Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Testament

Postitas:

Kui testament on tehtud naabrimehele, kas siis täiskasavanud lapsed peavad notari juurde minema? Saada vist pole midagi?

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.05 22:22; 11.05 09:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

keegi peaks kindlasti, soovitavalt koos lahkunu käekirja- ja allkirjanäidisega.
see naabrimehele tehtud testament ei pruugi üldse olla lahkunu kirjutatud.
kui isegi on testament õige, siis lahkunu lähedastel, kes elasid temaga koos, on sellegipoolest õigus osale varast. ei ole nii, et isa sureb ja ka laste lapsepõlvefotod, vanad mänguasjad, koolitunnistused (muide, võib olla vajalik hiljem pensioni taotlemiseks!) lähevad võhivõõrale.

+1
-16
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.05 22:32; 11.05 11:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

keegi peaks kindlasti, soovitavalt koos lahkunu käekirja- ja allkirjanäidisega.

see naabrimehele tehtud testament ei pruugi üldse olla lahkunu kirjutatud.

kui isegi on testament õige, siis lahkunu lähedastel, kes elasid temaga koos, on sellegipoolest õigus osale varast. ei ole nii, et isa sureb ja ka laste lapsepõlvefotod, vanad mänguasjad, koolitunnistused (muide, võib olla vajalik hiljem pensioni taotlemiseks!) lähevad võhivõõrale.

Teemaalgatuses pole öeldud, et tegemist kodus tehtud testamendiga.

Täiskasvanud lastel, kes polnud ülalpeetavad, pole mingit asja pärandvara sorteerida, kui see kellegi teisele täiega pärandati.

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

sellegipoolest õigus osale varast. ei ole nii, et isa sureb ja ka laste lapsepõlvefotod, vanad mänguasjad, koolitunnistused (muide, võib olla vajalik hiljem pensioni taotlemiseks!) lähevad võhivõõrale.

Mhmm… kust sa võtad, et sinu nimetatud asjad on testamendi tegija vara? Pole ju. Minu koolitunnistus on minu oma ja mulle ostetud/kingitud asjad on minu omad ning samuti kuuluvad mulle mu fotoalbumid, hambapasta, deodorant ja supikulp.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

sellegipoolest õigus osale varast. ei ole nii, et isa sureb ja ka laste lapsepõlvefotod, vanad mänguasjad, koolitunnistused (muide, võib olla vajalik hiljem pensioni taotlemiseks!) lähevad võhivõõrale.

Mhmm… kust sa võtad, et sinu nimetatud asjad on testamendi tegija vara? Pole ju. Minu koolitunnistus on minu oma ja mulle ostetud/kingitud asjad on minu omad ning samuti kuuluvad mulle mu fotoalbumid, hambapasta, deodorant ja supikulp.

enda vara hoiab igaüks enda juures, kui just kadunukesega koos ei elatud.
täiskasvanud laps kolib koos oma asjadega välja. mis vanematekoju maha jäetakse, on pärandvara.

+1
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

enda vara hoiab igaüks enda juures, kui just kadunukesega koos ei elatud.
täiskasvanud laps kolib koos oma asjadega välja. mis vanematekoju maha jäetakse, on pärandvara.

Ei usu. Inimene võib ju oma isiklikke asju hoida kus iganes, vanemate või sõbra või naabrimehe juures, ja niikaua, kuni omanik pole otsesõnu öelnud, et ta neist loobub, on need ikka tema asjad.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paraku on nii, et testamenditegija eluajal võid hoida oma asju küll tema juures, kogu küla võib hoida. Aga kui testamenditegija on lahkunud, siis on see pärandvara ja kuulub ikka sellele, kellele pärandati. Vanad mänguasjad ja fotod ja koolitunnistused viskab see pärandisaaja tõenäoliselt ära, kui eriti kalgi südamega on, ja sul pole midagi köhida.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pärandvara on see, mis kuulub pärandajale tema surma hetkel. Seega tuleb lähtuda sellest, kas see vara oli kadunukese oma või mitte. Ilmselgelt koolitunnistused ei olnud tema oma, samuti laste fotoalbumid jne. Ülejäänu puhul on raske tõendada, et see ei kuulunud surnule.
Kes surnu mattis st. kandis matusekulud?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vara osas küsimusi ei ole. Soovisin teada, kas peab notarisse minema?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.05 22:22; 11.05 09:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siis kutsutakse, kui peab minema. Mu arust nii ei ole, et ise lähed. Peaks mingi teade ikka tulema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siis kutsutakse, kui peab minema. Mu arust nii ei ole, et ise lähed. Peaks mingi teade ikka tulema.

Mingi teade saab tulla siis kui keegi on pärimise algatanud. Ja seda ei pea algatama pärija ise. Oleneb ju ka, mis testamendis täpselt kirjas on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siis kutsutakse, kui peab minema. Mu arust nii ei ole, et ise lähed. Peaks mingi teade ikka tulema.

kui pärimine algatatakse on internetis täiesti avalikult riigi avalike teadete all, et suri see ja see, võimalikel pärijatel palun ühendust võtta selle ja selle notariga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.05 22:32; 11.05 11:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui testament on tehtud naabrimehele, kas siis täiskasavanud lapsed peavad notari juurde minema? Saada vist pole midagi?

Testamendi sisu on teile teada? Et kõik vara naabrimehele?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vara osas küsimusi ei ole. Soovisin teada, kas peab notarisse minema?

No aga kust sa tead, et testamendiga on KOGU VARA jäetud teisele?

Mina soovitan küll, et keegi võiks pärimismenetluse algatada. Kujuta nüüd ette, et keegi ei lähe notarisse. Ja siis selgub poole aasta pärast, et pärandajal oli tohutu võlg. Ja tegelikult mingit testamenti ei olnudki, see oli alati suu soojaks jutt või oli vahepeal testament salaja muudetud. Ja siis – oletegi tohutud võlad pärinud, sest pole 3 kuu jooksul pärandi avanemisest sellest loobunud. Te ei saa tugineda ka teadmatusele, sest te ju teadsite, et inimene on surnud ja teie olete seadusjärgsed pärijad. Mingit alust eeldada, et keegi teine pärib, ei ole, kuniks pole käidud notaris ja kontrollitud, kas on testament ja kelle nimele.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keegi seadusjärgsetest pärijatest, kes pidi saama või sai teada pärandaja surmast, peaks notaris 3 kuu jooksul pärimise algatama, olenemata sellest, kas on midagi saada või ei. Muidu tõesti on võimalus, et teie teada oli testament naabrimehele, aga tegelikult ei olnud ja oli hunnik võlgu, mille nüüd seadusjärgsete pärijatena vastu võtma peate.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )