alles hoidma.  Paar parajaid.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuskohas see teemas siin surija on? Mees on keskealine ja lihtsalt valetaja, “surijaks” pole teda isegi teemaalgataja  pidanud.

Ma kirjutasin, et annab manipuleerida, KUI üks on minekul. Lugeda ei oska või?

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma kirjutasin, et annab manipuleerida, KUI üks on minekul. Lugeda ei oska või?

Kas ta sinule vastas või?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas ta sinule vastas või?

Mulle jaa, mis siis?

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas ta sinule vastas või?

Mulle jaa, mis siis?

Sina kirjutasid, et siin teemas manipuleerib surija oma tüdruksõbraga?
Aga milles siis veel küsimus!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks te veel suhtlete ja mingeid jaburusi vahetate, kui suhe hapu, minge ükskord lahku. Milleks selline närvide saagimine.

Ei saa lahku minna, sest äkki on miskit testamendiga saadaval. Seepärast uuringi. Vaat kui loll lugu oleks, et lähed mehest lahku ja hiljem selgub, et mees just plaanis maja sinu nimele kirjutada.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja võib õnnelik olla. Mul teeb sellist tralli lastetu sugulane, kes kardab, et ta jäetakse ilma abita, kui enam ise hakkama ei saa. Loomulikult ma aitan teda, nagu oskan, ja mitte päranduse pärast. Nüüd tahab ta koostada notari juures mingi eraldi kokkuleppe, millega ma kohustuksin teda aitama ehk siis päranduse välja teenima …

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Testamenti saab iga hetk muuta, meil oli naabriks üksik naine, see tegi pidevalt testamente ringi. Seega ei ole testament mingi maja teisele nimele kirjutamine, vaid ühepoolne tahteavaldus.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selline küsimus: kui keegi elusolev inimene väidab, et on teinud testamendi, mis hõlmab ka mind, siis kas sellist infot on mul võimalik kusagilt kontrollida?

Kahtlustan vaimset manipulatsiooni, selleks küsin.

Tänud, kes teab!

Kui kahtlustad vaimset manipulatsiooni, siis käitu nii, nagu mingit testamenti ei eksisteeriks. Viisakas suhtlemine on nõutav ilma testamendita, aga ükski testamend ei saa inimest kohustada endale kahjulikke otsuseid vastu võtma – st kulutama oma aega, raha ja tööpanust näiteks teisele inimesele kuuluvale kinnisvaraobjektile.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja võib õnnelik olla. Mul teeb sellist tralli lastetu sugulane, kes kardab, et ta jäetakse ilma abita, kui enam ise hakkama ei saa. Loomulikult ma aitan teda, nagu oskan, ja mitte päranduse pärast. Nüüd tahab ta koostada notari juures mingi eraldi kokkuleppe, millega ma kohustuksin teda aitama ehk siis päranduse välja teenima …

Selline kohustus on õigustühine, kui tegu ei ole seadusest tulenevate kohustustega.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja võib õnnelik olla. Mul teeb sellist tralli lastetu sugulane, kes kardab, et ta jäetakse ilma abita, kui enam ise hakkama ei saa. Loomulikult ma aitan teda, nagu oskan, ja mitte päranduse pärast. Nüüd tahab ta koostada notari juures mingi eraldi kokkuleppe, millega ma kohustuksin teda aitama ehk siis päranduse välja teenima …

Selline kohustus on õigustühine, kui tegu ei ole seadusest tulenevate kohustustega.

Loodan, et notar ütleb talle seda. Seadusest tulenevad kohustused peaksid olema tema nooremal vennal, kui vanemaid ja lapsi ei ole.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loodan, et notar ütleb talle seda. Seadusest tulenevad kohustused peaksid olema tema nooremal vennal, kui vanemaid ja lapsi ei ole.

Sa kavatsed temaga notarisse minna? Miks ometi?

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

..abielus ega kooselus olnud ei ole..

Ei saa aru, mismoodi see suhe siis toimis? Kord nädalas hotellis kohtusid või?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loodan, et notar ütleb talle seda. Seadusest tulenevad kohustused peaksid olema tema nooremal vennal, kui vanemaid ja lapsi ei ole.

Sa kavatsed temaga notarisse minna? Miks ometi?

Ei, ta läheb ise. Testamenti vormistama. Aga tahtis lisaks veel mingit dokumenti teha, mis talle justkui kindlamini abi tagaks, kui ise hätta jääb.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selle jaoks on lastetul inimesel sotsosakond, mitte lehmalellepojad.

Ei, ta läheb ise. Testamenti vormistama. Aga tahtis lisaks veel mingit dokumenti teha, mis talle justkui kindlamini abi tagaks, kui ise hätta jääb.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga tahtis lisaks veel mingit dokumenti teha, mis talle justkui kindlamini abi tagaks, kui ise hätta jääb.

Isegi kui selline dokument oleks olemas, ei saaks seda ilma sinu nõusolekuta teha.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seadusest tulenevad kohustused peaksid olema tema nooremal vennal, kui vanemaid ja lapsi ei ole.

Näita seda seadust, mis kohustab õdede-vendade eest hoolitsema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seadusest tulenevad kohustused peaksid olema tema nooremal vennal, kui vanemaid ja lapsi ei ole.

Näita seda seadust, mis kohustab õdede-vendade eest hoolitsema.

Perekonnaseadus (ülalpidamiskohustuslased).

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 68 )


Esileht Pereelu ja suhted testament